Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
NABOŻEŃSTWO MAJOWE
03 - 05
2021

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

Od soboty 1 maja odprawiamy nabożeństwo majowe; od poniedziałku do piątku gromadzimy się o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00. Podczas tych nabożeństw przygotujemy się do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję 31 maja.

więcej

archiwum aktualności

Ogłoszenia parafialne 2021

VI NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 09.05.2021 r.
DRUGA NIEDZIELA
Dzisiaj Msza św. dla niesłyszących o godz.14:30, a taca dzisiejsza jest przeznaczona na cele remontowe.

„MAJOWE”
Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Od poniedziałku do piątku gromadzimy się o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00. W tym roku, podczas nabożeństw majowych chcemy się przygotować do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Akt oddania będziemy mogli przeżyć 31 maja. W związku z tym codziennie podczas nabożeństw majowych  możemy wysłuchać katechez przygotowujących nas do tego wydarzenia. Głosi je ks. Grzegorz.

„RODZICE PO STRACIE”
We wtorek comiesięczna Msza św. w intencji rodziców, którzy w różnych okolicznościach życia stracili dziecko. Zapraszamy na tę Mszę św. rodziców, którzy mają za sobą tak trudne doświadczenie, ale i wszystkich, którzy chcą się za nich i z nimi modlić.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W czwartek zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, na godz. 20:00; przynosimy ze sobą świece.

BIERZMOWANIE
W tym tygodniu odbędą się zapisy kandydatów do bierzmowania z klas siódmych. Zapisy potrwają trzy dni: w czwartek i piątek (13 i 14 maja) od godz. 18:30 do godz. 19:30 oraz w sobotę (15 maja) od godz. 11:00 do 12:00. Kandydat przychodzi z rodzicami i jeśli był ochrzczony w innej parafii przynosi ze sobą świadectwo chrztu.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Zachowujemy nadal obowiązujące środki bezpieczeństwa. Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Gorąco prosimy o zajmowanie tylko miejsc oznaczonych żółtą naklejką, co pozwala zachować wymagany, bezpieczn dystans między sobą. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30, 13:30.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

V NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 02.05.2021 r.

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI
W poniedziałek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Jest to jednocześnie Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 oraz dodatkowo, w intencji ojczyzny o godz. 12:00.

„MAJOWE”
W sobotę rozpoczęliśmy odprawianie nabożeństw majowych; od poniedziałku do piątku gromadzimy się o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00 – w niedziele maja nie będzie Mszy św. o godz. 17:00. W środę będziemy łączyli Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym. W tym roku, podczas nabożeństw majowych chcemy się przygotować do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Akt oddania będziemy mogli przeżyć 31 maja. W związku z tym codziennie podczas nabożeństw majowych możemy wysłuchać katechez przygotowujących nas do tego wydarzenia. Głosi je ks. Grzegorz.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK
W I środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca, w I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.

ŚW. STANISŁAW
W sobotę, 8 maja, będziemy obchodzili uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski.

DRUGA NIEDZIELA
Za tydzień, w niedzielę, Msza św. dla niesłyszących o godz.14:30. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe.

BIERZMOWANIE
W następnym tygodniu odbędą się zapisy kandydatów do bierzmowania z klas siódmych. Zapisy potrwają trzy dni: w czwartek i piątek (13 i 14 maja) od godz. 18:30 do godz. 19:30 oraz w sobotę (15 maja) od godz. 11:00 do 12:00.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Zachowujemy nadal obowiązujące środki bezpieczeństwa. Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy tylko miejsca oznaczone żółtą naklejką oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30, 13:30. Od dzisiaj nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 17:00.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 25.04.2021 r.

ZBIÓRKA NA WSD
Dzisiaj, w IV Niedzielę Wielkanocy, która nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza, gościmy w naszej wspólnocie parafialnej dk. Wojciecha z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Dk. Wojciech na wszystkich Mszach św. głosi homilie. Natomiast po Mszach św., zgodnie z zapowiedzią, przeprowadzamy doroczną zbiórkę ofiar na potrzeby naszego seminarium duchownego w Koszalinie.

BIERZMOWANIE
W najbliższą środę młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa na pewno dłużej niż godzinę; w związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. We Mszy św. o godz. 17:00, ze względu na limit miejsc, wezmą udział tylko kandydaci do bierzmowania, ich rodzice i świadkowie. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy wyjątkowo po Mszy św. o godz. 9:00.

MATURZYŚCI
W piątek o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów. Zapraszamy ich do udziału w tej Mszy św. Będzie też możliwość duchowej łączności z naszym kościołem przez transmisję na YouTube.

I SOBOTA
W I sobotę od godz. 9:30 chorych z posługą sakramentalną odwiedzi ks. Dariusz. Ks. Marcin i ks. Grzegorz odwiedzą chorych w terminach z nimi ustalonych.

PIĘĆ I SOBÓT
Również w tym roku chcemy spełnić polecenie Maryi z Fatimy odprawiając wspólnie „pięć I sobót miesiąca” od maja do września – zaczniemy w najbliższą sobotę.

„MAJOWE”
W sobotę rozpoczniemy odprawianie nabożeństw majowych; od poniedziałku do piątku będziemy się gromadzili o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00 – od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 17:00. W środę będziemy łączyli Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym. W tym roku, podczas nabożeństw majowych chcemy się przygotować do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Akt oddania będziemy mogli przeżyć 31 maja. W związku z tym codziennie podczas nabożeństw majowych będziemy słuchali katechez przygotowujących nas do tego wydarzenia. Będzie je głosił ks. Grzegorz.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Zachowujemy nadal obowiązujące środki bezpieczeństwa. Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy tylko miejsca oznaczone żółtą naklejką oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30, 13:30. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 17:00. Na każdej Mszy św., również w dni powszednie, otwarte są balkony. Na zewnątrz kościoła, od strony domu parafialnego w niedziele włączony jest głośnik. Osobom znajdującym się na zewnątrz udzielamy Komunii św.

MASECZKI
Otrzymaliśmy od władz państwowych maseczki do rozdystrybuowania wśród parafian. Zostały popakowane po 5 szt. Każdy wychodząc z kościoła może zabrać jeden pakiet.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

III NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 18.04.2021 r.
 
NIEDZIELA BIBLIJNA
Dzisiaj rozpoczyna się tydzień biblijny. Niech to będzie okazja do odpowiedzi na pytanie, czy sięgam po Pismo Święte? Czy je czytam?

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o 14:30 Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

ŚRODOWY RÓŻNIEC
W środy, pół godziny przed wieczorną Mszą św., a więc o godz. 17:30, odmawiamy różaniec, który prowadzą członkowie Żywego Różańca.

ŚW. WOJCIECH
W piątek będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, patrona naszej diecezji. W związku z tym nie będzie nas obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

ZBIÓRKA NA WSD
Raz w roku przeprowadzamy zbiórkę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Zbiórka ta odbędzie się w przyszłą niedzielę. Z tej okazji będziemy gościli diakona Wojciecha, który na wszystkich Mszach św. skieruje do nas słowo.

CARITAS
W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek 2080 zł dla potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Panie z Caritas podsumowały również jałmużnę wielkopostną składaną do skarbonek. Z zebranych 2470 zł  połowa została przekazana do Caritas diecezji, a druga połowa posłuży wsparciu potrzebujących. Bardzo dziękujemy za te ofiary.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Zachowujemy nadal obowiązujące środki bezpieczeństwa. Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy tylko miejsca oznaczone żółtą naklejką oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30, 13:30 i 17:00. Na każdej Mszy św., również w dni  powszednie, otwarte są balkony.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do duchowej, modlitewnej  łączności z miejscami sprawowania Eucharystii.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA WIELKANOCY
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Szczecinek, 11.04.2021 r.
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA
Dzisiaj, w II Niedzielę Wielkanocy, w ostatnim dniu Oktawy Wielkanocy, obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz.15:00 przed wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramentem odprawimy „godzinę miłosierdzia”. 

ODPUST ZUPEŁNY
Dzisiaj może zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wierny, który w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie). Również ci wszyscy, którzy z uzasadnionej przyczyny nie mogą opuścić domów lub wykonują pilnie potrzebne zadania dla dobra społeczności, mogą dzisiaj uzyskać odpust zupełny, jeśli wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu, z zamiarem spełnienia – gdy tylko będzie to możliwe – trzech zwykłych warunków, odmówią przed wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie).

TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA
Dzisiejszy dzień jest świętem patronalnym „Caritas” i od dzisiaj też rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św., wychodząc drzwiami z przodu kościoła można złożyć ofiarę na wsparcie dzieł „Caritas”, a więc na pomoc potrzebującym.

BIERZMOWANIE
W środę o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych, którzy już wkrótce przyjmą ten sakrament. Kandydaci będą mieli w tym tygodniu dwa spotkania: w piątek o godz. 19:00 i w sobotę o godz. 13:00.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Zachowujemy nadal obowiązujące środki bezpieczeństwa. Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy tylko miejsca oznaczone żółtą naklejką oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30, 13:30 i 17:00. Na każdej Mszy św., również w dni powszednie, otwarte są balkony.

POGRZEB DZIECI UTRACONYCH
W najbliższą sobotę, 17 kwietnia, odbędzie się w naszym mieście kolejny zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się z nimi solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się w naszym kościele o godz. 12:00 Mszą św. w intencji rodziców. O godz. 13:00 rozpocznie się dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do duchowej, modlitewnej łączności z miejscami sprawowania Eucharystii.

TACA
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. W poniedziałek wielkanocny zebraliśmy na tacę 2300 zł – środki te przekazaliśmy tradycyjnie na kształcenie w diecezji. Ofiary złożone podczas błogosławieństwa pokarmów, w Wielką Sobotę, w wysokości 2100 zł przeznaczamy na remont zakrystii. 

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym, odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 14:30.

WOLNE INTENCJE
Mamy wolne intencje mszalne na najbliższe dni.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
Prosimy o wychodzenie z kościoła drzwiami z przodu po obu stronach.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 04.04.2021 r.

OKTAWA WIELKANOCY
Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Dzisiaj przypada trzeci dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego; odprawiamy ją codziennie, do soboty włącznie, o godz. 15:00.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA
Niedziela w oktawie Wielkanocy, czyli przyszła niedziela, to Święto Miłosierdzia. O godz. 15:00, przed Najświętszym Sakramentem odprawimy Godzinę Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia to święto patronalne Caritas, która w tym dniu przeprowadzi zbiórkę ofiar na dzieła miłosierdzia.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Od tygodnia obowiązują nowe limity osób. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób na dole i 15 osób na balkonach. Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy tylko miejsca oznaczone oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30, 13:30 i 17:00. Na każdej Mszy św., również w dni powszednie, otwarte są balkony.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia liturgii. Na parafialnym kanale YouTube będziemy transmitowali liturgię Triduum Paschalnego.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu kościoła do Triduum Paschalnego i w przeżyciu tych najważniejszych dni w ciągu roku; dziękujemy ministrantom, osobom przygotowującym ołtarz adoracji i grób Pański; służbie ładu, a więc tym, którzy pomagają nam zachować prządek przy wchodzeniu do kościoła.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia nasze serca Swoim pokojem.

NIEDZIELA PALMOWA
Szczecinek, 28.03.2021 r.

GORZKIE ŻALE
Dzisiaj o godz. 17:00 ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.

WIELKI TYDZIEŃ
W pierwsze trzy dni wielkiego tygodnia, a więc do środy Msze św. jak zwykle. Spowiedź św. dodatkowo od godz. 17:00 i w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź św., ze względu na zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego, odbywa się w kaplicy obok prezbiterium; wejście za ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na spowiedź oczekujemy w kościele, zachowując dystans między sobą.

CHORZY
Odwiedzamy chorych, którzy o to proszą. Ks. Marcin odwiedzi chorych w poniedziałek, a ks. Dariusz we wtorek.

ŚRODKI BEZPIECZŃSTWA
Od wczoraj obowiązują nowe limity osób. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób na dole i 15 osób na balkonach. Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy tylko miejsca oznaczone oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30 i 13:30, a od przyszłej niedzieli również o godz. 17:00. Na każdej Mszy św., również w dni powszednie, otwarte są balkony.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia liturgii. Na parafialnym kanale YouTube będziemy transmitowali liturgię Triduum Paschalnego.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego
 
ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE
WIELKI CZWARTEK
Ze względu na nadzwyczajne warunki i związane z nimi ograniczenie miejsc w kościele, za zgodą naszego biskupa MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ będzie celebrowana trzykrotnie: o godz. 9:00; 17:00: i 19:00; na zakończenie Mszy św. o godz. 19:00 przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza adoracji. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23:00. Spowiedź św.: 10:00-12:00 oraz 21:00-23:00.

