Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
EWANGELIA Z DNIA w TV Gawex CODZIENNIE
30 - 03
2020

EWANGELIA Z DNIA w TV Gawex CODZIENNIE

W TV Gawex, od poniedziałku do soboty, z poszczególnych parafii naszego miasta Ewangelia z Mszy św. danego dnia z komentarzem. Godziny emisji: 17:30; 20:15; 21:45 oraz powtórka o godz. 9:15 następnego dnia. Po emisji materiał jest dostępny na stronie TV Gawex. Zapraszamy!

więcej

archiwum aktualności

Ogłoszenia parafialne 2020

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 29.03.2020 r.

MSZE ŚW. BEZ UDZIAŁU WIERNYCH
W związku z nowymi zasadami dotyczącymi zgromadzeń, wprowadzonymi czasowo przez władze państwowe, Biskup naszej diecezji, kierując się troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, a także celem uniknięcia różnych sytuacji konfliktowych zarządził, że od 26 marca do 11 kwietnia celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego będzie się odbywało bez obecności wiernych świeckich przy zamkniętych drzwiach kościołów.

KOMUNIA DUCHOWA
Zawsze wtedy, gdy nie mamy możliwości przyjąć Komunii św. sakramentalnie, a jesteśmy w stanie łaski uświęcającej możemy ją przyjąć duchowo. Komunię duchową przyjmuje się w osobistej modlitwie. Należy wzbudzić w sobie i wyrazić przed Bogiem wiarę w obecność Pana Jezusa w Eucharystii i pragnienie przyjęcia Go w Komunii oraz sakramentalnego zjednoczenia się z Nim. Dobrym momentem na komunię duchową może być modlitewne przeżywanie transmisji Mszy.

DYSPENSA
Biskup Edward przedłużył do odwołania obowiązywanie dyspensy od udziału we Mszy św., ze względu na zachowanie środków ostrożności związanych z zagrożeniem koronawirusem. Dyspensa dotyczy wszystkich wiernych naszej diecezji, a także osób, które przebywają na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. niedzielnej, w czasie wskazanym przez biskupa, nie jest grzechem. Ks. Biskup zachęca do znalezienia czasu na osobistą i rodzinną modlitwę, na czytanie Pisma św. oraz do łączności z Kościołem poprzez transmisje Mszy św.

SPOWIEDŹ
Do 11 kwietnia nie spowiadamy jak do tej pory w ustalonych godzinach. W sytuacjach wyjątkowych prosimy o kontakt na nr dyżurny (537 692 703). Spowiedź, po umówieniu z księdzem, odbywa się w kaplicy bocznej, obok prezbiterium. Spowiedź sakramentalna jest normalną drogą uzyskania odpuszczenia grzechów śmiertelnych (ciężkich). Warto pamiętać, że zawsze wtedy, gdy nie ma możliwości otrzymania rozgrzeszenia sakramentalnego, można wzbudzić akt żalu doskonałego, tzn. wyrazić przed Panem Bogiem, z miłości do Niego, żal za popełnione grzechy, postanowić poprawę i spowiedź sakramentalną najszybciej jak to będzie możliwe.

MODLITWA INDYWIDUALNA
W ciągu tygodnia kościół jest otwarty w dni powszednie od godz. 9:30 do godz. 17:30, a w niedziele od godz. 13:15 do godz. 15:45 oraz od 16:45 do 17:45. Może w nim przebywać jednocześnie tylko 5 osób. Przy wejściu do kościoła dezynfekujemy dłonie płynem umieszczonym na stoliku w kruchcie.

RÓŻANIEC
Codziennie o godz. 20:30 księża odmawiają różaniec w intencji oddalenia epidemii, za chorych, za personel medyczny, za pozostających w kwarantannie, a także za wszystkich wiernych. Zapraszamy do włączenia się duchowo w tę modlitwę w zaciszu swoich domów.

GRUPA WSPARCIA
Osoby starsze mogą prosić o pomoc w zrobieniu zakupów. Telefon do grupy wsparcia: 536 503 225.

WIEŻA
W tym tygodniu udało nam się naprawić poszycie na wieży naszego kościoła uszkodzone przez wiatr. Pozostała nam jeszcze wymiana dachówek uszkodzonych przez spadającą z wieży blachę. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie tą sprawą.

Pamiętając o naszych parafianach podczas Mszy Świętych i w codziennych modlitwach
mamy nadzieję na szybkie spotkanie przy ołtarzu w naszym parafialnym kościele.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 22.03.2020 r.

ZASADY DOTYCZĄCE ZGROMADZEŃ
W związku z ogłoszeniem stanu epidemicznego i zarządzeniem dotyczącym zgromadzeń, liczba wiernych w kościele nie może przekraczać 50 osób.

MSZE ŚWIĘTE
Dzisiaj zwiększamy liczbę Mszy św. w naszym kościele i będziemy je sprawowali w następujących godzinach:7:30, 8:30, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00, 17:00, 18:00. W dni powszednie Msze św. będą sprawowane jak zwykle o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Wchodzimy również tylko wejściem głównym, do 50 osób.

DYSPENSA
Pamiętajmy, że można skorzystać z dyspensy od udziału we Mszy św., której do 29 marca udzielił bp Edward Dajczak. W takiej sytuacji koniecznie znajdźmy czas na modlitwę w naszych domach. Odmawiajmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec, czytajmy Pismo Święte. Będąc w stanie łaski uświęcającej przyjmujmy duchowo Komunię Świętą. Korzystajmy również z transmisji telewizyjnych Mszy św.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PARAFII
Ze względu na konieczne środki bezpieczeństwa, wiele osób (zwłaszcza starsi i dzieci) pozostaje w domach w niedzielę i korzysta z dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. Jesteśmy też pozbawieni możliwości uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach. W związku z tym udamy się z Najświętszym Sakramentem do różnych punktów naszej parafii udzielając błogosławieństwa mieszkającym tam wiernym. Wyruszymy w dzisiaj (22 marca) o godzinie 15:00 prosząc Boga o miłosierdzie dla świata i o zatrzymanie epidemii. Zachęcamy do odmawiania w tym czasie w rodzinach Koronki do Bożego Miłosierdzia i do przyjęcia błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem przez okno, pozostając w domach. Po dotarciu na każde miejsce dzwonkiem oznajmimy, że Pan Jezus przybył, żeby nam pobłogosławić.

WSPÓLNE NABOŻEŃSTWA
Wszystkie wspólne nabożeństwa w ciągu tygodnia są zawieszone (Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Godzina Miłosierdzia, Nowenny).

MODLITWA INDYWIDUALNA I ADORACJA
W ciągu tygodnia kościół jest otwarty jak zawsze przez cały dzień. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele odbywa się od godz. 17:00 do 18:00 w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i sobotę oraz od godz. 15:00 do 18:00 w piątek.

SPOWIEDŹ
Żeby zapewnić większe bezpieczeństwo podczas spowiedzi, sakrament pokuty będziemy sprawowali w bocznej kaplicy (po lewej stronie prezbiterium) – wejście przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Pomieszczenie to daje możliwość zachowania odpowiedniego dystansu między spowiednikiem a penitentem; posiada uchylne okno, więc można je wietrzyć.
Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo od godz. 17:00.

RÓŻANIEC
Codziennie o godz. 20:30 księża odmawiają różaniec w intencji oddalenia epidemii, za chorych, za personel medyczny, za pozostających w kwarantannie, a także za wszystkich wiernych. Zapraszamy do włączenia się duchowo w tę modlitwę w zaciszu swoich domów.

GRUPA WSPARCIA
Osoby starsze mogą prosić o pomoc w zrobieniu zakupów. Telefon do grupy wsparcia, która działa przy parafii znajdziemy na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń w kruchcie.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 15.03.2020 r.

POMOC POTRZEBUJĄCYM
Z uwagi na zalecane ograniczenia dotyczące wychodzenia z domu Caritas parafii p.w. NNMP w Szczecinku prosi wszystkich wiernych by nie zapominali w tym trudnym czasie o osobach potrzebujących w naszej parafii. Z tego względu podajemy poniżej numer konta bankowego, na które można wpłacać środki, które przeznaczylibyśmy na wypełnienie Toreb Miłosierdzia lub skarbonek wielkopostnych.
numer konta: 43 8566 1042 0501 6471 5004 0001
W tej wyjątkowej sytuacji wolontariusze parafialnej Caritas sami dokonają zakupów i dostarczą dary do potrzebujących. Pozyskiwane środki finansowe Caritas w głównej mierze przeznaczą na zakup leków osobom starszym i schorowanym oraz na żywność.
Za wszystkie darowizny z całego serca dziękujemy!

