Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
EWANGELIA Z DNIA w TV Gawex CODZIENNIE
30 - 03
2020

EWANGELIA Z DNIA w TV Gawex CODZIENNIE

W TV Gawex, od poniedziałku do soboty, z poszczególnych parafii naszego miasta Ewangelia z Mszy św. danego dnia z komentarzem. Godziny emisji: 17:30; 20:15; 21:45 oraz powtórka o godz. 9:15 następnego dnia. Po emisji materiał jest dostępny na stronie TV Gawex. Zapraszamy!

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 29.03.2020 r.

MSZE ŚW. BEZ UDZIAŁU WIERNYCH
W związku z nowymi zasadami dotyczącymi zgromadzeń, wprowadzonymi czasowo przez władze państwowe, Biskup naszej diecezji, kierując się troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, a także celem uniknięcia różnych sytuacji konfliktowych zarządził, że od 26 marca do 11 kwietnia celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego będzie się odbywało bez obecności wiernych świeckich przy zamkniętych drzwiach kościołów.

KOMUNIA DUCHOWA
Zawsze wtedy, gdy nie mamy możliwości przyjąć Komunii św. sakramentalnie, a jesteśmy w stanie łaski uświęcającej możemy ją przyjąć duchowo. Komunię duchową przyjmuje się w osobistej modlitwie. Należy wzbudzić w sobie i wyrazić przed Bogiem wiarę w obecność Pana Jezusa w Eucharystii i pragnienie przyjęcia Go w Komunii oraz sakramentalnego zjednoczenia się z Nim. Dobrym momentem na komunię duchową może być modlitewne przeżywanie transmisji Mszy.

DYSPENSA
Biskup Edward przedłużył do odwołania obowiązywanie dyspensy od udziału we Mszy św., ze względu na zachowanie środków ostrożności związanych z zagrożeniem koronawirusem. Dyspensa dotyczy wszystkich wiernych naszej diecezji, a także osób, które przebywają na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. niedzielnej, w czasie wskazanym przez biskupa, nie jest grzechem. Ks. Biskup zachęca do znalezienia czasu na osobistą i rodzinną modlitwę, na czytanie Pisma św. oraz do łączności z Kościołem poprzez transmisje Mszy św.

SPOWIEDŹ
Do 11 kwietnia nie spowiadamy jak do tej pory w ustalonych godzinach. W sytuacjach wyjątkowych prosimy o kontakt na nr dyżurny (537 692 703). Spowiedź, po umówieniu z księdzem, odbywa się w kaplicy bocznej, obok prezbiterium. Spowiedź sakramentalna jest normalną drogą uzyskania odpuszczenia grzechów śmiertelnych (ciężkich). Warto pamiętać, że zawsze wtedy, gdy nie ma możliwości otrzymania rozgrzeszenia sakramentalnego, można wzbudzić akt żalu doskonałego, tzn. wyrazić przed Panem Bogiem, z miłości do Niego, żal za popełnione grzechy, postanowić poprawę i spowiedź sakramentalną najszybciej jak to będzie możliwe.

MODLITWA INDYWIDULANA
W ciągu tygodnia kościół jest otwarty w dni powszednie od godz. 9:30 do godz. 17:30, a w niedziele od godz. 13:15 do godz. 15:45 oraz od 16:45 do 17:45. Może w nim przebywać jednocześnie tylko 5 osób. Przy wejściu do kościoła dezynfekujemy dłonie płynem umieszczonym na stoliku w kruchcie.

RÓŻANIEC
Codziennie o godz. 20:30 księża odmawiają różaniec w intencji oddalenia epidemii, za chorych, za personel medyczny, za pozostających w kwarantannie, a także za wszystkich wiernych. Zapraszamy do włączenia się duchowo w tę modlitwę w zaciszu swoich domów.

GRUPA WSPARCIA
Osoby starsze mogą prosić o pomoc w zrobieniu zakupów. Telefon do grupy wsparcia: 536 503 225.

WIEŻA
W tym tygodniu udało nam się naprawić poszycie na wieży naszego kościoła uszkodzone przez wiatr. Pozostała nam jeszcze wymiana dachówek uszkodzonych przez spadającą z wieży blachę. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie tą sprawą.

Pamiętając o naszych parafianach podczas Mszy Świętych i w codziennych modlitwach
mamy nadzieję na szybkie spotkanie przy ołtarzu w naszym parafialnym kościele.

POLECANE STRONY
MEDIA