WIELKI PIĄTEK
„Ciemna Jutrznia” – wspólna modlitwa liturgią godzin o godz. 9:00; Droga Krzyżowa o 10:00; 12:00; 15:00 i 16:30. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia przed Drogą Krzyżową o godz. 15:00; LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 19:00; na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Grobu Pańskiego”; adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23:00. Spowiedź św.: 10:00-13:00; 15:00-18:00 oraz po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej do godz. 23:00. 
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym można spożyć tylko jeden posiłek do syta. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku życia. Abstynencja od mięsa obowiązuje od 14 roku życia do końca życia.

WIELKA SOBOTA
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:00; „Ciemna Jutrznia” – wspólna modlitwa liturgią godzin o godz. 9:00; błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny na zewnątrz kościoła od godz. 10:00 do 13:30 i przy tej okazji możliwość złożenia ofiary na remont zakrystii; spowiedź św. 10:00-13:00. Adoracja będzie trwała do godz. 18:00. O godz. 15:00 drugi dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia, którą będziemy odprawiali codziennie o godz. 15:00, do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia.

UROCZYSTA WIGILIA PASCHALNA o godz. 20:00.
Przynosimy ze sobą świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
Ze względu na obostrzenia i zgodnie z zarządzeniem naszego biskupa, w tym roku nie odbędzie się procesja rezurekcyjna. Msze Święte: o godz. 6:00; 8:30; 9:30; 11:00; 12:30; 13:30; 16:00; 17:00 i 18:00.

WEJŚCIE NA LITURGIĘ
Żeby uporządkować wchodzenie na poszczególne liturgie Triduum Paschalnego oraz na Drogę Krzyżową w Wielki piątek, we wtorek od godz. 17:00 do godz. 18:00 przed wejściem do kancelarii będzie można odebrać kartę wstępu na poszczególne dni Triduum. Można będzie otrzymać tylko jedną kartę, co sprawi, że przy pewnej rotacji, każdy będzie mógł uczestniczyć chociaż w jednej liturgii Triduum lub Drodze Krzyżowej. W środę od godz. 17:00 rozdamy te karty wstępu, które pozostaną.
Prosimy o wychodzenie z kościoła drzwiami z przodu po obu stronach.

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 21.03.2021 r.
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Zachęcamy, aby korzystać z sakramentu pokuty i nie odkładać spowiedzi św. na ostatnie dni przed świętami. W tym tygodniu będziemy spowiadali jak zwykle przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo od godz. 17:00. W tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź św., ze względu na zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego, odbywa się w kaplicy obok prezbiterium; wejście za ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na spowiedź oczekujemy w kościele, zachowując dystans między sobą.

PRAKTYKI WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30. Prosimy, aby tę godzinę pozostawić dzieciom i rodzicom z dziećmi. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych dwukrotnie: o godz. 9:45 oraz 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do oznaczonych skarbonek przy bocznych ołtarzach. 

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII we wtorek o godz. 19:00, a dla kandydatów z klas I średnich w piątek o godz. 19:00. Spotkania odbywają się w kościele z zachowaniem dystansu.

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
W czwartek, 25 marca, będziemy obchodzili uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Chcemy się w tym dniu modlić o poszanowane życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Na Mszach św. będziemy mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na codziennej modlitwie dziesiątką różańca, przez 9 miesięcy, a więc do 25 grudnia, w intencji jednego poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone. Bardzo zachęcamy do podjęcia tej formy ratowania życia ludzkiego i wspierania matek w stanie błogosławionym. 

NIEDZIELA PALMOWA
Za tydzień, w Niedzielę Palmową, na każdej Mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy palmy. 

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy miejsca oznaczone oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30 i 13:30. Na każdej Mszy św. otwarte są balkony.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 14.03.2021 r.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiaj druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

PWMW
Jutro o 18:00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu przez Parafialną Wspólnotę Modlitwy Wstawienniczej i za jej członków.

ŚW. JÓZEF
W piątek będziemy obchodzili uroczystość św. Józefa. Obecny rok papież Franciszek ogłosił rokiem św. Józefa. Msze św. będziemy sprawowali jak w dzień powszedni. Ze względu na uroczystość nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

MGM „ELIASZ
Męska Grupa Modlitewna „Eliasz”, która działa w naszej parafii, w najbliższy piątek, zaprasza panów na comiesięczne spotkanie. Tym razem, ze względu uroczystość św. Józefa, w roku jemu poświęconym, będzie to nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19:30. Następnie katecheza, a po niej adoracja do godz. 6:00 rano w sobotę. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej.

„ODNOWA”
W czwartki o godz. 19:00 odbywają się w naszym kościele spotkania Odnowy w Duchu Świętym. Są to otwarte spotkania modlitewne, w których może uczestniczyć każdy, kto chciałby się pomodlić we wspólnocie.

PRAKTYKI WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30. Prosimy, aby tę godzinę pozostawić dzieciom i rodzicom z dziećmi. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych dwukrotnie: o godz. 9:45 oraz 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17:00. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do oznaczonych skarbonek przy bocznych ołtarzach.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy miejsca oznaczone oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Spowiedź św. odbywa się w kaplicy obok prezbiterium; wejście za ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30 i 13:30. Na każdej Mszy św. otwarte są balkony.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii można jeszcze nabyć, w cenie 9 zł, specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” poświęcone św. Józefowi.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 07.03.2021 r.
 
PRAKTYKI WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30. Prosimy, aby tę godzinę pozostawić dzieciom i rodzicom z dziećmi. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych dwukrotnie: o godz. 9:45 oraz 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do oznaczonych skarbonek przy bocznych ołtarzach. Naszą jałmużnę wielkopostną, tzn. pieniądze zaoszczędzone w okresie Wielkiego Postu, które chcielibyśmy ofiarować ubogim, można składać do „skarbonek miłosierdzia”, które znajdziemy na bocznych ołtarzach. Ofiary te będziemy mogli złożyć w Wielkim Tygodniu.

PASCHALIKI
Dzisiaj, po Mszach św. są do nabycia rozprowadzane przez Caritas paschaliki, w cenie 5 zł.

„RODZICE PO STRACIE”
We wtorek o godz. 18:00 comiesięczna Msza św. w intencji rodziców, którzy w różnych okolicznościach życia utracili dziecko.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W piątek o godz. 19:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw, na którą zapraszamy również wszystkich, którzy chcą się pomodlić za małżeństwa. Tym razem adorację w ciszy poprzedzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona  na ogrzewanie kościoła.

FUNDUSZ MISYJNY
W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 1240 zł na pomoc misjom.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy miejsca oznaczone oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Spowiedź św. odbywa się w kaplicy obok prezbiterium; wejście za ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30 i 13:30. Na każdej Mszy św. otwarte są balkony.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.

WOLNE INTENCJE
Zachęcamy do ofiarowania Mszy św. za żyjących i za zmarłych. Mamy wolne intencje Mszy św. na najbliższe tygodnie.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 28.02.2021 r.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Rekolekcje głosi o. Grzegorz Przechowski, dominikanin. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek, wtorek i środę od 17:00 do 18:00, a w poniedziałek i wtorek również od 19:00 do 19:30. W czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 będą transmitowane na kanale YouTube.

FUNDUSZ MISYJNY
Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. Puszki znajdziemy przy bocznych wyjściach z przodu kościoła.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30. Prosimy, aby tę godzinę pozostawić dzieciom i rodzicom z dziećmi. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych dwukrotnie: o godz. 9:45 oraz 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17:00. Dzisiaj po Gorzkich Żalach odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za zabijanie nienarodzonych. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do oznaczonych skarbonek przy bocznych ołtarzach. Naszą jałmużnę wielkopostną, tzn. pieniądze zaoszczędzone w okresie Wielkiego Postu, które chcielibyśmy ofiarować ubogim, można składać do „skarbonek miłosierdzia”, które znajdziemy na bocznych ołtarzach. Ofiary te będziemy mogli złożyć w Wielkim Tygodniu.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00. W pierwszy piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego odwiedzamy chorych, którzy sobie tego życzą. Ks. Marcin i ks. Grzegorz odwiedzą chorych w ustalonych z nimi terminach a ks. Dariusz w I sobotę.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy miejsca oznaczone oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Spowiedź św. odbywa się w kaplicy obok prezbiterium; wejście za ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30 i 13:30. Na każdej Mszy św. otwarte są balkony.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.

WOLNE INTENCJE
Zachęcamy do ofiarowania Mszy św. za żyjących i za zmarłych. Mamy wolne intencje Mszy św. na najbliższe tygodnie.

1% PODATKU
Osoby, które zechcą przekazać 1% podatku na „Caritas” mogą skorzystać z rozliczenia PIT-u przez panie w naszej parafialnej siedzibie „Caritas”.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 21.02.2021 r.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30. Prosimy, aby tę godzinę pozostawić dzieciom i rodzicom z dziećmi. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych dwukrotnie: po Mszy św. o godz. 9:00 oraz tradycyjnie o godz. 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00 – w tym roku w czasie Gorzkich Żali będziemy mówili o Eucharystii; to temat odłożony z zeszłego roku.

JAŁMUŻNA WIELEKOPOSTNA
Naszą jałmużnę wielkopostną, tzn. pieniądze zaoszczędzone w okresie Wielkiego Postu, które chcielibyśmy ofiarować ubogim, można składać do „skarbonek miłosierdzia”, które znajdziemy na bocznych ołtarzach. Ofiary te będziemy mogli złożyć w Wielkim Tygodniu i zaniesiemy je do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 28 lutego do 3 marca, a więc od przyszłej niedzieli. Rekolekcje poprowadzi o. Mateusz Kosior, dominikanin. Prosimy o modlitwę w intencji dobrego przeżycia rekolekcji dla całej naszej wspólnoty parafialnej.

I KOMUNIA ŚW.
Jutro dodatkowe spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy nie mogli być w wyznaczonym terminie.

BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas I średnich zapraszamy na spotkanie do kościoła w środę na godz. 19:00.

NABOŻEŃSTWO EKSPIJACYJNE
W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za zabijanie nienarodzonych.

FUNDUSZ MISYJNY
W następną niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy miejsca oznaczone oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Spowiedź św. odbywa się w kaplicy obok prezbiterium; wejście za ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30 i 13:30. Na każdej Mszy św. otwarte są balkony.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.

1% PODATKU
Jak co roku zachęcamy do przekazania 1% podatku na dzieła „Caritas”. W kruchcie znajdziemy ulotki dotyczące 1% na „Caritas”, ale też na inne dobre dzieła, m.in. na rozbudowę świetlicy środowiskowej dla dzieci przy klasztorze sióstr niepokalanek. Osoby, które zechcą przekazać 1% podatku na „Caritas” mogą skorzystać z rozliczenia PIT-u przez panie w naszej parafialnej siedzibie „Caritas”.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. W środę popielcową zebraliśmy na tacę 3650 zł, które przeznaczamy na remont zakrystii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 14.02.2021 r.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiaj druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ
Dzisiaj rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość oraz wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jedną z form błagania Boga w tej intencji może być dobrowolnie podjęta, na jakiś okres, abstynencja od alkoholu.

I KOMUNIA
Spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbywają się zgodnie z informacjami, które są przekazywane rodzicom. W poniedziałek zakończy się kolejny cykl spotkań, a za tydzień spotkanie uzupełniające dla tych, którzy nie mogli być w wyznaczonym dla siebie terminie.

PWMW
Jutro o 18:00 Msza św. w intencjach polecanych Bogu przez Parafialną Wspólnotę Modlitwy Wstawienniczej i za jej członków.

ŚRODA POPIELCOWA
W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Chcemy się jak najlepiej przygotować do obchodu Świąt Paschalnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą w środę popielcową o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym można spożyć tylko jeden posiłek do syta i trochę pokarmu rano i wieczorem. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku życia. Abstynencja od mięsa obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku oraz w środę popielcową, a zachęca się do niej również w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Wielką Sobotę; obowiązuje ona od 14 roku życia do końca życia. W całym okresie Wielkiego Postu jesteśmy zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w drugim tygodniu Wielkiego Postu, a więc od niedzieli 28 lutego. Taca ze środy popielcowej będzie przeznaczona na remont zakrystii.

DROGA KRZYŻOWA
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16:30. Młodzież i dorosłych, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w kościele, dwukrotnie: po Mszy św. o godz. 9:00 oraz tradycyjnie o godz. 17:15.

GORZKIE ŻALE
Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00. W związku z tym nie będzie od przyszłej niedzieli Mszy św. dodatkowej o godz. 17:00.

„ELIASZ”
W piątek o godz. 19:30 odbędzie spotkanie męskiej grupy modlitewnej „Eliasz”. Zapraszamy serdecznie wszystkich panów.

ŚRODKI BEZPIECZŃSTWA
W związku z obowiązującymi limitami, dla zachowania odpowiedniego dystansu, w kościele zajmujemy miejsca oznaczone. Przed wejściem dezynfekujemy dłonie a podczas Mszy św. zasłaniamy usta i nos maseczką. Spowiedź św. odbywa się w kaplicy obok prezbiterium; wejście za ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30 i 13:30. Na każdej Mszy św. otwarte są balkony.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

V NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 07.02.2021 r.

RODZICE PO STRACIE
We wtorek o godz. 18:00 będziemy się modlili za rodziców, którzy utracili dziecko w różnych okolicznościach życia i w różnym wieku. Na te Mszę św. zapraszamy rodziców po stracie dziecka, ich bliskich i wszystkich, którzy chcą się za nich modlić.

I KOMUNIA ŚW.
Przygotowania do pierwszej Komunii św. odbywają się zgodnie z harmonogramem, który otrzymali rodzice dzieci. W tym tygodniu spotkania dla grup rodziców w poniedziałek i wtorek, zgodnie z ustaleniami.

BIERZMOWANIE
Kandydaci do bierzmowania z klas VIII mają spotkanie w kościele, w środę o godz. 19:00.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
W czwartek, 11 lutego, będziemy obchodzili wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W tym roku, ze względu na okoliczności nie będziemy sprawowali Mszy św. dla chorych z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Jednocześnie przypominamy, że można nas zawsze wzywać do chorego, aby mógł przyjąć sakramenty święte. Z tym wezwaniem nie należy zwlekać czekając do bezpośredniego zagrożenia życia. Jeżeli ktoś przez dłuższy czas nie może, ze względu na chorobę, uczestniczyć we Mszy św. i korzystać ze spowiedzi św., to jest wystarczający powód do zaproszenia kapłana.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W piątek o godz. 19:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw, na którą zapraszamy również wszystkich, którzy chcą się pomodlić za małżeństwa.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

ŚRODKI BEZPIECZŃSTWA
W związku z obowiązującymi limitami, dla zachowania odpowiedniego dystansu, w kościele zajmujemy miejsca oznaczone. W trosce o siebie i o innych stosujemy zasady bezpieczeństwa epidemicznego: przed wejściem dezynfekujemy dłonie a podczas Mszy św. zasłaniamy usta i nos maseczką. Spowiedź św. odbywa się w kaplicy obok prezbiterium; wejście za ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.

INTENCJE
Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych za zmarłych i w różnych ważnych dla nas sprawach.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 31.01.2021 r.

MSZE ŚW. ZA PARAFIAN
Dziękujemy za wspólną modlitwę za mieszkańców naszej parafii z poszczególnych ulic. Zachęcamy raz jeszcze do rodzinnej modlitwy o błogosławieństwo dla naszych domów i ich mieszkańców.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
We wtorek, 2 lutego, będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego. Tradycyjnie na początku Mszy św. pobłogosławimy świece. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni, a więc o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. Dla zachowania wymaganego dystansu zachęcamy do korzystania z balkonów. Po Mszach św. w tym dniu można będzie złożyć ofiarę do puszek na zakony kontemplacyjne.

I ŚRODA, CZWARTEK I PIĄTEK
W I środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Adoracja odbywa się w ciszy do godz. 20:00. Następnie rozpoczyna się adoracja prowadzona. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Odwiedziny chorych, którzy o to proszą odbywają się według uzgodnień z księżmi.

BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas I średnich zapraszamy na spotkanie do kościoła, wraz z rodzicami, w środę na godz. 19:00.

CHÓR
Na stronie internetowej znajdziemy informację o nowym chórze organizowanym w naszym mieście przez dyrygenta Karola Wojtowicza, przesłuchania odbędą się 5 lutego. Jednocześnie informujemy, że od wielu lat działający na terenie naszego miasta chór „Orantes” nieprzerwanie prowadzi swoją działalność i zaprasza osoby zainteresowane śpiewaniem oraz instrumentalistów.

POMOC CHORWACJI
W ubiegłą niedzielę na pomoc dla mieszkańców Chorwacji, dotkniętej trzęsieniem ziemi, zebraliśmy 1900 zł. Bardzo dziękujemy za te ofiary.

INTENCJE MSZALNE
W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na rok bieżący.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
W związku z obowiązującymi limitami, dla zachowania odpowiedniego dystansu, w kościele zajmujemy miejsca oznaczone. W trosce o siebie i o innych stosujemy zasady bezpieczeństwa epidemicznego: przed wejściem dezynfekujemy dłonie a podczas Mszy św. zasłaniamy usta i nos maseczką. Spowiedź św. odbywa się w kaplicy obok prezbiterium; wejście za ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, również za te złożone przy okazji udziału w Mszach św. za parafian z poszczególnych ulic. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

III NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 24.01.2021 r.
POMOC CHORWACJI
Dzisiaj w Kościele w Polsce, zgodnie z zapowiedzią, obchodzimy dzień solidarności z Chorwacją dotkniętą trzęsieniem ziemi. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc mieszkańcom tego kraju, dotkniętego kataklizmem. Puszki znajdziemy przy wyjściach z przodu kościoła.

MODLITWA O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO
Zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach o Boże błogosławieństwo i do wykorzystania modlitw otrzymanych w ubiegłą niedzielę. Jeżeli ktoś nie zabrał ze sobą wody święconej i kartki z modlitwą, może to zrobić dzisiaj. Znajdziemy je na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej. Kontynuujemy również naszą modlitwę za parafian z poszczególnych ulic. Grafik znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W miarę możliwości zachęcamy do udziału w tych Mszach św.

MODLITWA O JEDNOŚĆ
Jutro, w święto Nawrócenia św. Pawła, zakończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas VIII oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie do kościoła w środę na godz. 19:00. 

CHÓR
W naszym mieście tworzy się nowy chór mieszany (dla głosów żeńskich i męskich), który organizuje jako dyrygent Karol Wojtowicz. Karola znamy z gry na naszych organach w zastępstwie p. Marcina. Przesłuchania do chóru odbędą się 5 lutego o godzinie 19.00 w parafii Ducha Świętego. Ma to być chór międzyparafialny. Szczegóły oraz kontakt do dyrygenta znajdziemy na stronie parafialnej i na fb.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
W związku z obowiązującymi limitami, dla zachowania odpowiedniego dystansu, w kościele zajmujemy miejsca oznaczone. W trosce o siebie i o innych stosujemy zasady bezpieczeństwa epidemicznego: przed wejściem do dezynfekujemy dłonie a podczas Mszy św. zasłaniamy usta i nos maseczką. Spowiedź św. odbywa się w kaplicy obok prezbiterium; wejście za ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, również za przelewy na konto parafii i za wszelką życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 17.01.2021 r.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO RODZIN
W tym roku, w związku z epidemią, nie odwiedzamy rodzin z wizytą duszpasterską, aby się pomodlić, porozmawiać i udzielić błogosławieństwa. Dlatego też zachęcamy wszystkich naszych parafian, aby sami, w swoich domach pomodlili się wspólnie i poprosili o Boże błogosławieństwo. Przedstawiciel każdej rodziny, wychodząc z kościoła, zabiera ze sobą kartkę z przebiegiem modlitwy oraz naczynie z wodą święconą, do pokropienia mieszkania; znajdziemy je przy bocznych wyjściach z przodu kościoła. Modlitwę tę można przeprowadzić w niedzielę lub w innym dniu tygodnia, kiedy będą się mogli zgromadzić wszyscy domownicy. W związku z tym, że nie będziemy się mogli pomodlić wspólnie z Wami w Waszych domach, przez najbliższe dwa tygodnie będziemy sprawowali Msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic, prosząc o Boże błogosławieństwo. W miarę możliwości zapraszamy na te wieczorne Msze św., według porządku, który znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

MODLITWA O JEDNOŚĆ
W poniedziałek rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia.

PWMW
Jutro na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili w intencjach, które poleca Panu Bogu PWMW oraz za jej członków.

KORONKA I NIESZPORY
Przypominamy, że piątkową adorację Najświętszego sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o 15:00, a kończymy nieszporami o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy na te modlitwy.

„ELIASZ”
W piątek o godz. 19:30 odbędzie spotkanie męskiej grupy modlitewnej „Eliasz”; zapraszamy serdecznie wszystkich panów. Grupa „Eliasz” przygotowała dla nas pojemniki z wodą święconą, które zabieramy do domu.

POMOC CHORWACJI
Przyszła niedziela będzie dniem solidarności z Chorwacją dotkniętą trzęsieniem ziemi. Przed kościołami w Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na pomoc mieszkańcom tego kraju dotkniętym kataklizmem.

ŚRODKI BEZPIECZŃSTWA
W związku z obowiązującymi limitami, dla zachowania odpowiedniego dystansu, w kościele zajmujemy miejsca oznaczone. W trosce o siebie i o innych stosujemy zasady bezpieczeństwa epidemicznego: przed wejściem dezynfekujemy dłonie a podczas Mszy św. zasłaniamy usta i nos maseczką.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, również za przelewy na konto parafii i za wszelką życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
Szczecinek, 10.01.2021 r.

KONIEC OKRESU BOŻEGO NARODZENIA
Dzisiaj, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy Okres Zwykły. Tradycyjnie w naszym kraju jeszcze do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego, możemy pozostawić bożonarodzeniowe dekoracje.

„RODZICE PO STRACIE”
We wtorek o godz. 18:00 comiesięczna Msza św. w intencji rodziców, którzy w różnych okolicznościach życia utracili dziecko.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W piątek o godz. 19:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw, na którą zapraszamy również wszystkich, którzy chcą się pomodlić za małżeństwa.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
W związku z obowiązującymi limitami dla zachowania odpowiedniego dystansu w kościele zajmujemy miejsca oznaczone. W trosce o siebie i o innych stosujemy zasady bezpieczeństwa epidemicznego: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, a podczas Mszy św. zasłaniamy usta i nos maseczką.

DYSPENSA
Bp Edward przedłużył do odwołania dyspensę od udziału we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Osoby korzystające z dyspensy zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.

TACA
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. W Uroczystość Objawienia Pańskiego zebraliśmy na tacę 3300 zł – środki te zostały przekazane na potrzeby misji.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, również za przelewy na konto parafii i za wszelką życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA
Szczecinek, 03.01.2021 r.

POGRZEB KS. PRAŁATA
Pogrzeb śp. ks. prałata Zbigniewa Reglińskiego, który zmarł w ubiegłą środę, odbędzie się w Kościerzynie, w poniedziałek 4 stycznia. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 12:00 w kościele pw. Trójcy Świętej i prawdopodobnie będzie transmitowana na kanale YouTube. Link umieścimy na naszej stronie. W związku z tym, że wyjazd na pogrzeb ogranicza stan epidemii, również w naszym kościele, w poniedziałek o godz. 10:00 odprawimy Mszę św. w intencji zmarłego ks. Zbigniewa Reglińskiego.

„TRZECH KRÓLI”
W środę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, wraz z Mszami dodatkowymi. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na cele misyjne.

I ŚRODA, CZWARTEK
Uroczystość „Trzech Króli” wypada w pierwszą środę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00.

ŚRODKI BEZPIECZŃSTWA
W związku z obowiązującymi limitami dla zachowania odpowiedniego dystansu w kościele zajmujemy miejsca oznaczone. W trosce o siebie i o innych stosujemy zasady bezpieczeństwa epidemicznego: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, a podczas Mszy św. zasłaniamy usta i nos maseczką.

DYSPENSA
Bp Edward przedłużył do odwołania dyspensę od udziału we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Osoby korzystające z dyspensy zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.

KOLĘDA
Przypominamy, że w tym roku, ze względu na epidemię nie będzie w naszej diecezji wizyty duszpasterskiej (kolędy). W drugiej połowie stycznia będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic na Msze św. w ich intencji.

TACA NA OGRZEWANIE
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, również za przelewy na konto parafii i za wszelką życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
Szczecinek, 27.12.2020 r.

ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH
Dzisiaj podczas Mszy św. małżeństwa sakramentalne mogą odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymać błogosławieństwo na dalsze wspólne życie. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawarły związek w tym roku kalendarzowym – będziemy się modlili w ich intencji.

DZIĘKCZYNIENIE ZA MINIONY ROK
W czwartek o godz. 17:00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za mijający rok a po jej zakończeniu przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie będziemy prosili o błogosławieństwo na Nowy Rok.

NOWY ROK
W piątek, 1 stycznia, będziemy obchodzili Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. w tym dniu, jak w każdą niedzielę wraz z dodatkowymi Mszami św. o godz. 8:30, 13:30 i 17:00

ŚRODKI BEZPIECZŃSTWA
W związku z obowiązującymi obecnie limitami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób – 40 na dole kościoła i 21 na balkonach. W trosce o siebie i o innych stosujemy zasady bezpieczeństwa epidemicznego: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie a podczas Mszy św. zasłaniamy usta i nos maseczką.

DYSPENSA
Na razie do 27 grudnia obowiązuje dyspensa od udziału we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

KOLĘDA
Przypominamy, że w tym roku, ze względu na epidemię nie będzie w naszej diecezji wizyty duszpasterskiej (kolędy). W styczniu będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic na Msze św. w ich intencji.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj wydanie świąteczne, na dwa tygodnie, w cenie 10 zł. Mamy jeszcze diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2021.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 20.12.2020 r.
ADWENT
Jeszcze do czwartku roraty o godz. 6:00. Dzieci zakończą roraty oficjalnie we wtorek. Bardzo dziękujemy za świadectwo wiary, którym był udział w roratach. Dziękujemy za adwentową pomoc najuboższym, za nabywanie świec „Caritas” i „torby miłosierdzia”.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Okazja do spowiedzi świętej w poniedziałek, wtorek i środę przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św.; od godz. 17:00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie będzie dodatkowa okazja do spowiedzi. W dniu Wigilii spowiedź przed Mszą św. o 6:00 i 9:00 oraz dodatkowo od godz. 9:00 do 12:00. Spowiedź odbywa się w kaplicy bocznej, obok prezbiterium; wchodzi się do niej obok ołtarza Serca Pana Jezusa. Osoby oczekujące na spowiedź pozostają w kościele. W razie potrzeby będziemy spowiadali również w bocznym przedsionku z tyłu kościoła, przy wejściu na balkony i organy.
 
WIGILIA
W czwartek, w Wigilię Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 6:00 i 9:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na Wieczerzę Wigilijną. Zachowujemy tradycyjnie jej postny charakter, odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Przebieg Wieczerzy Wigilijnej możemy znaleźć na obwolucie opłatków nabytych w naszej parafii, a także w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”. Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Msze św. Wigilijne o godz. 20:30 i 22:00 oraz na Mszę św. Pasterską na godz. 24:00.
 
BOŻE NARODZENIE
W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego z Mszami dodatkowymi o godz. 8:30, 13:30 i 17:00. Na Mszy św. o godz. 12:30 udzielimy sakramentu chrztu 5 dzieci. W Boże Narodzenie oczywiście nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na uroczystość.
 
DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
W święto Świętego Szczepana (sobota, 26 grudnia) Msze św. według porządku niedzielnego z Mszami dodatkowymi. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.
 
KOLĘDA 
Przypominamy, że w tym roku, ze względu na epidemię nie będzie w naszej diecezji wizyty duszpasterskiej (kolędy). W styczniu będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic na Msze św. w ich intencji.
 
ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
W przyszłą niedzielę, w święto św. Rodziny podczas Mszy świętych małżonkowie żyjący w związku sakramentalnym będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które  zawarły związek w tym roku kalendarzowym – będziemy się modlili w ich intencji.
 
ŚRODKI BEZPIECZŃSTWA
W związku z obowiązującymi obecnie limitami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób – 40 na dole kościoła i 21 na balkonach. W trosce o siebie i o innych stosujemy zasady bezpieczeństwa epidemicznego: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, a podczas Mszy św. zasłaniamy usta i nos maseczką.
 
DODATKOWE MSZE ŚW.
W związku z limitami odprawiamy dodatkowe Msze św. w naszym kościele dzisiaj o godz. 8:30, 13:30 i 17:00.
 
DYSPENSA
Do 27 grudnia obowiązuje dyspensa od udziału we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
 
ZEGAR
Zakończyliśmy szczęśliwie renowację tarcz zegara na wieży naszego kościoła. Prace zostały wykonane ze środków pozyskanych z budżetu obywatelskiego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poparli nasz projekt. W przyszłym roku zegar zostanie uruchomiony w ramach kolejnego projektu, który zyskał poparcie w budżecie obywatelskim.
 
„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.
 
PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy spokojnych przygotowań do świąt.

 

III NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 13.12.2020 r.
ADWENT
Przed nami ostatni pełny tydzień Adwentu. Na roratach będziemy się spotykali do końca Adwentu o godz. 6:00. Ofiary, które składamy nabywając opłatki przeznaczamy na remont zakrystii.

CARITAS
Bardzo dziękujemy za adwentową pomoc potrzebującym: za nabywanie świec w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom oraz za torby miłosierdzia. Dziękujemy Paniom z Caritas i ich pomocnikom. Cała ich praca, która odbywa się nie tylko z okazji świąt, ale przez cały rok jest wykonywana jako wolontariat.

KOŚCIÓŁ NA WSCHODZIE
W poprzednią niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy do puszek 840 zł. Dziękujemy za te ofiary.

ŚPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej i nie odkładania jej na ostatnie dni przed świętami. Spowiadamy przed każdą Mszą św. Spowiedź odbywa się w kaplicy bocznej, obok prezbiterium; wchodzi się do niej obok ołtarza Serca Pana Jezusa. Osoby oczekujące na spowiedź pozostają w kościele. Gdy do spowiedzi jest większa liczba chętnych uruchamiamy również drugie miejsce w wejściu na balkony i organy, z tyłu kościoła.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W piątek odbędzie się comiesięczna adoracja Najświętszego sakramentu dla małżeństw. To dobra okazja do adwentowej modlitwy małżeńskiej oraz za małżeństwa. Początek o godz. 19:00.

IMIENINY
W sobotę swoje imieniny będzie obchodził ks. Dariusz. W intencji solenizanta będziemy się modlili na roratach o godz. 6:00.

REKOLEKCJE DIECEZJALNE
W dniach 17-20 grudnia, w Skrzatuszu odbędą się diecezjalne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi bp Edward Dajczak. Rekolekcje te będą transmitowane przez telewizję internetową „Dobre Media”. Szczegóły na stronie www parafii.

ŚRODKI BEZPIECZŃSTWA
W związku z obowiązującymi obecnie limitami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób – 40 na dole kościoła i 21 na balkonach. W trosce o siebie i o innych stosujemy zasady bezpieczeństwa epidemicznego: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie a podczas Mszy św. zasłaniamy usta i nos maseczką.

DODATKOWE MSZE ŚW.
W związku z limitami odprawiamy dodatkowe Msze św. w naszym kościele dzisiaj o godz. 8:30, 13:30 i 17:00. Od dzisiaj nie będzie Mszy św. godz. 19:00.

DYSPENSA
Bp Edward Dajczak przedłużył do 27 grudnia dyspensę od udziału we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

GRUPA WSPARCIA
Osoby starsze i chore mogą prosić o pomoc w zrobieniu zakupów. Telefon do grupy wsparcia, która działa przy parafii znajdziemy na stronie internetowej.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego”. Mamy jeszcze do nabycia ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2021 w cenie 10 zł.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 06.12.2020 r.

KWARANTANNA
W czwartek ks. Grzegorz, w związku ze złym samopoczuciem, został skierowany na test w kierunku wykrycia zakażania COVID 19. Test dzisiaj okazał się pozytywny. Ks. Grzegorz już od kilku dni pozostawał w izolacji, która została mu przedłużona ze względu na zakażenie. Czuje się dobrze. Pozostali księża poddali się zaleceniom służb sanitarnych, została na nich nałożona kwarantanna i otrzymali skierowanie na testy. Ks. Proboszcz i ks. Dariusz otrzymali wynik negatywny i zostali zwolnieni z kwarantanny. Ks. Marcin pozostaje w kwarantannie i czeka na wykonanie testu.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. Jeszcze tylko dzisiaj po Mszach św. można nabywać świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. „Torby miłosierdzia” na naszą pomoc dla ubogich znajdziemy przy bocznych ołtarzach. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy je do siedziby Caritas lub do zakrystii. Opłatki na stół wigilijny znajdziemy na stoliku przed ołtarzem Matki Bożej; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na remont zakrystii.

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
Dzisiaj obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek, które znajdziemy na ławkach przy wyjściach bocznych z przodu kościoła.

NIEPOKALANE POCZĘCIE
We wtorek będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni, a więc o godz. 6:00, 9:00 i 18:00.

TACA NA OGRZEWANIE
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

ŚRODKI BEZPIECZŃSTWA
W związku z obowiązującymi obecnie limitami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób – 40 na dole kościoła i 21 na balkonach. W trosce o siebie i o innych stosujemy zasady bezpieczeństwa epidemicznego: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie a podczas Mszy św. zasłaniamy usta i nos maseczką.

DODATKOWE MSZE ŚWIĘTE
W związku z limitami odprawiamy dodatkowe Msze św. w naszym kościele dzisiaj o godz. 8:30, 13:30 i 19:00. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 19:00, na której jest bardzo mała frekwencja, natomiast wprowadzamy Mszę św. o godz. 17:00. A więc dodatkowe Msze św. od przyszłej niedzieli o godz.  8:30, 13:30 i 17:00.

DYSPENSA
Bp Edward Dajczak przedłużył do 27 grudnia dyspensę od udziału we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

GRUPA WSPARCIA Osoby starsze i chore mogą prosić o pomoc w zrobieniu zakupów. Telefon do grupy wsparcia, która działa przy parafii znajdziemy na stronie internetowej.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego”. Mamy jeszcze do nabycia ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2021 w cenie 10 zł.

WŁAMANIE
Po raz drugi, w krótkim odstępie czasu, dokonano włamania do skarbonek znajdujących się w naszym kościele. Prawie wszystkie zostały uszkodzone. Wiernych nawiedzających kościół w ciągu dnia prosimy o czujność i informowanie nas o niepokojących zachowaniach.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

I NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 29.11.2020 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. Po Mszach św. można nabywać świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. „Torby miłosierdzia” na naszą pomoc dla ubogich znajdziemy przy bocznych ołtarzach. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy je do siedziby Caritas lub do zakrystii. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na remont zakrystii.

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje głosi o. Wojciech Pawlicki, redemptorysta. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:00, 9:00 i 18:00. Spróbujmy znaleźć czas na adwentowe zatrzymanie się w codziennym zabieganiu. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek, wtorek i środę od 17:00 do 18:00, a w poniedziałek i wtorek również od 19:00 do 19:30. W czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 będą transmitowane na kanale YouTube.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Potrzeba jeszcze 7 mężczyzn do powstającej męskiej róży różańcowej oraz 5 pań do róż już istniejących. W I czwartek adoracja Najświętszego sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00. W pierwszy piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego odwiedzamy chorych, którzy sobie tego życzą

MGM „Eliasz”
Zapraszamy panów do Męskiej Grupy Modlitewnej, która powstaje w naszej parafii. Pierwsze spotkanie grupy w najbliższy piątek, 4 grudnia, o godz. 19:00 w kościele. Na zaproszeniach, które panowie otrzymali w ubiegłą niedzielę znaleźć można adres do strony internetowej grupy.

BIERZMOWANIE
Spotkanie formacyjno-modlitewne dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w środę o godz. 19:15 w kościele.

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, po raz kolejny będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek.

ŚRODKI BEZPIECZŃSTWA
W związku z obowiązującymi obecnie limitami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób – 40 na dole kościoła i 21 na balkonach. W trosce o siebie i o innych stosujemy zasady bezpieczeństwa epidemicznego: przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie a podczas Mszy św. zasłaniamy usta i nos maseczką.

DODATKOWE MSZE ŚWIĘTE
W związku z limitami odprawiamy dodatkowe Msze św. w naszym kościele o godz. 8:30, 13:30 i 19:00.

DYSPENSA
Bp Edward Dajczak przedłużył do 27 grudnia dyspensę od udziału we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

GRUPA WSPARCIA
Osoby starsze i chore mogą prosić o pomoc w zrobieniu zakupów. Telefon do grupy wsparcia, która działa przy parafii znajdziemy na stronie internetowej.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego”. Mamy jeszcze do nabycia ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2021 w cenie 10 zł.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA