Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW
20 - 07
2024

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW

W czwartek 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy i ich kierowców.

więcej

archiwum aktualności

Lipiec 2024

PONIEDZIAŁEK  01.07.2024 r.
07:00 + Stanisław Żyjewski  (1. gr.)
09:00 ++ Halina, Jan i Regina
10:30 Msza św. pogrzebowa: + Donata Łozowska
18:00 Za Halinę Karkoszkę  z okazji imienin
 
WTOREK 02.07.2024 r.
07:00 + Stanisław Żyjewski  (2. gr.)
09:00 Msza św. dziękczynna z okazji rocznicy ślubu Lucyny i Zbigniewa
18:00 Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej: w intencji wszystkich, którzy przyjmują kapliczkę Matki Bożej i w intencjach, w których się modlą
 
ŚRODA  03.07.2024 r.
07:00 + Stanisław Żyjewski  (3. gr.)
09:00 ++ Jadwiga (31. rocz. śm.), Antoni, Teofil, Jan Biazik
18:00 Żywy Różaniec: o powrót oddalonych do Kościoła i otwarcie serca na Pana Boga
18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 
CZWARTEK 04.07.2024 r.
07:00 + Stanisław Żyjewski  (4. gr.)
09:00 + Bogusław Tomczak (5. rocz. śm.)
18:00  Za kapłanów pochodzących z naszej parafii i w niej posługujących
18:00 + Władysław Sołonowicz (1. rocz. śm.)
 
PIĄTEK 05.07.2024 r.
07:00 + Waldemar (9. rocz. śm.); ++ z rodziny – o  dar nieba 
09:00 ++ Leokadia (22. rocz. śm.) i Czesław Miszewscy
18:00 + Stanisław Żyjewski  (5. gr.)
 
SOBOTA 06.07.2024 r.
07:00 + Stanisław Żyjewski  (5. gr.)
07:00 + Wanda Koszewska (msc po śm.)
09:00 + Hubert Kaszuba
18:00 + Jan Tobolski (26. rocz. śm.) 
 
NIEDZIELA 07.07.2024 r.
07:30  Za zmarłych polecanych w wypominkach
09:30  + Stanisław Żyjewski (7. greg.)
11:00 + Jadwiga Szulc (21. rocz. śm.)
12:30  Za parafian (chrzty: Hanna Graczyk, Zuzanna Trzepałka, Urszula Lemieszek)
16:00 + Krzysztof Ficiński (14. rocz. śm.)
18:00 + Kazimeirz (10. rocz. śm.) oraz ++ rodzice
20:00  + Czesław Konieczny (15. rocz. śm.), ++ z rodzin Węgewskich i Koniecznych 
 
PONIEDZIAŁEK  08.07.2024 r.
07:00  + Beata Rzadkiewicz
09:00 + Stanisław Żyjewski (8. greg.)
11:30 POGRZEB + Irena Wasąg
18:00 + Władysława Chomicz (msc po śm.)
18:00  + Tadeusz Bogdanowicz (1. rocz. śm.) oraz ++ rodzice z obojga stron
 
WTOREK 09.07.2024 r.
07:00  + Tomasz Koźmicki (3. rocz. śm.)
09:00 + Stanisław Żyjewski (9. greg.)
18:00 Rodzice po stracie dziecka
 
ŚRODA  10.07.2024 r.
07:00 + Hubert Kaszuba
09:00 +Stanisław Żyjewski (10. greg.) 
18:00 Nowenna do MB Nieust. Pom. 
 
CZWARTEK 11.07.2024 r.
07:00 + Ewa.
09:00 + Stanisław Żyjewski (11. greg.) 
18:00  + Kazimierz Tarka (3. rocz. śm.) oraz ++ z rodziny Janowskich
 
PIĄTEK 12.07.2024 r.
07:00 + Stanisław Żyjewski (12 greg.)
07:00 Dziękczynna za 90 lat życia Reginy, z prośbą o dalsze lata w łasce i z błogosławieństwem Bożym 
09:00 + Irena Skorb oraz ++ rodzice i rodzeństwo
18:00 + Mieczysław Kurzydłowski oraz ++ rodzice z obojga stron
 
SOBOTA 13.07.2024 r.
07:00 + Czesław Wojtukiewicz (18. rocz. śm.) 
09:00  + Zygmunt Wawrzonkowski (int. od uczestników pogrzebu). 
09:00 + Stanisław Żyjewski (13. greg.) 
18:00  + Anna i Michał Lisaj oraz ++ z rodzin: Kuncewiczów, Ochylskich i Lisajów
 
NIEDZIELA 14.07.2024 r.
07:30  ++ Ryszard, Helena, Jan, Stanisława, Waldemar oraz ++ z rodzin Topczyłko i Staniszewskich
09:30  + ks. kan. Bernard Mielcarzewicz (wspomnienie święceń)
11:00 + Julia Majchrzak
12:30  + Henryk Malinowski oraz ++ z rodz. Malinowskich i Piecewiczów
16:00 +  Stanisław Żyjewski (14. greg.)
18:00 + Stanisława Purlis (9. rocz. śm.), + Franciszek Purlis (17. rocz. śm.), ++ rodzice z obojga str. 
20:00  + Gabryela Chrościńska (23. rocz. śm.)

PONIEDZIAŁEK  15.07.2024 r.
07:00  +  Stanisław Żyjewski (15. greg.) 
09:00 Dziękczynna za otrzymane łaski w rodzinach: Bożeny  i Zbigniewa, Radosława i Katarzyny, Bartłomieja i Patrycji 
10:30 POGRZEB + Zenon Grzelak (cm. godz. 12:00) 
18:00 Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej
18:00  + Bogusława Szulc, ++ Marta, Józef Szulc, ++ Janina, Józef Janowscy
 
WTOREK 16.07.2024 r.
07:00  + Stanisław Żyjewski (16. greg.)
09:00 + Wacław Zdanowicz, ++ z rodziny oraz ++ z rodziny Gawdzis 
11:30 POGRZEB + Marianna Jursa-Czarnecka (cm. godz. 13:00)
18:00 + Kazimiera  

ŚRODA  17.07.2024 r.
07:00 + Stanisław Żyjewski (17. greg.) 
09:00 + Józef Chmielewski (28. rocz. śm.), ++ rodzice i bracia 
18:00 Nowenna do MB Nieust. Pom. 
18:00 + Małgorzata Wiśniewska|

CZWARTEK 18.07.2024 r.
07:00 +Stanisław Żyjewski (18. greg.)
07:00 O Zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Piotra z okazji urodzin 
09:00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, uzdrowienie na duszy ciele dla Elżbiety 
18:00  + Władysław Niwiński (45. rocz. śm.)

PIĄTEK 19.07.2024 r.
07:00 + Stanisław Żyjewski (19. greg.)
07:00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Michała z okazji urodzin
09:00 + Jadwiga Żełabowska, + Edward oraz ++ rodzice i rodzeństwo z obojga stron
18:00 + Tadeusz Tunkiewicz (msc po śm.) 
18:00 ++ Genowefa i Tomasz, Ewa i Stefan Kowalczyk 

SOBOTA 20.07.2024 r.
07:00 + +Stanisław Żyjewski (20. greg.)
09:00 Dziękczynna za 55 lat ślubu Janusza i Marii Bocheńskich z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę MB i potrzebne łaski na dalsze lata 
09:00 + + Stefan Nawrot (msc po śm.) 
18:00 Dziękczynna za 50 lat ślubu Lucji i Stanisława z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę MB i potrzebne łaski na dalsze lata
 
NIEDZIELA 21.07.2024 r.
07:30  + Mieczysław Musiał (2. rocz. śm.), ++ Tekla i Dominik Musiał
09:30  + Władysław Wołoszynowski (14. rocz. śm.)
11:00 + Tomasz Kłyk (2. rocz. śm.)
12:30   O Boże błogosławieństwo oraz o życie sakramentalne dla Maksa Koźmickiego 
(chrzty: Dawid Jakimiec i Franciszek Kowalczyk)
16:00 + Genowefa Straszkiewicz (2. rocz. śm.), + Wacław Straszkiewicz (8 rocz. śm.)
18:00 +  Stanisław Żyjewski (21. greg.)
20:00  + Wiktor Janowicz (3. rocz. śm.)  
 
PONIEDZIAŁEK  22.07.2024 r.
07:00  + Zbigniew Ponichtera ( 8. rocz. śm.), ++ z rodziny Głąmskich i Ponichterów
09:00 Dziękczynna za Magdalenę, z okazji urodzin, z prośbą o pokój serca, opiekę Maryi i potrzebne łaski 
18:00  +  Stanisław Żyjewski (22. greg.) 
 
WTOREK 23.07.2024 r.
07:00  O dar potomstwa dla Gosi i Marcina 
09:00 ++ Jan i Zofia Plichta oraz ++ z rodzin obojga stron 
18:00 +  Stanisław Żyjewski (23. greg.)
 
ŚRODA  24.07.2024 r.
07:00 + Stanisław Żyjewski (24. greg.)
09:00 ++ Meita i Józef Kuśpit oraz ++ z rodziny Kuśpit i Ertman
18:00 Nowenna do MB Nieust. Pom
 
CZWARTEK 25.07.2024 r.
07:00 +Stanisław Żyjewski (25. greg.)
09:00 ++ Zofia i Wacław Pawłowscy oraz ++ rodzice i rodzeństwo z obojga stron  
18:00  ++ Franciszek, Katarzyna, Kazimierz Pietras oraz ++ z rodziny 
 
PIĄTEK 26.07.2024 r.
07:00 + Stanisław Żyjewski (26. greg.)
07:00 + Bożenna Cudzanowska (msc po śm.) 
09:00 ++ Lucjan i Waleria oraz Jerzy i Józefa Białkowscy
18:00 + Elżbieta
 
SOBOTA 27.07.2024 r.
07:00 + Małgorzata Mogilewska
09:00 + Władysława Wilczyńska 
09:00 + Józef Grochowski (msc po śm.)
18:00 +  Stanisław Żyjewski (27. greg.)
POLECANE STRONY
MEDIA