Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
WYPOMINKI
02 - 11
2016

WYPOMINKI

W miesiącu listopadzie wspominamy tych, którzy od nas odeszli. Za nich modlimy się z ufnością, wiedząc, że "Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją" (Łk 20, 38).

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 19.11.2017 r.

BIERZMOWANIE
Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum. Po tej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców. Bardzo prosimy o obecność.

WYPOMINKI
W miesiącu listopadzie modlimy się w sposób szczególny za naszych zmarłych. Dzisiaj i we wszystkie niedziele listopada wypominki o godz. 17:00. Od poniedziałku do soboty „modlitwa wypominkowa” o godz. 17:30. W piątek „wypominki” o 17:15, a na 17:30 zapraszamy na nieszpory za zmarłych. Porządek „modlitwy wypominkowej”, tzn. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

I KOMUNIA ŚW.
W tym tygodniu rodzice dzieci pierwszokomunijnych będą mieli swoje spotkania w grupach według ustalonego porządku. Jeżeli rodzice nie mogli lub nie będą mogli być na spotkaniu ze swoją grupą prosimy ich o dołączenie się do innej grupy, w dniu, który im odpowiada. Informacje o grupach znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Spotkanie jest obowiązkowe. Rodzice przychodzą bez dzieci. Wejście od ul. Wojska Polskiego.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
Następna niedziela, to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego; jest to jednocześnie święto patronalne Akcji Katolickiej, którą zapraszamy na Mszę św. na godzinę 12:30, a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

ŻYWY RÓŻANIEC
W naszej parafii działa kilka grup, w których można pogłębiać swoją relacje z Panem Bogiem przez katechezę i modlitwę. Wśród nich jest Żywy Różaniec. Jego członkowie spotykają się w I środy miesiąca po wieczornej Mszy św. Na dzień dzisiejszy potrzebujemy kilku osób w różach, czyli wspólnotach liczących 20 osób. Przynależąc do Żywego Różańca włączamy się w wielkie dzieło modlitwy w różnych intencjach odmawiając każdego dnia jedną dziesiątkę różańca. Osoby chętne mogą się zgłaszać do ks. Marcina.

SCHOLA
Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholi zapraszamy w sobotę na godz. 12:00 do sali w domu parafialnym.

DARMOWE KURSY JĘZYKOWE
Szkoła Języków Obcych z Zielonej Góry organizuje w naszej parafii darmowe kursy języka niemieckiego i angielskiego w ramach projektu „ Bądź komunikatywny – program podniesienia kompetencji językowych”. Szczegółowe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy od najbliższej środy w godz. 15:00 – 17:00.

KSIĄŻKA
W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć książkę napisaną przez ks. prof. Lecha Bończę-Bystrzyckiego o dziejach parafii ewangelickiej, która istniała w naszym mieście do 1945 roku. Znajdziemy w niej historię naszego kościoła oraz jego archiwalne fotografie. Cena książki to 20 zł.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Mamy jeszcze diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA