Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
POLA NADZIEI
19 - 04
2021

POLA NADZIEI

W czwartek, 22 kwietnia, na ulicach naszego miasta już po raz dwunasty rozkwitną POLA NADZIEI. Wolontariusze za symbolicznego żonkila, który jest znakiem tej akcji charytatywnej, będą kwestowali ofiary do puszek na rzecz naszego Hospicjum imienia Świętego Franciszka z Asyżu przy ulicy Bukowej.

więcej

archiwum aktualności

Stowarzyszenie Apostolatu Cudownego Medalika

Początki Cudownego Medalika są związane z objawieniami Matki Bożej, jakie miały miejsce w Paryżu w 1830 r., w kaplicy przy ulicy du Bac. W sobotę 27. listopada 1830 r. Niepokalana objawiła się siostrze Miłosierdzia, św. Katarzynie Labouré, powierzając jej misję wybicia medalika według podanego wzoru:

Powiedz, aby wybito medalik według tego wzoru - mówi Najświętsza Dziewica. Osoby, które będą go z ufnością nosiły, zwłaszcza na szyi, otrzymają wiele łaski.

Medalik rozpowszechnił się bardzo szybko w cudowny sposób. Za jego pośrednictwem działy się niezliczone nawrócenia i uzdrowienia. Ludzie doznawali szczególnej opieki Matki Bożej.

Apostolat Maryjny Cudownego Medalika w naszej parafii został założony w 1988 r. przez księdza prof. Teofila Hermana.
Poczatkowo zapisane były 52 osoby, ale z każdym rokiem członków ubywało i obecnie aktywnych jest 10 osób. Na pierwszego moderatora diecezjalnego została powołana Marianna Frątczak. Funkcję tę pełniła w latach 1988-2012. W lipcu 2012 r. na 5-letnią kadencję moderatora diecezjalnego została powołana Eugenia Trocińska, która obecnie pełni również funkcję przewodniczącej parafialnego Apostolatu Cudownego Medalika. Sekretarzem, skarbnikiem i kronikarzem jest Alfreda Stójkiewicz.
Każdego 27. dnia miesiąca podczas Mszy św. członkowie apostolatu modlą się w podanych intencjach i za wszystkich wiernych noszących Cudowny Medalik.
Po Eucharystii odbywa się spotkanie formacyjno-organizacyjne z księdzem opiekunem.
W każdy 1. czwartek miesiąca od godz. 19.30 do 20.00 ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu.
Apostolat bierze również udział w pracach na rzecz parafii i Kościoła.

POLECANE STRONY
MEDIA