Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
36. PIESZA PIELGRZYMKA SKRZATUSZ-JASNA GÓRA
24 - 06
2018

36. PIESZA PIELGRZYMKA SKRZATUSZ-JASNA GÓRA

Zapisy i spotkanie organizacyjne poświęcone tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę odbędzie się 14 czerwca o godz. 18:45, 29 lipca o godz. 19:00 w parafii Narodzenia NMP w Szczecinku.

więcej

archiwum aktualności

Różaniec rodziców

RÓŻANIEC RODZICÓW

Na czym polega Różaniec Rodziców?
Jest to rodzaj modlitwy za dzieci polegający na odmówieniu codziennie jednej dziesiątki różańca w intencji naszych dzieci i dzieci objętych modlitwą danej róży. Modlimy się za dzieci własne, jak również za wszystkie dzieci objęte modlitwą Róży. W modlitwę włączone są także dzieci chrzestne i z duchowej adopcji. Automatycznie włączone są synowe i zięciowie, które po ślubie stają się też naszymi dziećmi. Nie trzeba uczestniczyć w żadnych zebraniach czy też spotkaniach aby się modlić. Swoją  dziesiątkę różańca odmawiamy w czasie i miejscu najbardziej dogodnym dla nas. Wszyscy chętni spotykają się ostatniego dnia miesiąca po mszy św. wieczornej na zmianie tajemnic – wtedy też odmawiamy wspólnie jedną dziesiątkę różańca. Osoby, które nie mogą lub nie chcą uczestniczyć w takim spotkaniu otrzymują informacje o zmianie tajemnicy drogą sms.

Stałe intencje Różańca Rodziców:
- o ochronę naszych dzieci przed konsekwencjami grzechów rodziców;
- o pełnię błogosławieństwa Bożego dla naszych dzieci (również o to, aby trafiły w takie środowisko, w którym najlepiej się będą rozwijać);
- o uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki mogą dosięgnąć nasze dzieci;
- o rozwój tej formy modlitwy - aby jak najwięcej dzieci i rodziców doświadczało jej zbawiennych skutków;
- w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

Od września 2015 roku w naszej parafii  istnieją trzy róże skupiające rodziców modlących się za swoje dzieci, których patronami są: św. Ojciec Pio, św. Jan Paweł II, św. Filomena. 
W chwili obecnej tworzy się czwarta róża, której patronem jest św. Bernadetta.
Zachęcamy do przyłączenia się do wspólnej modlitwy, by płaszczem ochronnym okryć dzieci swoje i innych. Opiekunem Różańca Rodziców jest nasz ksiądz proboszcz Jacek Lewiński.

Drogi Rodzicu!
Jeżeli chciałabyś/chciałbyś włączyć się w modlitwę różańcową za swoje dzieci prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub sms na numer tel. 510 109 284. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji skąd wzięła się ta inicjatywa zajrzyj na stronę: www.rozaniecrodzicow.pl

POLECANE STRONY
MEDIA