Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie 2014-10-26 PDF Drukuj Email
25.10.14 | Administrator

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      RÓŻANIEC Kończy się miesiąc październik; przed nami ostatnie dni wspólnej modlitwy różańcowej, do której serdecznie zachęcamy. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 16:45, a młodzież i dorosłych – od poniedziałku do piątku na godz. 17:30. Dzisiaj wspólny różaniec o godz. 17:00.

2.      „CUDOWNY MEDALIK”Apostolstwo „Cudownego Medalika” gromadzi się na Mszy św. i spotkaniu formacyjnym w poniedziałek, 27 października, o godz. 9:00.

3.      LEKTORZY Spotkanie formacyjne la lektorów odbędzie się w środę o godz. 19:00.

4.      „NOC ŚWIĘTYCH” Przed Nami Uroczystość Wszystkich Świętych.Do tej ważnej uroczystości przygotujemy się już w piątek, 31 października, przez tradycyjną w naszej parafii „Noc Świętych”, której temat przewodni brzmi: „Spowiedź – sakrament uzdrowienia”. Rozpoczęcie o godz. 20:00 Eucharystią, w której zawsze najpełniej przeżywamy tajemnicę obcowania świętych; po niej będziemy uwielbiali Boga wspólną modlitwą i śpiewem. Dla kandydatów do bierzmowania „Noc Świętych” jest obowiązkowym spotkaniem formacyjnym.

5.      „BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH” W tym samym dniu, w piątek, 31 października, Oaza Rodzin zaprasza dzieci na Bal Wszystkich Świętych pod hasłem „Święty uśmiechnięty”, w SAPIK-u przy ulicy Kilińskiego. Warunkiem uczestnictwa jest przebranie się za świętego. Rozpoczęcie o godz. 16:30.

6.      UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W dniu Wszystkich Świętych o godz.  13:00 wyruszy procesja od bramy głównej cmentarza. Około godz. 13:30 będzie sprawowana Msza św. przy kaplicy cmentarnej.

Porządek Mszy św. w kościele będzie taki, jak w niedzielę, ale w związku z naszą modlitwą na cmentarzu nie będzie w Mszy św. o 12:30 i o 16:00.

Uroczystość Wszystkich Świętych to zarazem I sobota miesiąca; ze względu na uroczystość odwiedziny chorych przeniesiemy na II sobotę miesiąca.

7.      WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH W przyszłą niedzielę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień zaduszny”. Msze św. będziemy sprawowali, jak w każdą niedzielę.

Naszą szczególną modlitwę za zmarłych rozpoczniemy w przyszłą niedzielę; od godz. 17:00 będą odczytywane „wypominki”, a o godz. 17:15  odprawimy nieszpory za zmarłych; jest to piękna modlitwa liturgiczna, na którą składa się przede wszystkim śpiew psalmów – serdecznie zapraszamy.

Koperty „na wypominki” znajdziemy na bocznych ołtarzach. Prosimy o zaznaczenie ulicy, co ułatwi uporządkowanie naszej modlitwy. „Wypominki” składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a dzisiaj również w specjalnym koszu.

8.      I NIEDZIELA MIESIĄCA Przyszła niedziela, to I niedziela miesiąca; po Mszach św. zbierzemy ofiary do puszek na sanktuarium w Skrzatuszu; po Mszy św. godz. o 16:00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

9.      ODPUST DLA ZMARŁYCH W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust dla naszych zmarłych, codziennie dla jednego zmarłego. Dla uzyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, pomodlić się w intencjach Ojca św. oraz nawiedzić cmentarz modląc się za zmarłych.

10.  KATECHEZY NEOKATECHUMENALNE Parafia pw. Ducha Świętego zaprasza na katechezy neokatechumenalne. Będą one głoszone w każdy poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św., ok. godz. 19.00.

11.  „WEJŚCIE DO KOŚCIOŁA” Aby uniknąć strat ciepła, w dni powszednie będzie otwarte tylko główne wejście do kościoła oraz drzwi przy zakrystii. Przepraszamy za niedogodność i dziękujemy za wyrozumiałość.

12.  „GOŚĆ NIEDZIELNY” Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism.

13.  ŻYCZENIA Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, zwłaszcza te na cele remontowe. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.