Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku

Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

.

VII NIEDZIELA WIELKANOCY

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Szczecinek, 17. 05. 2015 r.

 

1. „MAJOWE” Nabożeństwa majowe sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 17:00.

2. I KOMUNIA ŚW. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na próby we wtorek, środę i czwartek, na godz. 16:30. W związku z czwartkową próbą nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, a zgromadzimy się o 17:30 na Nabożeństwie Majowym.

3. ROCZNICA W niedzielę, 14 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 11:00, dzieci z klas III będą obchodziły rocznicę I Komunii św.

4. LEKTORZY W środę o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

5. TRIDUUM PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela”. Do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego przygotujemy się przez tradycyjne w naszej parafii „triduum”. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie. W czwartek i piątek zapraszamy na konferencję i modlitwę o godz. 19:00, a w sobotę na Mszę św. wigilijną Uroczystości Zesłania Ducha św. na godz. 20:00. „Triduum” na temat: „Kościele mój, co mówisz o sobie?” poprowadzi  ks. Piotr Domaros, proboszcz z Parsęcka. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy we wszystkie trzy dni, ale sobotnie spotkanie wieczorne jest dla nich obowiązkowym spotkaniem formacyjnym.

6. ROCZNICA ŚWIĘCEŃ W piątek, podczas Mszy św. o godz. 18:00, ks. Dariusz wraz z księżmi ze swojego roku będzie obchodził 18 rocznicę święceń. Zapraszamy na tę Mszę św.

7. ŚWIĘCENIA W sobotę, w koszalińskiej katedrze, podczas Mszy św. o godz. 10:00, diakon Konrad Rogala przyjmie święcenia prezbiteratu. Jego i pozostałych diakonów polecajmy Bogu w modlitwie. Zachęcamy do udziału w święceniach kapłańskich w Koszalinie.

8. LEDNICA W sobotę, 6 czerwca, odbędzie się spotkanie młodych w Lednicy. Chętnych na wyjazd zapisują ks. Dawid i ks. Przemysław.

9. NEPAL W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek 4340 zł na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Dziękujemy za te ofiary.

10. GOŚĆ NIEDZIELNY Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”

11. ŻYCZENIA Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary. 

ks. Jacek Lewiński, proboszcz