Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
11 - 03
2017

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 25 do 28 lutego, a więc od najbliższej niedzieli. Poprowadzi je nasz parafianin ks. Adam Saks.

więcej

archiwum aktualności

Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 18.02.2018 r.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz. 17:15. W Wielkim Poście, ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu trwa od godz. 15:00 do 16:15; rozpoczynamy ją godziną miłosierdzia. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

BIERZMOWANIE
W czwartek 22.02. po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.
Spotkanie w grupach poprzedzone będzie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 25 do 28 lutego, a więc od przyszłej niedzieli. W tym samym czasie, od poniedziałku do środy, przeżyje rekolekcje młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi nasz parafianin ks. Adam Saks. Po studiach biblijnych w Rzymie ks. Adam pracuje obecnie w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie i jest wizytatorem katechetycznym. Prosimy o modlitwę w intencji dobrego przeżycia rekolekcji dla całej naszej wspólnoty parafialnej. W tym samym czasie rekolekcje przeżyje młodzież ze szkół średnich z terenu naszej parafii.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Za tydzień, w niedzielę w naszym kościele, o godz. 14:30 odprawiona będzie Msza św. dla osób niesłyszących w języku migowym.

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
Wielki Post jest czasem stosownym do podejmowania praktyk pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny. Naszą jałmużnę wielkopostną, tzn. pieniądze zaoszczędzone w okresie Wielkiego Postu, które chcielibyśmy ofiarować ubogim można składać do specjalnych „skarbonek miłosierdzia”, które znajdziemy na bocznych ołtarzach. Ofiary te będziemy mogli złożyć w Wielkim Tygodniu i zaniesiemy je do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek.

KWIATY DO BOZEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki w ścianach, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

WIELKOPOSTNE CZUWANIE MŁODYCH
Za dwa tygodnie, w sobotę 3 marca, w naszym kościele odbędzie się wielkopostne czuwanie dla młodzieży, pod przewodnictwem ks. Biskupa; rozpoczęcie o godz. 20:00. Dla kandydatów do bierzmowania jest to spotkanie formacyjne.

PIELGRZYMKA
Zapraszamy na czterodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Wilna i Sokółki w dniach 9-12 czerwca. Koszt wyjazdu to 850 zł. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy i bliższe informacje u ks. Marcina.

WINNICA RACHELI
Zapraszamy na rekolekcje dla kobiet, które bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyły w aborcji i odczuwają z tego powodu konsekwencje emocjonalne i duchowe. Rekolekcje odbędą się w dniach 2-4 marca. Bliższe informacje i nr telefonu do zgłoszenia znajdziemy na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. (więcej...)

ZWIĄZKI NIESAKRAMENTALNE
Parafia Ducha Świętego w Szczecinku zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkanie – konferencję – w poniedziałek o godz. 19.30 w kościele.

POGRZEB Ś.P. HENRYKA JESIONOWSKIEGO
W wieku 94 lat zmarł ojciec ks. Piotra Jesionowskiego. Pogrzeb ś.p. Henryka w Okonku, w poniedzialek o godz. 13:00.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 11.02.2018 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 11:00 bp Edward Dajczak pobłogosławi hospicjum przy Parafii św. Franciszka, a o 14:30 odnowioną kaplicę szpitalną. W naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 9:30 będziemy udzielali sakramentu namaszczenia chorych.

„KOLĘDA”
Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Potrzeba kilku dni na podsumowanie tego czasu, uwag i refleksji, ale już bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za wspólną modlitwę i dobre rozmowy, za złożone ofiary i troskę o naszą parafię i świątynię.

KANCELARIA PARAFIALNA
Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie w normalnym porządku, a więc od wtorku do piątku od godz. 16:00 do 17:00 i w soboty od godz. 10:00 do 11:00.

TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ
Dzisiaj rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie oraz czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jedną z form błagania Boga w tej intencji może być dobrowolnie podjęta, na jakiś okres, abstynencja od alkoholu. Deklarację abstynencji możemy wpisać do Parafialnej Księgi Dzieł Trzeźwości.

LEKTORZY
W poniedziałek o 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

RODZICE PO STRACIE
W najbliższy wtorek i w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18:00 jest w naszym kościele sprawowana Msza św. w intencji rodziców, którzy w rożnych okolicznościach, również w wyniku poronienia, utracili swoje dziecko.

ŚRODA POPIELCOWA.
W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu; jest to czas nawrócenia i przemiany życia. Chcemy się jak najlepiej przygotować do obchodu Świąt Paschalnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą w środę popielcową o godz. 7:00; 9:00, 16:00 i 18:00. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym można spożyć tylko jeden posiłek do syta i trochę pokarmu rano i wieczorem. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku życia. Abstynencja od mięsa obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku oraz w środę popielcową, a zachęca się do niej również w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Wielką Sobotę; obowiązuje ona od 14 roku życia do końca życia. W całym okresie Wielkiego Postu jesteśmy zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w drugim tygodniu Wielkiego Postu, a więc od niedzieli 25 lutego.

DROGA KRZYŻOWA
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz. 17:15.

GORZKIE ŻALE
Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej będzie odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

WINNICA RACHELI
Zapraszamy na rekolekcje dla kobiet, które bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyły w aborcji i odczuwają z tego powodu konsekwencje emocjonalne i duchowe. Bliższe informacje i nr telefonu do zgłoszenia znajdziemy na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

V NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 04.02.2018 r.

KOLĘDA
W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 14:00. Informację o godzinach rozpoczęcia kolędy na poszczególnych ulicach można znaleźć na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W tym tygodniu:
poniedziałek – ul. Narutowicza 4, 5, 6;
wtorek – Pl. Kamińskiego, Zaułek;
środa – ul. Bartoszewskiego, Sadowa;
czwartek – ul. E. Plater, Powstańców Wielkopolskich;
piątek – ul. 1 Maja (nieparzyste);
sobota – ul. 1 Maja (parzyste).

KANCELARIA PARAFIALNA
Jeszcze w tym tygodniu, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

I KOMUNIA ŚW.
Jutro, w poniedziałek, o godz. 19:00 spotkanie formacyjno-modlitewne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych; rodzice przychodzą bez dzieci.
PORADNIA RODZINNA
Jutro od godz. 17:00 czynna jest w naszej parafii poradnia rodzinna.

„AKCJA KATOLICKA”
Akcja Katolicka gromadzi się jutro na Eucharystii o godz. 18:00, a następnie na spotkaniu formacyjnym.

I ŚRODA
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
W niedzielę, 11 lutego, będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorego. W tym dniu dwa ważne wydarzenia w naszym mieście: poświęcenie hospicjum oraz odnowionej kaplicy szpitalnej. W naszym kościele w intencji chorych będziemy się modlili szczególnie podczas Mszy św. o godz. 9:30. Na tę Mszę św. zapraszamy osoby chore i starsze. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tym naszym parafianom, którzy mają trudność z poruszaniem się o własnych siłach. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament chorych. Aby rozwiać ewentualne wątpliwości, przypominamy nauczanie Kościoła o sakramencie chorych zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego:
1514 Namaszczenie chorych „nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia. Odpowiednia zatem pora na przyjęcie tego sakramentu jest już wówczas, gdy wiernym zaczyna grozić niebezpieczeństwo śmierci z powodu choroby lub starości”.
1515 Jeśli chory, który został namaszczony, odzyskał zdrowie, w przypadku nowej ciężkiej choroby może ponownie przyjąć ten sakrament. W ciągu tej samej choroby namaszczenie chorych może być udzielone powtórnie, jeśli choroba się pogłębia. Jest rzeczą stosowną przyjąć sakrament namaszczenia chorych przed trudną operacją. Odnosi się to także do osób starszych, u których pogłębia się słabość.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

DEKORACJE
Dziękujemy za pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zawsze, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 28.01.2018 r.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 14:00. Informację o godzinach rozpoczęcia kolędy na poszczególnych ulicach można znaleźć na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
W tym tygodniu:
poniedziałek – ul. Winniczna 6, 7, 8, 10;
wtorek – ul. Winniczna 14-40, Pl. Winniczny;
środa – ul. Kopernika 2, 5, 9, 11;
czwartek – ul. Kopernika 7,13, 14, 15, 16;
piątek – ul. Reja, Spółdzielcza;
sobota – ul. Narutowicza 1, 3.

KANCELARIA PARAFIALNA
Ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

RÓŻANIEC RODZICÓW I ZA KAPŁANÓW
W środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla „różańca rodziców i za kapłanów”.

I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I czwartek miesiąca, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I sobotę od godz. 9:30.

BIERZMOWANIE
W czwartek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych i starszych, którzy w tym roku przyjmą sakrament. Również w czwartek, ale o godz. 19:00 spotkania w grupach dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego. Tradycyjnie na początku Mszy św. pobłogosławimy świece. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni, a więc o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. Po Mszach św. w tym dniu można złożyć ofiarę do puszek na zakony kontemplacyjne.

DEKORACJE
Prosimy o pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.

I KOMUNIA ŚW.
W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Dzieci przynoszą ze sobą świece.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

III NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 21.01.2018 r.

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
W czwartek, 18 stycznia, rozpoczął się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy o tej ważnej intencji również w naszych osobistych modlitwach.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 14:00. Informację o godzinach rozpoczęcia kolędy na poszczególnych ulicach można znaleźć na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
W tym tygodniu:
poniedziałek – ul. Armii Krajowej, Poniatowskiego, Junacka, 3 Maja;
wtorek – ul. Lipowa, Szafera;
środa – ul. Wodociągowa 1, 3, 5;
czwartek – ul. Wodociągowa 7, 9, 11, 13;
piątek – ul. Wodociągowa 10A, 10B, 10C, 12, 14, 16, 18, 22A, 22B, 22C;
sobota – ul. Wodociągowa 2, 4, 6A, 8.

