Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
FESTYN PARAFIALNY 2017
05 - 06
2017

FESTYN PARAFIALNY 2017

Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy do udziału w tegorocznym Festynie Parafialnym...

więcej

archiwum aktualności

Ogłoszenia parafialne


Szczecinek, 18.06.2017 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

FESTYN PARAFIALNY Dzisiaj w naszej parafii festyn, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Rozpoczęcie o festynu po Mszy św. o godz. 12:30, a więc ok. 14:00. Już dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu. W kruchcie kościoła i podczas festynu można nabyć cegiełki, które wezmą udział w losowaniu cennych nagród.
MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY Dzisiaj o godz. 17:00 z Parafii pw. Ducha Świętego wyruszy VII Szczecinecki Marsz dla Życia i Rodziny. To piękna okazja do zamanifestowania naszego przywiązania do fundamentalnych wartości jakimi są życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci i zdrowa rodzina. Zakończenie marszu na naszym festynie parafialnym.
LEKTORZY W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.
PWMW Od 9 października ubiegłego roku działa nasza Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej. Możemy prosić o modlitwę w ważnych dla nas sprawach wysyłając sms na nr telefonu zamieszczony na wizytówkach, które wszyscy otrzymaliśmy. W najbliższą środę zapraszamy wszystkich członków PWMW na Mszę św. o godz. 18:00. Podczas tej Eucharystii podziękujemy Panu Bogu za wysłuchanie naszych próśb i za wszystkich, którzy z wytrwałością się modlą.
PIELGRZYMKA PIESZA Już po raz 35-ty pątnicy z grupy IV w sierpniu wyruszą w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież, a także rodziny do udziału w całej lub części pielgrzymki. Spotkanie dla chętnych w środę o godz. 19:00. Osoby, które chciałyby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce zapraszamy do tzw. „złotej grupy”. Można się do niej zapisać w zakrystii, albo w podczas spotkania środowego z ks. Rafałem.
ZAKOŃCZENIE ROKU W czwartek na godz. 18:00 zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich nauczycieli na Mszę św. dziękczynną za mijający rok szkolny.
UROCZYSTOŚCI NSPJ I ŚW. JANA W piątek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni, a więc o 7:00, 9:00 i 18:00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dzień później, w sobotę, będziemy obchodzili uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Również w tym dniu Msze św. jaka w dzień powszedni. Nie są to święta nakazane, ale zachęcamy do udziału w Mszy św.
NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o 9:00, a w niedziele o 17:00. Do czwartku trwa tradycyjna „oktawa Bożego Ciała”; na zakończenie nabożeństwa czerwcowego wychodzimy z procesją wokół kościoła.
I KOMUNNIA ŚW. W przyszłym roku I Komunia św. odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 3 czerwca.
REKOLEKCJE Z O. JOHNEM W dniach 18-20 sierpnia odbędą się w Szczecinku rekolekcje z księdzem Johnem Bashoborą. Chętni mogą się zapisywać po Mszach św.; szczegóły na plakatach.
GOŚĆ NIEDZIELNY Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.
ŻYCZENIA Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary. Życzymy błogosławionego tygodnia.

ks. Jacek Lewiński, proboszcz 

POLECANE STRONY
MEDIA