Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
FESTYN PARAFIALNY 2017
05 - 06
2017

FESTYN PARAFIALNY 2017

Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy do udziału w tegorocznym Festynie Parafialnym...

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

VII NIEDZIELA WIELKANOCY
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 28.05.2017 r.

1. I KOMUNIA ŚWIĘTA Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci przyjmą Komunię św. na dwóch Mszach św. o godz. 9:30 i o godz. 12:00. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 11:00, a ta z 12:30 rozpocznie się pół godziny wcześniej i będzie Mszą św. pierwszokomunijną. Zapraszamy w tym dniu zwłaszcza na Msze św. o 7:30, 16:00 i 18:00.

2. PRYMICJE Dzisiaj o godz. 16:00 Msza św. prymicyjna ks. Rafała Kowalskiego, który jako diakon odbywał u nas praktykę duszpasterską. Na zakończenie tej Mszy św. ks. Rafał udzieli obecnym błogosławieństwa prymicyjnego.

3. RÓŻANIEC RODZICÓW W środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla różańca rodziców i różańca za kapłanów.

4. I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA W I czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę św. zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W I sobotę od godz. 9:30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

5. PIĘĆ I SOBÓT Matka Boża obiecała w Fatimie, że przybędzie w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut będą rozmyślali nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia. Kontynuujemy wspólne odprawianie „pięciu I sobót”. Możne je rozpocząć od dowolnej soboty, więc zachęcamy do włączenia się również te osoby, które nie odprawiły I soboty maja.

6. ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej ważnej i pięknej uroczystości przygotujemy się w sobotę wieczorem. Po wigilijnej Mszy św., o godz. 18:00 będziemy wspólnie uwielbiali Pana Jezus w Najświętszym Sakramencie i prosili o dary Ducha Świętego. Adoracja będzie trwała do godz. 21:00.

7. „MAJOWE” Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 17:00. W środę łączymy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

8. FESTYN PARAFIALNY Przygotowujemy się do festynu parafialnego, który odbędzie się 18 czerwca. Zbieramy fanty na loterię oraz książki na kiermasz. W kruchcie można nabyć cegiełki. Środki pozyskane podczas festynu przeznaczamy na remont wieży naszego kościoła

9. NAPROTECHNOLOGIA 11 czerwca o godz. 15:00 w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym na ul. Klasztornej („katolik”) odbędzie się spotkanie dotyczące naprotechnologii. Jest nowoczesna metoda leczenia niepłodności zgodna z godnością człowieka i nauką Kościoła. Szczegóły na plakacie.

10. GOŚĆ NIEDZIELNY Jak zwykle zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

11. PODZIĘKOWANIA Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

ks. Jacek Lewiński, proboszcz

 

POLECANE STRONY
MEDIA