Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
RORATY 2018
08 - 12
2018

RORATY 2018

W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

II NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 09.12.2018 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich na Roraty. Msza św. roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na cele remontowe. W kruchcie można nabywać świece „Caritas”, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Z zakrystii można jeszcze zabrać torbę miłosierdzia, którą po wypełnieniu wskazanymi na niej artykułami dla potrzebujących przynosimy do 17 grudnia. Dziękujemy za torby, które już wróciły. W zakrystii mamy do nabycia kartki świąteczne z obrazem Bożego Narodzenia z ołtarza w naszym kościele.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Msza św. dla niesłyszących dzisiaj o godz. 14:30.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiejszą tacę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

BIERZMOWANIE
Kandydaci do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych mają spotkanie w poniedziałek o godz. 18:45 – rozpoczęcie adoracją w kościele, a następnie spotkania w grupach w domu parafialnym – obecność obowiązkowa.

SYNOD
W czwartek, na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili za synod naszej diecezji, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.

NIESZPORY
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o 15:00, a kończymy nieszporami o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy na tę wspólną modlitwę, zwłaszcza w okresie Adwentu.

ADSD
W sobotę, 15 grudnia, odbędzie się w naszej parafii Adwentowy Dzień Skupienia Dzieci. Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z klas I-III i IV-VIII. ADSD rozpocznie się o godz. 10:00, a zakończy ok. godz. 14:30. W programie jest czas na wspólną modlitwę, warsztaty biblijno-liturgiczne, spowiedź św., posiłek, wspólne zabawy i śpiew.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W niedzielę, 6 stycznia, o godz. 16:45 rozpocznie się I rodzinne śpiewanie kolęd. Każda rodzina (kilka pokoleń, rodzice z dziećmi lub same małżeństwa) śpiewają wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. W czasie występu można użyć własnego instrumentarium lub śpiewać a capella. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub pod nr tel. 783 751 801.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. W zakrystii mamy jeszcze ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2019.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA