Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
31 - 05
2023

NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

Od czwartku, 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku, godz. 17.30, sobota, po Mszy św. o godz. 9.00, niedziela, godz. 17.00. Pamiętajmy, że w piątek o godz. 17:30 odprawiamy nieszpory, a nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej.

więcej

archiwum aktualności

Stowarzyszenie Apostolatu Cudownego Medalika

Początki Cudownego Medalika są związane z objawieniami Matki Bożej, jakie miały miejsce w Paryżu w 1830 r., w kaplicy przy ulicy du Bac. W sobotę 27. listopada 1830 r. Niepokalana objawiła się siostrze Miłosierdzia, św. Katarzynie Labouré, powierzając jej misję wybicia medalika według podanego wzoru:

Powiedz, aby wybito medalik według tego wzoru - mówi Najświętsza Dziewica. Osoby, które będą go z ufnością nosiły, zwłaszcza na szyi, otrzymają wiele łaski.

Medalik rozpowszechnił się bardzo szybko w cudowny sposób. Za jego pośrednictwem działy się niezliczone nawrócenia i uzdrowienia. Ludzie doznawali szczególnej opieki Matki Bożej.

Apostolat Maryjny Cudownego Medalika w naszej parafii został założony w 1988 r. przez księdza prof. Teofila Hermana.
Poczatkowo zapisane były 52 osoby, ale z każdym rokiem członków ubywało i obecnie aktywnych jest 10 osób. Na pierwszego moderatora diecezjalnego została powołana Marianna Frątczak. Funkcję tę pełniła w latach 1988-2012. W lipcu 2012 r. na 5-letnią kadencję moderatora diecezjalnego została powołana Eugenia Trocińska, która obecnie pełni również funkcję przewodniczącej parafialnego Apostolatu Cudownego Medalika. Sekretarzem, skarbnikiem i kronikarzem jest Alfreda Stójkiewicz.
Każdego 27. dnia miesiąca podczas Mszy św. członkowie apostolatu modlą się w podanych intencjach i za wszystkich wiernych noszących Cudowny Medalik.
Po Eucharystii odbywa się spotkanie formacyjno-organizacyjne z księdzem opiekunem.
W każdy 1. czwartek miesiąca od godz. 19.30 do 20.00 ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu.
Apostolat bierze również udział w pracach na rzecz parafii i Kościoła.

POLECANE STRONY
MEDIA