Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA
26 - 05
2024

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W najbliższy czwartek, 30 maja będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”. Mszę św. o godz. 9:30 przesuniemy na godz. 10:00. Po tej Mszy św., a więc około godz. 11:00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem.

więcej

archiwum aktualności

Maj 2024

ŚRODA 01.05.2024r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (1 gr.)
09:00 Marzena Pilecka z okazji 40. rocznicy urodzin
18:00 Żywy Różaniec
18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 
CZWARTEK 02.05.2024r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (2 gr.)
09:00 + Stanisław Brodniak
09:00 ++ Zygmunt Jankowski z okazji ziemskich urodzin i imienin; Łucja Szutkowska; zmarli z rodziny
09:00 + Zenon Rak (miesiąc po śmierci)
18:00 Za kapłanów
 
PIĄTEK 03.05.2024r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (3 gr.)
09:00 ++ Pelagia Maduzia (17. r. śm.); mąż Józef; rodzice i rodzeństwo obojga stron
12:00 Za ojczyznę
18:00 ++ rodzice: Józef i Julianna; siostry i bracia
 
SOBOTA 04.05. 2024r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (4 gr.)
09:00 + Kazimiera Gogolewska
10:30 + Stanisław Soćko
15:00 ++ Helena i Julian Świrscy
18:00 + Edward Moszczyński (miesiąc po pogrzebie)
 
NIEDZIELA 05.05.2024r.
07:30 Za zmarłych wspominanych w wypominkach
09:30 + Zdzisława Żyjewska (5 gr.)
11:00 ++ Tadeusz i Andrzej Majewscy
12:30 Za parafian
12:30 + Grażyna Michałowska (2. r. śm.); Władysław i Marianna Gibała
16:00 + Stanisław Krawiec
18:00 + Jerzy Hankiewicz (2. r. śm.)
 
PONIEDZIAŁEK 06.05.2024r.
07:00 + Stefan Budny
07:00 + ks. kan. Bernard Mielcarzewicz (8. r.śm.)
07:00 + Leonarda Trypuć (miesiąc po)
09:00 + Zdzisława Żyjewska (6 gr.)
18:00 + Józefa (13. r. śm.); rodzice
 
WTOREK 07.05.2024r.
07:00 O Boże błogosławieństwo, otwartość na Ducha Świętego z okazji urodzin oraz egzaminu dojrzałości dla Zuzanny
09:00 + Zdzisława Żyjewska (7 gr.)
18:00 + Andrzej Ziomek (22. r. śm.)
18:00 + Apostolat MBP
 
ŚRODA 08.05.2024r.
07:00 Dziękczynna za Marcina z okazji urodzin, z prośba o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej
07:00 + Stanisław Kozaryna (miesiąc po)
09:00 + Zdzisława Żyjewska (8 gr.)
18:00 Żywy Różaniec
18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 
CZWARTEK 09.05.2024r.
07:00 + Hubert Kaszuba
09:00 ++ Felicja i Jan Skorb; dzieci
18:00 + Henryk Malinowski (miesiąc po)
18:00 + Zdzisława Żyjewska (9 gr.)
 
PIĄTEK 10.05.2024r.
07:00 + Roman Gołubowicz (32. r. śm.); z rodzin: Obuchowskich i Gołubowicz
09:00 + Zdzisława Żyjewska (10 gr.)
18:00 O szczęśliwą operację i Boże błogosławieństwo dla Krzysztofa
18:00 + Edward Śledź
 
SOBOTA 11.05.2024r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (11 gr.)
09:00 + Maria i Stanisław Żuk
18:00 + Józef Rudnik (13. r. śm.)
18:00 + Józef Krzoska (1. r. śm.)

