Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
NABOŻEŃSTWO MAJOWE
14 - 05
2022

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

W niedzielę, 1 maja rozpoczniemy odprawianie nabożeństw majowych; od poniedziałku do piątku gromadzimy się o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00...

więcej

archiwum aktualności

Nabożeństwo Fatimskie


13 maja odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

0 godz. 20.00 Przed Najświętszym Sakramentem odmówimy część różańca, a następnie przejdziemy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
Na nabożeństwo przynosimy świece.

W maju 1917 roku Matka Boża powiedziała w Fatimie:
„Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez sześć kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę”.
Z tego powodu nabożeństwa ku Jej czci organizowane są od maja do października, każdego 13 dnia miesiąca.
Dzień ten został wybrany przez Niebo, jako dzień objawień. Zauważmy jednak, iż w treści przywołanej prośby jest również wskazanie: by dowiedzieć się kim Ona jest i czego sobie życzy. Ponadto prośba ta ma od początku ściśle określone ramy czasowe – przez sześć kolejnych miesięcy; jest to o tyle istotne, iż takiej klauzuli nie ma w stosunku do innych treści Przesłania, jak chociażby różańca. „Odmawiajcie codziennie różaniec […]”. „Chcę, […] żebyście nadal codziennie odmawiali różaniec na cześć Matki Boskiej Różańcowej, dla uproszenia pokoju na świecie i o zakończenie wojny, bo tylko Ona może te łaski uzyskać”.
Matka Boża Fatimska głosi orędzie pokoju, miłości i radości. Podaje nam sposób na pokonywanie zła i gniewu. Powiedziała kiedyś do s. Łucji, że nie ma takiego problemu, ani osobistego, ani rodzinnego, ani narodowego, ani międzynarodowego, którego nie można by rozwiązać przy pomocy różańca. Rozważania różańcowe opowiadają nam o Matce zapatrzonej w swego Syna. W Fatimie, Maryja podkreśla w sposób szczególny znaczenie i moc różańca. Uwierzmy w to i podejmujmy trud naprawy siebie i świata poprzez modlitwę różańcową.

POLECANE STRONY
MEDIA