Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW
20 - 07
2024

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW

W czwartek 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy i ich kierowców.

więcej

archiwum aktualności

Czerwiec 2024

SOBOTA 01.06.2024 r.
07:00 + Kazimiera Gogolewska
09:00 Za Lucynę Piaseczną w dniu urodzin
18:00 + Łucja Szutkowska z okazji dnia dziecka
18:00 + Jolanta Sankiewicz

NIEDZIELA 02.06.2024 r.
07:30 Zmarli wspominani w wypominkach
09:30 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Adriana z okazji 39. urodzin oraz o miłość i żywą wiarę dla niego i Anety, i za całą rodzinę
11:00 + Olga Kubas (27. r.śm.); ++ z rodzin Kubas i Paczkowskich
12:30 + Za parafian
12:30 50. rocznica ślubu: Stanisław i Stanisława Sotyń
16:00 + Józef Ulikowski 
18:00 + Jacek Kępa (20. r.śm.); ++ Eliza i Mieczysław

PONIEDZIAŁEK 03.06.2024 r.
07:00 + Hubert Kaszuba
07:00 + Marian Jagoszewski (m-c po śm.)
09:00 ++ Tadeusz Książek (od Angeliki z Łukaszem i dziećmi)
18:00 + Regina Szmurło (m-c po śm.)
18:00 + Czesław Kolisz (z okazji urodzin)

WTOREK 04.06.2024 r.
07:00 + Waldemar Podgórniak
09:00 + Jan Piaseczny (24. r.śm)
18:00 Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej
18:00 + Stanisław Soćko (m-c po śm.)

ŚRODA 05.06.2024 r.
07:00 + Adela Bruzgo
08:00 Msza św. pogrzebowa
09:00 + Teresa Gołębiowska
18:00 Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy
18:00 Żywy Różaniec
 
CZWARTEK 06.06.2024 r.
07:30 + Wanda Kaczyńska
09:00 + ks. kan. Bernard Mielcarzewicz
18:00 Za kapłanów pochodzących z naszej parafii i w niej posługujących
18:00 + Anna Szczerbiak (m-c po śm.)

PIĄTEK UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA 07.06.2024 r.
07:00 + Tadeusz Książek (od Mirki z rodziną) 
09:00 + Kamil Zawinowski
18:00 + Kazimiera Gogolewska (1. r.śm.)
18:00 + Zdzisława Redzko

SOBOTA 08.06.2024 r.
07:00 + Hubert Kaszuba
09:00 + Janusz Publicewicz (od Marii i Artura z rodziną)
09:00 +Kazimierz Iwański (m-c po śm.)
18:00 + Józef Poliński
18:00 + Leszek Miazek
 
NIEDZIELA 09.06.2024 r.
07:30 ++ Stefania i Jerzy Fijałkowscy
07:30 O Zdrowie dla syna Tomasza
09:30 ++ Józef (11. r.śm.) i Irena (6. r.śm.) Furdyna
11:00 O Boże błogosławieństwo dla Rafała z okazji urodzin
11:00 Rocznica I Komunii św., O Boże błogosławieństwo dla Rafała z okazji urodzin
12:30 + Za parafian - PRYMICJE
16:00 O Boże błogosławieństwo dla dzieci, wnuków i prawnuków
18:00 + Stanisław Kmita (31. r.śm.); ++ Władysława (k), Edward i Henryk

PONIEDZIAŁEK 10.06.2024 r.
07:00 O Boże błogosławieństwo dla Artura
07:00 + Daniela Wojtalik (m-c po śm.)
09:00 Za Katarzynę z okazji urodzin z prośbą o zdrowie
11:30 + Władysława Chomicz – Msza św. pogrzebowa
18:00 + Kazimierz Miętkiewski
18:00 + Łukasz Grzybek (m-c po śm.)

WTOREK 11.06.2024 r.
07:00 O Boże błogosławieństwo dla Wandy Wąsowicz
09:00 ++ Marian i Anna; ++ ich zmarli rodzice
18:00 Rodzice po stracie
18:00 + Zenon Rak (2 m-c po śm.) – od firmy pogrzebowej Omega

ŚRODA 12.06.2024 r.
07:00 ++ Janina i Henryk Suscy; + Władysława Wróblewska
09:00 + Sergiusz Koczmeła; ++ Sylwester i Janina Gałło
18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
18:00 + Halina Packiewicz

CZWARTEK 13.06.2024 r.
07:30 O zdrowie dla Rafała
09:00 + Antoni Koźmicki
18:00 + Czesław Rodziewicz (m-c po śm.)
18:00 + Michał Leszczyński (4. rocz. śm.), Krystyna Leszczyńska (10. r. śm.); ++ rodzeństwo i rodzice obojga stron

PIĄTEK 14.06.2024 r.
07:00 + Bolesław Tarasewicz
09:00 + Tadeusz Książek (od Mirki Konopka z rodziną)
18:00 ++ Henryka i Edmund Dominiewscy 
18:00 ++ Antonii Bielewski (12. r.śm.); ++ rodzice i rodzeństwo; ++ z rodzin: Bielewskich, Zawadzkich, Siomko, Romańczuk, Smolińskich 

SOBOTA 15.06.2024 r.
07:00 Za syna Bartka – o rozeznanie woli Bożej
09:00 O Boże błogosławieństw dla syna Mateusza z okazji 45. Rocznicy urodzin
09:00 ++ Janina i Józef Hancewicz; ++ rodzice i rodzeństwo obojga stron
12:30 Chrzest: Antoni Gibała
18:00 Piotr Wodarczyk (1. r.śm.)
18:00 ++ Janina ,Jan, Stanisław Widziewicz; Maria, Wacław Jocz; ++ z rodzin obojga stron
 
NIEDZIELA 16.06.2024 r.
07:30 ++Irena i Władysław Śramkowscy
09:30 + Krystyna Superson (4. r. śm.)
09:30 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla dawców i biorców szpiku kostnego oraz wolontariuszy fundacji przeciwko leukemii, a także w intencji zmarłych Andrzeja Sankowskiego, Anny Czerwińskiej, Vladimira Kozy, Szymona Baczyńskiego, Pawła Siegierta i zmarłych z powodu białaczki 
11:00 + Danuta Zientara (11. r. śm.), ++ z rodziny z obojga stron
12:30  Za parafian (chrzest: Cezary Karaś i Kacper Ziółkowski)
16:00 + Leopold Szurek oraz ++ z rodziny z obojga stron 
18:00 ++ Stefania, Helena, Irma, Irena, Loti Wacławik, Zbigniew, Bronisław, Maciej- o niebo

PONIEDZIAŁEK  17.06.2024 r.
07:00 + Wiktoria Szkudłapska- int. od Zosi i Stefana Jasek z rodziną z Krakowa
09:00 + Eugeniusz Kapczuk (29. rocz. śm.)
18:00 Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej 
18:00 + Henryka Zawinowska (msc po śmierci) 

WTOREK 18.06.2024 r.
07:00 W int. Marii, dziękczynna za życie i przekazanie wiary
09:00 O łaskę nawrócenia żony i syna
18:00 ++ Jadwiga i Henryk, ++ Janina i Konstanty
18:00 +Stanisław Polkowski (msc po śmierci) 

ŚRODA  19.06.2024 r.
07:00 +Julia Mioduch (1. rocz. śm.)
09:00 +Jadwiga Drab (10. rocz. śm.). ++ rodzice z obojga stron 
18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
18:00 +Jan Kochanowski (int. od nauczycieli z Liceum Ks. Elżbiety)

CZWARTEK 20.06.2024 r.
07:00 +Zenon Wiewióra
09:00 +Stanisław Kalisiak (21. rocz. śm.), ++ z rodziny
18:00 +Ewa Majstruk (msc po śm.)
18:00 +Zdzisław Żelazny (6. rocz. śm.)

PIĄTEK 21.06.2024 r.
07:00 O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i dobre przygotowanie się do śmierci dla Alicji
09:00 ++Aniela, Ignacy Buczkowicz, ++ z rodz. Buczkowiczów
18:00 +Władysława Poźniak (msc po śm.)
18:00 Rocznica święceń ks. Roman Śledź

SOBOTA 22.06.2024 r.
07:00 + Wiktoria Szkudłapska (int. od brata Józefa i rodz. Kowalczyków)
09:00 + Józef Grzesiak (.1 rocz. śm.), ++ rodzice z obojga stron, ++ Genowefa, Zygmunt oraz Feliks, Marianna i Grzegorz Kościelak 
15:00 ŚLUB: Weronika Lipka i Tobiasz Szeról 
18:00 + Kazimierz Śmigielski (4. rocz. śm.), + Aleksandra Śmigielska
 
NIEDZIELA 23.06.2024 r.
07:30 ++Jan Lopko (8. rocz. śm)., Leokadia Lopko (14. rocz. śm.), ++ Elżbieta i Ryszard Kalenik
09:30 Dziękczynna za 50 lat ślubu Teresy i Jana Fijałkowskich, z prośbą o Boż błogosławieństwo i potrzebne łaski na dalsze lata
09:30  +Wanda (22. rocz. śm.), oraz ++ z rodzin Kowalskich, Biernackich i Kasprzaków
11:00 + Piotr Pacholczyk (1. rocz. śm.), ++ Zofia i Józef Pacholczyk 
12:30 Za parafian
16:00  Dziękczynna za 40 lat ślubu Barbary i Jacka, z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na dalsze lata życia małżeńskiego
18:00 ++ Jan, Janina, Maria, Joanna i Marian

PONIEDZIAŁEK  24.06.2024 r.
07:00  + Zdzisław Lepper (4. r. śm.)
09:00 ++ Anna i Jan Malinowscy, ++ Jadwiga i Jan Piecewik, + Henryk Malinowski, + Ryszard Piecewicz
10:30 POGRZEB + Stefan Nawrot (cm. godz. 12:00; msza w 30. dzień: 20.07 godz. 9:00).
18:00  + Czesław Kolisz (3. r. śm.)

WTOREK 25.06.2024 r.
07:00 +Barbara Szymona, o dar nieba
09:00 ++Eugeniusz i Ryszard, ++ rodzice
18:00 ++ Regina, Mieczysław Kaźmierczak 
18:00 ++ Helena Oleksy, Barbara Gałązka oraz ++ z rodziny 

ŚRODA  26.06.2024 r.
07:00 + Wiktoria Szkudłapska (int. od rodz. Piękalskich)
09:00 O powrót syna do wiary
18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

CZWARTEK 27.06.2024 r.
07:00 + Aniela Zawadzka o dar nieba
09:00 + Franciszek Batóg, ++ rodzice
18:00  Dziękczynna za 15 lat małżeństwa Agnieszki i Łukasza Ziomków, z prośbą o Boże błog. i potrzebne  łaski na dalsze lata

PIĄTEK 28.06.2024 r.
07:00 + Henryka Wojtukiewicz (11. rocz. śm.) 
09:00 + Władysław Poźniak 
09:00 O zdrowie, Boże błog. i opiekę MB dla Ireneusza i jego rodziny, w dniu imienin
18:00 + Marzena Radoła (msc po śm.)
18:00 + Rajmund Żukowski (4. rocz. śm.), ++ z rodz. Żukowskich

SOBOTA 29.06.2024 r.
07:00 + Ewa Pieczykolan w 1. rocz. śm. ++ Daniela i Bolesław Golańscy
09:00 O zdrowie dla Pawła, Jana, Tomasza, Jarosława i Mirosławy
18:00 + Zdzisława Dorsz (14. rocz. śm.), +Józef Dorsz (31. rocz. śm.), ++ rodzice i rodzeństwo z obojga stron
 
NIEDZIELA 30.06.2024 r.
07:30 Za Karolinę Łukasz z okazji 10-tych urodzin 
09:30 ++ Krystyna, Ryszard, Katarzyna, Aleksander, Stefan Łatoś oraz ++ Leokadia i Franciszek Mazurowscy
11:00 + Józef i Dariusz Zielińscy; ++ rodzice obojga stron
12:30  Za parafian
16:00 + Stanisław Pokarowski (7. Rocz. śm.); ++ rodzice obojga stron 
18:00 ++ Piotr, Paulina, Janina i Stanisław; ++ z rodz. Kaczyńskich
POLECANE STRONY
MEDIA