Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
POLA NADZIEI
19 - 04
2021

POLA NADZIEI

W czwartek, 22 kwietnia, na ulicach naszego miasta już po raz dwunasty rozkwitną POLA NADZIEI. Wolontariusze za symbolicznego żonkila, który jest znakiem tej akcji charytatywnej, będą kwestowali ofiary do puszek na rzecz naszego Hospicjum imienia Świętego Franciszka z Asyżu przy ulicy Bukowej.

więcej

archiwum aktualności

Domowy Kościół

   Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie.
Zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Wszystko, co robimy w ramach formacji w tej wspólnocie jest ukierunkowane na wspólne wzrastanie w wierze.
Mąż dba o rozwój żony, a żona o rozwój męża, ponieważ jesteśmy przekonani, że powołanie do małżeństwa polega właśnie na tym, abyśmy troszczyli się wzajemnie o zbawienie ofiarowanego nam małżonka. Wspieranie małżonków w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej jest drogą, która prowadzi do stworzenia najlepszych warunków do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

   W ramach formacji małżeńskiej spotykamy się raz w miesiącu w małych grupach przy dobrej herbacie, kawie i czymś słodkim. Grupy, w których się spotykamy nazywają się kręgami i liczą od 4 do 7 zaprzyjaźnionych małżeństw. Nasze spotkania są okazją do wymienienia się radościami i zmaganiami codziennego życia małżeńskiego i rodzinnego. Jest to również okazja do wspólnej modlitwy i rozważania Słowa Bożego, a także do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności budowania jedności ze współmałżonkiem i relacji z Bogiem.

   Domowy Kościół powstał w Polsce w 1973 r. Założycielem ruchu jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, z którym ściśle współpracowała s. Jadwiga Skudro ze Zgromadzenia Sióstr Sacre Coeur.
Z roku na rok ilość członków wspólnoty zwiększa się. Obecnie w Domowym Kościele zaangażowanych jest ok. 23 tysiące małżeństw w Polsce i ok. 2 tysiące par w różnych państwach poza Polską, co łącznie stanowi ok. 50 tysięcy osób.
W Polsce Domowy Kościół działa w ramach poszczególnych diecezji, które podzielone są na rejony. W rejonie szczecineckim istnieje 10 kręgów, w których formuje się 48 par małżeńskich (zakorzenionych w parafiach w Szczecinku oraz w Bornem Sulinowie). Razem tworzymy wspólnotę, która służy sobie wzajemnie wsparciem i modlitwą.

   W naszej parafii funkcjonują dwa kręgi małżeństw Domowego Kościoła.
Opiekunem pierwszego jest ks. Proboszcz, a drugiego ks. Marcin.

   Wiemy, że dzieło, rozpoczęte przez ks. Blachnickiego przynosi wiele korzyści formującym się w nim małżeństwom. Ruch skupia rodziny, które czerpią radość z wzajemnego umacniania się na drodze wiary. Nasze dzieci maja okazję w tym trudnym świecie spotykać osoby żyjące takimi samymi wartościami, wzrastać i budować własne korzenie wiary w grupie podobnych im rodzin. Wierzymy, że Domowy Kościół jest szczególnym miejscem, w którym jako małżonkowie możemy się formować, dostrzegamy owoce tej formacji i pragniemy się tym dzielić z innymi małżeństwami. Chcemy więc, aby rozszerzało się to dzieło także w naszym rejonie, naszej parafii.

   Chcielibyśmy w tym roku utworzyć nowy krąg, w związku z tym już serdecznie do niego zapraszamy.


   Zapraszamy wszystkie małżeństwa chętne do zapoznania się z ruchem Domowego Kościoła, ciekawe innych podobnie myślących małżonków i otwarte na nowe przyjaźnie.

   Zgłoszenia można kierować do naszych Księży lub do pary rejonowej Justyny i Leszka Arsobów (tel. 606-711-219).

POLECANE STRONY
MEDIA