Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA
26 - 05
2024

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W najbliższy czwartek, 30 maja będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”. Mszę św. o godz. 9:30 przesuniemy na godz. 10:00. Po tej Mszy św., a więc około godz. 11:00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem.

więcej

archiwum aktualności

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej

Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej jest metodą pastoralną wyrosłą z potrzeb czasu, włączoną w duszpasterstwo Kościoła i oddziałującą na życie współczesnych ludzi.

Apostolat rozwinął się w Ruchu Szensztackim poprzez osobę i działanie brazylijskiego diakona, ojca rodziny Jana Luisa Pozzobon (1904-1985), a wraz z rozwojem Ruchu rozprzestrzenił się na całym świecie. Poprzez peregrynację obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej dotarł do szerokich kręgów osób, do rodzin, szkół, szpitali i innych instytucji. W ten sposób Matka Boża przedłuża niejako swoje działanie z sanktuarium szensztackiego i jako Wielki Misjonarz przemierza dziś współczesny świat. Peregrynacja jest oryginalną formą urzeczywistnienia ewangelizacyjnej misji Kościoła.

CELE APOSTOLSKIE  Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej, odpowiadają na potrzeby czasu i wydają się skutecznie trafiać w potrzeby współczesnego człowieka. Można je opisać następująco:

• Apostolat wprowadza ludzi w kontakt z Chrystusem i Matką Bożą. Maryja, nawiedzając poszczególne rodziny wychowuje jej członków do pełni życia chrześcijańskiego.
• Duch, który ożywia peregrynację, zwłaszcza tych, którzy są za nią odpowiedzialni jest duchem przymierza miłości, ufnego i wytrwałego dążenia do świętości z pomocą Matki Bożej.
• Peregrynacja jest konkretnym wkładem w ewangelizację współczesnego świata oraz w odnowę społeczeństwa.
• Peregrynacja obrazu MTA łączy się z odmawianiem modlitwy różańcowej, która pomaga wzrastać w świat wiary oraz żyć w obecności Maryi i Jej Syna.
• Matka Boża Trzykroć Przedziwna, nawiedzając w swym obrazie rodziny, pobudza ich do coraz głębszego życia sakramentalnego oraz do odkrycia wartości Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu.
• Peregrynacja obrazu MTA jest wkładem Ruchu Szensztackiego w urzeczywistnianie ewangelizacyjnej misji Kościoła.

„Przyjmijcie obraz Matki Bożej i przygotujcie dla niego godne miejsce w  waszych mieszkaniach. W ten sposób staną się one małymi sanktuariami, w których ten cudowny obraz będzie promieniował  łaskami i sprawi, że świętym stanie się dom rodzinny i świętymi członkowie rodziny…”  

o. J. Kentenich, Santa Maria, Brazylia w 1948 r.

POLECANE STRONY
MEDIA