MOŻLIWOŚĆ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
Zachowując dotychczasowe godziny adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, wprowadzamy godzinną adorację przed wieczorną Mszą św. we wszystkie dni powszednie.
Adoracja odbywać się więc będzie w naszym kościele od godz. 17:00 do 18:00 w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i sobotę oraz od godz. 15:00 do 18:00 w piątek.

SPOWIEDŹ W KAPLICY
Żeby zapewnić większe bezpieczeństwo podczas spowiedzi, sakrament pokuty będziemy sprawowali w bocznej kaplicy (po lewej stronie prezbiterium) – wejście przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Pomieszczenie to daje możliwość zachowania odpowiedniego dystansu między spowiednikiem a penitentem; posiada uchylne okno, więc można je wietrzyć.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 08.03.2020 r.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi ks. dr Maciej Zachara, marianin z Lublina, liturgista, autor książek. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00 i 9:00. Mszę św. z godz. 18:00 przesuwamy o 30 min i będziemy ją sprawowali o 18:30. W poniedziałek i wtorek wieczorna nauka rekolekcyjna będzie się rozpoczynała po Mszy św., a więc o 19:00. W środę też Msza św. o 18:30, ale nauka końcowa podczas Mszy św. Rekolekcje dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych potrwają od poniedziałku do środy, zgodnie z planem podanym w szkołach.

ADORACJA I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek, wtorek i środę od 17:30 do 18:30 oraz dodatkowo w poniedziałek i wtorek od 19:30 do 20:00.. W czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także dodatkowo podczas adoracji od godz. 17:30.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a dorosłych i młodzież na godz. 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
Na bocznych ołtarzach znajdziemy jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które zbierzemy w Wielkim Tygodniu i zaniesiemy je do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek. Z zakrystii można wziąć torbę miłosierdzia, którą tradycyjnie już, po wypełnieniu wskazanymi na niej artykułami, przynosimy do Caritas do zakrystii , do 29 marca.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

BIERZMOWANIE
W czwartek na godz.19:00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas I po szkole podstawowej oraz po gimnazjum. Spotkanie odbędzie się w kościele bez udziału młodzieży.

WIELKOPOSTNE CZUWANIE MŁODYCH
W najbliższą sobotę, 14 marca, w naszym kościele odbędzie się wielkopostne czuwanie dla młodzieży, pod przewodnictwem ks. Biskupa; rozpoczęcie o godz. 19:00. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowe spotkanie formacyjne.

KURS ALPHA
We wtorek, 24 marca, po raz kolejny rozpocznie się w naszej parafii „Kurs Alpha”. Jest to seria spotkań otwartych dla osób, które szukają odpowiedzi na pytania o sens życia i chcą pogłębić swoją wiarę. Spotkania będą się odbywały we wtorki od godz. 18:30 w sali domu parafialnego.

REKOLEKCJE DLA RODZICÓW PO STRACIE
W dniach 13-15 marca w Skrzatuszu odbędą się rekolekcje dla rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. Szczegóły na plakacie i ulotkach w kruchcie kościoła.

BEATYFIKACJA
Przypominamy, że organizowany jest specjalny pociąg pielgrzymkowy, który zawiezie wiernych na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Można w zakrystii nabyć karnety na ten wyjazd w cenie 150 zł.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

KORONAWIRUS
W związku z występującym w naszym kraju zagrożeniem koronawirusem, informujemy i przypominamy, że wierni w każdej sytuacji, a zwłaszcza w takiej, w której czują się zagrożeni zachorowaniem, mają możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Można również ograniczyć przekazywanie sobie znaku pokoju do skinienia głową bez podawania ręki, a także nie używać wody święconej przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła. Przyjmujący Komunię Świętą na rękę krzyżuje otwarte dłonie kładąc lewą na prawej. Kapłan kładzie Konsekrowaną Hostię na lewej dłoni przyjmującego a wierny przyjmuje ją wkładając do ust dłonią prawą, koniecznie w obecności kapłana. Należy w takiej sytuacji sprawdzić czy na dłoni nie pozostały fragmenty Hostii i koniecznie je spożyć gdyby były widoczne.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Wszystkim życzymy owocnych rekolekcji i błogosławionego tygodnia.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 01.03.2020 r.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz. 17:15. W Wielkim Poście, ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu trwa od godz. 15:00 do 16:15; rozpoczynamy ją godziną miłosierdzia. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00 – w tym roku w czasie Gorzkich Żali będziemy mówili o Eucharystii.

