Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
36. PIESZA PIELGRZYMKA SKRZATUSZ-JASNA GÓRA
24 - 06
2018

36. PIESZA PIELGRZYMKA SKRZATUSZ-JASNA GÓRA

Zapisy i spotkanie organizacyjne poświęcone tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę odbędzie się 14 czerwca o godz. 18:45, 29 lipca o godz. 19:00 w parafii Narodzenia NMP w Szczecinku.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA
Szczecinek, 24.06.2018 r.

ZASTĘPSTWO WAKACYJNE
Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Przemysława Głowackiego, tegorocznego neoprezbitera. Ks. Przemysław zastąpi do czwartku ks. Dawida, który prowadzi rekolekcje dla dzieci.

FESTYN PARAFIALNY
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym festynie parafialnym. Szczególne podziękowania kierujemy do rady parafialnej, do członków grup parafialnych oraz wszystkich parafian, którzy zaangażowali się w organizację festynu i jego przebieg. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli nas w związku z festynem. Udało nam się zgromadzić ok. 25 000 zł na remont wieży naszego kościoła.

ŚW. PIOTRA I PAWŁA
W piątek, 29 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość św. Piotra i Pawła. Zachęcamy do udziału w Mszy św. i do modlitwy za Ojca św. Taca z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, przekazana będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W związku z uroczystością nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

RÓŻANIEC RODZICÓW I ZA KAPŁANÓW
Zmiana tajemnic różańcowych dla różańca rodziców i różańca za kapłanów w sobotę po wieczornej Mszy św.

ZMIANY WAKACYJENE
Od tego tygodnia przez lipiec i sierpień kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od godz. 10:00 do godz. 11:00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt na nr dyżurny podany na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń i na drzwiach do kancelarii. Ze względu na urlopy w parafii będzie mniej księży niż w ciągu roku. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przede wszystkim przed Mszą św., zwłaszcza w niedziele. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele dodatkowa Msza św. o godz. 20:00.

PRAKTYKI RELIGIJNE W WAKACJE
Rodzicom przypominamy o konieczności zadbania o to, żeby ich dzieci mogły uczestniczyć we Mszy św. podczas zorganizowanych form wypoczynku letniego.

„CZERWCOWE”
Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe. Dzisiaj o godz. 17:00, od poniedziałku do piątku o 17:30, a w sobotę po Mszy św. o 9:00

PIELGRZYMKA PIESZA
Już po raz 36-ty pątnicy z grupy IV w sierpniu wyruszą w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież, a także rodziny do udziału w całej lub części pielgrzymki. Wszelkich informacji udziela ks. Dariusz. Osoby, które chciałyby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce zapraszamy do tzw. „złotej grupy”. Można się do niej zapisać w zakrystii.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary. Parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA