Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
31 - 05
2023

NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

Od czwartku, 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku, godz. 17.30, sobota, po Mszy św. o godz. 9.00, niedziela, godz. 17.00. Pamiętajmy, że w piątek o godz. 17:30 odprawiamy nieszpory, a nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej.

więcej

archiwum aktualności

Różaniec rodziców

RÓŻANIEC RODZICÓW

Na czym polega Różaniec Rodziców?
Jest to rodzaj modlitwy za dzieci polegający na odmówieniu codziennie jednej dziesiątki różańca w intencji naszych dzieci i dzieci objętych modlitwą danej róży. Modlimy się za dzieci własne, jak również za wszystkie dzieci objęte modlitwą Róży. W modlitwę włączone są także dzieci chrzestne i z duchowej adopcji. Automatycznie włączone są synowe i zięciowie, które po ślubie stają się też naszymi dziećmi. Nie trzeba uczestniczyć w żadnych zebraniach czy też spotkaniach aby się modlić. Swoją  dziesiątkę różańca odmawiamy w czasie i miejscu najbardziej dogodnym dla nas. Wszyscy chętni spotykają się ostatniego dnia miesiąca po mszy św. wieczornej na zmianie tajemnic – wtedy też odmawiamy wspólnie jedną dziesiątkę różańca. Osoby, które nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w takim spotkaniu otrzymują informacje o zmianie tajemnicy drogą sms.

Stałe intencje Różańca Rodziców:
- o ochronę naszych dzieci przed konsekwencjami grzechów rodziców;
- o pełnię błogosławieństwa Bożego dla naszych dzieci (również o to, aby trafiły w takie środowisko, w którym najlepiej się będą rozwijać);
- o uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki mogą dosięgnąć nasze dzieci;
- o rozwój tej formy modlitwy - aby jak najwięcej dzieci i rodziców doświadczało jej zbawiennych skutków;
- w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

Od września 2015 roku w naszej parafii  istnieją trzy róże skupiające rodziców modlących się za swoje dzieci, których patronami są: św. Ojciec Pio, św. Jan Paweł II, św. Filomena. 
W chwili obecnej tworzy się czwarta róża, której patronem jest św. Bernadetta.
Zachęcamy do przyłączenia się do wspólnej modlitwy, by płaszczem ochronnym okryć dzieci swoje i innych. Opiekunem Różańca Rodziców jest nasz ksiądz proboszcz Jacek Lewiński.

Drogi Rodzicu!
Jeżeli chciałabyś/chciałbyś włączyć się w modlitwę różańcową za swoje dzieci prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub sms na numer tel. 510 109 284. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji skąd wzięła się ta inicjatywa zajrzyj na stronę: www.rozaniecrodzicow.pl

POLECANE STRONY
MEDIA