Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku

Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

19.04.2015 r.

1. ZBIÓRKA „CARITAS” Wczoraj zakończył się Tydzień Miłosierdzia; dzisiaj na jego zakończenie „Caritas” naszej parafii przeprowadza zbiórkę do puszek dla potrzebujących.

2. BIERZMOWANIE W najbliższą środę, podczas Mszy św. o godz. 17:00, bp Paweł Cieślik udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. W związku z tym nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 oraz Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W poniedziałek na wieczorną Mszę św. zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami i świadkami. Po Mszy św. odbędzie się krótkie nabożeństwo przekazania krzyży.

We wtorek od godziny 17:00 będzie specjalna okazja do skorzystania z sakramentu pokuty dla kandydatów oraz ich rodziców i świadków. Wyspowiadać można się oczywiście również dzisiaj i w poniedziałek.

3. PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA Kandydaci do bierzmowania z klas III gimnazjum mają spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św.

4. KOLONIA KATOLICKA Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na kolonię letnią w Karpaczu. Bliższych informacji udziela ks. Dawid.

5. PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY Mamy też kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy, na Jasną Górę. Pielgrzymkę organizuje „duszpasterstwo bankowców”. Wyjazd 8 maja wieczorem, a powrót 10 maja w godzinach nocnych.

6. WSPARCIE SEMINARIUM W przyszłą niedzielę będziemy gościli dwóch kleryków naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy poproszą nas o wsparcie finansowe. Na każdej Mszy św. odczytają list rektora seminarium, a po Mszach św. przeprowadzą zbiórkę do puszek.

7. ZABEZPIECZENIE WIEŻY Montaż zabezpieczenia na wieży naszego kościoła rozpocznie się jutro. Podczas trwania prac, które powinny się zakończyć do wieczora otwarte będą tylko boczne wejścia do kościoła.

8. SEMINARIUM ODNOWY WIARY Parafia pw. Ducha Świętego organizuje cykl katechez pogłębiających wiarę i przygotowujących do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Katechezy będą się odbywały w środy o godz. 19:15.

9. GOŚĆ NIEDZIELNY Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

10. ŻYCZENIA Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary.

ks. Jacek Lewiński - proboszcz