Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku

Ogłoszenia
duszpasterskie PDF Drukuj Email
25.05.15 | ks. Dawid Andryszczak

V NIEDZIELA ZWYKŁA
07.02.2016 r.

 

I NIEDZIELA MIESIĄCA Dzisiaj I niedziela miesiąca. Ofiary, które po Mszach św. zbierzemy do puszek przeznaczymy na projekt remontu wieży naszego kościoła.

MODLITWA O TRZEŹWOŚĆ Od dzisiaj do następnej niedzieli potrwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. We wtorek o godz. 17:30 tradycyjnie modlimy się na różańcu za naszą parafię, zwłaszcza za tych, którzy są daleko od Boga i kościoła. W najbliższy wtorek pomodlimy się za osoby uzależnione, ich rodziny, a także za trwających w abstynencji i o trzeźwość w naszej parafii. Przez ten tydzień, do „księgi trzeźwości” wyłożonej przy ołtarzu Matki Bożej, można wpisać swoją deklarację dobrowolnej abstynencji podjętej na okres Wielkiego Postu, czy też na dłuższy czas, w intencji trzeźwości.

RODZICE PO STRACIE We wtorek, 9 lutego, o godz. 18:00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili dziecko przed narodzeniem. Serdecznie zapraszamy rodziców i ich bliskich.

ŚRODA POPIELCOWA. W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu; jest to czas nawrócenia i przemiany życia. Chcemy się jak najlepiej przygotować do obchodu Świąt Paschalnych.

Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą w środę popielcową o godz. 7:00; 9:00, 16:00 i 18:00.

W środę popielcową obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym można spożyć tylko jeden posiłek do syta. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku życia. Abstynencja od mięsa obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku oraz w środę popielcową, a zachęca się do niej również w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Wielką Sobotę; obowiązuje ona od 14 roku życia do końca życia.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO W czwartek, 11 lutego, będziemy obchodzili wspomnienie Matki Bożej z Lourdes; jest to Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Mszę św. w intencji chorych odprawimy o godz. 9:00. Na tę Mszę św. zapraszamy osoby chore i starsze. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tym naszym parafianom, którzy mają trudność z poruszaniem się o własnych siłach. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament chorych.

Aby rozwiać ewentualne wątpliwości, przypominamy nauczanie Kościoła o sakramencie chorych zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego:

1514 Namaszczenie chorych „nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia. Odpowiednia zatem pora na przyjęcie tego sakramentu jest już wówczas, gdy wiernym zaczyna grozić niebezpieczeństwo śmierci z powodu choroby lub starości”.

1515 Jeśli chory, który został namaszczony, odzyskał zdrowie, w przypadku nowej ciężkiej choroby może ponownie przyjąć ten sakrament. W ciągu tej samej choroby namaszczenie chorych może być udzielone powtórnie, jeśli choroba się pogłębia. Jest rzeczą stosowną przyjąć sakrament namaszczenia chorych przed trudną operacją. Odnosi się to także do osób starszych, u których pogłębia się słabość.

DROGA KRZYŻOWAW piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz. 17:15.

GORZKIE ŻALE Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym będzie odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

WIELKOPOSTNE CZUWANIE MŁODYCH Za niespełna dwa tygodnie, w piątek 19 lutego, w naszym kościele odbędzie się wielkopostne czuwanie dla młodzieży, pod przewodnictwem ks. Biskupa.

„GOŚĆ NIEDZIELNY” Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

TACA NA CELE REMONTOWE Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca – tacę przeznaczymy na cele remontowe i na ogrzewanie kościoła.

PODZIĘKOWANIA Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za pomoc przy porządkowaniu dekoracji bożonarodzeniowych i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Jacek Lewiński, proboszcz