Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku

ROK KOŚCIELNY 2013/2014

Ogłoszenia PDF Drukuj Email
14.01.11 | Administrator

Szczecinek, 20.04.2014 r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1.     OKTAWA WIELKANOCY. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocy stanowi oktawę Paschy. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dzisiaj przypada trzeci dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego; będziemy ją odprawiali, począwszy od dzisiaj, o godz. 17.45, a w piątek tradycyjnie o godz. 15:00.

2.     PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE. Jutro, w poniedziałek wielkanocny, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

3.     KANONIZACJA JANA PAWŁA II. Tylko tydzień dzieli nas od kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Naszą parafię będzie na placu św. Piotra reprezentowała delegacja z ks. Przemysławem.

W związku z kanonizacją, aby umożliwić uczestnictwo w tym ważnym dla nas Polaków wydarzeniu przez telewizję, zmienimy nieco porządek Mszy św. w przyszłą niedzielę. Mszę św. z godz. 9:30 przeniesiemy na 9:00, a Mszy św. o godz. 11:00 nie będzie. Prosimy, aby do zakrystii zgłosiła się osoba, która zamówiła intencję na godz. 11:00, abyśmy mogli przenieść ją na inną dogodną godzinę.

4.     WIZYTACJA. Przypominamy, że za dwa tygodnie, w dniach 4 i 6 maja odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi bp Edward Dajczak. W niedzielę, 4 maja, ks. Biskup będzie obecny na wszystkich Mszach św. i spotka się z grupami parafialnymi. We wtorek, 6 maja, o godz. 18:00 ks. Biskup udzieli w naszym kościele sakramentu bierzmowania. Szczegółowy plan wizytacji podamy w przyszłą niedzielę.

5.     PODZIĘKOWANIA. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu kościoła do Triduum Paschalnego i w przeżyciu tych najważniejszych dni w ciągu roku. Dziękujemy ministrantom, scholii pod kierownictwem pana Marcina, panu Tadeuszowi, naszemu panu kościelnemu i wszystkim, którzy nas w jakikolwiek wsparli swoją pracą i modlitwą.

Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do diakona Przemysława, który dzisiaj kończy praktykę w naszej parafii. Dziękujemy mu za ofiarną służbę w naszej wspólnocie i polecamy go Bogu w ostatnim etapie przygotowań do święceń. Diakon Przemysław wróci do nas w czerwcu, już jako kapłan, aby sprawować Mszę św. prymicyjną.

6.     GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, który ze względu na dekoracje świąteczne jest dzisiaj do nabycia w zakrystii.

7.     ŻYCZENIA. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia nasze serca Swoim pokojem.

 

 

ks. Jacek Lewiński – proboszcz