Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.03.2015 r.

1. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je ks. Remigiusz Szauer, duszpasterz akademicki z Koszalina. Rekolekcje potrwają do środy włącznie.

W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. O godz. 9:00 nauka rekolekcyjna będzie wygłaszana po zakończeniu Mszy św.

W poniedziałek, wtorek i środę będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do godz. 18:00; w tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.. W środę spowiedź od godz. 16:30. Spowiadać będziemy też tradycyjnie przed każdą Mszą św.

W poniedziałek po wieczornej Mszy św. z nauką rekolekcyjną, a więc ok. godz. 19:00,  zapraszamy na Drogę Krzyżową, a we wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

Rekolekcje dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych potrwają od poniedziałku do środy, zgodnie z planem podanym w szkołach. Rekolekcje dla dzieci ze SP nr 4 odbędą się za tydzień tzn. od 9 do 11 marca.

2. NABOZEŃSTWA WIELKOPOSTNE W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz. 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

3. JAŁMUŻNA WIELEKOPOSTNA Na bocznych ołtarzach znajdziemy jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które zbierzemy w Wielkim Tygodniu i zaniesiemy je do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek.

4. KWIATY DO BOZEGO GROBU Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

5. KONFESJONAŁ Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza puszka z racji I niedzieli miesiąca przeznaczona jest na nowy konfesjonał.

6. PORADNIA RODZINNA Jutro, od godz. 17:00,czynna jest w naszej parafii poradnia rodzinna.

7. „AKCJA KATOLICKA” Akcja Katolicka gromadzi się jutro na Eucharystii o godz. 18:00 i na spotkaniu formacyjnym.

8. I CZWARTEK, I PIĄTEK I I SOBOTA MIESIĄCA W I czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św., do godz. 21:00. Z racji I piątku dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

Ks. Przemysław odwiedzi chorych w I piątek miesiąca, ks. Dariusz w I sobotę, a ks. Dawid w terminie ustalonym z chorymi.

9. BIERZMOWANIE Rozpoczynamy zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum. Ks. Przemysław będzie czekał na chętnych w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16:00 do godz. 17:00.

10. TACA REMONTOWA Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe i ogrzewanie kościoła.

11. I KOMUNIA ŚW. W przyszłą niedzielę na godz. 11:00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne.

12. MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH W przyszłą niedzielę, 8 marca, o godz. 14:30 odprawiona będzie w naszym kościele Msza św., dla osób niesłyszących, w języku migowym. Bardzo prosimy o poinformowanie osób zainteresowanych.

13. „GOŚĆ NIEDZIELNY” Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

14. PODZIĘKOWANIA Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, zwłaszcza te na cele remontowe. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

ks. Jacek Lewiński - proboszcz