KANCELARIA PARAFIALNA
Ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 14.01.2018 r.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

PWMW
Jutro na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy członków Parafialnej Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej. Eucharystia będzie sprawowana w intencjach powierzanych wspólnocie oraz za osoby, które się modlą w tych intencjach.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 14:00. Informację o godzinach rozpoczęcia kolędy na poszczególnych ulicach można znaleźć na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W tym tygodniu: poniedziałek – ul. Wyszyńskiego 10A, 10B, 12A, 12B, 14, 14A, 14B, 16, 16A, 16B, 18; wtorek – Wyszyńskiego od 18A do 74; środa – ul. Wyszyńskiego 74A, 76, 78, 80, 82, 84; Wyszyńskiego 47, 49, 51, 53, 55A, 55B, 57, 59, 61, 63, 67, 69; czwartek – ul. Wyszyńskiego numery nieparzyste od 3 do 45; piątek – ul. Mariacka, ul. Szewska; sobota – ul. Jana Pawła II.

TACA REMONTOWA
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe i ogrzewanie kościoła.

KANCELARIA PARAFIALNA
Ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
Szczecinek, 07.01.2018 r.

KONIEC OKRESU BOŻEGO NARODZENIA
Dzisiaj, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy Okres Zwykły. Tradycyjnie w naszym kraju jeszcze do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego, możemy pozostawić bożonarodzeniowe dekoracje i śpiewać kolędy.

I KOMUNIA ŚW.
Dzisiaj o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, a jutro o godz. 19:00 spotkanie modlitewne dla rodziców.

RODZICE PO STARCIE
We wtorek o godz. 18:00 w naszym kościele Msza św. w intencji rodziców, którzy w różnych okolicznościach utracili dziecko.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w soboty o godz. 14:00.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

SCHOLA
W sobotę próba scholi o godz. 12:00, w sali w domu parafialnym. Do scholi można jeszcze dołączyć zgłaszając się po Mszy św. lub przychodząc w sobotę na próbę.

TACA REMONTOWA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
Szczecinek, 31.12.2017 r.

ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH
Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 małżeństwa sakramentalne będą mogły odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymać błogosławieństwo na dalsze wspólne życie.

DZIĘKCZYNIENIE ZA MINIONY ROK
Dzisiaj o godz. 17:30 przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie będziemy dziękowali za mijający rok i prosili o błogosławieństwo na Nowy Rok.

NOWY ROK
Jutro, 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. w tym dniu, jak w każdą niedzielę.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Przebieg kolędy w tym tygodniu: wtorek (02.01) – ul. Mierosławskiego 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15; środa (03.01) – ul. Mierosławskiego 2, 2A, 2B, 4, 4A, 4B, 6; czwartek (04.01) – Mierosławskiego 6A, 6B, 8, 10, 12, 14; piątek (05.01) – Limanowskiego (parzyste i nieparzyste), W. Pileckiego. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość w związku z wizytą duszpasterską, która w tym roku potrwa dłużej, bo aż do połowy lutego. Podczas kolędy ministranci zbierają do puszek ofiary na swój wakacyjny wspólny wyjazd. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w soboty o godz. 14:00.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego.

KONCERT KOLĘD
Wraz ze Szczecineckim Towarzystwem Muzycznym zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru i orkiestry kameralnej „Orantes”. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek w naszym kościele; początek o godz. 19:30. Koncert w ramach projektu „Szczecineckiej Małej Filharmonii”. W związku z przygotowaniami do koncertu piątkowa adoracja Najświętszego sakramentu potrwa  do godz. 16:00.

„TRZECH KRÓLI”
W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po Mszach św. młodzież z Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzała kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów.

I KOMUNIA
W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, a w poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie modlitewne dla rodziców.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia i szczęśliwego Nowego Roku.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 25.12.2017 r.

BOŻE NARODZENIE
Dzisiaj Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
Jutro, w święto Świętego Szczepana Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

KOLĘDA
Wizytę duszpasterską – „kolędę” – rozpoczniemy już 27 grudnia. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 14:00.

KANCELARIA PARAFIALNA
W czasie trwania kolędy, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W tym roku spotkanie bożonarodzeniowe dla pracowników parafii i wszystkich grup parafialnych odbędzie się w sobotę, 30 grudnia o godz. 10:00 w Auli I LO. Zapraszamy na to spotkanie osoby pracujące w parafii, radę parafialną oraz członków wszystkich grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Apostolatu „Cudownego Medalika”, „Caritas”, Duszpasterstwa „Bankowców”, Lektorów, Ministrantów, Odnowy w Duchu Świętym, Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego, Ruchu Światło-Życie, Scholi, Żywego Różańca, Różańca Rodziców, Parafialnej Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej i harcerzy. Członków grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania: o upieczenie ciasta i zajęcie się organizacją. W tej sprawie prosimy o kontakt odpowiedzialnych za grupy.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
W najbliższą niedzielę (31 grudnia) będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny. Na Msze Święte o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 zapraszamy małżeństwa, które chcą odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymać błogosławieństwo na dalsze wspólne życie.

IMIENINY
W piątek, 29 grudnia, imieniny będzie obchodził ks. Dawid. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta na godz. 9:00.

„GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj wydanie świąteczne w cenie 8 zł. Możemy w nim znaleźć wkładkę z przebiegiem wieczerzy wigilijnej.

PODZIĘKOWANIA
ŻYCZENIA Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za pomoc w przygotowaniu go do świąt. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Narodzenia Pańskiego.

IV NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 24.12.2017 r.

WIGILIA
Dzisiaj ostatni dzień Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. niedzielne sprawujemy do godz. 12:30. Nie będzie Mszy św. o 16:00 i 18:00. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na Wieczerzę Wigilijną. Zachowujemy tradycyjnie jej postny charakter, odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Przebieg Wieczerzy Wigilijnej możemy znaleźć na obwolucie opłatków nabytych w naszej parafii. Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Mszę św. Wigilijną o godz. 22:00 oraz na Mszę św. Pasterską na godz. 24:00.

BOŻE NARODZENIE

W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT

W święto Świętego Szczepana (wtorek, 26 grudnia) Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

KOLĘDA
Wizytę duszpasterską – „kolędę” – rozpoczniemy już 27 grudnia. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 14:00.

KANCELARIA PARAFIALNA

W czasie trwania kolędy, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy. W tym tygodniu wyjątkowo w sobotę kancelaria będzie nieczynna ze względu na spotkanie świąteczne grup parafialnych.

IMIENINY
W piątek, 29 grudnia, imieniny będzie obchodził ks. Dawid. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizantów na godz. 9:00.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W tym roku spotkanie bożonarodzeniowe dla pracowników parafii i wszystkich grup parafialnych odbędzie się w sobotę, 30 grudnia o godz. 10:00 w Auli I LO. Zapraszamy na to spotkanie osoby pracujące w parafii, radę parafialną oraz członków wszystkich grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Apostolatu „Cudownego Medalika”, „Caritas”, „Duszpasterstwa „Bankowców”, Lektorów, Ministrantów, Odnowy w Duchu Świętym, Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego, Ruchu Światło-Życie, Scholi, Żywego Różańca, Różańca Rodziców, Parafialnej Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej i harcerzy. Członków grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania: o upieczenie ciasta i zajęcie się organizacją. W tej sprawie prosimy o kontakt odpowiedzialnych za grupy.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY

W najbliższą niedzielę (31 grudnia) będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny. Na Msze Święte o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 zapraszamy małżeństwa, które chcą odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymać błogosławieństwo na dalsze wspólne życie.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”

Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj wydanie świąteczne w cenie 8 zł. Możemy w nim znaleźć wkładkę z przebiegiem wieczerzy wigilijnej.

PODZIĘKOWANIA ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za pomoc w przygotowaniu go do świąt. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Narodzenia Pańskiego.

III NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 17.12.2017 r.

ADWENT
Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Na roratach będziemy się spotykali do soboty włącznie, ale zakończenie rorat dla dzieci już w piątek. W zakrystii można nabyć opłatki – ofiary przeznaczamy na cele remontowe; w kruchcie są do nabycia kartki bożonarodzeniowe oraz sianko na stół wigilijny. Bardzo dziękujemy za torby miłosierdzia. Panie z „Caritas” wydały ok. 50 paczek z pomocą świąteczną – bardzo im dziękujemy za rozprowadzanie świec, za przygotowanie darów dla ubogich i za cała ich służbę potrzebującym.

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi o. dr Piotr Włodyga ze Starego Krakowa. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:00 i 9:00. Mszę św. z godz. 18:00 przesuwamy o 30 min i będziemy ją sprawowali o 18:30. W poniedziałek i wtorek wieczorna nauka rekolekcyjna będzie się rozpoczynała po Mszy św., a więc o 19:00. W środę też Msza św. o 18:30, ale nauka końcowa podczas Mszy św. W poniedziałek po wieczornej nauce, a więc o 19:30 pół godziny adoracji, a we wtorek nieszpory. Spróbujmy znaleźć czas na adwentowe zatrzymanie się w codziennym zabieganiu. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Okazja do spowiedzi świętej od poniedziałku do piątku przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. oraz od godz. 17:00 do 19:00. W sobotę spowiedź święta od 9:00 do 12:30 i od 16:00 do 21:00. Prosimy o nie pozostawianie spowiedzi świętej na „ostatnią chwilę”.

ADORACJA
Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30; w poniedziałek dodatkowo od 19:30 do 20:00. Podobnie w czwartek i piątek. W piątek w związku z przygotowaniem kościoła do świąt nie będzie Godziny Miłosierdzia, ale o 15:00 odmówimy w kościele koronkę do Bożego Miłosierdzi, a adoracja rozpocznie się o godz. 17:00; o 17:30 odmówimy nieszpory.

WIGILIA
W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę. Jesteśmy w tym dniu zobowiązani do udziału w Mszy św. niedzielnej, które będą sprawowane jak zwykle, ale tylko do południa, a więc o 7:30, 9:30, 11:00 i 12:00. Nie będzie Mszy św. o 16:00 i 18:00. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na Wieczerzę Wigilijną. Zachowujemy tradycyjnie jej postny charakter, odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Przebieg Wieczerzy Wigilijnej możemy znaleźć na obwolucie opłatków nabytych w naszej parafii. Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Mszę św. Wigilijną o godz. 22:00 oraz na Mszę św. Pasterską na godz. 24:00.

BOŻE NARODZENIE
W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
W święto Świętego Szczepana (poniedziałek, 26 grudnia) Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

KOLĘDA
Wizytę duszpasterską – „kolędę” – rozpoczniemy już 27 grudnia. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy w tym tygodniu na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W tym roku spotkanie bożonarodzeniowe dla pracowników parafii i wszystkich grup parafialnych odbędzie się w sobotę, 30 grudnia. Szczegółowe informacje podamy bliżej tego terminu.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

IMIENINY
We wtorek swoje imieniny będzie obchodził ks. Dariusz. W intencji solenizanta będziemy się modlili na roratach o godz. 6:00.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, zwłaszcza te na cele remontowe. Wszystkim życzymy spokojnego przeżycia ostatnich dni Adwentu i dobrego przygotowania do Świąt.

II NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 10.12.2017 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich na Roraty. Msza św. roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na cele remontowe. W kruchcie można nabyć kartki świąteczne z obrazem Bożego Narodzenia z ołtarza w naszym kościele. Tam też swoje kartki rozprowadzają ministranci. Przed kościołem można nabywać świece „Caritas”, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

I KOMUNIA ŚW.
Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 pobłogosławimy medaliki dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św., a jutro (w poniedziałek) o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

ADWENTOWE CZUWANIE MŁODYCH
W piątek, 15 grudnia, odbędzie się w naszej parafii adwentowe czuwanie młodych pod przewodnictwem Księdza Biskupa; rozpoczęcie o godz. 20:00. Zapraszamy młodzież gimnazjalną oraz ze szkół ponadgimnazjalnych. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowe spotkanie formacyjne.

REKOLEKCJE
Za tydzień, w III Niedzielę Adwentu rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. dr Piotr Włodyga, benedyktyn ze Starego Krakowa.

TORBY MIŁOSIERDZIA
Dziękujemy za „torby miłosierdzia”. To bardzo piękny gest solidarności z potrzebującymi i znak naszej wrażliwości. Kto jeszcze nie zdążył przynieść torby, prosimy, żeby to zrobić najpóźniej do jutra.

MINISTRANCI
W naszej parafii działa kilka grup, w których można pogłębiać swoją relacje z Panem Bogiem przez katechezę i modlitwę. Wśród nich jest grupa, którą wszyscy widzimy i bez której trudniej byłoby nam uczestniczyć we Mszy św. – to ministranci. Służą do Mszy św. i podczas nabożeństw – są bardzo blisko ołtarza i Pana Jezusa w Eucharystii. Ministranci poza liturgią spotykają się raz w tygodniu, w soboty, na zbiórkach, raz w tygodniu grają razem w piłkę i razem też spędzają część wakacji lub ferii. Wciąż czekamy na nowych kandydatów do służby przy ołtarzu i liczymy na rodziców, że nie zgaszą zapału swoich synów, a nawet ich zachęcą.

DEKOROWANIE KOŚCIOŁA
Jak co roku potrzebujemy pomocy w dekorowaniu i przygotowaniu kościoła na święta. Chętnych do pomocy prosimy o zgłaszanie się po Mszach św.

MSZA ŚW. DLA NIESŁYSZĄCYCH
Msza św. dla niesłyszących w przyszłą niedzielę o godz. 14:30. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiejszą tacę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

I NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 03.12.2017 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. Już od dzisiaj można nabywać duże i małe świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na cele remontowe. Można też nabyć parafialne kartki świąteczne.

AKCJA KATOLICKA
W poniedziałek na Mszę św. na godz. 18:00 a następnie na spotkanie formacyjne zapraszamy Akcje Katolicką.

I ŚRODA I CZWARTEK
W I środę zapraszamy członków Żywego Różańca na godz. 16:00 do sali w domu parafialnym na film o modlitwie różańcowej, a następnie na Mszę św. o godz. 18:00 i na zmianę tajemnic. W I czwartek miesiąca na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego.

NIEPOKALNE POCZĘCIE
W piątek, 8 grudnia, będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tę ważną uroczystość zachęcamy do udziału w Eucharystii. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni, a więc o 7:00, 9:00 i 18:00. Wyjątkowo nie będzie w tym dniu Mszy św. roratniej. Intencje przyjęte na godz. 6:00 rano będą odprawione o godz. 7:00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas w ten piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

RÓŻANIEC RODZICÓW I ZA KAPŁANÓW
W naszej parafii działa kilka grup, w których można pogłębiać swoją relacje z Panem Bogiem przez katechezę i modlitwę. Wśród nich jest Różaniec Rodziców i Różaniec za Kapłanów. Członkowie tych wspólnot modlą się za swoje dzieci lub za kapłanów odmawiając codziennie jedną dziesiątkę różańca. W ostatnim dniu każdego miesiąca spotykają się na wieczornej Mszy św. Członków Różańca Rodziców i wszystkich rodziców, którzy chcą polecać swoje dzieci i ich życiowe drogi Matce Bożej zapraszamy w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszę św. o godz. 18:00. Podczas tej Mszy św. odbędzie się odnowienie Aktu Zawierzenia dzieci Matce Bożej. Po tej Mszy św. będzie można zapisać się do Różańca Rodziców.

NIESZPORY
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o 15:00, a kończymy nieszporami o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy na tę wspólną modlitwę, zwłaszcza w okresie Adwentu.

SCHOLA
Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii zapraszamy w sobotę na godz. 12:00 do sali w domu parafialnym. Schola się wciąż organizuje, więc można do niej dołączyć.

„TORBY MIŁOSIERDZIA”
Można jeszcze zabierać z zakrystii „torby miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 10 grudnia, aby Caritas mogła je wydawać od 13 grudnia.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Msza św. dla niesłyszących wyjątkowo w III niedzielę miesiąca, 17 grudnia o godz. 14:30. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.

I KOMUNIA ŚW.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 pobłogosławimy medaliki dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św., a w poniedziałek 12 grudnia, o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców.

DARMOWE KURSY JĘZYKOWE
Dodatkowy nabór na darmowy kurs języka angielskiego w ramach projektu „Bądź komunikatywny – program podniesienia kompetencji językowych” w środę w godz. 15:00 – 17:00.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
Szczecinek, 26.11.2017 r.


UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego; swoje święto patronalne obchodzi Akcja Katolicka. Po Mszy św. o 9:30 i o 12:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania Najświętszemu sercu Pana Jezusa. Za odmówienie dzisiaj „aktu oddania” można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

WYPOMINKI
Dzisiaj o 17:00 ostatnie wypominki. Pomodlimy się za tych wszystkich, którzy zostali poleceni modlitwie w ostatnich dniach, bez zachowania porządku ulic. O 17:15 zaśpiewamy nieszpory za zmarłych. Jak co roku, począwszy od stycznia raz w miesiącu – w niedzielę – będziemy sprawowali Mszę św. w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

„CUDOWNY MEDALIK”
Apostolat Cudownego Medalika gromadzi się w poniedziałek, 27 listopada, na Mszy św. o godz. 18:00, a następnie na spotkaniu formacyjnym.

I KOMUNIA ŚW.
Rodzice dzieci pierwszokomunijnych spotkają  się w grupach w poniedziałek i środę o 19:00 w Domu Parafialnym, według ustalonego porządku. Informacje na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Spotkanie jest obowiązkowe. Rodzice przychodzą bez dzieci. Wejście od ul. Wojska Polskiego.

RÓŻANIEC RODZICÓW
Zmiana tajemnic dla Różańca Rodziców w czwartek po wieczornej Mszy św.

I PIĄTEK I SOBOTA
W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi w od 17.00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30. Po Mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

SCHOLA
Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii zapraszamy w sobotę na godz. 12:00 do sali w domu parafialnym.

ROZPOCZĘCIE ADWENTU
W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Chcemy wejść uroczyście w ten piękny okres poprzez celebrację nieszporów z obrzędem światła. Odprawimy je w sobotę o godz. 19:30, bardzo serdecznie zapraszamy.
Już od I Niedzieli Adwentu można będzie nabywać małe i duże świece Caritas, w ramach „Dzieła wigilijnej pomocy dzieciom”. W przyszłą niedzielę podczas porannej Mszy świętej pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary, jakie złożymy w zakrystii lub kancelarii parafialnej nabywając opłatki, będą przeznaczone na cele remontowe. Z góry za te ofiary dziękujemy. Będziemy też mieli do nabycia kartki świąteczne z obrazem Bożego Narodzenia z ołtarza w naszym kościele.

„TORBY MIŁOSIERDZIA”
 Od dzisiaj można zabrać z zakrystii „torbę miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 10 grudnia, aby Caritas mogła je wydawać od 13 grudnia.

LEKTORZY
W naszej parafii działa kilka grup, w których można pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem przez katechezę i modlitwę. Wśród nich jest grupa lektorów, którzy spotykają się co drugi poniedziałek na spotkaniu formacyjnym w formie „kręgu biblijno-liturgicznego”. Lektorzy posługują podczas Mszy św. wykonując czytania. Spotkanie lektorów odbędzie się jutro o 19:00. Osoby chętne zapraszamy na jutrzejsze spotkanie.

REKOLEKCJE
W tym roku rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy od III Niedzieli Adwentu, 17 grudnia. Poprowadzi je o. Piotr Włodyga, benedyktyn ze Starego Krakowa.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism. Mamy jeszcze kalendarze na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 19.11.2017 r.

BIERZMOWANIE
Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum. Po tej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców. Bardzo prosimy o obecność.

WYPOMINKI
W miesiącu listopadzie modlimy się w sposób szczególny za naszych zmarłych. Dzisiaj i we wszystkie niedziele listopada wypominki o godz. 17:00. Od poniedziałku do soboty „modlitwa wypominkowa” o godz. 17:30. W piątek „wypominki” o 17:15, a na 17:30 zapraszamy na nieszpory za zmarłych. Porządek „modlitwy wypominkowej”, tzn. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

I KOMUNIA ŚW.
W tym tygodniu rodzice dzieci pierwszokomunijnych będą mieli swoje spotkania w grupach według ustalonego porządku. Jeżeli rodzice nie mogli lub nie będą mogli być na spotkaniu ze swoją grupą prosimy ich o dołączenie się do innej grupy, w dniu, który im odpowiada. Informacje o grupach znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Spotkanie jest obowiązkowe. Rodzice przychodzą bez dzieci. Wejście od ul. Wojska Polskiego.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
Następna niedziela, to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego; jest to jednocześnie święto patronalne Akcji Katolickiej, którą zapraszamy na Mszę św. na godzinę 12:30, a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

ŻYWY RÓŻANIEC
W naszej parafii działa kilka grup, w których można pogłębiać swoją relacje z Panem Bogiem przez katechezę i modlitwę. Wśród nich jest Żywy Różaniec. Jego członkowie spotykają się w I środy miesiąca po wieczornej Mszy św. Na dzień dzisiejszy potrzebujemy kilku osób w różach, czyli wspólnotach liczących 20 osób. Przynależąc do Żywego Różańca włączamy się w wielkie dzieło modlitwy w różnych intencjach odmawiając każdego dnia jedną dziesiątkę różańca. Osoby chętne mogą się zgłaszać do ks. Marcina.

SCHOLA
Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholi zapraszamy w sobotę na godz. 12:00 do sali w domu parafialnym.

DARMOWE KURSY JĘZYKOWE
Szkoła Języków Obcych z Zielonej Góry organizuje w naszej parafii darmowe kursy języka niemieckiego i angielskiego w ramach projektu „ Bądź komunikatywny – program podniesienia kompetencji językowych”. Szczegółowe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy od najbliższej środy w godz. 15:00 – 17:00.

KSIĄŻKA
W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć książkę napisaną przez ks. prof. Lecha Bończę-Bystrzyckiego o dziejach parafii ewangelickiej, która istniała w naszym mieście do 1945 roku. Znajdziemy w niej historię naszego kościoła oraz jego archiwalne fotografie. Cena książki to 20 zł.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Mamy jeszcze diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 12.11.2017 r.

KOŚCIÓŁ W POTRZEBIE
Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

TACA NA REMONT I OGRZEWANIE
Taca dzisiejsza jest przeznaczona na cele remontowe i na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

LEKTORZY
Jutro o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

WYPOMINKI
W miesiącu listopadzie modlimy się w sposób szczególny za naszych zmarłych. Dzisiaj i we wszystkie niedziele listopada wypominki o godz. 17:00. Od poniedziałku do soboty „modlitwa wypominkowa” o godz. 17:30. W piątek „wypominki” o 17:15, a na 17:30 zapraszamy na nieszpory za zmarłych. Porządek „modlitwy wypominkowej”, tzn. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej (zobacz).

I KOMUNIA ŚW.
W tym tygodniu rodzice dzieci pierwszokomunijnych rozpoczynają swoje spotkania w grupach. Spotkania będą się odbywały w poniedziałek, środę i czwartek o 19:00 w Domu Parafialnym według ustalonego porządku. Informacje na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej (zobacz).
Spotkanie jest obowiązkowe. Rodzice przychodzą bez dzieci. Wejście od ul. Wojska Polskiego.

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
W naszej parafii działa kilka grup, w których można pogłębiać swoją relacje z Panem Bogiem przez katechezę i modlitwę. Wśród nich jest Odnowa w Duchu Świętym, która spotyka się we wtorki o godz. 19:00 i zaprasza wszystkich, którzy chcieliby się wspólnie modlić i słuchać słowa Bożego.

BANKOWCY
Duszpasterstwo pracowników banków zapraszamy w środę na godz. 18:00 na Mszę św., a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

BIERZMOWANIE
W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum. Po tej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców. Bardzo prosimy o obecność na tym spotkaniu.

ANTONINA KRZYSZTOŃ
Przeniesiony koncert Antoniny Krzysztoń odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego.

DARMOWE KURSY JĘZYKOWE
Szkoła Języków Obcych z Zielonej Góry organizuje w naszej parafii darmowe kursy języka niemieckiego i angielskiego w ramach projektu „ Bądź komunikatywny – program podniesienia kompetencji językowych”. Szczegółowe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej (zobacz). Zapisy od najbliższej środy w godz. 15:00 – 17:00.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Mamy jeszcze diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 05.11.2017 r.


WYPOMINKI
W miesiącu listopadzie modlimy się w sposób szczególny za naszych zmarłych. Dzisiaj i we wszystkie niedziele listopada wypominki o godz. 17:00. Od poniedziałku do soboty „modlitwa wypominkowa” o godz. 17:30. W piątek „wypominki” o 17:15, a na 17:30 zapraszamy na nieszpory za zmarłych. W najbliższy piątek będziemy się modlili za zmarłych pracowników służby zdrowia ze Szczecinka i okolic. Porządek „modlitwy wypominkowej”, tj. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

ODPUST DLA ZMARŁYCH
Jeszcze do 8 listopada możemy uzyskać odpust dla naszych zmarłych. Dla uzyskania odpustu zupełnego należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, pomodlić się w intencjach Ojca św. oraz nawiedzić cmentarz modląc się za zmarłych.

PORADNIA RODZINNA
Jutro od godz. 17:00 czynna jest w naszej parafii poradnia rodzinna.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w poniedziałek o godz. 19:00, w kościele.

ŻYWY RÓŻANIEC
W środę po Mszy Świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.

SYNOD
W czwartek o godz. 18:00 pomodlimy się w intencji Synodu naszej diecezji, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W sobotę przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. za Ojczyznę, z okazji Święta Niepodległości, zostanie odprawiona o godz. 11:00. Obchody o charakterze patriotycznym rozpoczną się o godz. 12:00 pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Msze Święte 11 listopada będą sprawowane w porządku dnia powszedniego, a więc o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 oraz dodatkowa o 11:00. W tym dniu obchodzi imieniny ks. Marcin – za solenizanta będziemy się modlili podczas Mszy św. o godz. 18:00.

KOŚCIÓŁ W POTRZEBIE
Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

TACA NA REMONT I OGRZEWANIE
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe i na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

I KOMUNIA ŚW.
W przyszłym tygodniu (13.11-16.11) rodzice dzieci pierwszokomunijnych rozpoczynają swoje spotkania w grupach. Spotkania będą się odbywały w poniedziałek, środę i czwartek o 19:00 w Domu Parafialnym według ustalonego porządku. Informacje na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

ZADUSZKI JAZZOWE
Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na V Szczecineckie Zaduszki Jazzowe. Msza św. w intencji wszystkich szczecineckich muzyków i artystów, którzy odeszli już do wieczności, zostanie odprawiona 10 listopada o godzinie 18:30 w parafii pw. Ducha Św. Szczegóły tego wydarzenia na plakatach.

ANTONINA KRZYSZTOŃ
Przeniesiony koncert Antoniny Krzysztoń odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 12 listopada o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego.

ZAPAŁKA NIE OGRZEJE
Dzisiaj po Mszy św. (9:30; 11:00; 12:30) spotkamy przed kościołem młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w ZS nr 2 z zapałami z logo Caritas. Nabywając te zapałki pomagamy w zbiórce funduszy na opał dla osób potrzebujących.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Mamy jeszcze diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 29.10.2017 r.


RÓŻANIEC
Przed nami ostatnie dwa dni wspólnej modlitwy różańcowej. Dzisiaj różaniec godz. 17:00, a w poniedziałek i wtorek o 17:30. Ostatni różaniec dla dzieci w poniedziałek o 16:45; dzieci przynoszą w poniedziałek plansze.

LEKTORZY
Spotkanie formacyjne dla lektorów w poniedziałek o godz. 19:00.

„NOC ŚWIĘTYCH”
Do uroczystości Wszystkich Świętych przygotujemy się we wtorek, 31 października, przez tradycyjną w naszej parafii „Noc Świętych”. O godz. 19:00 nastąpi wprowadzenie relikwii do kościoła i rozpocznie się czuwanie, które zakończy się ok. 21:30. Dla kandydatów do bierzmowania „Noc Świętych” jest spotkaniem formacyjnym.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 listopada na cmentarzu od godz. 8:00 przy kaplicy cmentarnej będzie odmawiany różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Ofiary składane na cmentarzu będą przeznaczone na potrzeby naszej szczecineckiej bursy prowadzonej przez Caritas. O godz. 13:00 rozpocznie się na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją przez cmentarz. Ważna informacja: nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Prosimy tak sobie zorganizować czas, aby w tym dniu być na Mszy św. w kościele – jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. W naszym kościele będziemy sprawowali Msze św. jak każdą niedzielę; nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12:30.

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
W czwartek, w „Dzień zaduszny” Msze św. będziemy sprawowali, jak w dzień powszedni, tzn. o 7:00, 9:00 i 18:00. W tym dniu rozpoczniemy naszą szczególną modlitwę za zmarłych; od godz. 17:15 będą odczytywane „wypominki”, a o godz. 17:30 odprawimy nieszpory za zmarłych; jest to piękna modlitwa liturgiczna, na którą składa się przede wszystkim śpiew psalmów – serdecznie zapraszamy. Tak też będzie wyglądała nasza modlitwa „wypominkowa” w piątki listopada, a więc w najbliższy piątek. W pozostałe dni powszednie od wtorku do soboty będziemy się modlili za zmarłych o godz. 17:30, a w niedziele o 17:00. Porządek modlitwy „wypominkowej”, tj. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Koperty „na wypominki” znajdziemy na bocznych ołtarzach. „Wypominki” składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej oraz w specjalnym koszu.