NIEDZIELA 12.05.2024r.
07:30 + Jadwiga Osipowicz (1. r. śm.); Jan Osipowicz; rodzice z obojga stron
09:30 Z okazji urodzin Zbigniewa
11:00 O Boże błogosławieństwo dla rodziny Fil
11:00 ++ Witold Sandura (4. r. śm.); z rodziny: Czesława, Helena, Józef, Józefa
12:30 Za parafian
14:30 Msza dla niesłyszących
16:00 + Zdzisława Żyjewska (12 gr.)
18:00 ++ Anna i Cezary Miazek; ich dzieci
 
PONIEDZIAŁEK 13.05.2024r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (13 gr.)
07:00 + prof. Teresa Kreft
07:00 + Barbara Szymona
09:00 + Irena Fijałkowska
18:00 ++ Ludwik Kamiński (13. r. śm.); Genowef  Wąwoźniak (14. r. śm.); rodzice obojga stron
18:00 + Andrzej Dorogusz (miesiąc po śmierci)
 
WTOREK 14.05.2024r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (14 gr.)
07:00 O łaskę wiary i o łaskę zdrowia i siły w ciężkiej chorobie dla męża Szczepana
07:00 + Halina Dąbrowska
09:00 + Stanisław Kuszyński (1. r. śm.)
18:00 Rodzice po Stracie
 
ŚRODA 15.05.2024r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (15 gr.)
07:00 Dziękczynna za otrzymane łaski oraz za konających i dusze w czyśćcu cierpiące
09:00 W intencji Zofii Mielnik z okazji imienin, o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej
 i potrzebne łaski
18:00 Żywy Różaniec
18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 
CZWARTEK 16.05.2024r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (16 gr.)
07:00 Dziękczynna za otrzymane łaski oraz za konających i dusze w czyśćcu cierpiące
09:00 + Zofia, Włodzimierz i Irena Bieliccy
09:00 Za Olę i Mikołaja z okazji 18. urodzin
18:00 + Andrzej Modrzejewski
 
PIĄTEK 17.05.2024r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (17 gr.)
07:00 Dziękczynna za otrzymane łaski oraz za konających i dusze w czyśćcu cierpiące
09:00 Dziękczynna za życie Marii z prośbą o Bożą opiekę
18:00 ++ Czesław i Maria Kowalscy; Helena i Józef Wiśniewscy
18:00 ++ Konrad, Damian, Jan, Krystyna Nowakowscy; Janina Wielgo; Artur Pustoł; Zbigniew Stasiuk (12 r. śm.); Anna i Stanisław Staśiuk
 
SOBOTA 18.05.2024r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (18 gr.)
09:00 + Brunon Młyński (35. r. śm.); z rodziny
15:00 ++ Stanisława Urbaniak (16. r. śm.); rodzice obojga stron
18:00 20 rocznica urodzin Karoliny Kozłowskiej
 
NIEDZIELA 19.05.2024 r.
07:30 + Hubert Kaszuba
09:30 + Zdzisława Żyjewska (Gr. 19)
11:00 + Ireneusz Mazurek (9. r.śm.); + Sylwia Mazurek (31. r.śm.); == Stanisława, Bolesław, Józef Bieniak
12:30 + Za parafian
16:00 + Lucja Budziszewska (11. r.śm.)
18:00 + Kazimierz Druto (9. r.śm.)

PONIEDZIAŁEK 20.05.2024 r.
07:00 ++ Jan, Krystyna Aleksander, Ewa Doga
07:00 + Ryszard Murawski
09:00 + Zdzisława Żyjewska (Gr. 20)
18:00 Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej

WTOREK 21.05.2024 r.
07:00 + Urszula Larska
09:00 + Zdzisława Żyjewska (Gr. 21)
18:00 ++ rodzice: Jan i Agnieszka Mielech; ++ siostry

ŚRODA 22.05.2024 r.
07:00 ++ Waldemar Jagiełło; ++ Zofia, Maria i Zdzisław
07:00 + Paweł Jaskulski (m-c po śm.)
09:00 + Zdzisława Żyjewska (Gr. 22)
18:00 Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTEK 23.05.2024 r.
07:00 + Tadeusz Książek – od siostry Jadwigi z rodziną (msc po śm.)
08:00 + Ewa Majstruk – Msza św. pogrzebowa
9:00 + Zdzisława Żyjewska (Gr. 23)
9:30 + Władysława Poźniak – Msza św. pogrzebowa
18:00 + Joanna Maciejewska (wspomnienie imienin)

PIĄTEK 24.05.2024 r.
07:00 + Waleria Gajda (33. r.śm.); ++ z rodzin Gajdów i Filipowskich 
07:00 + Anna Rudnicka; ++ Eugeniusz, Maria, Piotr i Antoni 
09:00 + Zdzisława Żyjewska (Gr. 24)
18:00 + Stanisław Galantowski (1. r.śm.)

SOBOTA 25.05.2024 r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (Gr. 25)
09:00 + Z okazji Urodzin Liliany Szkiłądź i Grzegorza Michałowskiego. Z podziękowaniem za otrzymane Boże łaski i prośbą o Boże błogosławieństywo
10:30  I Komunia Święta
12:30 I Komunia Święta
18:00 + Ryszard Pawłowski (1. r.śm.); ++ rodzic; +Barbara; ++ z rodziny
18:00 + Zofia Pieczynka (7. r.śm.); ++ rodzice; +Eugeniusz
 
NIEDZIELA 26.05.2024 r.
07:30 + Kazimiera Gogolewska (z okazji Dnia Matki)
09:30 ++ Andrzej (1. r.śm.), Józef, Anna Stefańscy; ++ dziadkowie obojga stron; ++ Felicja i Marek Stefańscy
11:00 Msza św. dziękczynna z okazji urodzin Oliwii z prośbą o Boże błogosławieństwo
12:30 + Za parafian
16:00 + O nawrócenie dla rodziny Modrzejewskich
18:00 + Zdzisława Żyjewska (Gr. 26)

PONIEDZIAŁEK 27.05.2024 r.
07:00 ++ Dusze w czyśćcu cierpiące
09:00 ++ Janusz, Teodora (k), Karol Kociszewscy
10:30 Msza św. pogrzebowa
18:00 + Zdzisława Żyjewska (Gr. 27)
18:00 + Jan Bruski (m-c po śm.)

WTOREK 28.05.2024 r.
07:00 + Tadeusz Książek (od Teresy z rodziną)
07:00 Msza św. dziękczynna za szczęśliwy dla całej rodziny rok 2023
09:00 + Janina Jurczyk; + Marianna Kwiatkowska
18:00 + Zdzisława Żyjewska (Gr. 28)
18:00 + Jerzy Cielebąk (m-c po śm.)

ŚRODA 29.05.2024 r.
07:00 + Zdzisława Żyjewska (Gr. 29)
08:00 Msza św. pogrzebowa
09:00 W intencji Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego¬ – o Boże błogosławieństwo, liczne powołania i wierność charyzmatowi
18:00 Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy
18:00 W intencji ks. Jacka z okazji rocznicy święceń kapłańskich – od kręgu DK
18:00 + Wanda Sadlak (msc po śm.)

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 30.05.2024 r.
07:30 + Zdzisława Żyjewska (Gr. 30)
10:00 Za parafian
10:00 + Józef Rudnik; ++ z rodziny
12:30 ++ Henryka i Leon Modrzejewscy; ++ Teresa, Elżbieta, Henryk
16:00 + Irena Bejnarowicz (10. r.śm.)
18:00 + Paulina (9. r.śm.) i Michał Dąbrowscy; Kazimierz Małaczek

PIĄTEK 31.05.2024 r.
07:00 ++ Maria i Zbigniew Matwiejczuk; ++ Mirosław i Halina; + Elżbieta Chuchro 
07:00 + Andrzej Kur (msc po śm.)
09:00 ++ rodzice, teściowie, siostra i szwagrowie
18:00 + Irena Kołodziej (2. r.śm.); Bogusław Wołczek (7. r.śm.)
18:00 + Kazimierz Tarabasz (3. r.śm.)

POLECANE STRONY
MEDIA