Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
NABOŻEŃSTWO MAJOWE
14 - 05
2022

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

W niedzielę, 1 maja rozpoczniemy odprawianie nabożeństw majowych; od poniedziałku do piątku gromadzimy się o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00...

więcej

archiwum aktualności

Ogłoszenia parafialne 2022

V NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 15.05.2022 r.
 
„MAJOWE”
Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dzisiaj o godz. 17:00, od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00. W środę łączymy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

ANDRZEJ BOBOLA
Jutro będziemy obchodzili święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

ODNOWA
W czwartek o godz. 19:00 w kościele spotkanie Odnowy w Duchu Świętym, które rozpocznie się Mszą św.

MGM „ELIASZ”
W piątek o godz. 19:00 comiesięczne spotkanie dla mężczyzn organizowane przez MGM „Eliasz”. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich panów.

ŚWIĘCENIA
W najbliższą sobotę w koszalińskiej katedrze odbędą się święcenia kapłańskie. Wśród trzech diakonów, którzy je przyjmą jest dk. Bartosz, który w tym roku  odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Msza św. rozpocznie się o godz. 11:00. Kandydaci do święceń będą w tym tygodniu przeżywali rekolekcje; pamiętajmy o nich w modlitwie.

FESTYN
Przygotowujemy się do festynu parafialnego. Za tydzień rozpoczniemy rozprowadzanie cegiełek. Można tradycyjnie przynosić fanty na loterię oraz książki na kiermasz. Można też wciąż zgłaszać swoje pomysły oraz chęć zaangażowania. Festyn odbędzie się w niedzielę 19 czerwca. Środki pozyskane z festynu przeznaczymy na remont zakrystii.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”. 

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 08.05.2022 r.
 
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA
Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania. Pamiętajmy o tej intencji również w naszych osobistych modlitwach.

NIESŁYSZĄCY
Dzisiaj o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących.

„MAJOWE”
Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dzisiaj o godz. 17:00, od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00. W środę łączymy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

LEKTORZY
Jutro o godz. 19:00 spotkanie dla lektorów.

RODZICE PO STRACIE
We wtorek o godz. 18:00 Msza św. za rodziców, którzy w różnych okolicznościach utracili dziecko. Zapraszamy na tę Mszę św. rodziców oraz wszystkich, którzy chcą się za nich i z nimi modlić.

MATKA BOŻA FATIMSKA
W piątek, na godz. 20:00, zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Przed Najświętszym Sakramentem odmówimy część różańca, a następnie przejdziemy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

FESTYN
Przygotowujemy się do festynu parafialnego. Spotkanie organizacyjne w domu parafialnym we wtorek o godz. 19:00. Zapraszamy Radę Parafialną oraz wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji, albo podzielić się jakimś pomysłem.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze znajdziemy płytę z kolejną częścią Biblii Audio.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

III NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 01.05.2022 r.
 
NIEDZIELA BIBLIJNA
Dzisiaj rozpoczyna się tydzień biblijny. Niech to będzie okazja do odpowiedzi na pytanie, czy sięgam po Pismo Święte? Czy je czytam?

„MAJOWE”
Dzisiaj rozpoczniemy odprawianie nabożeństw majowych; od poniedziałku do piątku będziemy się gromadzili o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00. W środę będziemy łączyli Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym. 

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI
We wtorek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Jest to jednocześnie Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 oraz dodatkowo, w intencji ojczyzny o godz. 12:00.

BIERZMOWANIE
W najbliższy czwartek, na Mszy św. o godz. 18:00, młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. W związku z tym pierwsze ławki w kościele będą zajęte dla kandydatów do bierzmowania i dla ich rodzin. Litanię do Matki Bożej odmówimy wyjątkowo po Mszy św. o godz. 9:00.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca, w I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30.

PIĘĆ I SOBÓT
W najbliższą sobotę rozpoczniemy odprawianie nabożeństw pierwszosobotnich. Zachęcamy do praktyki „pięciu I sobót miesiąca”. Informacje o tym nabożeństwie, o warunkach jakie należy spełnić oraz o obietnicach, jakie Maryja dała w Fatimie znajdziemy na stoliku w kruchcie kościoła.

ZAJĘCIA DLA DZIECI
W najbliższą sobotę comiesięczne zajęcia dla dzieci. Rozpoczęcie o godz. 10:00.

DRUGA NIEDZIELA
W następną niedzielę Msza św. dla niesłyszących o godz.14:30. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe.

CARITAS
W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na cele charytatywne 3750 zł. Bardzo dziękujemy za te ofiary.

FIGURA
Oddana do renowacji figura Matki Bożej z kruchty niestety musi jeszcze jakiś czas pozostać w pracowni w Toruniu. Wynika to z losowych trudności wykonawcy, który ze znacznym opóźnienie rozpoczął prace.

FESTYN
Przygotowujemy się do festynu parafialnego. Bliżej tego wydarzenia będziemy prosili o upieczenie ciasta, ale chętnie skorzystamy również z innych pomysłów kulinarnych. Gdyby ktoś chciał zaoferować zrobienie czegoś do jedzenia na festyn, to prosimy o kontakt. Można też zgłaszać swoje pomysły na zagospodarowanie tego czasu.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 
II NIEDZIELA WIELKANOCY
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Szczecinek, 24.04.2022 r.
 
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA
Dzisiaj, w ostatnim dniu Oktawy Wielkanocy, obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 przed wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramentem odprawimy Godzinę Miłosierdzia. 

TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA
Dzisiejszy dzień jest świętem patronalnym „Caritas” i od dzisiaj też rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. „Caritas” przeprowadzi dzisiaj zbiórkę do puszek na potrzeby charytatywne.

I KOMUNIA
We wtorek, na godz. 19:00 zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

BIERZMOWANIE
W środę na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

ADORACJA I NIESZPORY
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy o godz. 15:00 Godziną Miłosierdzia, a w ten piątek zakończymy Nieszporami o godz. 17:30. Adoracja w naszym kościele odbywa się również w poniedziałki i czwartki od godz. 17:00 do 18:00. 
W środy po Mszy św. wieczornej odprawiamy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a przed Mszą św. odmawiamy część Różańca św.
We wtorki po wieczornej Mszy św. odprawiamy nowennę do św. Antoniego.

PIELGRZYMKA
Członków Żywego Różańca oraz Różańca Rodziców zapraszamy na doroczną pielgrzymkę Róż Różańcowych do sanktuarium w Skrzatuszu, która odbędzie się 14 maja. Koszt wyjazdu to 30 zł. Zapisy od dzisiaj w zakrystii.

FESTYN
Planujemy zorganizowanie festynu parafialnego. Odbędzie się on 19 czerwca. Radę Parafialną oraz osoby, które chciałyby pomóc w organizacji czy też podzielić się jakimiś pomysłami zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne we wtorek na godz. 19:00 do Sali w domu parafialnym. 

„KATOLIK”
Prywatne Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa, czyli szczecinecki „Katolik” zaprasza kandydatów na Dzień Otwartych Drzwi, 26 kwietnia o godz. 17:00; szczegóły na plakacie.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia nasze serca Swoim pokojem.
 
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 17.04.2022 r.
 
OKTAWA WIELKANOCY
Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy. Jutro Msze św. według porządku niedzielnego. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

NOWENNA
Dzisiaj przypada trzeci dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego; odprawiamy ją codziennie, do soboty włącznie, o godz. 15:00. 

BIERZMOWANIE
W środę na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie do kościoła kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych wraz z rodzicami. Przypominamy, że młodzież przyjmie sakrament bierzmowania 5 maja, na Mszy św. o godz. 18:00.

„ELIASZ” MGM
„Eliasz” zaprasza wszystkich panów na spotkanie w domu parafialnym w sobotę na godz. 19:00.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA
Niedziela w oktawie Wielkanocy, czyli przyszła niedziela, to Święto Miłosierdzia. O godz. 15:00, przed Najświętszym Sakramentem odprawimy Godzinę Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia to święto patronalne Caritas, która w tym dniu przeprowadzi zbiórkę ofiar na dzieła miłosierdzia.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przeżywaniu Triduum Paschalnego, a więc za dekorację kościoła, za śpiew, ministrantom za służbę przy ołtarzu, lektorom. Dziękuję za wszelkie składane ofiary. Księżom dziękuję za celebrowanie uroczystości i za godziny w konfesjonale.

PRAKTYKA
Diakon Bartosz, który odbywał w tym roku w naszej parafii praktykę, wraca do seminarium na ostatni miesiąc przygotowań do święceń. Dziękujemy mu posługę w naszej parafii i zapewniamy o modlitwie.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia nasze serca Swoim pokojem.


NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
Szczecinek, 10.04.2022 r.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących.

GORZKIE ŻALE
Zapraszamy dzisiaj na godz. 17:00 na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, „ołtarza adoracji” i na Wigilię Paschalną; oznaczone skarbonki znajdują przy bocznych wyjściach z kościoła.

SKARBONKI Z JAŁMUŻNĄ
Od dzisiaj do Wielkiego Czwartku zbieramy skarbonki z jałmużną postną. Może je składać do kosza znajdującego się przed amboną. Zgromadzone środki posłużą jako wsparcie dla najuboższych.

KANCELARIA PARAFIALNA
W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i środę od 16:00 do 17:00.

BIERZMOWANIE
Młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania 5 maja, na Mszy św. o godz. 18:00.

LEKTORZY
Spotkanie dla lektorów w poniedziałek o godz. 19:00.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj w „Gościu” płyta z kolejną częścią „Biblii Audio”.

„POLA NADZIEI”
W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 3300 zł na nasze szczecineckie hospicjum. Bardzo dziękujemy za te ofiary. Dziękujemy również harcerzom z drużyny ZHR oraz młodzieży za przeprowadzenie zbiórki.

„ŚLAD LOSU”
Parafia pw. Ducha Świętego zaprasza na śpiewaną Drogę Krzyżową „Ślad Losu”, w Wielki Wtorek o godz.19.30. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

WIELKI TYDZIEŃ
W poniedziałek, wtorek i środę Wielkiego Tygodnia Msze św. o zwykłych porach. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św. oraz dodatkowo od godz. 17:00.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK
MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 19:00; na zakończenie Mszy św. przeniesienie Najświętszego sakramentu do ołtarza adoracji; adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23:00. Spowiedź św.: 10:00-12:00 oraz 22:00-24:00.

WIELKI PIĄTEK
„Ciemna Jutrznia” – wspólna modlitwa liturgią godzin o godz. 9:00; Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa o godz. 15:00;
LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 19:00; na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Grobu Pańskiego”; adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00. Spowiedź św.: 10:00-13:00; 15:00-18:00 oraz po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym można spożyć tylko jeden posiłek do syta. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku życia. Abstynencja od mięsa obowiązuje od 14 roku życia do końca życia.

WIELKA SOBOTA
Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 7:00; „Ciemna Jutrznia” – wspólna modlitwa liturgią godzin o godz. 9:00; błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00 do 13:00 na zewnątrz kościoła i przy tej okazji zbiórka ofiar na remont zakrystii; spowiedź św. 10:00-13:00. Adoracja  Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.

UROCZYSTA WIGILIA PASCHALNA o godz. 20:30.
Przynosimy ze sobą świece.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w całym Triduum Paschalnym.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 5:30; Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta o godz. 6:00; nie będzie Mszy św. o 7:30. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę: 9:30; 11:00; 12:30; 16:00 i 18:00.
 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 03.04.2022 r.
PRAKTYKI WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych dwukrotnie: o godz. 9:45 oraz 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17:00. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do oznaczonych skarbonek przy bocznych ołtarzach. 

BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych zapraszamy na spotkanie do kościoła w najbliższą środę na godz. 19:00.

I ŚRODA I CZWARTEK
W I środę zmiana tajemnic różańcowych po wieczornej Mszy św. a w I czwartek, po wieczornej Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Pierwsza część adoracji w ciszy do godz. 20:00.

EDK
W piątek, 8 kwietnia, odbędzie się w okolicach naszego miasta tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej długość to ok. 40 km. Uczestnicy przechodzą tę Drogę Krzyżową w ciszy, z otrzymanymi rozważaniami i wskazaniami dotyczącymi trasy. Zapisy w zakrystii lub na stronie EDK – link znajdziemy na naszej stronie internetowej.

SPOTKANIA DLA DZIECI
Kontynuujemy w naszej parafii comiesięczne spotkania dla dzieci w wieku od 5 lat do 10. Najbliższe spotkanie odbędzie się w nadchodzącą sobotę o godzinie 10:00 w domu parafialnym. W sprawie udziału prosimy o kontakt w zakrystii.

KONCERT
W przyszłą sobotę w naszym kościele odbędzie się koncert „Solidarni z Ukrainą”. Początek koncertu o godz. 19:00. Wydarzenie rozpocznie się wykonaniem hymnu Ukrainy przez chór naszej szkoły muzycznej. Podczas koncertu usłyszymy „Stabat Mater” Giovanniego Battisty Pergolesiego w wykonaniu artystów miejscowych i gości. Szczegóły na plakacie w kruchcie. Serdecznie zapraszamy.
 
NIEDZIELA PALMOWA
Za tydzień, w niedzielę, tradycyjne błogosławieństwo palm. Mszę św. o godz. 11:00 rozpoczniemy na zewnątrz kościoła. 

II NIEDZIELA
Za tydzień Msza św. dla niesłyszących, o godz. 14:30, a taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

„GOŚĆ”
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

WSD
Dwa tygodnie temu zebraliśmy do puszek 4540 zł. W imieniu WSD w Koszalinie bardzo dziękujemy za te ofiary.

„POLA NADZIEI”
Dzisiaj, w ramach akcji „Pola Nadziei”, możemy wesprzeć ofiarą do puszki szczecineckie hospicjum. Służy ono chorym z naszego miasta i okolic, nieodpłatnie przyjmując pacjentów.

CHORZY
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocy prosimy naszych parafian o zapewnienie spowiedzi i Komunii św. chorym, którzy nie mogą przychodzić na Mszę św. Wystarczy zwrócić się z tą sprawą do któregoś z księży.

ŚWIĘCENIA
Bartosz Łepek, z parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie, diakon diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, odbywający praktykę w naszej parafii, pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu. Kandydata polecamy modlitwie wiernych. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym święceń prezbiteratu, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić o tym ks. Proboszcza. Należy przy tym pamiętać, że rzucanie na kogoś niesłusznych podejrzeń lub posądzeń jest grzechem.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 27.03.2022 r.
 
PRAKTYKI WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych dwukrotnie: o godz. 9:45 oraz 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17:00. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do oznaczonych skarbonek przy bocznych ołtarzach. Na bocznych ołtarzach znajdziemy jeszcze „torby miłosierdzia”. Wypełniamy je artkułami żywnościowymi, które nie wymagają przechowywania w lodówce oraz chemią gospodarczą i przynośmy do zakrystii.

LEKTORZY
Jutro o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

I PIĄTEK I SOBOTA
W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. 
Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9:30.

DZIECI UTRACONE
W najbliższą sobotę, 2 kwietnia, odbędzie się w naszym mieście zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się z nimi solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12:00 Mszą św. w intencji rodziców, która będzie sprawowana w naszym kościele. O godz. 13:00 rozpocznie się dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej.

„POLA NADZIEI”
Za tydzień, jak co roku, w ramach akcji „Pola Nadziei” będziemy mogli wesprzeć ofiarą szczecineckie hospicjum. Służy ono chorym z naszego miasta i okolic, nieodpłatnie przyjmując pacjentów.

EDK
W piątek, 8 kwietnia, odbędzie się w okolicach naszego miasta tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej długość to ok. 40 km. Uczestnicy przechodzą tę Drogę Krzyżową w ciszy, z otrzymanymi rozważaniami i wskazaniami dotyczącymi trasy. Zapisy w zakrystii lub na stronie EDK – link znajdziemy na naszej stronie internetowej.

„GOŚĆ”
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. 

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.
 
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 20.03.2022 r.
 
WSD
Dzisiaj będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszki nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie. Zbiórkę taką przeprowadzamy raz w roku.

I KOMUNIA
Jutro (w poniedziałek) o godz. 19:00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

PRAKTYKI WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych dwukrotnie: o godz. 9:45 oraz 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00. Dzisiaj po Gorzkich Żalach odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za zabijanie nienarodzonych. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do oznaczonych skarbonek przy bocznych ołtarzach. Naszą jałmużnę wielkopostną, tzn. pieniądze zaoszczędzone w okresie Wielkiego Postu, które chcielibyśmy ofiarować ubogim, można składać do „skarbonek miłosierdzia”, które znajdziemy na bocznych ołtarzach. Ofiary te przyniesiemy w Wielkim Tygodniu, aby w Wielki Czwartek zanieść je do ołtarza w procesji z darami. Na bocznych ołtarzach znajdziemy też tradycyjnie „torby miłosierdzia”. Wypełniamy je artkułami żywnościowymi, które nie wymagają przechowywania w lodówce oraz chemią gospodarczą i przynośmy do zakrystii.

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWNIA PAŃSKIEGO
W piątek, 25 marca, będziemy obchodzili uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Będziemy się w tym dniu modlić o poszanowane życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Na Mszach św. będziemy mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na codziennej modlitwie dziesiątką różańca, przez 9 miesięcy, a więc do 25 grudnia, w intencji jednego poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone. Bardzo zachęcamy do podjęcia tej formy ratowania życia ludzkiego i wspierania matek w stanie błogosławionym. 

AKT OFIAROWANIA
W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w związku z trwającą wojną, Ojciec Święty Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W łączności z Ojcem Świętym we wszystkich kościołach w Polsce dokonamy tego samego aktu poświęcenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 17:00. W czasie Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili w intencji pokoju i o nawrócenia Rosji.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W piątek o godz. 19:00 comiesięczna adoracja dla małżeństw i w intencji małżeństw. Zapraszamy na nią małżonków oraz wszystkich, którzy chcą modlić się za małżeństwa. Adorację poprzedzi krótka katecheza oparta na adhortacji papieża Franciszka „O miłości w rodzinie”.

SPOTKANIA DLA DZIECI
Kontynuujemy w naszej parafii comiesięczne spotkania dla dzieci w wieku od 5 lat do 10. Najbliższe spotkanie odbędzie się w nadchodzącą sobotę o godzinie 10:00 w domu parafialnym. W sprawie udziału prosimy o kontakt w zakrystii.

„GOŚĆ”
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. 

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 13.03.2022 r.
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Rekolekcje głosi ks. Marcin Majda. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00, 9:00 i 18:30 – tzn., że wieczorną Mszę św. przesuwamy o pół godziny. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek, wtorek i środę od 17:30 do 18:30, a w poniedziałek i wtorek również od 19:30 do 20:00. W czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. 

PRAKTYKI WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30. Prosimy, aby tę godzinę pozostawić dzieciom i rodzicom z dziećmi. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych dwukrotnie: o godz. 9:45 oraz 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00. Dzisiaj po Gorzkich Żalach odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za zabijanie nienarodzonych. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do oznaczonych skarbonek przy bocznych ołtarzach. Naszą jałmużnę wielkopostną, tzn. pieniądze zaoszczędzone w okresie Wielkiego Postu, które chcielibyśmy ofiarować ubogim, można składać do „skarbonek miłosierdzia”, które znajdziemy na bocznych ołtarzach. Ofiary te przyniesiemy w Wielkim Tygodniu, aby w Wielki Czwartek zanieść je do ołtarza w procesji z darami. Od dzisiaj są do nabycia, rozprowadzane przez Caritas, paschaliki w cenie 8 zł. Na bocznych ołtarzach znajdziemy też tradycyjnie „torby miłosierdzia”. Wypełniamy je artkułami żywnościowymi, które nie wymagają przechowywania w lodówce oraz chemią gospodarczą i przynośmy do zakrystii.

