Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku

ROK KOŚCIELNY 2013/2014

Ogłoszenia PDF Drukuj Email
14.01.11 | Administrator

 

Szczecinek, 20.07.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.     KONCERT ORAGANOWY. W minionym tygodniu zakończyliśmy, zgodnie z zapowiedzią, remont naszych organów. Możemy podziwiać zarówno brzmienie, jak i wygląd instrumentu po renowacji i rekonstrukcji. Całkowity koszt prac, które rozpoczęły się od renowacji szafy prospektowej, a zakończyły rekonstrukcją i montażem, w minionym tygodniu, piszczałek prospektowych, wyniósł ok. 300 tyś. zł. Pozostała nam jeszcze konserwacja podłogi pod organami, którą wykonamy we własnym zakresie. Do zapłaty, za III etap prac, mamy 73 300 zł. Zgromadzone środki to 38 000 zł i przyznane 20 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego, a więc do zgromadzenia na ten cel pozostaje 16 000 zł.

W najbliższą sobotę wszystkich parafian, mieszkańców miasta i gości zapraszamy na pierwszy koncert organowy na odnowionym instrumencie. Na organach zagra pan Bogdan Narloch, a na trąbce pan Roman Gryń. Początek koncertu o godz. 19:00. Jak zwykle w naszym kościele wstęp na koncert jest wolny.

2.     PIELGRZYMKA PIESZA. Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do pieszej pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w naszym kościele (lub w Sali domu parafialnego) w najbliższy piątek, 25 lipca, o godz. 19:00. „Grupa 4” pod przewodnictwem ks. Pawła Byczkowskiego, wikariusza z Miastka, wyruszy 28 lipca.

3.     BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW.W tym tygodniu obchodzimy kilka świąt i wspomnień świętych. We wtorek św. Marii Magdaleny; w środę św. Brygidy, patronki Europy; w czwartek św. Kingi.

W piątek św. Jakuba i św. Krzysztofa. Z racji na wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, w piątek po Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00 pobłogosławimy pojazdy i ich kierowców.

W sobotę św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny.

4.     „CUDOWNY MEDALIK”. Apostolat Cudownego Medalika gromadzi się na comiesięcznej Eucharystii, w przyszłą niedzielę, 27 lipca, o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Apostolatu mają spotkanie formacyjne.

5.     PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ. Były wikariusz naszej parafii, ks. Dariusz Stachula, organizuje w listopadzie pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

6.     PORZĄDKI.Bardzo dziękujemy osobom, które w ubiegły poniedziałek uporządkowały teren wokół kościoła. Zgłosiły się cztery osoby, które przez kilka godzin grabiły trawniki i zamiatały plac przy kościele. Chętni do takiej pomocy są nieustannie mile widziani.

7.     GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

8.      ŻYCZENIA. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

 

 

Ks. Jacek Lewiński – proboszcz