Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku

ŚDM

To coś więcej niż młody szał...
>>tutaj<<

Pozdrawiamy Gości

Odsłon : 273099

Ogłoszenia
duszpasterskie PDF Drukuj Email
25.05.15 | ks. Dawid Andryszczak

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

NIEDZIELA „DOBREGO PASTERZA”

Szczecinek, 17.04.2016 r.

 

ZBIÓRKA OFIAR NA SEMINARIUM  Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, chcemy wesprzeć nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie. Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dra Tomasza Tomaszewskiego, wykładowcę z Seminarium oraz kleryka Igora Arczyńskiego z roku propedeutycznego. Ks. Tomasz na wszystkich Mszach św. głosi homilię, a po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek na potrzeby seminarium.

NIESZPORY Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, kończymy wspólną modlitwą nieszporami o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę piękną modlitwę Kościoła.

DROGA ŚWIATŁA W najbliższą sobotę zapraszamy na Drogę Światła. Jest to nabożeństwo, podczas którego rozważa się tajemnicę Zmartwychwstania Pana Jezusa, zatrzymując się przy poszczególnych stacjach, podobnie jak podczas drogi krzyżowej. Odprawimy to nabożeństwo przechodząc przez nasze miasto, ścieżką nad jeziorem. Wyruszymy o godz. 20:00 z Parafii pw. św. Rozalii i dojdziemy do naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zabieramy ze sobą świece.

WYPOCZYNEK LETNI DLA DZIECI W dniach od 10 do 21 sierpnia organizujemy wypoczynek letni w formie rekolekcyjnej dla dzieci z klas 4-5 szkoły podstawowej w Zawoji koło Wadowic. Bliższych informacji udziela ks. Dawid.

OGŁOSZENIE ŚWIĘCEŃ Wojciech Pawlak, pochodzący z naszej parafii, diakon diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu. Kandydata polecamy modlitwie wiernych. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteratu, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić o tym księdza proboszcza. Należy przy tym pamiętać, że rzucanie na kogokolwiek niesłusznych podejrzeń lub posądzeń jest grzechem.

POMOC DLA UKRAINY Na prośbę Ojca Świętego w przyszła niedzielę przeprowadzona będzie w kościołach zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Odpowiadając na apel Ojca Świętego po Mszach św. będziemy mieli okazję złożyć ofiary na ten cel.

FESTYN PARAFIALNY Rozpoczynamy już przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się w czerwcu. Zaczynamy zbieranie fantów na loterię oraz książek na kiermasz.

GOŚĆ NIEDZIELNY Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary.

 

Ks. Jacek Lewiński, proboszcz