Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku

Ogłoszenia
Ogłoszenia PDF Drukuj Email
25.05.15 | ks. Dawid Andryszczak

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 19.07.2015 r.

 

PIELGRZYMKA PIESZA Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do pieszej pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w domu parafialnym w najbliższy czwartek, 23 lipca, o godz. 19:00.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW W tym tygodniu obchodzimy kilka świąt i wspomnień świętych. W poniedziałek bł. Czesława; w środę św. Marii Magdaleny; w czwartek św. Brygidy, patronki Europy; w piątek św. Kingi. W sobotę św. Jakuba i św. Krzysztofa. Z racji na wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, w sobotę po Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00 pobłogosławimy pojazdy i ich kierowców.

PIELGRZYMKA Z APOSTOLATEM Stowarzyszenie „Apostolat Cudownego Medalika” organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę; wyjazd 24 lipca (piątek) o godz. 20:30, a powrót w 25 lipca (sobota) ok. godz. 24:00. Koszt wyjazdu 120 zł; zapisy w zakrystii.

ŻEGNAMY PANA MARCINA Nasz organista, pan Marcin Jaczewski, od czwartku (22 lipca) będzie na urlopie, po którym nie wróci już do pracy w naszym kościele. Za długoletnią, zaangażowaną posługę oraz za troskę o piękno śpiewu liturgicznego, z serca panu Marcinowi dziękujemy i życzymy mu zadowolenia oraz sukcesów w nowej pracy, którą podejmuje po sąsiedzku, w Szkole Muzycznej.

GOŚĆ NIEDZIELNY Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia oraz dobrego wakacyjnego wypoczynku.

Ks. Jacek Lewiński – proboszcz