Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA
26 - 05
2024

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W najbliższy czwartek, 30 maja będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”. Mszę św. o godz. 9:30 przesuniemy na godz. 10:00. Po tej Mszy św., a więc około godz. 11:00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem.

więcej

archiwum aktualności

Różaniec za kapłanów

„Takich mamy kapłanów, jakich sobie wymodlimy”

Róża im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki 

Od września 2015 w naszej parafii istnieje również Róża Różańca Świętego modląca się za kapłanów pracujących w naszej parafii. Jej patronem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
Pragniemy swoją modlitwą wspierać naszych kapłanów w ich codziennej pracy i dziękować im za obecność pośród nas.

W tej róży modlimy się :
- za kapłanów pracujących w naszej parafii oraz za tych, którzy posługują u nas gościnnie i na zastępstwach – o opiekę Matki Bożej w ich kapłańskim życiu, wytrwanie w powołaniu, siłę do walki duchowej jaką toczą bezustannie i o światło Ducha Świętego w codziennym życiu,
- za biskupów z naszej diecezji – o prowadzenie Ducha Św. oraz za dzieło Synodu aby zaowocowało u wiernych wzrostem współodpowiedzialności za Kościół,
- o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne z terenu naszej parafii oraz całej diecezji i o odwagę w tych powoływanych sercach do odpowiadania TAK na wezwanie Pana Boga,
- za Ojca Św. Franciszka i w jego intencjach.

Jeśli chcesz wziąć udział w tym dziele możesz skontaktować się z nami pod nr tel.  510 109 284  

"Bliźniak księdza Jerzego" zobacz...

Modlitwa o wierne naśladowanie Chrystusa
Wszechmogący wieczny Boże, Ty stale dajesz nowe dowody Twojej miłości, gdy pozwalasz świętym uczestniczyć w Twojej chwale. Spraw, aby modlitwa i przykład życia Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, pobudzała nas do wiernego naśladowania Twojego Syna oraz godnego wypełniania obowiązków naszego stanu. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Modlitwa o ducha pobożności i męstwa
Boże, Ty kierujesz swoim ludem przez pasterzy, ześlij na swój Kościół ducha pobożności i męstwa, których udzieliłeś swemu słudze księdzu Jerzemu, który godnie pełnił służbę pzy ołtarzu oraz mężnie i pokornie głosił Ewangelię. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Modlitwa o zachowanie Bożych przykazań
Łaskawy Boże, Zbawicielu wszystkich ludzi, Ty w swej świętej dobroci sprawiłeś, że Ksiądz Jerzy, Twój wierny sługa, kapłan, gorliwie głosił Królestwo Boże, królestwo prawdy, sprawiedliwości i pokoju, aż do męczeńskiej śmierci. Spraw, abyśmy wpatrując się w jego apostolski zapał, rozpromieniali się miłością ku Tobie i z gorliwością zachowywali Boże przykazania oraz abyśmy dostąpili chwały wiecznej w Twoim Królestwie, gdzie żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Modlitwa o łaski za wstawiennictwem Błogosławionego ks. J. Popiełuszki
Boże nieskończenie dobry, który obdarzyłeś błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę łaską wierności kapłańskiemu powołaniu, aż do męczeńskiej śmierci, prosimy Cię słowami Papieża Jana Pawła II: "Aby z tej śmierci wyrosło dobro, tak jak z krzyża zmartwychwstanie."
Miłosierny Boże, udziel mi, za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego tej łaski, o którą Cię gorąco proszę. Niech ofiara życia i jego wstawiennictwo u Ciebie przyczynią się do wzrostu chrześcijańskiej wiary, jedności i pokoju w świecie.
Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen

POLECANE STRONY
MEDIA