Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE
31 - 05
2023

NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

Od czwartku, 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku, godz. 17.30, sobota, po Mszy św. o godz. 9.00, niedziela, godz. 17.00. Pamiętajmy, że w piątek o godz. 17:30 odprawiamy nieszpory, a nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Szczecinek, 28.05.2023 r.
 
KONIEC PIĘĆDZIESIĄTNICY
Dzisiaj kończy się okres pięćdziesiątnicy, czyli okres wielkanocny. Za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można dzisiaj uzyskać odpust zupełny. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły. Rozpoczniemy go jutro jak zawsze świętem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

„MAJOWE/CZERWCOWE”
Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe. Dzisiaj na godz. 17:00. W środę odbędzie się odnowienie oddania Matce Bożej. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Pamiętajmy, że w piątek o godz. 17:30 odprawiamy nieszpory a nabożeństwo czerwcowe odbywa się po Mszy św.

I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00; w I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00; w I sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 9:00, o godz. 14:00 z naszej parafii wyruszy męski różaniec, który swoją modlitwę w drodze zakończy Mszą św. w kościele pw. św. Rozalii; ks. Bartosz i ks. Sebastian odwiedzą chorych w I sobotę.

ADORACJA I NIESZPORY
W najbliższy piątek po odprawieniu Godziny Miłosierdzia przerwiemy adorację Najświętszego Sakramentu ze względu na ślub w naszym kościele o godz. 16:00. Adorację wznowimy o godz. 17:00 a o godz. 17:30 odprawimy nieszpory.

I KOMUNIA ŚW.
Również w tym tygodniu w sobotę o godz. 11:00 oraz w niedzielę o godz. 12:30 odbędzie się w naszej parafii I Komunia Święta dla trzech dwóch grup dzieci. W związku z tym w niedzielę na Mszy św. o 12:30 część miejsc na dole kościoła będzie zajęta dla dzieci i ich rodzin. 

MBP
3 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Zaproszenie na tę pielgrzymkę skierowane jest do wszystkich wiernych a zwłaszcza do osób przyjmujących kapliczkę Matki Bożej Pielgrzymującej. Podejmujemy próbę zorganizowania wyjazdu na tę pielgrzymkę. Osoby chętne mogą się zgłaszać w zakrystii.

PRYMICJE
W przyszłą niedziele  o godz. 16:00 ks. Maksymilian Atałap będzie sprawował w naszej parafii Mszę św. prymicyjną a na jej zakończenie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. 

ROCZNICA
W niedzielę 11 czerwca, na Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się w naszej parafii Rocznica I Komunii św. Przygotowaniem do rocznicy będzie spotkanie modlitewne dla rodziców i dzieci 5 czerwca (poniedziałek) o godz. 19:00 oraz spowiedź święta 9 czerwca (piątek) również o godz. 19:00.

FESTYN
Przygotowujemy się do festynu parafialnego. Po Mszy św. można nabywać cegiełki, które wezmą udział w losowaniu nagród. Można tradycyjnie przynosić fanty na loterię oraz książki na kiermasz. Można też zgłaszać chęć zaangażowania w organizację festynu. Spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 19:00.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

POLECANE STRONY
MEDIA