Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA
26 - 05
2024

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W najbliższy czwartek, 30 maja będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”. Mszę św. o godz. 9:30 przesuniemy na godz. 10:00. Po tej Mszy św., a więc około godz. 11:00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem.

więcej

archiwum aktualności

Luty 2024

CZWARTEK 01.02.2024r.
07:00 O pokój serca i pełnienie woli Bożej w codziennym życiu i Boże błogosławieństwo dla wszystkich kapłanów
09:00 Za kapłanów
18:00 + Zbigniew Trapkowski (od przyjaciół)
 
PIĄTEK 02.02.2024r.
07:00 ++ Maria i Tomasz; rodzice i rodzeństwo
07:00 + Andrzej Mularz (miesiąc po śmierci)
09:00 O zdrowie dla Jana, Mirosławy, Marianny. O ślub kościelny dla Agnieszki i Tomasza
18:00 ++ Danuta Czerwińska (2.. r. śm.); rodzice obojga stron: Genowefa, Józef, Maria i Jan
 
SOBOTA 03.02. 2024r.
07:00 O Boże błogosławieńśtwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Alicji z okazji 91. urodzin
09:00 + Kazimiera Gogolewska
18:00 + Aleksandra Śmigielska (41 r. śm.); Kazimierz Śmigielski
18:00 + Edward Przytarski (miesiąc po śmierci)
 
NIEDZIELA 04.02.2024r.
07:30 ++ Za zmarłych wspominanych w wypominkach
09:30 ++ Zbigniew Weremko (3. r. śm.); z rodzin: Weremko i Flaszyńskich
11:00 + Czesław Muciek
12:30 Za parafian
16:00 + Seweryn Zembrzycki
18:00 + Hubert Kaszuba (1. r. śm.)
 
PONIEDZIAŁEK 05.02.2024r.
07:00 + Hubert Kaszuba
09:00 ++ Marianna (3. r. śm.); Czesław (8. r. śm.)
18:00 ++ Celina (30. r. śm.) i Józef Wachowicz
 
WTOREK 06.02.2024r.
07:00 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski dla Genowefy Trembowelskiej z okazji urodzin
08:00 + Jadwiga Kaługa
09:00 + ksiądz kanonik Bernard Mielcarzewicz
18:00 + Janina Śledź (11. r. śm.)
18:00 Apostolat MBP
 
ŚRODA 07.02.2024r.
07:00 ++ Romuald, Kazimiera, Helena i Bolesław
09:00 + Zofia Wilkanowska
18:00 Żywy Różaniec (Dziękczynna za wizytę duszpasterską w naszych domach, od Róży bł. ks. Władysława Bukowińskiego); Nowenna do MBNP
 
CZWARTEK 08.02.2024r.
07:00 + Ireneusz (2. r. śm.) o dar nieba
09:00 ++ Genowefa i Stefan Kaszuba; z rodziny
18:00 + Kazimiera Gogolewska (w rocznicę Jej urodzin)
 
PIĄTEK 09.02.2024r.
07:00 Prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Nikosia oraz Jego rodziców
09:00 + O radość życia wiecznego dla Artura 
18:00 + Helena Kowalczuk (3. r. śm.)
18:00 + Danuta (8. r. śm)
 
SOBOTA 10.02. 2024r.
07:00 + Wiesław Zdunek
09:00 + Krzysztof Szczerbiak (miesiąc po śmierci)
18:00 ++ Bronisław, Klara Kołosowscy; z rodziny: Kołosowskich i Kondratowicz
18:00 + Małgorzata Kuniczyńska (miesiąc po śmierci)
 
NIEDZIELA 11.02.2024r.
07:30 + Mirosław Źrubak (6. r. śm.)
09:30 + Zbigniew Szulecki (12. r. śm.)
11:00 ++ Aleksander Warsiński (28. r. śm.); rodzice obojga stron; Jarosław Warsiński (12. r. śm.); Jakub Rosół
12:30 Za parafian
16:00 ++ Józef Tarnogórski; rodzice obojga stron i rodzeństwo
18:00 ++ Helena i Jan Jasnoch; Wilhelmina, Franciszek, Agnieszka, Dorota 
i Stanisław Rowdanik
 
PONIEDZIAŁEK 12.02.2024r.
07:00 ++ Jadwiga, Feliks, Helena Wadowscy; Wanda Krawiec 
09:00 Dziękczynna za otrzymane Boże łaski w rodzinach: Bożeny i Zbigniewa, Katarzyny i Radosława, Patrycji i Bartłomieja
18:00 O łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo dla Emilii, Dawida, Niny
 
WTOREK 13.02.2024r.
07:00 + Barbara Szymona, prosząc o dar nieba
07:00 ++ Za dusze w czyśćcu cierpiące 
09:00 + Władysława Kącka; Antoni Kącki
18:00 Rodzice po stracie dziecka
 
ŚRODA 14.02.2024r.
07:00 + Stefan Szewczyk (4. r. śm.)
08:00 + Stefania Antoniak
09:00 + Stanisława; Petronela i Wincenty
18:00 Nowenna do MBNP
 
CZWARTEK 15.02.2024r.
07:00 Dziękczynna z okazji urodzin Michała, z prośbą o Boże błogosławieństwo
 i potrzebne łaski oraz opiekę Maryi
09:00 + Anna Szastków (38. r. śm.)
18:00 Dziękczynno- błagalna za Jadwigę Siemonko
 
PIĄTEK 16.02.2024r.
07:00 + Władysław Zawadzki (9. r. śm.)
09:00 + Wiktor 
18:00 + Robert Trochymiak (miesiąc po pogrzebie)
18:00 ++ Paweł i Halina Szczubret; Magdalena i Ksawery; rodzeństwo; z rodziny Łoza
 
SOBOTA 17.02. 2024r.
07:00 + Teresa Żydołowicz (miesiąc po śmierci)
09:00 + Edmund Bortko (33. r. śm.)
18:00 + Dariusz Zaborowski (15. r. śm.); dziadkowie
18:00 ++ Edward Klawczyński (3. r. śm.); Celina Oleszczuk (1. r. śm.)
 
NIEDZIELA 18.02.2024r.                
07:30 ++ Stanisław Kuźmiński (21 r. śm.); rodzice obojga stron; Mieczysław
09:30 + Irena Furdyna
11:00 + Weronika Paszkowska (16 r. śm.)
12:30 Za parafian
16:00 ++ Michał Górniak (5 r. śm.); Hanna Górniak (28 r. śm.)
18:00 ++ Janina, Adolf Granat; rodzice obojga stron; Regina, Robert Wysoccy
 
PONIEDZIAŁEK 19.02.2024r.
07:00 + Barbara Szymona, prosząc o dar nieba
09:00 ++ Władysław, Mirosław, Andrzej, Iwona, Marian
18:00 Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej
 
WTOREK 20.02.2024r.
07:00 ++ Ewa, Michał, Jerzy Łuczka
09:00 O Boże błogosławieństwo dla Grażyny, z okazji urodzin
18:00 ++ Eugeniusz i Danuta Brzezińscy; z rodziny Brzezińskich 
 
ŚRODA 21.02.2024r.
07:00 Za Janinę, o łaskę miłosierdzia i opiekę Matki Bożej
09:00 ++ Władysława Kmita (37. r. śm.); Stanisław, Edward, Henryk
18:00 Nowenna do MBNP
 
CZWARTEK 22.02.2024r.
07:00 + Halina Dyba (miesiąc po pogrzebie)
09:00 + Stanisław Maduzia  (intencja od siostry Łucji)
18:00 ++ Romuald Bartolewski (3. r. śm.); Stefania Iwanicka; Urszula, Kazimierz, Witold Kujawa
 
PIĄTEK 23.02.2024r.
07:00 + Stanisław Maduzia (intencja od brata Andrzeja z rodziną)
09:00 ++ Kazimierz Małachowski; rodzice z obojga stron
18:00 ++ Stefan Marcheluk (27. r. śm.); rodzice obojga stron
18:00 ++ Michał Dąbrowski (11. r. śm.); Paulina Dąbrowski, Kazimierz Małaczek
 
SOBOTA 24.02. 2024r.
07:00 + Marek Jankowski (miesiąc po pogrzebie)
09:00 O łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo dla taty Józefa Rodlensiwa i męża Dariusza
18:00 ++ Apolonia, Aleksandra Normantowicz
18:00 + Jolanta Siudak (4. r. śm.)
 
NIEDZIELA 25.02.2024r.
07:30 ++ Teresa Brosiłowicz (35. r. śm.); Jerzy Brosiłowicz (3. r. śm.); z rodziny: Miazek
i Brosiłowicz
09:30 ++ Wiktor Dębowski (39. r. śm.); Halina Kowalska; Benedykt Pawłowski; rodzice obojga stron
11:00 + Irena Mucha (9. r. śm.)
12:30 Za parafian; chrzest: Ignacy
16:00 ++ Monika Brodzińska (12. r. śm.); Włodzimierz Gotowiec; z rodziny Szwiuto: Maria, Bolesław, Zygmunt, Władysław
18:00 ++ Henryk Studziński (20. r. śm.); Stanisław, Stefania, Helena, Józef Piecewicz; Leonarda

PONIEDZIAŁEK 26.02.2024r.
07:00 + Barbara Szymona, prosząc o dar nieba
09:00 ++ Zofia Krupska (100. rocznica urodzin); Wacław Krupski; rodzice obojga stron; Mariusz Dymitruk
10:30 + Patryk Szostek
18:00 ++ Marianna Leonowicz; zmarli z rodzin Leonowiczów i Serówków
18:00 + Stanisław Maduzia (miesiąc po śmierci)

WTOREK 27.02.2024r.
07:00 + Józef Biernacki (g.1)
08:00 + Katarzyna Żerdecka
08:00 + Bogdan Fischer
09:00 + Stanisław Maskiewicz (2. r. śm.)
18:00 ++ Dusze w czyśćcu cierpiące

ŚRODA 28.02.2024r.
07:00 + Józef Biernacki (2 gr.)
09:00 ++ Stanisław Gajda (35. r. śm.); z rodzin: Gajdów i Filipowskich
11:30 + Czesław Zdybel
18:00 Nowenna do MBNP

CZWARTEK 29.02.2024r.
07:00 + Józef Biernacki (3 gr.)
09:00 ++ Józef Wasylczyszyn (1. r. śm.); Grzegorz Wasylczyszyn; Mirosław Wasylczyszyn
18:00 + Marianna Orluk (2. r. śm.)

POLECANE STRONY
MEDIA