Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
X TYDZIEŃ BIBLIJNY
15 - 04
2018

X TYDZIEŃ BIBLIJNY

Niedziela Biblijna 15 kwietnia 2018 r. rozpoczęła X Tydzień Biblijny. Towarzyszy mu hasło związane z rokiem duszpasterskim: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Jego celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym życiu wiernych.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

III NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 15.04.2018 r.

TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA
Zakończyliśmy Tydzień Miłosierdzia. Caritas zebrała w minioną niedzielę 1250 zł na cele charytatywne – bardzo dziękujemy za te ofiary. Pozostały jeszcze fragmenty „Dzienniczka” św. s. Faustyny, które rozdawaliśmy na rozpoczęcie tygodnia miłosierdzia; zachęcamy do zabrania ich ze sobą – znajdziemy je w koszach przy wyjściach z kościoła.

OKNO ŻYCIA
Dzisiaj o godz. 16:00, w klasztorze Sióstr Niepokalanek (od ul. Lelewela) bp Edward Dajczak pobłogosławi i otworzy oficjalnie „okno życia”. Jest to miejsce, w którym matka będzie mogła pozostawić anonimowo swoje nowonarodzone niemowlę, którego wychowania z różnych powodów nie będzie chciała się podjąć. W związku z dramatycznymi sytuacjami porzucania dzieci po urodzeniu wiemy, że takie miejsce jest bardzo potrzebne.

I KOMUNIA ŚW.
Jutro, w poniedziałek, o godz. 19:00 w kościele próba śpiewu dla wszystkich dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa. Rodzice po Mszy św. otrzymują kartki z harmonogramem spotkań i prób przed I Komunią św. Informacje są też dostępne w gablocie i na stronie internetowej parafii. We wtorek o godz. 19:00 w Domu Parafialnym spotkanie rodziców dzieci z klas III A, B i C, a w czwartek z klas III D i E SP 6.

ROCZNICA I KOMUNII ŚW.
Rocznicę I Komunii św. będziemy w naszej parafii obchodzili w niedzielę, 27maja na Mszy św. o godz. 11:00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. na czuwanie modlitewne w środę, 18 kwietnia, na godz. 19:00.

ZBIÓRKA NA SEMIANRIUM
Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza. Będziemy gościli diakona z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie i tradycyjnie po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę ofiar na potrzeby seminarium.

BRACTWO ŚW. JÓZEFA Z ARYMATEI
W naszej parafii zawiązuje się Bractwo św. Józefa z Arymatei. Członkowie bractwa chcą spełniać uczynek miłosierdzia co do ciała: „zmarłych pogrzebać” uczestnicząc w pogrzebach osób, które nie mają rodziny, a także, gdy zajdzie taka potrzeba wspierać, zwłaszcza modlitwą, rodziny żegnające swoich bliskich. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii po Mszy św.

NABOŻEŃSTWA COTYGODNIOWE
Przypominamy, że:
- we wtorek o 17:30 odmawiamy różaniec za parafię, a po Mszy św. modlimy się do św. Antoniego;
- w środę po wieczornej Mszy św. odprawiamy nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy
- piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o 15:00, a kończymy nieszporami o 17:30.

PIELGRZYMKA PROMIENISTA
1 maja po Mszy Świętej o godzinie 7.00 z naszego kościoła wyruszy Piesza Pielgrzymka na Górę Chełmską. Zakończenie pielgrzymki 3 maja Mszą Świętą w diecezjalnym sanktuarium na Górze Chełmskiej. Koszt udziału 45 złotych. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 24 kwietnia (wtorek) o godzinie 18.30 w naszym kościele.

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ
Jak co roku duszpasterstwo bankowców organizuje pielgrzymkę na Jasna Górę. Wyjazd w piątek, 11 maja, a powrót w niedzielę 13 maja. Osoby, które chciałyby dołączyć do tej pielgrzymki mogą się zgłaszać w zakrystii.

FESTYN
Rozpoczęliśmy już przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się 17 czerwca. Spotkanie rady parafialnej w tej sprawie w piątek o godz. 19:30.

MYCIE KOŚCIOŁA
Co jakiś czas myjemy gruntowniej posadzki w naszym kościele przy użyciu specjalnych środków. Będzie to miało miejsce w najbliższy wtorek, w związku z czym wejście do kościoła może być zamknięte poza godzinami Mszy św.

UTRUDNIENIA W RUCHU
W związku z biegiem Osińskiego w przyszłą niedzielę niektóre ulice w naszym mieście będą zamknięte.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA