Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie 2014-10-19 PDF Drukuj Email
18.10.14 | Administrator

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     NIEDZIELA MISYJNA. Rozpoczynamy tydzień misyjny. W naszej modlitwie pamiętajmy o misjonarzach i o tych, którym głoszą Dobrą Nowinę. Dzisiejsza taca  jest przeznaczona na potrzeby misji.

2.     XIV DZIEŃ PAPIESKI. W dniu papieskim młodzież zebrała do puszek 2270 PLN na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przypominamy, że z zebranych środków funduje się stypendia dla ubogiej młodzieży, również z terenu naszej diecezji.

3.     RÓŻANIEC.Trwa październik, miesiąc nabożeństw różańcowych. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16:45, a młodzież i dorosłych – od poniedziałku do piątku na godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30 (bezpośrednio po porannej Mszy św.); w niedziele wspólny różaniec o godz. 17.00.

4.     DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. Trwają w naszym mieście dni kultury chrześcijańskiej. Szczegółowy plan znajdziemy na plakacie. W środę, 22 października, będziemy obchodzili wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy w tym dniu na Msze św., szczególnie na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której będziemy mogli uczcić relikwie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. zapraszamy na koncert organowo-wokalny.

5.     WYPOMINKI. Przygotowujemy się do listopadowej modlitwy za zmarłych. Ministranci wrzucili do naszych skrzynek pocztowych koperty z przygotowanymi kartkami. Koperty „na wypominki” znajdziemy również na bocznych ołtarzach. Prosimy o zaznaczenie ulicy, co ułatwi uporządkowanie naszej modlitwy. „Wypominki” składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a dzisiaj również w specjalnym koszu...

6.     INTENCJE MSZALNE NA 2015. Rozpoczęliśmy już przyjmowanie intencji mszalnych na rok 2015. Zachęcamy do ofiarowania Mszy św. zarówno za żywych, jak i za zmarłych.

7.     „LICZENIE”. Dzisiaj ma miejsce liczenie wiernych w celu ustalenia liczby uczęszczających regularnie na Mszę św. oraz przyjmujących Komunię św.

8.      „GOŚĆ NIEDZIELNY”. Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism.

9.     ŻYCZENIA. Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, zwłaszcza te na cele remontowe. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.