Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku

Ogłoszenia
parafialne PDF Drukuj Email
25.05.15 | ks. Dawid Andryszczak

I NIEDZIELA ADWENTU

Szczecinek, 29.11.2015 r.

 

ADWENT Chciejmy wykorzystać rozpoczynający się okres Adwentu na umocnienie naszej relacji z Bogiem i na odnowę całego naszego życia. W czasie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. Już od dzisiaj można nabywać duże i małe świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na cele remontowe.

REKOLEKCJE ADWENTOWE Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi ks. dr Jarosław Kwiecień, wychowawca i wykładowca z Seminarium w Koszalinie. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:00 i 9:00. Mszę św. z godz. 18:00 przesuwamy o 30 min i będziemy ją sprawowali o 18:30. W poniedziałek i wtorek wieczorna nauka rekolekcyjna  będzie się rozpoczynała po Mszy św., a więc o 19:00. W środę też Msza św. o 18:30, ale nauka końcowa podczas Mszy św. Spróbujmy znaleźć czas na adwentowe zatrzymanie się w codziennym zabieganiu. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

ADORACJA Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, wtorek i środę od 17:30 do 18:30, a w poniedziałek i wtorek również od 19:30 do 20:00.

ŚPOWIEDŹ ŚWIĘTAW czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego. Z racjipiątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. Ks. Przemysław odwiedzi chorych w I piątek, ksDariusz w I sobotę, a ks. Dawid zgodnie z ustaleniami z chorymi.

NIESZPORY Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się o godz. 15:00, będziemy kończyli wspólną modlitwą nieszporami o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w piękną modlitwę Kościoła, którą praktykowaliśmy w listopadzie modląc się nieszporami za zmarłych.

CZUWANIE MŁODYCH W najbliższą sobotę, 5 grudnia, zapraszamy młodzież na tradycyjne czuwanie adwentowe. Tegoroczne spotkanie pod hasłem „Brama miłosierdzia” poprowadzi bp Edward. Rozpoczęcie czuwania o godz. 20:00. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowe spotkanie formacyjne.

 

ZHR - ZBIÓRKA Zapraszamy chłopców 4-6 kl. SP oraz uczniów Gimnazjum na I zbiórkę naborową Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 5 grudnia o godz. 12.00 na parkingu przed Domem Parafialnym. Szczegółowych informacji udziela ks. Dawid.

ZBIÓRKA DLA POTRZEBUJĄCYCH W przyszłą niedzielę „Caritas” przeprowadzi zbiórkę do puszek na świąteczne bony żywnościowe dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii.

„GOŚĆ NIEDZIELNY” Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i owocnych rekolekcji.

 

ks. Jacek Lewiński, proboszcz