Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA
26 - 05
2024

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W najbliższy czwartek, 30 maja będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”. Mszę św. o godz. 9:30 przesuniemy na godz. 10:00. Po tej Mszy św., a więc około godz. 11:00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem.

więcej

archiwum aktualności

Kwiecień 2024

PONIEDZIAŁEK 01.04.2024r.
07:30 + ks. Kanonik Bernard Mielcarzewicz
09:30 W podziękowaniu za otrzymane łaski oraz z prośbą o zgodę i nawrócenie w rodzinie 
11:00 ++ Jan Binkiewicz (12. r. śm.); z rodziny: Binkiewicz i Mielczarek
12:30 55. rocznica ślubu Antoniny i Henryka Malinowskich
16:00 ++ Stanisław, Weronika, Mieczysław Paszkowscy
18:00 ++ Adam, Jan, Sabina Ambros, z rodziny; Regina i Alojzy Mielczarek; Kornel Mruk
 
WTOREK 02.04.2024r.
07:00 + Stanisław Maduzia (intencja od Zbigniewa z rodziną)
07:00 + Bogdan Fischer (miesiąc po śmierci)
09:00 ++ Franciczek Czeszczewik; rodzice i rodzeństwo z obojga stron
11:30 + Edward Moszczyński
18:00 Apostolat MBP
 
ŚRODA 03.04.2024r.
07:00 + Stanisław Maduzia (intencja od siostry Krystyny i Czesława)
07:00 + Patryk Szostek (miesiąc po śmierci)
09:00 ++ Zofia Krupska (21. r. śm.); Wacław Krupski; rodzice obojga stron; Mariusz Dymitruk
18:00 Nowenna do MBNP
18:00 Żywy Różaniec
 
CZWARTEK 04.04.2024r.
07:00 + Marianna Budna
07:00 + Katarzyna Żerdecka (miesiąc po śmierci)
09:00 Za kapłanów
18:00 ++ Dusze w czyśćcu cierpiące
 
PIĄTEK 05.04.2024r.
07:00 + Stanisław Maduzia (intencja od siostry Urszuli z rodziną)
07:00 + Czesław Zdybel (miesiąc po śmierci)
09:00 + Albin
18:00 ++ Stefan Bendza (3. r. śm.); rodzice obojga stron
18:00 + Zenon Iwaniczko (od mamy i rodzeństwa z rodzinami)
 
SOBOTA 06.04.2024r.
07:00 + ks. Kanonik Bernard Mielcarzewicz (7. r. śm.)
07:00 + Waldemar Góralski (miesiąc po śmierci)
09:00 + Kazimiera Gogolewska
18:00 O Boże błogosławieństwo dla Krystyny i Jana Zyśko, z okazji 55. rocznicy ślubu
18:00 ++ Marian Tomaszewski (10. r. śm.); rodzice: Marianna i Seweryn Tomaszewscy; Leokadia i Stefan Wołoszyn
 
NIEDZIELA 07.04.2024r.                
07:30 ++ Za zmarłych wspominanych w wypominkach
09:30 Dziękczynna w 52. rocznicę ślubu, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla całej rodziny
11:00 + Danuta Parulska (25. r. śm.)
12:30 Za parafian
16:00 + Leopold Szurek (2. r. śm.)
18:00 ++ Dusze w czyśćcu cierpiące
 
PONIEDZIAŁEK 08.04.2024r.
07:00 + Stanisław Niedźwiecki (30. r. śm); rodzice: Bernard i Elżbieta; rodzeństwo
07:00 + Irena Szwinto (miesiąc po śmierci)
09:00 + Jan Hołub (5. r. śm.)
18:00 ++ Wanda Klaman (5 r. śm.); Franciszek Klaman
 
WTOREK 09.04.2024r.
07:00 + Teresa Szczecińska
07:00 + Marek Stefański (miesiąc po śmierci)
09:00 Dziękczynna za otrzymane łaski Boże błogosławieństwo w rodzinach: Bożeny i Zbigniewa; Katarzyny i Radosława; Patrycji i Bartłomieja
11:30 + Adela Bruzgo
18:00 Rodzice po stracie
 
ŚRODA 10.04.2024r.
07:00 + Bronisława i Władysław Jaworscy
07:00 + Karolina Drozd (miesiąc po śmierci)
09:00 + Jadwiga Tomczak (z domu Dyrynda, 2. r. śm.) 
18:00 Nowenna do MBNP
18:00 Żywy Różaniec
 
CZWARTEK 11.04.2024r.
07:00 Dziękczynna za otrzymane łaski w życiu Joanny i Michała, z prośbą o dalsze błogosławieństwo
07:00 + Aniela Zawadzka (miesiąc po śmierci)
09:00 + Beata Gajek
18:00 ++ Anna i Czesław Głoćko (10. r. śm.); rodzice obojga stron
 
PIĄTEK 12.04.2024r.
07:00 ++ Katarzyna, Anna, Zygmunt, Adolf
07:00 + Wanda Sadlak (msza po pochówku, który był w Wielki Piątek)
09:00 Dzięczynno-błagalna, z okazji 80. rocznicy urodzin
18:00 ++ Czesława i Roman Zakałużni
18:00 + Zenon Iwaniczko (od chrześniaków: Eweliny i Damiana)
 
SOBOTA 13.04. 2024r.
07:00 ++ Ewa Gołubińska; Kaya Frankiewicz (int. Jadwigi i Maji)
09:00 Z okazji 18 urodzin Jakuba Borysewicz
18:00 + Wanda Bukaczewska (1. r. śm.)
18:00 ++ Helena, Andrzej, Kamila, Władysław Leszczyńscy; Jerzy i Andrzej Sielscy; Irena Markowska; Leon Lenz
 
NIEDZIELA 14.04.2024r.
07:30 + Hubert Kaszuba 
07:30 W intencji Piotra o przemianę życia
09:30 ++ Weronika Uszyło; z rodziny
09:30 + Jerzy Borowicz
11:00 Halina i Kazimierz Pacholczyk, 50. rocznica ślubu
12:30 W 50. rocznicę ślubu Tadeusza i Urszuli Paź, dziękując za 50 lat małżeństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalszy czas
16:00 ++ Helena, Kazimierz, Henryk, Michał Kiziuk
18:00 ++ Czesława Sienkiewicz-Zakałużna; Roman Zakałużny
 
PONIEDZIAŁEK 15.04.2024r.
07:00 + + Jerzy i Maria Majewscy; Maria i Antoni Mantur
07:00 ++ Za konających i dusze w czyśćcu cierpiące
07:00 W intencji Piotra o przemianę życia
09:00 + Franciszek Kaczyński
18:00 Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej
18:00 + Danuta Kyorna (czytaj. Kiorna) (1. r. śm.); Zbigniew i Krzysztof Kyorna (czytaj. Kiorna)
 
WTOREK 16.04.2024r.
07:00 + Jolanta Królak; z rodzin: Królak i Kowalczyków
07:00 ++ Za konających i dusze w czyśćcu cierpiące
09:00 + Józef i Leonarda; z rodziny
11:30 + Andrzej Dorogusz
18:00 +  Henryk Komorski (18. r. śm.)
18:00 + Zdzisław Redzko (miesiąc po śmierci)
 
ŚRODA 17.04.2024r.
07:00 W dniu urodzin, prosząc o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Beaty Kaszuba
07:00 O łaskę uzdrowienia i dobrą diagnozę dla Dariusza, pokój serca dla Niego i Jego bliskich
07:00 ++ Za konających i dusze w czyśćcu cierpiące
09:00 + Kazimierz Kotowicz (47. r. śm.); Wiktoria Kotowicz; rodzice obojga stron
18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
18:00 Żywy Różaniec
 
CZWARTEK 18.04.2024r.
07:00 + Katarzyna Dąbrowska, o łaskę nieba
07:00 + Alina Kowalczyk (miesiąc po śmierci)
09:00 + Wanda Obuchowicz (4. r. śm.)
18:00 ++ Bernard Fabiszewski (21. r. śm.); rodzice obojga stron; Iza, Jan i Łukasz
 
PIĄTEK 19.04.2024r.
07:00 Intencja przebłagalna za grzechy popełnione w rodzinie Heleny
09:00 O Boże błogosławieństwo dla Kamila i Jego rodziny
11:30 + Ryszard Murawski
18:00 + Zbigniew Trapkowski (3. r. śm.)
18:00 + Jerzy Górka (1. r. śm.); z rodziny: Górków i Orłowskich
 
SOBOTA 20.04. 2024r.
07:00 ++ Jan, Krystyna, Aleksander, Ewa Roga
09:00 + Hubert Kaszuba
15:00 100 rocznica urodzin Janiny Sobolewskiej
18:00 ++ z rodzin: Piechurowskich, Lipińskich; Marek Łysik; Ryszard Skonieczny
 
NIEDZIELA 21.04.2024r.
07:30 + Renata Niezgoda (1. r. śm.)
09:30 ++ Henryk Komorski (18. r. śm.); z rodziny
11:00 ++ Antoni i Elżbieta Aszyk
11:00 O pomyślny przebieg operacji dla Michała
12:30 Za parafian
16:00 ++ Stanisław Trześniak (28. r. śm.); Pola i Edward Bauer (rodzice)
16:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Janusza z okazji urodzin
18:00 + Edward Bogdan Sołonowicz (1. r. śm.)
 
PONIEDZIAŁEK 22.04.2024r.
07:00  W intencji wiadomej Panu Bogu
07:00 + Teresa Juchniewicz- Bujnicka (miesiąc po śmierci)
09:00 ++ Kazimiera Wiśniewska; Jan, Ewa Wiśniewscy; Jan Jusiel; rodzice obojga stron
18:00 ++ Józef Bartolewski (5. r. śm.); Edyta Bartolewska; Beata Cisk
 
WTOREK 23.04.2024r.
07:00 + Czesław Zdybel
07:00 + Tadeusz Książek (miesiąc po śmierci)
09:00 Dziękczynna za otrzymane Boże łaski w rodzinach: Bożeny i Zbigniewa; Katarzyny i Radosława; Patrycji i Bartłomieja
10:30 + Kazimierz Iwański
18:00 Dziękczynna za tych, którzy wsparli renowację figury Matki Bożej i krzyża, prosząc o potrzebne łaski dla Nich i Ich rodzin
 
ŚRODA 24.04.2024r.
07:00 ++ Marian Mickiewicz (8. r. śm.); brat, rodzice, wujostwo, dziadkowie
09:00 W intencji Zuzi z okazji 4. rocznicy urodzin, o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia
18:00 + Józef Poliński (miesiąc po śmierci)
18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 
CZWARTEK 25.04.2024r.
07:00 + Czesław Zdybel
09:00 ++ Janina Jurczyk; Marianna Kwiatkowska
18:00 ++ Karol i Franciszka Pieszko (25. r. śm.)
18:00 + Bronisława Macinkiewicz (miesiąc po śmierci)
 
PIĄTEK 26.04.2024r.
07:00 O potrzebne łaski do zbawienia dla osoby Panu Bogu wiadomej
09:00 + Rafał Lipiński (41. rocznica urodzin ziemskich)
18:00 + Edward Chmielewski (6. r. śm.); Maria Sowińska (6. r. śm.)
18:00 + Janusz Woźniak (11. r. śm.)
 
SOBOTA 27.04. 2024r.
07:00 + Marianna Goździk; zmarli z obojga stron
09:00 + Zenon Gacek (miesiąc po śmierci)
09:00 ++ Norbert, Katarzyna,Tadeusz
18:00 + Stanisław Maduzia
 
NIEDZIELA 28.04.2024r.
07:30 + Adam Wilczyński (23. r. śm.); rodzice obu stron
09:30 O łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże dla Pauliny i Pawła oraz Artura
11:00 + Aleksandra Nowak (23. r. śm.); Jej rodzice
12:30 Za parafian
16:00 Dziękczynna z okazji urodzin Marcina z prośbą o potrzebne łaski  i opiekę Pani Niepokalanej
18:00 + Małgorzata Łabuszewska
 
PONIEDZIAŁEK 29.04.2024r.
07:00 + Wioletta Chwyć- Januszkiewicz (4. r. śm.); Piotr Drab (4. r. śm.)
08:00 + Jan Bruski
09:00 ++ Mieczysław, Józefa, Józef; Olimpia i Zenobiusz, Stanisław
18:00 ++ Stanisław Późniak (22. r. śm.); rodzice obojga stron
18:00 + Maryla Okonek
 
WTOREK 30.04.2024r.
07:00 + Dominik Jarociński
09:00 + Waldemar Andruszkiewicz (miesiąc po śmierci)
18:00 ++ Władysława i Edward Szabelscy; Anna Śniadecka (1. r. śm);z rodziny: Śniadeckich, Prokopowiczów; Krzysztof Stępień; Krzysztof Pińkowski
POLECANE STRONY
MEDIA