Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
ALPHA - ODKRYWAJ ŻYCIE WIARĘ I SENS - od 25.09.2018r.
16 - 09
2018

ALPHA - ODKRYWAJ ŻYCIE WIARĘ I SENS - od 25.09.2018r.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie ALPHA w naszej parafii już 25.09.2018r. Jest to seria spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 23.09.2018 r.

KURS ALPHA
We najbliższy wtorek, 25 września, rozpocznie się w naszej parafii „Kurs Alpha”. Jest to seria spotkań otwartych skierowanych do wszystkich zainteresowanych. Wykłady są tak skonstruowane, by zachęcić do dyskusji i zadawania pytań. Spotkania będą się odbywały we wtorki od godz. 18:30 w Sali domu parafialnego. (zobacz więcej...)
BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 19:00, a kandydatów z klas VIII w środę na godz. 19:00.

SPOTKANIE POPIELGRZYMKOWE
Uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę oraz „Złotą Grupę” zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w sobotę na godz. 14:00.

ROZPOCZĘCIE PRACY FORMACYJNEJ
Wszystkie grupy działające w parafii, a więc Żywy Różaniec, Różaniec Rodziców, „Cudowny Medalik”, scholę, ministrantów, „Odnowę”, kandydatów do bierzmowania, lektorów, Akcję Katolicką, „Caritas”, PWMW, „bankowców” i drużynę harcerską zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9:30. Tą Mszą św. rozpoczniemy rok pracy formacyjnej. Jednocześnie zachęcamy do włączania się do grup parafialnych. Chłopców zapraszamy do służenia przy ołtarzu – kandydaci mogą się zgłaszać do ks. Marcina, a dziewczęta do scholi. Wszystkie wymienione wcześniej grupy są otwarte i zapraszają do uczestnictwa.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Do końca września (jeszcze tylko w tym tygodniu) potrwają zapisy dzieci do I Komunii Świętej. Dziecko zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16:00 do 17:30 oraz w środy od 19:00 do 20:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka.

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY
Zapraszamy młodzież do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych. Są one przeznaczone dla młodzieży od VIII klasy szkoły podstawowej. W ramach swojej formacji, mogą w tych rekolekcjach uczestniczyć kandydaci do bierzmowania. Celem rekolekcji jest ożywienie wiary i odpowiedź na najważniejsze życiowe pytania. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach:
19-21 października (Ostrowiec koło Wałcza) i
26-28 października (Kołobrzeg).
Informacje i zapisy w zakrystii oraz u katechetów.

CZUWANIE
Parafia Ducha Świętego w Szczecinku zaprasza w każdy ostatni piątek miesiąca na czuwania pod hasłem: „Duch i ogień”. Rozpoczęcie o godz. 19.30, zakończenie ok godz. 21.30. Pierwsze czuwanie w najbliższy piątek 28 września.

DKCH
W tym tygodniu rozpoczną się w naszym mieście Dni Kultury Chrześcijańskiej. Program znajdziemy na plakatach i ulotkach umieszczonych w kruchcie kościoła. Pierwsze spotkanie w ramach DKCH odbędzie się 26 września (środa) o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego, a poprowadzi je znany specjalista problematyki rodziny Jacek Pulikowski. W niedzielę 30 września w kinie „Wolność” o godz. 13.00 odbędzie się projekcja filmu "Samson".
Zobacz program...

CHACZKAR
Na terenie naszego kościoła, przy głównym wjeździe, od strony ul. Powstańców Wielkopolskich stanie chaczkar – krzyż ormiański. Jako parafia, po konsultacji z kurią biskupią, wyraziliśmy zgodę, aby nasi bracia chrześcijanie z Armenii, którzy mieszkają w naszym mieście mogli mieć tutaj znak swojej wiary w Chrystusa i tradycji swojego narodu. Jego poświęcenie będzie miało miejsce 5 października.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA