Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku

ROK KOŚCIELNY 2013/2014

Ogłoszenia PDF Drukuj Email
14.01.11 | Administrator

 

Szczecinek, 27.07.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.     „CUDOWNY MEDALIK”. Apostolat Cudownego Medalika gromadzi się dzisiaj  o godz. 16:00 na comiesięcznej Eucharystii. Po Mszy św. członkowie Apostolatu mają spotkanie formacyjne.

2.     I PIĄTEK I I SOBOTA MIESIĄCA. W tym tygodniu przypadnie I Piątek i I Sobota miesiąca. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

W czasie wakacji, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną zgodnie z ustaleniami z księżmi.

3.     I NIEDZIELA MIESIĄCA.Przyszła niedziela, to I niedziela miesiąca; po Mszach św. zbierzemy ofiary do puszek na sanktuarium w Skrzatuszu.

Po Mszy św. godz. 16:00 odbędzie zmiana tajemnic różańcowych.

4.     KONCERT ORGANOWY. W przyszłą niedzielę, 3 sierpnia, zapraszamy na kolejny koncert organowy w naszym kościele. Na organach zagra Hartwig Barte-Hanssen z Niemiec wraz z Orkiestrą Bałałajkową Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki z Mińska. Początek koncertu o godz. 19:00.

Ze względu na ten koncert ostatnia Msza św. w przyszłą niedzielę zostanie przesunięta i rozpocznie się ok. godz. 20:30, tzn. po zakończeniu koncertu.

5.     TABLICA „ŚLUBÓW JASNOGÓRSKICH”. Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Akcja Katolicka podjęły się renowacji tablicy Ślubów Jasnogórskich, która znajduje się po prawej stronie głównego wejścia do kościoła. Dzieło to zostało zakończone i tablica wygląda jak nowa. Bardzo dziękujemy za podjęcie się i realizację tego zadania.

6.     PODZIĘKOWANIA. Bardzo dziękujemy osobom, które w piątek uporządkowały teren wokół kościoła. Zgłosiło się sześć osób. Tym razem poza uporządkowaniem terenu pomalowane zostały również poręcze przy drzwiach wejściowych do kościoła. Chętni do takiej pomocy są nieustannie mile widziani.

Dziękujemy bardzo za ofiary składane na renowacje organów oraz na cele remontowe.

Szczególne podziękowanie kierujemy do pana Arka, który w niedziele lipca grając na organach pomagał nam przeżywać liturgię. Pan Arek jest studentem prawa. Gry na organach uczył się w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej w Koszalinie. Bardzo mu dziękujemy za podjętą służbę.

7.     GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

8.      ŻYCZENIA. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

 

 

Ks. Jacek Lewiński – proboszcz