NIESŁYSZĄCY
Dzisiaj o 14:30 Msza św. dla niesłyszących.

ADŚ
Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na konferencję, która odbędzie się 16 marca, w środę, w parafii pw. Ducha Świętego; rozpoczęcie o godz. 17:00. Program znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

ODNOWA
W czwartek o godz. 19:00 w kościele odbędzie się otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym, które rozpocznie się Mszą św.

ADORACJA DLA MĘŻCZYZ MGM
„Eliasz” zaprasza panów na adorację Najświętszego Sakramentu w nocy z piątku na sobotę. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy św. Na modlitwie można spędzić dowolną ilość czasu o dowolnej godzinie. Adoracja zakończy się w sobotę o godz. 6:00.

ŚW. JÓZEF
W sobotę będziemy obchodzili uroczystość św. Józefa.

CZUWANIE
Młodzież zapraszamy na Czuwanie Wielkopostne, które odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie o godz. 19:00. Dla kandydatów do bierzmowania będzie to obowiązkowe spotkanie formacyjne. 

WSD
W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszki na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Zbiórkę taką przeprowadzamy raz w roku.

EDK
W piątek, 8 kwietnia, odbędzie się w okolicach naszego miasta tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej długość to ok. 40 km. Uczestnicy pokonają tę Drogę Krzyżową w ciszy z otrzymanymi rozważaniami i wskazaniami dotyczącymi trasy. Zapisy w zakrystii lub na stronie EDK – link znajdziemy na naszej stronie internetowej.

UKRAINA
Nadal potrzebna jest pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Informacje jak pomóc znajdziemy na stronie internetowej.

„GOŚĆ”
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. 

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.
 
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 06.03.2022 r.
 
NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30. Prosimy, aby tę godzinę pozostawić dzieciom i rodzicom z dziećmi. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych dwukrotnie: po Mszy św. o godz. 9:00 oraz godz. 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do oznaczonych skarbonek – dzisiaj wyjątkowo tylko przy ołtarzu NSPJ; skarbonkę przy ołtarzu Matki Bożej musimy naprawić. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia wielkanocne świece Caritas.

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
Naszą jałmużnę wielkopostną, tzn. pieniądze zaoszczędzone w okresie Wielkiego Postu, które chcielibyśmy ofiarować ubogim, można składać tradycyjnie do „skarbonek miłosierdzia”, które znajdziemy na bocznych ołtarzach. Ofiary te będziemy mogli złożyć w Wielkim Tygodniu i zaniesiemy je do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 13 do 16  marca, a więc od przyszłej niedzieli. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Majda z archidiecezji łódzkiej; bliższe informacje o rekolekcjoniście na stronie internetowej parafii.

UKRAINA
Solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy. Wspieramy ich modlitewnie, a także niesiemy pomoc materialną. W minioną niedzielę i w środę popielcową na pomoc Ukrainie zebraliśmy do puszek 18 tys. zł. Środki te przekazaliśmy Caritas Diecezji. Zarówno modlitwa, jak i pomoc materialna są wciąż bardzo potrzebne. W naszym mieście organizacją i koordynacją pomocy uchodźcom zajmuje się Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Na stronie internetowej starostwa powiatowego oraz Miasta Szczecinek znajdują się wszystkie ważne informacje dotyczące pomocy. Na naszej stronie znajdziemy linki odsyłające do stron starostwa i miasta. Na dzisiaj pilnie potrzeba miejsc do zamieszkania dla uchodźców. Osoby, które mają możliwość udostępnienia miejsc noclegowych mogą się zgłaszać do starostwa, wypełniając specjalny formularz, w którym należy podać dane do kontaktu i opisać swoje możliwości. Gdyby ktoś chciał zgłosić się poprzez parafię, to formularz do wypełnienia znajdziemy w zakrystii. Pomoc materialną, a więc żywność, wodę oraz środki higieny należy dostarczać do magazynów które znajdują się w kilku miejscach na terenie miasta: m.in. w dawnym internacie „budowlanki” na ul. Artyleryjskiej – ten magazyn jest czynny codziennie od 7:00 do 15:00 i wyjątkowo dzisiaj od 15:00 do 17:00. Magazyny znajdują się również na ul. Armii Krajowej – dawna SP 3, w siedzibie Straży Miejskiej oraz na ul. Kościuszki – w dawnej siedzibie nadleśnictwa. Potrzebni są wolontariusze do przyjmowania i pakowania artykułów w magazynie na ul. Artyleryjskiej, gdyby ktoś był chętny można się zgłosić do nas lub bezpośrednio do starostwa. Na naszej stronie internetowej znajdziemy też numery telefonów do osób, które udzielają wszystkich potrzebnych informacji.

BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas VIII  zapraszamy na spotkanie do kościoła w poniedziałek na godz. godz. 19:00.

II NIEDZIELA
Za tydzień Msza św. dla niesłyszących, o godz. 14:30, a taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

„GOŚĆ”
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze kolejna płyta z „Biblią Audio”.

PIELGRZYMKA
Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji, która odbędzie się na przełomie czerwca i lipca. Informacji udziela ks. Marcin.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 27.02.2022 r.
 
WSPARCIE DLA UKRAINY
Chcemy w naszej modlitwie pamiętać o Ukrainie i jej mieszkańcach. Dzisiaj i w środę popielcową w kościołach w Polsce, po Mszach św., przeprowadzamy zbiórkę do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Środki będą przekazane do dyspozycji Caritas Polska. Również w naszym mieście może się pojawić potrzeba przyjęcia uchodźców wojennych z Ukrainy. Miejmy otwarte serca i w miarę możliwości nasze domy.

TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ
Dzisiaj rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość oraz wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jedną z form błagania Boga w tej intencji może być dobrowolnie podjęta, na jakiś okres, abstynencja od alkoholu. 

ŚRODA POPIELCOWA.
W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Tegoroczną Środę Popielcową będziemy przeżywali jako dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą w środę popielcową o godz. 7:00; 9:00, 16:00 i 18:00. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym można spożyć tylko jeden posiłek do syta i trochę pokarmu rano i wieczorem. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku życia. Abstynencja od mięsa obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku oraz w środę popielcową, a zachęca się do niej również w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Wielką Sobotę; obowiązuje ona od 14 roku życia do końca życia. W całym okresie Wielkiego Postu jesteśmy zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w drugim tygodniu Wielkiego Postu, a więc od niedzieli 13 marca. 

DROGA KRZYŻOWA
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 9:00 oraz o godz. 17:15.

GORZKIE ŻALE
Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00. 

I KOMUNIA
Jutro (w poniedziałek) o godz. 19:00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 6 oraz z pozostałych szkół poza  SP nr 4 i 5.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Adoracja odbywa się w ciszy do godz. 20:00. Następnie rozpoczyna się adoracja prowadzona. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9:30.

ZRANIENI W KOŚCIELE
W najbliższy piątek będziemy obchodzili dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. W naszej parafii, w intencji osób zranionych w Kościele, odprawimy Drogę Krzyżową.

MĘSKI RÓŻANIEC
W I sobotę, na ulicach naszego miasta  odbędzie się kolejny „męski różaniec” – wynagradzająca modlitwa różańcowa odmawiana przez mężczyzn. Wymarsz o godz. 14.00 spod naszego kościoła. Na zakończenie Msza św. w kościele pw. Ducha Świętego. 

1% NA CARITAS
Osoby, które chciałby przekazać 1% podatku na działalność Caritas zapraszamy do Caritas naszej parafii w każdą środę od godz. 16:00. Panie z Caritas mogą rozliczyć PIT osobom przekazującym 1%.

„GOŚĆ”
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 20.02.2022 r.
 
KATECHEZY
Przed nami dwie ostatnie katechezy prowadzone przez o. Tomasza oraz ekipę katechistów: dzisiaj o godz. 19:00 i we wtorek o godz. 18:45.
 
I KOMUNIA ŚWIĘTA
Jutro (w poniedziałek) o godz. 19:00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze szkół podstawowych nr 4 i 5.

JERYCHO RÓŻAŃCOWE
W środę odbędzie się w naszej parafii „Jerycho Różańcowe” w intencji pokoju. Przez cały dzień będziemy się modlili na różańcu, przed Najświętszym Sakramentem, prosząc o pokój na całym świecie a zwłaszcza w Europie. Modlitwa rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 a zakończy o godz. 18:00. O każdej równej godzinie będziemy rozpoczynali jedną część Różańca Świętego.

BIERZMOWANIE
W środę o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych.

„GOŚĆ”
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W piątek o godz. 19:00 comiesięczna adoracja dla małżeństw i w intencji małżeństw. Zapraszamy na nią małżonków oraz wszystkich, którzy chcą modlić się za małżeństwa. Adorację poprzedzi krótka katecheza oparta na adhortacji papieża Franciszka „O miłości w rodzinie”.

1% NA CARITAS
Osoby, które chciałby przekazać 1% podatku na działalność Caritas zapraszamy do Caritas naszej parafii w każdą środę od godz. 16:00. Panie z Caritas mogą rozliczyć PIT osobom przekazującym 1%.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. W kościele może być zajętych 30% miejsc; do liczby tej nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 13.02.2022 r.
 
KATECHEZY
Kontynuujemy katechezy dla dorosłych prowadzone przez o. Tomasza oraz ekipę katechistów. Odbywają się one w niedziele o godz. 19:00 i we wtorki o godz. 18:45. 

NIESŁYSZĄCY
Dzisiaj o godz. 14:30 Msza św. dla nie słyszących.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie lektorów.

RELIKWIE
We wtorek będziemy mogli uczcić bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w znaku relikwii. O godz. 17:40 odbędzie się wprowadzenie relikwii do naszego kościoła i modlitwa przez jego orędownictwo; o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencjach, które możemy zanieść do Pana Boga za przyczyną bł. kard. Wyszyńskiego. Od dzisiaj na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej można składać prośby/intencje, w których będziemy się modlili za przyczyną błogosławionego. Wypisujemy je na kartkach i wrzucamy do koszyka.

BIERZMOWANIE
W środę o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

ODNOWA
W czwartek o godz. 19:00 „otwarte” spotkanie Odnowy w Duchu Świętym, które rozpocznie się Mszą św.

„ELIASZ”
W piątek o godz. 19:00 comiesięczne spotkanie MGM „Eliasz”. Zapraszamy wszystkich panów na to spotkanie.
 
SPOTKANIA DLA DZIECI
Kontynuujemy w naszej parafii comiesięczne spotkania dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Najbliższe spotkanie odbędzie się w nadchodzącą sobotę o godzinie 10:00 w domu parafialnym. W sprawie udziału prosimy o kontakt w zakrystii.

I KOMUNIA
Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy dzieciom świece. 

„GOŚĆ”
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze kolejna płyta z „Biblią Audio”.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. W kościele może być zajętych 30% miejsc; do liczby tej nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

V NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 06.02.2022 r.
 
KATECHEZY
Kontynuujemy katechezy dla dorosłych prowadzone przez o. Tomasza oraz ekipę katechistów. Odbywają się one w niedziele o godz. 19:00 i we wtorki o godz. 18:45. 

RODZICE PO STRACIE
We wtorek o godz. 18:00 będziemy się modlili za rodziców, którzy utracili dziecko w różnych okolicznościach życia i w różnym wieku. Na tę Mszę św. zapraszamy rodziców po stracie dziecka, ich bliskich i wszystkich, którzy chcą się za nich modlić.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
W piątek, 11 lutego, będziemy obchodzili wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Ze względu na okoliczności nie będziemy sprawowali Mszy św. dla chorych z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych; przełożymy ją na maj lub czerwiec. Jednocześnie przypominamy, że można nas zawsze wzywać do chorego, aby mógł przyjąć sakramenty święte. Z tym wezwaniem nie należy zwlekać czekając do bezpośredniego zagrożenia życia. Jeżeli ktoś przez dłuższy czas nie może, ze względu na chorobę, uczestniczyć we Mszy św. i korzystać ze spowiedzi św., jest to wystarczający powód do zaproszenia kapłana.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona  na ogrzewanie kościoła.

„GOŚĆ”
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze możemy przeczytać, m.in. o roli rodziców chrzestnych, o tym, jakie muszą spełniać warunki i czy można z nich zrezygnować.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. W kościele może być zajętych 30% miejsc; do liczby tej nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.
 
IV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 30.01.2022 r.
 
KATECHEZY
Kontynuujemy katechezy dla dorosłych prowadzone przez o. Tomasza, kapucyna oraz ekipę katechistów. Odbywają się w niedziele o godz. 19:00 i we wtorki o godz. 18:45. 

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
W środę, 2 lutego, będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego. Tradycyjnie na początku Mszy św. pobłogosławimy świece. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni, a więc o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. Po Mszach św. w tym dniu można będzie złożyć ofiarę do puszek na zakony kontemplacyjne.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Adoracja odbywa się w ciszy do godz. 20:00. Następnie rozpoczyna się adoracja prowadzona. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Chorych ks. Sebastiana odwiedzi w I sobotę diakon Bartosz. Ks. Grzegorz i ks. Marcin odwiedzają chorych zgodnie z ustaleniami.

MĘSKI RÓŻANIEC
W I sobotę, na ulicach naszego miasta  odbędzie się kolejny „męski różaniec” – wynagradzająca modlitwa różańcowa odmawiana przez mężczyzn. Wymarsz o godz. 14.00 spod naszego kościoła. Na zakończenie Msza św. – tym razem w naszym kościele. 

„GOŚĆ”
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze możemy przeczytać m.in. o tym, czy można być zbawionym poza Kościołem.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. W kościele może być zajętych 30% miejsc; do liczby tej nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.
 
III NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 23.01.2022 r.
 
NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO
Obchodzimy dzisiaj niedzielę słowa Bożego. To okazja do refleksji nad miejscem słowa Bożego w naszym życiu.

KATECHEZY
Kontynuujemy katechezy dla dorosłych prowadzone przez o. Tomasza, kapucyna oraz ekipę katechistów. Odbywają się w niedziele o godz. 19:00 i we wtorki o godz. 18:45. Serdecznie zapraszamy.

MODLITWA O JEDNOŚĆ
Trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia.

LEKTORZY
Spotkanie formacyjne dla lektorów w poniedziałek o godz. 19:00.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W piątek o godz. 19:00 comiesięczna adoracja dla małżeństw i w intencji małżeństw. Zapraszamy na nią małżonków oraz wszystkich, którzy chcą modlić się za małżeństwa. Adorację poprzedzi krótka katecheza oparta na adhortacji papieża Franciszka „O miłości w rodzinie”.

„GOŚĆ”
Zachęcamy do lektury GN. W dzisiejszym numerze możemy przeczytać m.in. o modlitwie psalmami, znajdując praktyczne wskazówki, jak korzystać z tej księgi Starego Testamentu.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. W kościele może być zajętych 30% miejsc; do liczby tej nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.
 
II NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 16.01.2022 r.

WYSTĘP CHÓRU
Po Mszy św. o godz. 11:00, chór szkoły muzycznej wykona dzisiaj krótki koncert kolęd.

NIESŁYSZĄCY
Dzisiaj o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących, tłumaczona na język migowy.

KATECHEZY
W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy katechezy dla dorosłych prowadzone przez o. Tomasza, kapucyna oraz ekipę katechistów. Odbywają się one w niedziele o godz. 19:00 i we wtorki o godz. 18:45. Serdecznie zapraszamy.

MODLITWA O JEDNOŚĆ
We wtorek, 18 stycznia, rozpocznie się tydzień modlitw o jedność chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia.

BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie do kościoła w poniedziałek na godz. 19:00, a kandydatów z klas I ponadpodstawowych w środę, również na godz. 19:00.

ODNOWA
W czwartek Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na otwarte spotkanie modlitewne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19:00; po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

IMIENINY
W czwartek, we wspomnienie św. Sebastiana męczennika, imieniny obchodzi ks. Sebastian. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18:00.

ELIASZ
MGM „Eliasz” zaprasza wszystkich panów na comiesięczne spotkanie, w piątek na godz. 19:00.

„GOŚĆ”
Zachęcamy do lektury GN. Znajdziemy w nim dzisiaj jak zwykle dobre artykuły oraz drugą płytę z kolekcji: „Biblia Audio” – z Księgą Rodzaju i Księgą Wyjścia.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA 
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. W kościele może być zajętych 30% miejsc; do liczby tej nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
Szczecinek, 09.01.2022 r.

KONIEC OKRESU BOŻEGO NARODZENIA
Dzisiaj, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy Okres Zwykły. Tradycyjnie w naszym kraju jeszcze do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego, możemy pozostawić bożonarodzeniowe dekoracje.

KATECHEZY
Dzisiaj gościmy w naszej parafii br. Tomasza, kapucyna z Piły wraz z ekipą katechistów. Br. Tomasz na wszystkich Mszach św. głosi homilię i zaprasza na katechezy dla dorosłych, które będą się odbywały w naszym kościele w niedziele o godz. 19:00 i we wtorki, o godz. 18:45, począwszy od dzisiaj.

LEKTORZY
Jutro o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

„RODZICE PO STRACIE”
We wtorek o godz. 18:00 comiesięczna Msz św. w intencji rodziców, którzy w różnych okolicznościach życia utracili dziecko.

WYSTĘP CHÓRU
W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:00, chór szkoły muzycznej wykona krótki koncert kolęd.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Za tydzień o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

TACA NA OGRZEWANIE
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. W kościele może być zajętych 30% miejsc; do liczby tej nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Przy nabywaniu kadzidła i kredy zebraliśmy dla naszych ministrantów 1860 zł. Dziękujemy za te ofiary, które będą przeznaczone na ich wspólny wyjazd. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
Szczecinek, 02.01.2022 r.
I ŚRODA I PIĄTEK
W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W pierwszy piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.

„KOLĘDA”
Braliśmy w tym roku pod uwagę odwiedzenie z wizytą duszpasterską wiernych, którzy nas zaproszą. W związku z utrzymującą się wciąż falą zakażeń nie przeprowadzimy jednak kolędy w zwyczajny sposób, odwiedzając domy naszych parafian. Prosimy o wyrozumiałość wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy wyrazili wolę zaproszenia nas. W uroczystość „Trzech Króli” na bocznych ołtarzach i w kruchcie będą dostępne kartki z modlitwą rodzinną i prośbą o błogosławieństwo, do zastosowania w domu.

OBJAWIENIE PAŃSKIE
W czwartek, 6 stycznia, będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszej parafii Msze św. będziemy sprawowali według porządku niedzielnego. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy kredę, kadzidło i wodę; prosimy o zabranie ze sobą naczynia z wodą do pobłogosławienia. Taca z uroczystości „Trzech Króli” będzie przeznaczona na cele misyjne.

WSPÓLNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W Uroczystość „Trzech Króli” zapraszamy do kościoła na godz. 17:00 na wspólne śpiewanie kolęd.

KATECHEZY
W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii o. Tomasza, kapucyna z Piły wraz z ekipą katechistów. O. Tomasz będzie na wszystkich Mszach św. głosił homilię i zapraszał na katechezy dla dorosłych, które będą się odbywały we niedziele i wtorki w naszym kościele, o godz. 19:00, począwszy od przyszłej niedzieli. Szczegóły poznamy za tydzień.

TACA NA OGRZEWANIE
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. W kościele może być zajętych 30% miejsc; do liczby tej nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, również za przelewy na konto. Przy nabywaniu opłatków zebraliśmy ok. 5 tys. zł, które przeznaczamy na remont zakrystii. Na ten cel mamy zebrane 57 tys. zł. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
Szczecinek, 26.12.2021 r.
 
DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Tradycyjnie taca z 26 grudnia jest  przeznaczona na kształcenie w diecezji. 

„SYLWESTER”
W piątek, 31 grudnia, od godz. 15:00 będzie trwała w naszym kościele, jak w każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy Godziną Miłosierdzia a zakończymy Nieszporami o godz. 17:30. O godz. 18:00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za miniony rok. Mając na uwadze świąteczny charakter ostatniego dnia roku kalendarzowego – Sylwestra, który w tym roku przypada w piątek bp Edward udzielił wszystkim wiernym naszej diecezji i gościom dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 3l grudnia 2021 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, zachęcając korzystających z dyspensy do modlitwy w intencjach Ojca Świętego i do praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI
W najbliższą sobotę, 1 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będziemy sprawowali według porządku niedzielnego.

MĘSKI RÓŻANIEC
W sobotę, 1 stycznia 2022 r., na ulicach naszego miasta  odbędzie kolejny „męski różaniec” – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn, za zniewagi, grzechy i bluźnierstwa. Wymarsz o godz. 14.00 spod naszego kościoła do kościoła św. Krzysztofa, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj wydanie świąteczne, na dwa tygodnie, w cenie 10 zł. Od nowego roku GN będzie kosztował 8 zł. Mamy jeszcze kalendarze ścienne sióstr karmelitanek z Bornego Sulinowa.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Od 15 grudnia w kościołach może być zajętych 30% miejsc; do liczby tej nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 25.12.2021 r.
 
BOŻE NARODZENIE
Dzisiaj, w dzień Bożego Narodzenia Msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 udzielimy sakramentu chrztu 7 dzieci. 

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
W tym roku drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wypada w niedzielę i w związku z tym już jutro będziemy obchodzili Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. małżonkowie żyjący w związku sakramentalnym będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Na Mszę św. o godz. 12:30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które  zawarły związek w tym roku kalendarzowym – będziemy się modlili w ich intencji. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji. 

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj wydanie świąteczne, na dwa tygodnie, w cenie 10 zł. Od nowego roku GN będzie kosztował 8 zł. Mamy jeszcze kalendarze ścienne sióstr karmelitanek z Bornego Sulinowa.

PIELGRZYMKA
Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w dniach 25.06.-04.07.2022. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje na tablicy ogłoszeń, a zapisy u ks. Marcina.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Od 15 grudnia w kościołach może być zajętych 30% miejsc; do liczby tej nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Dziękujemy za adwentową pomoc dla ubogich. Dziękujemy fundatorowi tegorocznych choinek. Obsadzili je i przygotowali ministranci i ich ojcowie, ministranci też przygotowali szopkę. Wszystko pod kierownictwem ks. Marcina – bardzo im dziękujemy. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Narodzenia Pańskiego.

IV NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 19.12.2021 r.

ADWENT
Jeszcze do piątku zapraszamy na roraty o godz. 6:00. Dzieci zakończą roraty oficjalnie jutro czyli w poniedziałek. Bardzo dziękujemy za świadectwo wiary, którym jest udział w roratach. Dziękujemy za adwentową pomoc najuboższym, za „torby miłosierdzia” i nabywanie świec „Caritas”, które są jeszcze dostępne w zakrystii. Opłatki znajdziemy przed ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Okazja do spowiedzi świętej w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św.; we wszystkie te dni od godz. 17:00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie będzie dodatkowa okazja do spowiedzi. W dniu Wigilii spowiedź przed Mszą św. o 6:00 i 9:00 oraz dodatkowo od godz. 9:00 do 11:00. Spowiedź odbywa się w kaplicy bocznej, obok prezbiterium – wchodzi się do niej obok ołtarza Serca Pana Jezusa, a gdy jest więcej penitentów również w konfesjonale po tej samej stronie.

WIGILIA
W piątek, w Wigilię Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 6:00 i 9:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na Wieczerzę Wigilijną. W tym roku nie tylko tradycyjnie zachowujemy jej postny charakter ale obowiązkowo z racji piątku. Na początku wieczerzy odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Przebieg Wieczerzy Wigilijnej możemy znaleźć na obwolucie opłatków nabytych w naszej parafii. Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Msze św. Wigilijne o godz. 20:30 i 22:00 oraz na Mszę św. Pasterską na godz. 24:00 – wszystkie trzy Msze św. są już świąteczne, tzn. z Narodzenia Pańskiego.

BOŻE NARODZENIE
W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 udzielimy sakramentu chrztu 7 dzieci.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
W tym roku drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wypada w niedzielę i w związku z tym już 26 grudnia będziemy obchodzili Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. małżonkowie żyjący w związku sakramentalnym będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Na Mszę św. o godz. 12:30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawarły związek w tym roku kalendarzowym – będziemy się modlili w ich intencji. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego”. W dzisiejszym numerze znajdziemy płytę z kolędami w wykonaniu polskich sióstr karmelitanek z klasztoru w Islandii. Mamy jeszcze do nabycia ścienne kalendarze diecezjalne oraz kalendarze sióstr karmelitanek z Bornego Sulinowa na rok 2021.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Od 15 grudnia w kościołach może być zajętych 30% miejsc; do liczby tej nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy spokojnych przygotowań do Świąt.

III NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 12.12.2021 r.
 
ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich na Roraty, które u nas tradycyjnie o godz. 6:00. Wszystkich zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. Po Mszach św. można nabywać świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. „Torby miłosierdzia” na naszą pomoc dla ubogich znajdziemy przy bocznych ołtarzach; prosimy o przyniesienie ich do najbliższej środy, po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami. Opłatki na stół wigilijny znajdziemy na stoliku przed ołtarzem Matki Bożej; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na remont zakrystii.

LEKTORZY
Spotkanie lektorów odbędzie się jutro o godz. 19:00.

BIERZMOWANIE
W środę na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie do kościoła kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych.

KORONKA I NIESZPORY
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00, a kończymy Nieszporami o godz. 17:30. Zapraszamy na te modlitwy.

„ELIASZ”
W najbliższy piątek, 17 grudnia, MGM „Eliasz” zaprasza wszystkich Panów na spotkanie modlitewno-formacyjne, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00.

WIZYTA DUSZPASTERSKA
Jeszcze do 15 grudnia można składać zaproszenia na wizytę duszpasterską, na formularzach, które znajdziemy na bocznych ołtarzach; po wypełnieniu przynosimy je do zakrystii lub kancelarii. Można zgłosić chęć zaproszenia księdza również drogą elektroniczną – formularz znajdziemy na stronie internetowej parafii.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 Msza św. w języku migowym dla osób niesłyszących.

TACA NA OGRZEWANIE
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Prosimy o zamykanie wszystkich drzwi w kościele.

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 1600 zł na pomoc Kościołowi na wschodzie. Dziękujemy za te ofiary.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego”. Mamy jeszcze do nabycia ścienne kalendarze diecezjalne oraz kalendarze sióstr karmelitanek z Bornego Sulinowa na rok 2022 oraz książkę jubileuszową o naszej diecezji.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Od 15 grudnia w kościołach będzie mogło być zajętych 30% miejsc; do liczby tej nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 05.12.2021 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich na Roraty, które u nas tradycyjnie o godz. 6:00. Wszystkich zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. Po Mszach św. można nabywać świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. „Torby miłosierdzia” na naszą pomoc dla ubogich znajdziemy przy bocznych ołtarzach. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy je do siedziby Caritas lub do zakrystii. Możemy również wspomóc mamy z małymi dziećmi – informacje na choince w kruchcie. Opłatki na stół wigilijny znajdziemy na stoliku przed ołtarzem Matki Bożej; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na remont zakrystii.

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
Dzisiaj obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek, które znajdziemy na ławkach przy wyjściach z kościoła.

I KOMUNIA ŚW.
Jutro o godz. 19:00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 4 i 5.

BIERZMOWANIE
Jutro o godz. 19:00, w salach domu parafialnego, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8.

LEKTORZY
Spotkanie lektorów odbędzie się w przyszły poniedziałek, czyli 13 grudnia.

NIEPOKALANE POCZĘCIE
W środę, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. będą sprawowane o godz. 6:00, 9:00 i 18:00.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W piątek o godz. 19:00 comiesięczna adoracja dla małżeństw. Zapraszamy na nią małżeństwa oraz wszystkich, którzy chcą się modlić za małżeństwa i razem z nimi. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie poprzedzona krótką katechezą.

SPOTKANIA DLA DZIECI
Kontynuujemy w naszej parafii comiesięczne spotkania dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Przez około 1,5 godziny pod opieką animatorów dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach: poznają słowo Boże, biorą udział w warsztatach plastycznych i zabawach. Najbliższe spotkanie odbędzie się w nadchodzącą sobotę o godzinie 10.00 w domu parafialnym. Liczba miejsc jest ograniczona i zasadniczo grupa jest już zamknięta, ale gdyby ktoś chciał zapisać swoje dziecko, to prosimy o kontakt w zakrystii.

WIZYTA DUSZPASTERSKA
Przygotowujemy się do wizyty duszpasterskiej (kolędy), która w związku z epidemią, być może odbędzie się na wyraźne zaproszenie ze strony parafian. Kto chciałby, w całkowitej wolności, zaprosić nas z wizytą duszpasterską może to zrobić poprzez specjalny formularz zamieszczony zamieszczony tutaj:
Wizyta duszpasterska (kolęda) w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku.
Można również wypisać formularz zaproszenia, który znajdziemy na bocznych ołtarzach oraz w kruchcie, a następnie złożyć go w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o zrobienie tego do 15 grudnia.

TACA NA OGRZEWANIE
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego”. Mamy jeszcze do nabycia ścienne kalendarze diecezjalne oraz kalendarze sióstr karmelitanek z Bornego Sulinowa na rok 2021 oraz książkę jubileuszową o naszej diecezji.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

I NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 28.11.2021 r. 

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. Dzisiaj po Mszach św. można nabywać świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. „Torby miłosierdzia” na naszą pomoc dla ubogich będą dostarczone w tym tygodniu, ale już możemy w dowolnych torbach przynosić nasze dary dla ubogich; chodzi o artykuły chemii gospodarczej, środki do prania i żywność z dłuższym terminem ważności. Można je przynosić do siedziby Caritas lub do zakrystii. W tym roku możemy też wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „pieluszka dla maluszka”. Szczegóły w kruchcie, pod choinką. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na remont zakrystii.

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje głosi o. Bazyli Cendrowicz, paulin. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:00, 9:00 i 18:00. Spróbujmy znaleźć czas na adwentowe zatrzymanie się w codziennym zabieganiu. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek, wtorek i środę od 17:00 do 18:00, a w poniedziałek i wtorek również od 19:00 do 19:30. W czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00. W pierwszy piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W tym miesiącu księża odwiedzą chorych bliżej świąt w terminach z nimi uzgodnionych.

CZUWANIE MŁODYCH
Młodzież zapraszamy na Adwentowe Czuwanie Młodych, które odbędzie się w naszej parafii w najbliższy piątek. Będzie mu przewodniczył bp Krzysztof Zadarko. Rozpocznie się o godz. 19:00. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowe spotkanie formacyjne.

MĘSKI RÓŻANIEC
W I sobotę miesiąca (4 grudnia) po raz drugi odbędzie się w naszym mieście Męski Różaniec, czyli wynagradzająca modlitwa różańcowa, odmawiana przez mężczyzn, podczas wspólnej wędrówki ulicami miasta. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przed naszym kościołem, a zakończenie w kościele pw. Bożego Miłosierdzia wspólną Eucharystią.

ZBIÓRKA
W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek ok. 1730 zł na pomoc udzielaną migrantom przez Caritas Polska.

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
Za tydzień, w ramach Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie będziemy mogli na ten cel złożyć ofiarę do puszki.

FIGURA MATKI BOŻEJ
Figurę Matki Bożej z kruchty oddaliśmy do konserwacji. Możliwe, że Matka Boża miała wieniec/aureolę z dwunastu gwiazd. Gdyby ktoś pamiętał, albo miał archiwalne zdjęcia figury proszony jest o kontakt.

WIZYTA DUSZPASTERSKA
W związku z epidemią i wciąż dużą liczba zakażeń, podobnie jak rok temu, również w tym roku wizyta duszpasterska nie odbędzie się w zwykłej formie. Zgodnie z decyzją naszego biskupa „kolęda” może mieć dwie formy: odwiedzenie wiernych, którzy sobie tego życzą poprzez formalne zgłoszenie lub gromadząc wiernych poszczególnych ulic na Mszach św. W związku z tym, że nie wiemy jak się rozwinie sytuacja epidemiczna, żeby tego nie robić w ostatniej chwili przygotowujemy się do ewentualnego odwiedzenia wiernych na zaproszenie. Kto chciałby, w całkowitej wolności, zaprosić nas z wizytą duszpasterską może to zrobić poprzez specjalny formularz zamieszczony tutaj:
Wizyta duszpasterska (kolęda) w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Można również wypisać formularz zaproszenia, który znajdziemy na stoliku obok Gościa niedzielnego i w kruchcie, a następnie złożyć go w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o zrobienie tego do 15 grudnia.

GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii mamy do nabycia ścienne kalendarze diecezjalne, w cenie 10 zł oraz książkę „Złoty Jubileusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej (1972-2002)”, w cenie 25 zł.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Prosimy o siadanie w dystansie od siebie zarówno na dole kościoła, jak i na balkonach, które pozostają otwarte na każdej Mszy św. Nadal zachowujemy obowiązujące środki bezpieczeństwa: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA