Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
POLA NADZIEI
19 - 04
2021

POLA NADZIEI

W czwartek, 22 kwietnia, na ulicach naszego miasta już po raz dwunasty rozkwitną POLA NADZIEI. Wolontariusze za symbolicznego żonkila, który jest znakiem tej akcji charytatywnej, będą kwestowali ofiary do puszek na rzecz naszego Hospicjum imienia Świętego Franciszka z Asyżu przy ulicy Bukowej.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

III NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 18.04.2021 r.
 
NIEDZIELA BIBLIJNA
Dzisiaj rozpoczyna się tydzień biblijny. Niech to będzie okazja do odpowiedzi na pytanie, czy sięgam po Pismo Święte? Czy je czytam?

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o 14:30 Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

ŚRODOWY RÓŻNIEC
W środy, pół godziny przed wieczorną Mszą św., a więc o godz. 17:30, odmawiamy różaniec, który prowadzą członkowie Żywego Różańca.

ŚW. WOJCIECH
W piątek będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, patrona naszej diecezji. W związku z tym nie będzie nas obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

ZBIÓRKA NA WSD
Raz w roku przeprowadzamy zbiórkę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Zbiórka ta odbędzie się w przyszłą niedzielę. Z tej okazji będziemy gościli diakona Wojciecha, który na wszystkich Mszach św. skieruje do nas słowo.

CARITAS
W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek 2080 zł dla potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Panie z Caritas podsumowały również jałmużnę wielkopostną składaną do skarbonek. Z zebranych 2470 zł  połowa została przekazana do Caritas diecezji, a druga połowa posłuży wsparciu potrzebujących. Bardzo dziękujemy za te ofiary.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA
Zachowujemy nadal obowiązujące środki bezpieczeństwa. Przed wejściem do kościoła dezynfekujemy dłonie, w kościele zajmujemy tylko miejsca oznaczone żółtą naklejką oraz zasłaniamy usta i nos maseczką. Zachęcamy do udziału w dodatkowych Mszach św. o godz. 8:30, 13:30 i 17:00. Na każdej Mszy św., również w dni  powszednie, otwarte są balkony.

DYSPENSA
Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. zachęca się do korzystania z transmisji Mszy św. i do duchowej, modlitewnej  łączności z miejscami sprawowania Eucharystii.

GOŚĆ
Zachęcamy jak zwykle do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
POLECANE STRONY
MEDIA