Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku

ROK KOŚCIELNY 2013/2014

Ogłoszenia PDF Drukuj Email
14.01.11 | Administrator

 

Szczecinek, 31.08.2014 r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     ZBIÓRKI. W zeszłą niedzielę Caritas naszej parafii zebrała 2073 PLN i 20 euro na zakup przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin z terenu naszej parafii. Natomiast we wtorek zebraliśmy 1160 PLN na pomoc prześladowanym chrześcijanom z Bliskiego Wschodu. Bardzo dziękujemy za te ofiary.

2.     ZMIANY PERSONALNE. W miniony piątek pożegnaliśmy ks. Roberta Stworę, a dzisiaj witamy w naszej wspólnocie ks. Dawida Andryszczaka i dk. Konrada Rogalę. Życzymy im owocnej pracy w naszej wspólnocie parafialnej.

3.     ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 podziękujemy Bogu za czas wakacji i będziemy się modlili o błogosławieństwo na nowy rok szkolny, pobłogosławimy również pierwszoklasistów, którzy przyniosą ze sobą tornistry.

4.     KONIEC PORZĄDKU LETNIEGO.Dzisiaj ostatni raz zapraszamy na Mszę św. o godz. 20:00.

5.     AKCJA KATOLICKA.W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18:00, a następnie na spotkaniu formacyjnym gromadzi się Akcja Katolicka.

6.     ODPUST PARAFIALNY. W następny poniedziałek, 8 września, będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia NMP – nasz parafialny odpust. Przygotujmy się do tego dnia przez spowiedź świętą, abyśmy mogli w pełni uczestniczyć we Mszy św.

Kościół przygotujemy do odpustu w najbliższą środę. Osoby chętne do pomocy w porządkach zapraszamy od godz. 15:30 ze sprzętem do sprzątania.

7.     I CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA I NIEDZIELA. W I czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu –  do godz. 21:00. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:30.

Przyszła niedziela, to I niedziela miesiąca; po Mszach św. zbierzemy ofiary do puszek na sanktuarium w Skrzatuszu; po Mszy św. godz. o 16:00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

8.     KATECHEZY O MSZY ŚW. Od przyszłej niedzieli zaczniemy krótkie, kilkuminutowe katechezy o Mszy św. Będą się zaczynały 5 minut przed każdą niedzielną Mszą św. Najbliższą niedzielę potraktujmy, jako próbę tej praktyki. Jeśli się sprawdzi, będziemy kontynuowali w kolejne niedziele.

9.     GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

10.    ŻYCZENIA. Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.