Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
27.09.14 | dk. Konrad Rogala

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     SYNOD BISKUPÓW. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszy dzień, 28 września, Dniem Modlitwy całego Kościoła w intencji Synodu Biskupów poświęconego “Wyzwaniom duszpasterskim wobec rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”. Z tej racji na zakończenie Mszy św. odmówimy specjalną modlitwę.

2.     RÓŻANIEC.W środę rozpoczyna się październik, miesiąc nabożeństw różańcowych. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16:45, a młodzież i dorosłych – od poniedziałku do piątku na godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30 (bezpośrednio po porannej Mszy św.); w niedziele wspólny różaniec o godz. 17.00.

3.     LEKTORZY. W środę o godz. 19:00 mają swoje spotkanie osoby czytające podczas Mszy św.

4.     I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA. W I czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – po Mszy św. o godz. 18:00, do godz. 21.00. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.30.

W I Niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 16:00.

5.     BIERZMOWANIE. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum oraz starszych, którzy zgłosili się w tym roku, zapraszamy na Mszę św., a następnie na spotkanie w piątek, 3 października o godz. 18:00.

6.     I KOMUNIA ŚWIĘTA. Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00. Dzieci przynoszą na tę Mszę św. różańce, które zostaną pobłogosławione.

Do 15 października można zgłaszać dzieci do I Komunii św. z terenu naszej parafii. Rodziców chcących zgłosić dziecko przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16:00 do 17:00; we wtorki od 19:00 do 20:00 i w soboty od 11:00 do 12:00.

7.     INTENCJE MSZALNE. Są jeszcze wolne intencje mszalne na ten rok, szczególnie na listopad i grudzień. Zachęcamy do ofiarowania Mszy św. zarówno za żywych, jak i za zmarłych.

8.     ZBIÓRKA NA SKRZATUSZ. W przyszłą niedzielę, będziemy zbierali ofiary do puszek na sanktuarium w Skrzatuszu.

9.     „GOŚĆ NIEDZIELNY” I KALENDARZE. Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

W zakrystii są do nabycia diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2015 w cenie 8zł. W miesiącu kwietniu znajdziemy piękne, artystyczne zdjęcie naszego kościoła.

10.     ŻYCZENIA. Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary. Drogim Parafianom i Gościom, Jubilatom i Solenizantom całego tygodnia składamy życzenia obfitych łask Bożych.