Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku

ŚDM

To coś więcej niż młody szał...
>>tutaj<<

Pozdrawiamy Gości

Odsłon : 283296

Ogłoszenia
duszpasterskie PDF Drukuj Email
25.05.15 | ks. Dawid Andryszczak

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Szczecinek, 15.05.2016 r.

 

KONIEC PIĘCDZIESIĄTNICY Dzisiaj kończy się okres Pięćdziesiątnicy, czyli okres wielkanocny. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły.

KOMUNIA WIELKANOCNA Za tydzień, w niedzielę Trójcy Świętej minie czas na przyjęcie Komunii Wielkanocnej.

TACA NA ŚDM Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza taca jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i zostanie przekazana na ten cel.

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY Dzisiaj ulicami naszego miasta przejdzie kolejny Marsz Dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 17.00 przed  kościołempw. Ducha Świętego w Szczecinku. Zakończenie wspólną zabawą przy muszli koncertowej. Gorąco zachęcamy do udziału w marszu.

ŚWIĘTA W tym tygodniu będziemy obchodzili dwa święta. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

ROCZNICA I KOMUNII W środę na godz. 19:00 zapraszamy dzieci, które będą obchodziły 5 czerwca rocznicę I Komunii św. wraz z ich rodzicami.

RADA PARAFIALNA W czwartek o godz. 19:30 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie rady parafialnej.

ŚWIĘCENIAI „PRYMICJE” W najbliższą sobotę, 21 maja o godz. 10:00 w koszalińskiej katedrze nasz parafianin dk. Wojciech Pawlak przyjmie święcenia prezbiteratu. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w tej uroczystości. Chętni na wspólny wyjazd mogą się zapisywać w zakrystii. Wyjazd o godz. 8:00.

W niedzielę, 22 maja o godz. 12:30, ks. Wojciech odprawi w naszym kościele swoją pierwszą Mszę św. Zapraszamy serdecznie do udziału w uroczystości prymicji. O godz. 12:00 wyruszymy w procesji z domu rodzinnego ks. Wojciecha przy ul. 1 Maja 53, tak żeby dojść do kościoła na godz. 12:30. Dk. Wojciecha otoczmy w tych dniach naszą serdeczną modlitwą.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE Trwa miesiąc maj; nabożeństwa majowe sprawujemy w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00. W środy łączymy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

FESTYN PARAFIALNY Trwają przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się 19 czerwca. Zbieramy fanty na loterię oraz książki na kiermasz, a od przyszłej niedzieli zaczniemy rozprowadzanie cegiełek. Celem festynu będzie jak zwykle integracja wspólnoty parafialnej. Środki, które uda nam się pozyskać przy tej okazji przeznaczymy na remont wieży naszego kościoła.

DZIEŃ DZIECKA Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na  Diecezjalny Dzień Dziecka w sanktuarium w Skrzatuszu. Wyjazd 28 maja o godz. 8:00. Zapisy w zakrystii oraz u katechetów. Młodsze dzieci mogą pojechać z rodzicami.

GOŚĆ NIEDZIELNY Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Ks. Jacek Lewiński, proboszcz