ODPUST DLA ZMARŁYCH
W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust dla naszych zmarłych, codziennie dla jednego zmarłego. Dla uzyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, pomodlić się w intencjach Ojca św. oraz nawiedzić cmentarz modląc się za zmarłych.

ZAPAŁKA NIE OGRZEJE
Od poniedziałku, już po raz kolejny będziemy mogli spotkać młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w ZS nr 2 na cmentarzu z zapałkami z logo Caritas, a w następną niedzielę po Mszach św. przy naszym kościele. Akcja ma pomóc w zbiórce funduszy na zakup opału dla osób potrzebujących.

HOSPICJUM
W uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu odbędzie się kwesta na rzecz wyposażenia Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W związku z tym, że I środa miesiąca, wypadnie w uroczystość Wszystkich Świętych, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca odbędzie się w II środę miesiąca. W I czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę św. zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. W I sobotę odwiedzimy chorych od godz. 9:30. Kontynuujemy wspólne odprawianie I sobót miesiąca zgodnie z życzeniem Maryi z Fatimy. Po Mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo I-sobotnie.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

GOŚĆ NIEDZIELNY I KALENDARZE
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Mamy do nabycia kalendarze diecezjalne na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 22.10.2017 r.


NIEDZIELA MISYJNA
Dzisiaj niedziela misyjna. Modlimy sią za misje, misjonarzy i o powołania misyjne. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby misji.

RÓŻANIEC
Przed nami ostatni pełny tydzień wspólnej modlitwy różańcowej. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16:45; młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku na godz. 17:30; w sobotę różaniec dla wszystkich po Mszy św. o godz. 9:00, w niedzielę godz. 17:00.

„CUDOWNY MEDALIK”
Apostolat „Cudownego Medalika” gromadzi się na Mszy św. i spotkaniu formacyjnym w piątek, 27 października, o godz. 18:00.

„NOC ŚWIĘTYCH”
Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Do tej ważnej uroczystości przygotujemy się w przeddzień, 31 października, przez tradycyjną w naszej parafii „Noc Świętych”. Rozpoczęcie o godz. 19:00. Na „Noc Świętych” zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania – będzie to ich spotkanie formacyjne.

WSZYSTKCH ŚWIĘTYCH NA CMENTARZU
Tradycyjnie 1 listopada na naszym cmentarzu będzie się odbywała modlitwa za zmarłych. Od godz. 8:00 przy kaplicy cmentarnej będzie odmawiany różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Ofiary składane na cmentarzu będą przeznaczone na potrzeby naszej szczecineckiej bursy prowadzonej przez Caritas. O godz. 13:00 rozpocznie się na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją przez cmentarz, na które serdecznie zapraszamy.

Ważna informacja: nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Prosimy tak sobie zorganizować czas, aby w tym dniu być na Mszy św. w kościele – jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. W naszym kościele będziemy sprawowali Msze św. jak każdą niedzielę; nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12:30, abyśmy mogli wziąć udział w procesji na cmentarzu.

„WYPOMINKI”
Przygotowujemy się do listopadowej modlitwy za zmarłych. Koperty „na wypominki” znajdziemy na bocznych ołtarzach. Prosimy o zaznaczenie ulicy, co ułatwi uporządkowanie naszej modlitwy. „Wypominki” składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a przed Mszą św. również w koszu wystawionym przed amboną.

REMONTY I RENOWACJE
Prawdopodobnie w tym tygodniu zniknie z wieży naszego kościoła rusztowanie i będziemy się mogli ucieszyć odnowioną ścianą zachodnią wieży. Prosimy o wyrozumiałość w związku z zamknięciem jeszcze dzisiaj głównych drzwi kościoła. Do renowacji oddaliśmy witraż z klatki schodowej na balkony od strony domu parafialnego, który powinien wrócić w tym tygodniu.

HOSPICJUM
W uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu odbędzie się kwesta na rzecz wyposażenia Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu.

GOŚĆ NIEDZIELNY I KALENDARZE
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Mamy do nabycia kalendarze diecezjalne na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 15.10.2017 r.

RÓŻANIEC
Zapraszamy na wspólny różaniec. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30 (bezpośrednio po porannej Mszy św.); w niedziele wspólny różaniec o godz. 17:00.

PWMW
W poniedziałek o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencjach, w których modli się Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej; zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich jej członków.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów. Osoby, które chciałyby czytać podczas Mszy św. prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA
W środę, w święto św. Łukasza Ewangelisty zapraszamy pracowników służby zdrowia (lekarzy, pielęgniarki, położne, farmaceutów, ratowników medycznych i opiekunów medycznych) na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

INTENCJE
Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy o potwierdzenie ślubów przyjętych na nowy rok. Przypominam, że mamy jeszcze trochę wolnych intencji na listopad i grudzień.

WIEŻA
Remont ściany zachodniej naszej wieży zmierza do końca. Obecnie trwają prace na najniższym poziomie, na wysokości wejścia i dlatego główne drzwi do kościoła są dzisiaj zamknięte.

„LICZENIE”
Dzisiaj odbywa się coroczne liczenie wiernych w celu ustalenia liczby uczęszczających na Mszę św. oraz przyjmujących Komunię św.

POSŁUGA W PARAFII
Są takie przestrzenie w naszej parafii, w których koniecznie potrzebujemy pomocy i zaangażowania naszych wiernych. Miejscem takim jest m.in. „Caritas”. Czekamy na każdego, kto chciałby się zaangażować, poświęcając trochę swojego czasu.

„WYPOMINKI”
Przygotowujemy się do listopadowej modlitwy za zmarłych. Koperty „na wypominki” znajdziemy na bocznych ołtarzach. Prosimy o zaznaczenie ulicy, co ułatwi uporządkowanie naszej modlitwy. „Wypominki” składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a przed Mszą św. również w koszu wystawionym przed amboną.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KONCERT
W przyszłą niedzielę w ramach dni kultury chrześcijańskiej odbędzie się w kościele pw. Ducha Świętego koncert Antoniny Krzysztoń. Początek koncertu o godz. 19:00.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 08.10.2017 r.


XVII DZIEŃ PAPIESKI
Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Młodzież z naszej wspólnoty oazowej oraz harcerze przeprowadzają zbiórkę ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z zebranych środków funduje się stypendia dla ubogiej młodzieży, również z terenu naszej diecezji.

NIESŁYSZĄCY
Zapraszamy dzisiaj o 14:30 na Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym.

RODZICE PO STRACIE
We wtorek o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencji rodziców, którzy utracili dziecko. Już tradycyjnie modlimy się za nich w każdy drugi wtorek miesiąca.

BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie we czwartek o godz. 18:45.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W piątek, 13 października, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

POGRZEB DZIECI UTRACONYCH
W najbliższą sobotę, 14 października, odbędzie się w naszym mieście zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się z nimi solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12:00 Mszą św. w intencji rodziców, którą będziemy sprawowali w naszym kościele. O godz. 13:00 rozpocznie się dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej.

RÓŻANIEC
Zapraszamy na wspólny różaniec. Nabożeństwa różańcowe dla  dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30 (bezpośrednio po porannej Mszy św.); w niedziele wspólny różaniec o godz. 17:00.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Przypominamy, że jeszcze tylko w poniedziałek od 16:00 do 17:30 oraz we wtorek od 19:00 do 20:00 zapisujemy dzieci do I Komunii św. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:00 pobłogosławimy dzieciom różańce, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców.

INTENCJE
Od wtorku zaczniemy przyjmować intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy o potwierdzenie Mszy św. gregoriańskich i ślubów przyjętych na nowy rok. Przypominam, że mamy jeszcze trochę wolnych intencji na listopad i grudzień.

NOCLEGI
W tym tygodniu od piątku do niedzieli będziemy gościli w naszej parafii młodzież z Ruchu Światło - Życie. Tradycyjnie prosimy naszych parafian o przyjęcie tych młodych ludzi do siebie na nocleg. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

„LICZENIE”
W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczne liczenie wiernych w celu ustalenia liczby uczęszczających regularnie na Mszę św. oraz przyjmujących Komunię św.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego i innych czasopism.

ŻYCZENIA

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 01.10.2017 r.


NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE
Rozpoczyna się październik – miesiąc  nabożeństw różańcowych. Zapraszamy na wspólny różaniec dzisiaj i we wszystkie niedziele października na godz. 17:00. W ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe dla  dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30.

PORADNIA RODZINNA
Jutro od godz. 17:00 czynna jest w naszej parafii poradnia rodzinna.

AKCJA KATOLICKA
Jutro po Mszy św. o godz. 18:00 Akcja Katolicka ma spotkanie formacyjne.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych, w I czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30.

PIĘĆ I SOBÓT
Odpowiadając na prośbę wielu naszych parafian będziemy do końca tego roku  kontynuowali wspólne odprawianie pięciu pierwszych sobót miesiąca. Matka Boża obiecała w Fatimie, że przybędzie w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut będą rozmyślali nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia. Osoby, które są w trakcie odprawiania lub chcą zacząć lub zacząć od nowa będą mogły to zrobić w najbliższą sobotę.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Kontynuujemy zapisy dzieci do I Komunii św. Dziecko zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. W tym tygodniu zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałek od 16:00 do 17:30, we wtorek od 19:00 do 20:00 oraz w sobotę od 11:00 do 12:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka. Zapisy dzieci potrwają do 10 października.

RÓŻANIEC DO GRANIC / JERYCHO RÓŻAŃCOWE
Jesteśmy zaproszeni do modlitwy różańcowej na granicach naszego kraju, która odbędzie się w sobotę 7 października. Będzie to wołanie do Boga, przez orędownictwo Maryi, o ochronę, pokój i nawrócenie dla naszej ojczyzny. Można się udać do jednego z kościołów stacyjnych w miastach nadmorskich czyli nadgranicznych lub wziąć udział w modlitwie różańcowej w ramach „Jerycha Różańcowego” w naszym kościele. Program „Jerycha Różańcowego” znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Wyjazd na „Różaniec do granic” do kościoła stacyjnego w Mielnie organizuje parafia św. Rozalii. zobacz...

XVI DZIEŃ PAPIESKI
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XVII Dzień Papieski. Młodzież z naszej wspólnoty oazowej oraz harcerze przeprowadzą zbiórkę ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z zebranych środków funduje się stypendia dla ubogiej młodzieży, również z terenu naszej diecezji.

TACA REMONTOWA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na cele remontowe.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

INTENCJE
Zachęcamy do ofiarowania Mszy św. za żywych i zmarłych. Mamy jeszcze trochę wolnych intencji na listopad i grudzień.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
W naszym kościele można skorzystać z sakramentu pokuty w niedziele przed każdą Mszą św. (ok. 15 min.) i w czasie Mszy św. – księża spowiadają tak długo, jak potrzeba. W dni powszednie może być czasami trudność z wyspowiadaniem się podczas Mszy św. o godz. 9:00 w związku z nieobecnością księży, którzy są na katechezie. W związku z tym zachęcamy do przychodzenia do spowiedzi chociaż kilka minut przed Msza św. W tym tygodniu, do czwartku, dwóch księży będzie na rekolekcjach kapłańskich i też może być trudność ze spowiedzią podczas Mszy św.

„ZATRZYMAJ ABORCJĘ”
Kontynuujemy zbieranie podpisów pod projektem ustawy wykluczającej zabicie dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Do włączenia się w tę inicjatywę zachęca nasz biskup Edward Dajczak w specjalnym komunikacie. Listy do podpisu znajdziemy w kruchcie kościoła.

NABÓR DO ŚWIETLICY
Przyjmujemy dzieci ze szkoły podstawowej do naszej parafialnej świetlicy środowiskowej. Jest ona czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-18:00. Zapewniamy dzieciom w tym czasie profesjonalną opiekę, twórcze spędzanie czasu i pomoc w odrabianiu lekcji.

NOCLEGI
W dniach od 15 do 17 października będziemy gościli w naszej parafii młodzież z Ruchu Światło-Życie. Tradycyjnie prosimy naszych parafian o przyjęcie tych młodych ludzi do siebie na nocleg. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KSIĄŻECZKI NIEDZIELNE
Dzieciom rozdajemy po Mszy św. obrazki do książeczek niedzielnych oraz książeczki, do których dzieci będą wklejały obrazki.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 24.09.2017 r.

RÓŻANIEC ZA PARAFIĘ
Zapraszamy na różaniec za parafię we wtorki o 17:30.

BIERZMOWANIE
W środę o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży, która ma wiosną przyjąć sakrament bierzmowania.

ADORACJA i NIESZPORY W PIĄTEK
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o godz. 15:00, a kończymy wspólnymi nieszporami o godz. 17:30.

RÓŻANIEC RODZICÓW
W sobotę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla różańca rodziców i różańca za kapłanów.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Kontynuujemy zapisy dzieci do I Komunii świętej. Dziecko do I Komunii świętej zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. W tym tygodniu zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałek od 16:00 do 17:30 oraz we wtorek i czwartek od 19:00 do 20:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka. Zapisy dzieci potrwają do 10 października.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KSIĄŻECZKI NIEDZIELNE
Dzieciom rozdajemy po Mszy św. obrazki do książeczek niedzielnych oraz książeczki, do których dzieci będą wklejały obrazki.

„ZATRZYMAJ ABORCJĘ”
Kontynuujemy zbieranie podpisów pod projektem ustawy wykluczającej zabicie dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Listy do podpisu znajdziemy w kruchcie kościoła. Do złożenia podpisu potrzebny jest PESEL. Prosimy o dokładne wpisywanie adresu wraz z kodem pocztowym. Wszystkie potrzebne informacje wraz z treścią projektu ustawy można znaleźć na naszej stronie internetowej.

DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
W czwartek od otwarcia wystawy „Przestrzeń Boga według Jerzego Nowosielskiego” w Muzeum Regionalnym w Szczecinku rozpoczną się w naszym mieście kolejne Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program na plakatach i ulotkach do zabrania.

RÓŻANIEC DO GRANIC
Jesteśmy zaproszeni do wielkiej modlitwy różańcowej na granicach naszego kraju, która odbędzie się 7 października we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Będzie to wołanie do Boga, przez orędownictwo Maryi, o ochronę, pokój i nawrócenie dla naszej ojczyzny. Można się udać do jednego z kościołów stacyjnych w miastach nadmorskich czyli nadgranicznych lub wziąć udział w modlitwie różańcowej w ramach Jerycha Różańcowego w naszym kościele. Wyjazd do kościoła stacyjnego w Milenie organizuje parafia św. Rozalii. Szczegóły na plakacie i ulotkach do zabrania.

KATECHEZY NEOKATECHUMENALNE
Parafia Ducha Świętego zaprasza na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży. Będą się odbywały od 25 września w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00.

ŻYCZENIA.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 17.09.2017 r.

PWMW
W poniedziałek o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencjach, w których modli się Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej; zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich jej członków.

RÓŻANIEC ZA PARAFIĘ

Zapraszamy na różaniec za parafię we wtorki o 17:30.

ADORACJA I NIESZPORY W PIĄTEK

Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o godz. 15:00, a kończymy wspólnymi nieszporami o godz. 17:30.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Kontynuujemy zapisy dzieci do I Komunii św. Przypominamy, że do I Komunii św. dzieci przystępują w swojej rodzinnej parafii, a nie w parafii, na terenie której uczęszczają do szkoły. Dziecko do I Komunii św. zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16:00 do 17:30; we wtorki od 19:00 do 20:00 oraz w soboty od 11:00 do 12:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka. Zapisy dzieci potrwają do 10 października.

GOŚĆ NIEDZIELNY

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KSIĄŻECZKI NIEDZIELNE

Dzieciom rozdajemy po Mszy św. obrazki do książeczek niedzielnych oraz książeczki, do których dzieci będą wklejały obrazki.

TACA NA SKRZATUSZ

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Sanktuarium w Skrzatuszu.

„ZATRZYMAJ ABORCJĘ”

Kontynuujemy zbieranie podpisów pod projektem ustawy wykluczającej zabicie dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Listy do podpisu znajdziemy w kruchcie kościoła. Do złożenia podpisu potrzebny jest PESEL. Prosimy o dokładne wpisywanie adresu wraz z kodem pocztowym. Wszystkie potrzebne informacje wraz z treścią projektu ustawy można znaleźć na naszej stronie internetowej.

ŻYCZENIA

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 10.09.2017 r.

ODPUST PARAFIALNY
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach do odpustu parafialnego.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj, o godz. 14:30, w naszym kościele Msza św. dla osób niesłyszących, w języku migowym.

RÓŻANIEC ZA PARAFIĘ
Wznawiamy odmawianie różańca za parafię we wtorki o 17:30.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W środę, 13 września, po wieczornej Mszy św. odprawimy Nabożeństwo Fatimskie, które połączymy z Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

SKRZATUSZ
16 i 17 września odbędzie się pielgrzymka diecezjalna do Sanktuarium w Skrzatuszu. Młodzież zachęcamy do wyjazdu na doroczne spotkanie młodych w sobotę, 16 września. Wyjazd nastąpi o godz. 10:00, a powrót ok. godz. 24:00. Koszt wyjazdu dla młodzieży to 20 zł. Zapisywać się można w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz u księży i katechetów. Wyjazd dla dorosłych w niedzielę, 17 września, o godz. 8:00. Koszt wyjazdu 25 zł; zapisy od dzisiaj w zakrystii.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca 2018 r. Do I Komunii św. dzieci przystępują w swojej rodzinnej parafii, a nie w parafii, na terenie której uczęszczają do szkoły. Zgłaszanie dzieci do I Komunii św. rozpoczynamy w tym tygodniu i potrwa ono do 10 października. Dziecko do I Komunii św. zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16:00 do 17:30; we wtorki od 19:00 do 20:00 oraz w soboty od 11:00 do 12:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka.

BIERZMOWANIE
Osoby dorosłe, które z różnych przyczyn nie przyjęły sakramentu bierzmowania mogą się zgłaszać jeszcze w tym tygodniu do ks. Dawida, dzisiaj po Mszach św. lub w środę w kancelarii parafialnej.

ROZPOCZĘCIE PRACY FORMACYJNEJ
Wszystkie grupy działające w parafii, a więc „Oazę”, „Odnowę”, Żywy Różaniec, Różaniec Rodziców, „Cudowny Medalik”, scholę, ministrantów, kandydatów do bierzmowania, lektorów, Akcję Katolicką, „Caritas”, PWMW, „bankowców” i drużynę harcerską zapraszamy na Mszę św. w czwartek, 14 września w święto Podwyższenia Krzyża na godz. 18:00. Tą Mszą św. rozpoczniemy rok pracy formacyjnej. Jednocześnie zachęcamy do włączania się do grup parafialnych. Potrzebujemy chłopców do służenia przy ołtarzu – kandydaci mogą się zgłaszać do ks. Marcina. Na chętnych czeka też drużyna harcerska. Róże  różańcowe potrzebują kilku nowych członków. Wszystkie wymienione wcześniej grupy są otwarte i zapraszają do uczestnictwa. W czasie tej Mszy św. będziemy się modlili również w intencji synodu naszej diecezji, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI
We wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. Członków i osoby zainteresowane zapraszamy na Mszę św. o 7:30 do parafii Ducha Świętego.

GOŚĆ NIEDZIELNY Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KSIĄŻECZKI NIEDZIELNE
Dzieciom rozdajemy po Mszy św. obrazki do książeczek niedzielnych, a same książeczki dzieci otrzymają w najbliższym czasie.

TACA „REMONTOWA”
Dzisiejszą tacę przeznaczymy na cele remontowe.

TACA NA SKRZATUSZ
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

ŚWIETLCA
Rozpoczęła już działalność nasza parafialna świetlica środowiskowa „Magdalenka”. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 12:00 do 18:00. Świetlica zatrudni wychowawcę. Zainteresowane osoby z wykształceniem pedagogicznym proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.

„ZATRZYMAJ ABORCĘ”
Kto chciałby poprzeć projekt ustawy wykluczający zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby może to zrobić od dzisiaj po Mszy św. w kruchcie kościoła. Do złożenia podpisu potrzebny jest PESEL.

„JADŁODZIELNIA”
W naszym mieście, przy ul. Rzemieślniczej 2/6 zaczyna działalność „jadłodzielnia”. Jest to miejsce, w którym można się podzielić jedzeniem. Celem działania „jadłodzielni” jest pomoc wzajemna i ograniczenie marnowania żywności. Szczegółowe informacje na stronie parafii.

DZWONY, ŁAWKI, SKARBONKI
Bardzo dziękujemy Panu, który naprawił uszkodzoną w wyniku włamania skarbonkę. Jest w naszym kościele kilka ławek, które wymagają naprawy – szukamy stolarza. Od około miesiąca nie działają nasze dzwony. Powodem tego jest poważne uszkodzenie sterowania napędem, być może w wyniku burzy.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 03.09.2017 r.

KANCELARIA
Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie w zwykłym porządku, a więc od wtorku do piątku od godz. 16:00 do 17:00 i w soboty od 10:00 do 11:00.

LEKTORZY
Spotkanie formacyjne dla lektorów w poniedziałek o godz. 19:00.

ŻYWY RÓŻNIEC
W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

BIERZMOWANIE
Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych w środę, 6 września o godz. 19.00, a z klas III gimnazjalnych w czwartek o godz. 18.45 w Domu Parafialnym. Istnieje możliwość dołączenia do grupy kandydatów dorosłych, którzy z różnych powodów nie przyjęli tego sakramentu. Informacje u ks. Dawida w niedzielę po Mszach św. oraz w środę w kancelarii parafialnej.

ODPUST PARAFIALNY
W piątek, 8 września, będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia NMP – odpust parafialny i jednocześnie kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli największe święto naszej wspólnoty. Wszystkich zapraszamy w tym dniu do udziału w Eucharystii. Msze św. będziemy sprawowali o godz. 7:00 i 9:00 oraz uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18:00. Będzie jej przewodniczył ks. prał. Zbigniew Regliński. Po Mszy św. odmówimy Litanię Loretańską do Matki Bożej i przejdziemy w procesji Eucharystycznej. Aby zyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunie św. w naszym kościele, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu. Dodatkowa okazja do spowiedzi w czwartek podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w piątek od godz. 16:30. W dniu odpustu, ze względu na uroczystość, na terenie naszej parafii nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przez cały dzień odpustu będzie trwała w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00, a zakończy o godz. 17:45. W zakrystii można się zapisać na konkretne godziny adoracji. Ofiarujemy ją w intencji naszej parafii. Podczas Adoracji o godz. 15:00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia, o 12:00 odmówimy Anioł Pański i Różaniec, a o 17:00 Nieszpory.
W dniu odpustu kancelaria będzie nieczynna.
Bardzo prosimy o pomoc w uporządkowaniu kościoła oraz terenu przy kościele na uroczystość odpustową. Porządki rozpoczniemy w środę o godz. 16:00.

SKRZATUSZ
16 i 17 września odbędzie się pielgrzymka diecezjalna do Sanktuarium w Skrzatuszu. Młodzież zachęcamy do wyjazdu na doroczne spotkanie młodych w sobotę, 16 września – wyjazd o godz. 10:00, a powrót ok. godz. 24:00; koszt wyjazdu to 20 zł. Zapisywać się można już od dzisiaj w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz u księży i katechetów. Wyjazd dla dorosłych w niedzielę, 18 września, o godz. 8:00. Koszt wyjazdu 25 zł; zapisy od dzisiaj w zakrystii.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę, o godz. 14:30, odprawiona będzie w naszym kościele Msza św. dla osób niesłyszących, w języku migowym. Bardzo prosimy o poinformowanie osób zainteresowanych.

ZBIÓRKA DO PUSZEK
W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek na pomoc tym, którzy ucierpieli w wyniku nawałnic 5700 PLN. Bardzo dziękujemy za te ofiary, które przekazaliśmy już do „Caritas” diecezji.

TACA „REMONTOWA”
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca; tacę z tej niedzieli przeznaczymy na cele remontowe.

„ZATRZYMAJ ABORCĘ”
Powstała nowa inicjatywa obywatelska, której celem jest zmiana ustawy z roku 1993 dopuszczającej aborcję w trzech przypadkach. Nowy projekt ustawy zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Aby projekt musiał być procedowany przez Sejm trzeba zebrać 100 tys. podpisów. Ich zbieranie rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. Do złożenia podpisu potrzebny jest PESEL.
Zobacz więcej...

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KSIĄŻECZKI NIEDZIELNE
Podobnie jak w roku ubiegłym zapraszamy dzieci do zbierania obrazków z niedzielnych Mszy św. i wklejanie ich do specjalnych książeczek. Obrazki dzieci otrzymają już od dzisiaj, a książeczki w najbliższym czasie.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 27.08.2017 r.

NOWY KAPŁAN W NASZEJ PARAFII
Wczoraj rozpoczął posługę w naszej parafii ks. Marcin Kościński. Witamy go serdecznie i życzymy owocnej pracy w naszej wspólnocie.

KONIEC PORZĄDKU LETNIEGO
Dzisiaj ostatni raz zapraszamy na Mszę św. o godz. 20:00.

ZBIÓRKA DO PUSZEK
Zgodnie z zarządzeniem naszego biskupa Edwarda dzisiaj po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę ofiar na pomoc tym wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku burz i nawałnic w województwie pomorskim.

RÓŻANIEC RODZICÓW
Zmiana tajemnic dla „różańca rodziców” i „za kapłanów” we czwartek, 31 sierpnia, po Mszy św. o godz. 18:00. Po zmianie tajemnic wszystkich członków „różańca rodziców” i „za kapłanów” zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej z okazji 2. rocznicy powstania róż.

I PIĄTEK, I SOBOTA
W tym tygodniu przypadnie I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00, w I sobotę od godz. 9:30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

NIESZPORY
Od najbliższego piątku, po przerwie wakacyjnej, zapraszamy na nieszpory, na godz. 17:30, którymi zakończymy piątkową adorację Najświętszego Sakramentu.

PIĘĆ I SOBÓT
Matka Boża obiecała w Fatimie, że przybędzie w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut będą rozmyślali nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia. W I sobotę września, na Mszy św. o godz. 9:00, zakończymy wspólne odprawianie „pięciu I sobót”.

ADORACJA WYNAGRADZAJĄCA
W tę samą sobotę, 2 września, ma się odbyć w naszym mieście planowany koncert zespołu satanistycznego, który w tekstach swoich piosenek obraża wprost Boga, Najświętszą Maryję Pannę i świętych, a tym samym wszystkich wierzących. W tym dniu w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, od godz. 15:00 do 24:00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wynagrodzenia Bogu.

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę św. o godz. 11:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy tornistry pierwszoklasistom.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Dzisiaj w „Gościu”, który w zwykłej cenie 5zł dodatek – film fabularny „Misja”, uhonorowany Oscarem za najlepsze zdjęcia, z Robertem De Niro i muzyką Ennio Morricone.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 20.08.2017 r.

MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
W sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni. Na Mszy św. o godz. 9:00 będziemy się modlili w intencji Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, które obchodzi 20-lecie istnienia. Po Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Z okazji kolejnej rocznicy Ślubów Jasnogórskich zostanie wyeksponowana w nawach bocznych naszego kościoła wystawa pokonkursowa „Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych”.

KONIEC PORZĄDKU LETNIEGO
W przyszłą niedzielę ostatni raz zapraszamy na Mszę św. o godz. 20:00.

PLECAK PEŁEN UŚMIECHU
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Caritas „plecak pełen uśmiechu”. Wypełnione pomocami szkolnymi plecaki trafią do dzieci, dla których były przeznaczone.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 13.08.2017 r.


KONCERT
Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele drugi w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra pan Bogdan Narloch. Będziemy mogli posłuchać również męskiego zespołu wokalny muzyki cerkiewnej „St. Seraphim of Sarov” z Serbii. Ze względu na koncert ostatnia Msza św. rozpocznie się wyjątkowo 30 min później, a więc o godz. 20:30.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
We wtorek będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione do kościoła owoce i zioła. Na Mszy św. o godz. 9:30 będziemy się modlili w intencji naszej ojczyzny i w intencji Wojska Polskiego, a następnie przejdziemy pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na dalszą część uroczystości o charakterze patriotycznym. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem, na placu przy kościele odbędzie się piknik rodzinny pod patronatem pani poseł na Sejm RP Małgorzaty Golińskiej.

PIELGRZYMKA RODZIN
Również we wtorek, w uroczystość Wniebowzięcia NMP odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Maryjnego Sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie, na którą zaprosił nas w swoim komunikacie bp Edward. Rozpoczęcie pielgrzymki różańcem o godz. 10:00; o godz. 12:00 rozpocznie się Eucharystia. Zachęcamy rodziny do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

IMIENINY
W czwartek, we wspomnienie św. Jacka będzie obchodził imieniny ks. Proboszcz. Msza św. w intencji solenizanta będzie sprawowana o godz. 18:00.

REMONT WIEŻY
Rozpoczął się remont wieży naszego kościoła. W związku z prowadzonymi pracami, w dni powszednie, główne wejście do kościoła będzie zamknięte. Przez cały dzień będzie można wchodzić wejściami bocznymi od strony domu parafialnego. Od przyszłej niedzieli może uda się otworzyć główne drzwi na niedziele. Prace potrwają około dwóch miesięcy. Ze względu na bezpieczeństwo prosimy o nie przechodzenie przez taśmy zabezpieczające.

TACA NA CELE REMONTOWE
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 06.08.2017 r.

POMOC DLA KATEDRY GORZOWSKIEJ
W minioną niedziele zebraliśmy do puszek 2800 PLN na pomoc katedrze gorzowskiej, która ucierpiała w wyniku pożaru. Bardzo dziękujemy za te ofiary.

KALENDARZE
W zakrystii można nabyć diecezjalny kalendarz ścienny na rok 2018.

KONCERT
W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele drugi w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Ewa Polska. Będziemy mogli posłuchać również męskiego zespołu wokalnego muzyki cerkiewnej „St. Seraphim of Sarov” z Serbii. Ze względu na koncert ostatnia Msza św. rozpocznie się wyjątkowo 30 min później, a więc o godz. 20:30.

RODZICE „PO STRACIE”
We wtorek o godz. 18.00 odprawimy w naszym kościele Mszę św. w intencji rodziców, którzy w różnych sytuacjach stracili swoje dziecko, zwłaszcza na skutek śmierci przed porodem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

TACA REMONTOWA
Tacę z przyszłej niedzieli przeznaczymy na cele remontowe naszego kościoła.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

REMONT WIEŻY
W najbliższych dniach rozpoczniemy remont wieży naszego kościoła. Z momentem ustawienia rusztowania zamknięte będzie główne wejście do kościoła. Przez cały dzień będzie można wchodzić wejściami bocznymi.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

ks. Jacek Lewiński, proboszcz

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 30.07.2017 r.


POMOC DLA KATEDRY GORZOWSKIEJ
Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek na pomoc katedrze gorzowskiej, która ucierpiała w wyniku pożaru.

RÓŻANIEC RODZICÓW
W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla różańca rodziców i różańca za kapłanów.

MIESIĄC ABSTYNENCJI
We wtorek rozpocznie się miesiąc sierpień, w którym jesteśmy tradycyjnie zachęcani do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Alkoholizm jest wciąż jednym z większych problemów naszego społeczeństwa. To dobrowolne wyrzeczenie się alkoholu w miesiącu sierpniu można podjąć i ofiarować Bogu, jako post w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Nasze zobowiązania abstynenckie możemy wpisywać do „księgi trzeźwości”, która przez najbliższy tydzień będzie wystawiona przy ołtarzu Matki Bożej.

ODPUST „PORCJUNKULI”
W środę we wszystkich kościołach parafialnych, a więc również w naszym, będzie można zyskać odpust zupełny. Warunkiem odpustu jest nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim „Modlitwy pańskiej” oraz „Wyznania wiary”. Poza tym warunkiem należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca św. i nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.

I ŚRODA, CZWARTEK I PIĄTEK
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.


PIĘĆ I SOBÓT
Matka Boża obiecała w Fatimie, że przybędzie w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut będą rozmyślali nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia. Kontynuujemy wspólne odprawianie „pięciu I sobót”. Można je rozpocząć od dowolnej soboty, więc zachęcamy do włączenia się również  te osoby, które nie odprawiły wspólnie trzech poprzednich sobót.

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE
W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.

TORNISTER PEŁEN UŚMIECHU
Mamy jeszcze kilka plecaków w ramach akcji „Caritas” „Tornister pełen uśmiechu”. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin, to z zakrystii można wziąć jeden z przygotowanych plecaków z imieniem i wiekiem dziecka. Wypełniony potrzebnymi artykułami szkolnymi plecak przynosimy do zakrystii do 13 sierpnia.

KALENDARZE
W zakrystii można nabyć diecezjalny kalendarz ścienny na rok 2018.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

REMONT WIEŻY
W najbliższych dniach rozpoczniemy remont wieży naszego kościoła. Z momentem ustawienia rusztowania zamknięte będzie główne wejście do kościoła. Przez cały dzień będzie można wchodzić wejściami bocznymi.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

ks. Jacek Lewiński, proboszcz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 23.07.2017 r.


BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW
We wtorek z racji na wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, po Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00 pobłogosławimy pojazdy i ich kierowców.

TORNISTER PEŁEN UŚMIECHU

Podobnie jak w ubiegłym roku „Caritas” parafii prowadzi akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin, to z zakrystii można wziąć jeden z przygotowanych plecaków z imieniem i wiekiem dziecka. Wypełniony potrzebnymi artykułami szkolnymi plecak przynosimy do zakrystii do 13 sierpnia.

ZMIANY PERSONALNE
Ks. Dawid Fuławka, wikariusz naszej parafii, został przez ks. Biskupa mianowany proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Świeszynie, którą obejmie dnia 1 sierpnia. Dziękujemy ks. Dawidowi za posługę pełnioną w naszej parafii, za sprawowane sakramenty, za głoszone słowo Boże i za obecność wśród nas. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w nowych zadaniach, które podejmuje.

PIELGRZYMKA PIESZA
1 sierpnia ze Skrzatusza wyruszy 35 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do udziału w całej pielgrzymce lub jej części zachęcamy dorosłych i młodzież. Spotkanie organizacyjno-informacyjne dla chętnych we czwartek, 27 lipca o godz. 19:00 w naszej parafii.

POMOC DLA KATEDRY GORZOWSKIEJ
W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na pomoc katedrze gorzowskiej, która ucierpiała w wyniku pożaru.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

ks. Jacek Lewiński, proboszcz

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 16.07.2017 r.


KONCERT
Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele pierwszy w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Marek Vrábel ze Słowacji. Będziemy mogli posłuchać również zespół wokalnego księży solistów „Servi Domini Cantores”. Ze względu na koncert ostatnia Msza św. rozpocznie się wyjątkowo 30 min później, a więc o godz. 20:30.

ZMIANY PERSONALNE
Ks. Dawid Fuławka, wikariusz naszej parafii, został przez ks. Biskupa mianowany proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Świeszynie, którą obejmie dnia 1 sierpnia. Posługę w naszej parafii ks. Dawid zakończy 26 lipca.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

„PRZYSTAŃ Z JEZUSEM”
W dniach od 19 do 23 lipca odbędzie się w naszej diecezji ogólnopolska inicjatywa – Przystań z Jezusem. Rozpocznie się rekolekcjami (19-21.07), które wygłosi Bp Edward Dajczak. Drugi etap to czas ewangelizacji podczas festiwalu Sunrise w Kołobrzegu w dniach 21-23.07. Rekolekcje odbywać się będą w sali Szkoły Nowej Ewangelizacji przy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie, rozpoczęcie o godz. 20:30.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

***
Grupę  Wokalną „Servi Domini Cantores” tworzą księża: Ojciec Rafał Kobyliński – tenor, jest jezuitą, ksiądz Zdzisław Madej – tenor, dr hab. wokalistyki oraz doktor filozofii; jest solistą Opery Wrocławskiej, a także duszpasterzem środowisk twórczych we Wrocławiu, ksiądz Paweł Sobierajski, tenor, dr hab. wokalistyki oraz doktor nauk pedagogiczno-teologicznych, jest duszpasterzem środowisk twórczych Diecezji Sosnowieckiej, ojciec Tomasz Jarosz – baryton, redemptorysta, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, jest doktorem wokalistyki, ks. Robert Kaczorowski – baryton, z Gdańska.

ks. Jacek Lewiński, proboszcz

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 09.07.2017 r.


WAKACYJNE ZMIANY
Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia, sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20:00. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od 10:00 do 11:00.

 „RODZICE PO STARCIE”
We wtorek o na Mszy św. o godz. 18:00 będzie się modlili za rodziców, którzy utracili dziecko.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W czwartek 13 lipca o godz. 20:00 odprawimy nabożeństwo fatimskie: odmówimy część różańca i przejdziemy w procesji ze świecami wokół kościoła.

KONCERT
W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele pierwszy w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Marek Vrábel ze Słowacji. Będziemy mogli posłuchać również zespołu wokalnego księży solistów „Servi Domini Cantores”. Ze względu na koncert ostatnia Msza św. rozpocznie się wyjątkowo 30 min później, a więc o godz. 20:30.

NAGROBEK DLA KS. BERNARDA
W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek 2600 PLN na nagrobek dla ks. kan. Bernarda Mielcarzewicza, byłego proboszcza i seniora w naszej parafii. Bardzo dziękujemy za te ofiary.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.


***
Grupę  Wokalną „Servi Domini Cantores” tworzą księża: Ojciec Rafał Kobyliński – tenor, jest jezuitą, ksiądz Zdzisław Madej – tenor, dr hab. wokalistyki oraz doktor filozofii; jest solistą Opery Wrocławskiej, a także duszpasterzem środowisk twórczych we Wrocławiu, ksiądz Paweł Sobierajski, tenor, dr hab. wokalistyki oraz doktor nauk pedagogiczno-teologicznych, jest duszpasterzem środowisk twórczych Diecezji Sosnowieckiej, ojciec Tomasz Jarosz – baryton, redemptorysta, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, jest doktorem wokalistyki, ks. Robert Kaczorowski – baryton, z Gdańska.

ks. Jacek Lewiński, proboszczXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 02.07.2017 r.


I ŚRODA, CZWARTEK I PIĄTEK
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.

WAKACYJNE ZMIANY
Przypominamy, że od dzisiaj, w niedziele lipca i sierpnia, zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 20:00. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od 10:00 do 11:00.

NAGROBEK DLA KS. BERNARDA
Dzisiaj po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek na nagrobek dla ks. kan. Bernarda Mielcarzewicza, byłego proboszcza i seniora w naszej parafii.

GOŚĆ NIEDZIELNY

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

WOLNE MIEJSCA W „KATOLIKU”
W roku szkolnym 2017/2018 w nowej szkole podstawowej, przy Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym, rozpoczną naukę klasy VI i VII. Podania można składać w sekretariacie. Informacje o naborze znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

TACA REMONTOWA

Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na cele remontowe.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

ks. Jacek Lewiński, proboszcz

POLECANE STRONY
MEDIA