Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie 2014-12-14 PDF Drukuj Email
13.12.14 | Administrator

III NIEDZIELA ADWENTU

1. ADWENT Rozpoczynamy trzeci tydzień Adwentu. Zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii jest sprawowana tradycyjnie o godz. 6:00. Roraty dla dzieci zakończymy już w piątek. Oczywiście dzieci będą mogły nadal uczestniczyć w Rorartach, które zakończą się dopiero w wigilię, 24 grudnia rano.

Dzisiaj po Mszach św. można ponownie nabywać świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a od młodzieży z Ruchu Światło-Życie siano na stół wigilijny. Środki zgromadzone przez młodzież będą wykorzystane na potrzeby formacji.

W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki przeznaczamy na cele remontowe.

2. REKOLEKCJE ADWENTOWE Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Pękul, który kilka lat temu był wikariuszem w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, a obecnie kończy studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Otoczmy modlitwą rekolekcjonistę i całą naszą parafię. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:00, 9:00 i 18:00. Spróbujmy znaleźć czas na adwentowe zatrzymanie się w codziennym zabieganiu. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

3. ŚPOWIEDŹ ŚWIĘTA Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przez cały najbliższy tydzień. Spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament; w tym czasie, a więc od godz. 17:00 będzie w dniach rekolekcji okazja do spowiedzi. W poniedziałek i wtorek Najświętszy Sakrament będzie wystawiony również na pół godziny po wieczornej Mszy św.

Specjalna okazja do przedświątecznej spowiedzi dla dzieci, w sobotę od godz. 16:00 do 17:00.

4. NIESZPORY Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu, która zaczyna się o godz. 15:00, kończymy wspólną modlitwą nieszporami o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę piękną modlitwę Kościoła, szczególnie w okresie Adwentu.

5. ADWENTOWE CZUWANIE DLA DOSROSŁYCH W sobotę zapraszamy na modlitewne czuwanie adwentowe, które rozpocznie się o godz. 19:00. Będzie to okazja do wspólnego słuchania słowa Bożego i modlitwy.

6. ZBIÓRKA DLA POTRZBUJĄCYCH W ubiegłą niedzielę „Caritas” zebrała do puszek 2633 zł na świąteczne bony żywnościowe dla ubogich rodzin naszej parafii. Bardzo dziękujemy za te ofiary.

7. TACA REMONTOWA Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele remontowe i ogrzewanie kościoła. Przypominamy, że wszyscy, którzy chcieliby wspomóc parafię w związku z podjętymi remontami, mogą to zrobić składając ofiarę do specjalnych kopert umieszczonych na bocznych ołtarzach. Można to też zrobić nabywając opłatki.

8. DEKORACJE Osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu dekoracji bożonarodzeniowych w kościele prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

9. „GOŚĆ NIEDZIELNY” Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

10. OJCIEC BASHOBORA Również dzisiaj po każdej Mszy św., w jednej z salek domu parafialnego – można się zapisać na rekolekcje z o. Johnem Bashobora.

11. PŁYTA W zakrystii do nabycia dwie płyty: nagrana na naszych organach z akompaniamentem orkiestry i płyta nagrana przez siostry karmelitanki z okazji 500 rocznicy urodzin św. Teresy.

12. KONCERT ADWENTOWY 16 grudnia, o godz. 19:00 w parafii pw. św. Krzysztofa odbędzie się koncert adwentowy.

13. PODZIĘKOWANIA Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, zwłaszcza te na cele remontowe. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i owocnych rekolekcji.