Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
VII DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
23 - 09
2017

VII DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

28IX - 28X2017 r. potrwają w Szczecinku Dni Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy, na ciekawe wystawy, projekcje filmowe, koncert, spotkanie autorskie i Bal Wszystkich Świętych dla dzieci.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 24.09.2017 r.

RÓŻANIEC ZA PARAFIĘ
Zapraszamy na różaniec za parafię we wtorki o 17:30.

BIERZMOWANIE
W środę o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży, która ma wiosną przyjąć sakrament bierzmowania.

ADORACJA i NIESZPORY W PIĄTEK
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o godz. 15:00, a kończymy wspólnymi nieszporami o godz. 17:30.

RÓŻANIEC RODZICÓW
W sobotę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla różańca rodziców i różańca za kapłanów.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Kontynuujemy zapisy dzieci do I Komunii świętej. Dziecko do I Komunii świętej zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. W tym tygodniu zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałek od 16:00 do 17:30 oraz we wtorek i czwartek od 19:00 do 20:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka. Zapisy dzieci potrwają do 10 października.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KSIĄŻECZKI NIEDZIELNE
Dzieciom rozdajemy po Mszy św. obrazki do książeczek niedzielnych oraz książeczki, do których dzieci będą wklejały obrazki.

„ZATRZYMAJ ABORCJĘ”
Kontynuujemy zbieranie podpisów pod projektem ustawy wykluczającej zabicie dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Listy do podpisu znajdziemy w kruchcie kościoła. Do złożenia podpisu potrzebny jest PESEL. Prosimy o dokładne wpisywanie adresu wraz z kodem pocztowym. Wszystkie potrzebne informacje wraz z treścią projektu ustawy można znaleźć na naszej stronie internetowej.

DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
W czwartek od otwarcia wystawy „Przestrzeń Boga według Jerzego Nowosielskiego” w Muzeum Regionalnym w Szczecinku rozpoczną się w naszym mieście kolejne Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program na plakatach i ulotkach do zabrania.

RÓŻANIEC DO GRANIC
Jesteśmy zaproszeni do wielkiej modlitwy różańcowej na granicach naszego kraju, która odbędzie się 7 października we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Będzie to wołanie do Boga, przez orędownictwo Maryi, o ochronę, pokój i nawrócenie dla naszej ojczyzny. Można się udać do jednego z kościołów stacyjnych w miastach nadmorskich, czyli nadgranicznych lub wziąć udział w modlitwie różańcowej w ramach Jerycha Różańcowego w naszym kościele. Wyjazd do kościoła stacyjnego w Milenie organizuje parafia św. Rozalii. Szczegóły na plakacie i ulotkach do zabrania.

KATECHEZY NEOKATECHUMENALNE
Parafia Ducha Świętego zaprasza na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży. Będą się odbywały od 25 września w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00.

ŻYCZENIA.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA