Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
NABOŻEŃSTWO MAJOWE
03 - 05
2021

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

Od soboty 1 maja rozpoczniemy odprawianie nabożeństw majowych; od poniedziałku do piątku będziemy się gromadzili o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00. Podczas tych nabożeństw przygotujemy się do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję 31 maja.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

V NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 02.05.2021 r.

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI
W poniedziałek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Jest to jednocześnie Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 oraz dodatkowo, w intencji ojczyzny o godz. 12:00.

„MAJOWE”
W sobotę rozpoczęliśmy odprawianie nabożeństw majowych; od poniedziałku do piątku gromadzimy się o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00 – w niedziele maja nie będzie Mszy św. o godz. 17:00. W środę będziemy łączyli Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym. W tym roku, podczas nabożeństw majowych chcemy się przygotować do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Akt oddania będziemy mogli przeżyć 31 maja. W związku z tym codziennie podczas nabożeństw majowych możemy wysłuchać katechez przygotowujących nas do tego wydarzenia. Głosi je ks. Grzegorz.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK
W I środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca, w I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.

ŚW. STANISŁAW
W sobotę, 8 maja, będziemy obchodzili uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski.

DRUGA NIEDZIELA
Za tydzień, w niedzielę, Msza św. dla niesłyszących o godz.14:30. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe.

BIERZMOWANIE
W następnym tygodniu odbędą się zapisy kandydatów do bierzmowania z klas siódmych. Zapisy potrwają trzy dni: w czwartek i piątek (13 i 14 maja) od godz. 18:30 do godz. 19:30 oraz w sobotę (15 maja) od godz. 11:00 do 12:00.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Zachowujemy nadal obowiązujące środki bezpieczeństwa. Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy tylko miejsca oznaczone żółtą naklejką oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30, 13:30. Od dzisiaj nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 17:00.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Prosimy o wychodzenie z kościoła drzwiami z przodu po obu stronach.

POLECANE STRONY
MEDIA