Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Ogłoszenia PDF Drukuj Email
17.09.14 | dk. Konrad Rogala

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
 

1.     SKRZATUSZ. Bp Edward Dajczak skierował do nas zaproszenie na diecezjalną pielgrzymkę do Skrzatusza.

Mamy jeszcze wolne miejsca na obydwa wyjazdy. Młodzież wyjedzie w sobotę o godz. 10:00, a wróci ok. godz. 24:00. Koszt wyjazdu dla młodzieży to 20 PLN.

Wyjazd dla dorosłych w niedzielę, 21 września, o godz. 8:00. Koszt wyjazdu 25 PLN. Zapisywać się można w zakrystii i kancelarii parafialnej; odpowiedzialny za wyjazd młodzież jest ks. Przemysław.

2.     TACA NA REMONT ORGANÓW. Dzisiejszą tacę po raz ostatni przeznaczamy na remont organów.

3.     I KOMUNIA ŚWIĘTA. I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 31 maja. Do I Komunii św. dzieci przystępują w swojej rodzinnej parafii, a nie w parafii, na terenie której uczęszczają do szkoły. Zgłaszanie dzieci do I Komunii św. rozpoczynamy w tym tygodniu i potrwa ono do 15 października.

Dziecko do I Komunii św. zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16:00 do 17:00; we wtorki od 19:00 do 20:00 i w soboty od 11:00 do 12:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka.

4.     BIERZMOWANIE. Chętni do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum i starsi, którzy się jeszcze nie zgłosili, mogą to zrobić do 25 września. Ks. Dawid przyjmuje kandydatów w czwartki od 19:00 do 19:30 w kancelarii parafialnej. W drugiej połowie września rozpocznie się formacja dla kandydatów z klas III gimnazjum.

5.     ADORACJA i NIESZPORY W PIĄTEK. Ze względu na Mszę św. ślubną piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa od godz. 15:00 do godz. 15:30, a następnie od godz. 17:00. Adorację zakończymy wspólnymi nieszporami o godz. 17:30.

6.     SPOTKANIE POKOMUNIJNE. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 11:00 i na krótkie spotkanie po Mszy św. zapraszamy dzieci, które w tym roku były u I Komunii św. wraz z rodzicami.

7.     KONFESJONAŁY. Na konfesjonałach w naszym kościele pojawiły się nazwiska księży, którzy spowiadają w danym konfesjonale. Dzięki temu możemy korzystać z sakramentu pojednania w różnych miejscach kościoła.

8.     GOŚĆ NIEDZIELNY. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” dwie płyty: druga część „Dzienniczka” św. Faustyny oraz film z ubiegłorocznych uroczystości jubileuszowych w Skrzatuszu. Cena tygodnika bez zmiany. Zachęcamy do lektury.

9.     ŻYCZENIA. Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.