JAŁMUŻNA WIELEKOPOSTNA
Wielki Post jest czasem stosownym do podejmowania praktyk pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny. Naszą jałmużnę wielkopostną, tzn. pieniądze zaoszczędzone w okresie Wielkiego Postu, które chcielibyśmy ofiarować ubogim można składać do specjalnych „skarbonek miłosierdzia”, które znajdziemy na bocznych ołtarzach. Ofiary te będziemy mogli złożyć w Wielkim Tygodniu i zaniesiemy je do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki w ścianach, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

REKOLEKCJE WILKOPOSTNE
Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 8 do 11 marca, a więc od przyszłej niedzieli. W tym samym czasie, od poniedziałku do środy, przeżyje rekolekcje młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszej parafii.
Rekolekcje poprowadzi ks. Maciej Zachara, marianin z Lublina. Prosimy o modlitwę w intencji dobrego przeżycia rekolekcji dla całej naszej wspólnoty parafialnej.

AKCJA KATOLICKA
Jutro na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy Akcję Katolicką.

I ŚRODA, CZWARTEK I PIĄTEK
W I środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.
W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00.
W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII jutro (w poniedziałek) o godz. 18:45 – rozpoczęcie w kościele, dla kandydatów z klas I po gimnazjum w czwartek o godz. 19:00. Kandydaci z klas I po szkole podstawowej nie będą mieli spotkania w tym tygodniu.

ADORACJA MŁODZIEŻY ZA MŁODZIEŻ
W najbliższy piątek (6 marca) o godz. 20.00 w naszym kościele młodzież z I LO organizuje czuwanie modlitewne „młodzieży za młodzież”. W programie Eucharystia, konferencja, agapa oraz całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 23 do godz. 6.00 rano. Młodzi chcą modlić się za swoich rówieśników, którzy oddalają się od Boga i Kościoła. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich wiernych.

REKOLEKCJE DLA RODZICÓW PO STRACIE
W dniach 13-15 marca w Skrzatuszu odbędą się rekolekcje dla rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. Szczegóły na plakacie i ulotkach w kruchcie kościoła.

BEATYFIKACJA
Przypominamy, że organizowany jest specjalny pociąg pielgrzymkowy, który zawiezie wiernych na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Można w zakrystii nabyć karnety na ten wyjazd w cenie 150 zł.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

BUDŻET OBYWATELSKI
Zgłoszony do budżetu obywatelskiego projekt renowacji tarcz zegara na wieży naszego kościoła uzyskał największą liczbę głosów i tym samym zostanie sfinansowany ze środków miejskich. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt oraz osobom, które zaangażowały się w promocję i organizację przyjmowania głosów. 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 23.02.2020 r.

BUDŻET OBYWATELSKI
Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty, które będą sfinansowane z budżetu obywatelskiego. Bardzo dziękuję tym, wszystkim, którzy poparli projekt Renowacji tarcz zegara na wieży naszego kościoła – projekt ma nr 16. Dzisiaj głosować można już tylko elektronicznie. W związku z tym, kto nie oddał jeszcze głosu a chciałby poprzeć nasz projekt, może to zrobić po Mszy św. w kruchcie kościoła. Wystarczy znać swój nr PESEL.

BUDOWA KOŚCIOŁÓW
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę kościołów.

TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ
Dzisiaj rozpoczyna się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość oraz wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jedną z form błagania Boga w tej intencji może być dobrowolnie podjęta, na jakiś okres, abstynencja od alkoholu. Deklarację abstynencji możemy wpisać do Parafialnej Księgi Dzieł Trzeźwości.

ŚRODA POPIELCOWA
W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Chcemy się jak najlepiej przygotować do obchodu Świąt Paschalnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą w środę popielcową o godz. 7:00; 9:00, 16:00 i 18:00.
W środę popielcową obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym można spożyć tylko jeden posiłek do syta i trochę pokarmu rano i wieczorem. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18. rok życia i nie rozpoczęli 60. roku życia. Abstynencja od mięsa obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku oraz w środę popielcową, a zachęca się do niej również w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Wielką Sobotę; obowiązuje ona od 14 roku życia do końca życia. W całym okresie Wielkiego Postu jesteśmy zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach.
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w drugim tygodniu Wielkiego Postu, a więc od niedzieli 8 marca.

DROGA KRZYŻOWA
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz. 17:15.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W piątek zapraszamy na godz. 19:00 na kolejną adoracje Najświętszego Sakramentu dla małżeństw.

GORZKIE ŻALE
Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

CARITAS
Osoby, które chciałyby oddać 1% podatku za Caritas – „Pomagam bliźniemu” mogą skorzystać z darmowego rozliczenia PIT przez Panie z Caritas naszej parafii. Również osoby rozliczane przez ZUS mogą przekazać 1% na Caritas.

BEATYFIKACJA
W dniu 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Oczekując na ten historyczny i ważny dzień dla naszej Ojczyzny, już dziś zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na uroczystości beatyfikacyjne. Organizowany jest specjalny pociąg pielgrzymkowy, który zawiezie wiernych na tę uroczystości i przywiezie po jej zakończeniu. Już od dziś, w zakrystii, można zarezerwować bilety na ten wyjazd.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość. 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 16.02.2020 r.

BUDŻET OBYWATELSKI
Trwa głosowanie na projekty, które będą sfinansowane z budżetu obywatelskiego. Bardzo dziękuję tym, wszystkim, którzy już poparli projekt Renowacji tarcz zegara na wieży naszego kościoła. Projekt ma nr 16. Głosować można jeszcze do przyszłej niedzieli – 23 lutego. Głosowanie odbywa się za pomocą papierowych kart do głosowania oraz elektronicznie. Żeby ułatwić głosowanie, w zakrystii i kancelarii parafialnej są do dyspozycji karty do wypełnienia. Składać je należy w wyznaczonych punktach, które znajdują się w urzędzie miasta oraz w bibliotekach publicznych na ul. Jeziornej i na ul. Wyszyńskiego. Dzisiaj po każdej Mszy św. można głosować elektronicznie w sali w domu parafialnym, wejście jak do kancelarii. Do głosowania konieczny jest nr PESEL. Przypominamy, że głosować mogą wszyscy mieszkańcy miasta, również dzieci.

BUDOWA KOŚCIOŁÓW
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowę kościołów w diecezji.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

V NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 09.02.2020 r.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiaj druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

SPOTKANIE BIBLIJNE
Jutro o godz. 19:00 spotkanie biblijne w domu parafialnym.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
We wtorek, 11 lutego, będziemy obchodzili wspomnienie Matki Bożej z Lourdes; jest to Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele o godz. 8:30 odmówimy różaniec w intencji chorych. Od godz. 8:30 będzie okazja do spowiedzi św.
Mszę św. w intencji chorych odprawimy o godz. 9:00. Na tę Mszę św. zapraszamy osoby chore i starsze. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tym naszym parafianom, którzy mają trudność z poruszaniem się o własnych siłach.
Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament chorych. Aby rozwiać ewentualne wątpliwości, przypominamy nauczanie Kościoła o sakramencie chorych zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego:

1514 Namaszczenie chorych „nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia. Odpowiednia zatem pora na przyjęcie tego sakramentu jest już wówczas, gdy wiernym zaczyna grozić niebezpieczeństwo śmierci z powodu choroby lub starości”.


1515 Jeśli chory, który został namaszczony, odzyskał zdrowie, w przypadku nowej ciężkiej choroby może ponownie przyjąć ten sakrament. W ciągu tej samej choroby namaszczenie chorych może być udzielone powtórnie, jeśli choroba się pogłębia. Jest rzeczą stosowną przyjąć sakrament namaszczenia chorych przed trudną operacją. Odnosi się to także do osób starszych, u których pogłębia się słabość.


RODZICE PO STRACIE
We wtorek o godz. 18:00 będziemy się modlili za rodziców, którzy utracili dziecko w różnych okolicznościach życia i w różnym wieku. Na tę Mszę św. zapraszamy rodziców po stracie dziecka, ich bliskich i wszystkich, którzy chcą się za nich modlić.

BUDŻET OBYWATELSKI
Trwa głosowanie na projekty, które będą sfinansowane z budżetu obywatelskiego. Bardzo dziękuję tym, wszystkim, którzy już poparli projekt Renowacji tarcz zegara na wieży naszego kościoła. Projekt ma nr 16. Czas głosowania to 3-23 lutego. Głosowanie odbywa się za pomocą papierowych kart do głosowania oraz elektronicznie. Żeby ułatwić głosowanie, w zakrystii i kancelarii parafialnej są do dyspozycji karty do wypełnienia. Składać je należy w wyznaczonych punktach, które znajdują się w urzędzie miasta oraz w bibliotekach publicznych na ul. Jeziornej i na ul. Wyszyńskiego. Dzisiaj po każdej Mszy św. można głosować elektronicznie w sali w domu parafialnym, wejście jak do kancelarii. Do głosowania konieczny jest nr PESEL. Przypominamy, że głosować mogą wszyscy mieszkańcy miasta, również dzieci.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

OFIAROWANIE PAŃSKIE
Szczecinek, 02.02.2020 r.

OFIAROWANIE PAŃSKIE
Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to światowy dzień życia konsekrowanego. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na zakony kontemplacyjne, które wspierają nas nieustanną modlitwą.

AKCJA KATOLICKA
Akcję Katolicką zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie formacyjne.

I ŚRODA, CZWARTEK I PIĄTEK
W I środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.
W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego.
W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII jutro (w poniedziałek) o godz. 18:45 – rozpoczęcie w kościele, dla kandydatów z klas I po szkole podstawowej we wtorek o godz. 18:45 a dla kandydatów z klas I po gimnazjum w czwartek o godz. 19:00.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

KOLĘDA
Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i wyrażaną w rozmowie troskę o naszą parafię. Dziękujemy za złożone ofiary, również za te na wyjazd wakacyjny dla ministrantów. Część ofiar złożonych podczas kolędy przeznaczymy na remont zakrystii; w czasie ferii planujemy odnowić salkę poradnictwa rodzinnego i wyposażyć ją na nowo; w najbliższym czasie wymienimy również ławki w kruchcie kościoła.

REKOLEKCJE ZIMOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Podczas ferii zapraszamy dzieci na rekolekcje oazowe. Dzieci z klas od IV do VI SP mogą wyjechać na rekolekcje do Kołobrzegu w dniach od 14 do 16 lutego. Koszt rekolekcji to 60 zł oraz koszt dojazdu. Informacje i zapisy w zakrystii.

BUDŻET OBYWATELSKI
Już jutro rusza głosowanie na projekty, które będą sfinansowane z budżetu obywatelskiego. W związku z tym gorąca prośba o mobilizację i poparcie projektu Renowacji tarcz zegara na wieży naszego kościoła. Projekt ma nr 16. Czas głosowania to 3-23 lutego. Głosowanie będzie się odbywało za pomocą papierowych kart do głosowania oraz elektronicznie. https://szczecinek.budzet-obywatelski.org/
Żeby ułatwić głosowanie, w zakrystii i kancelarii parafialnej będą do dyspozycji od jutra karty do wypełnienia. Tam też znajdziemy kogoś, kto pomoże kartę wypełnić. Składać je należy w wyznaczonych punktach, które będą się znajdowały w urzędzie miasta oraz w bibliotekach publicznych na ul. Jeziornej i na ul. Wyszyńskiego.
W parafii uruchomimy również punkt do głosowania elektronicznego, który będzie czynny w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.
Zachęcamy do poparcia tylko jednego, naszego projektu, co da większą szansę na zdobycie odpowiedniej liczby głosów. Do głosowania konieczny jest nr PESEL. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy miasta, również dzieci.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

III NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 26.01.2020 r.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO
Dzisiaj obchodzimy po raz pierwszy ustanowioną przez ojca świętego Franciszka niedzielę Słowa Bożego. Będzie ona obchodzona corocznie w III niedzielę zwykłą.

KOLĘDA
W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

ZMIANY KOLĘDOWE
Jeszcze w tym tygodniu, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii. Poniedziałkowa i czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, do końca stycznia, będzie się rozpoczynała 30 min. wcześniej, a więc o godz. 16:30.

I SOBOTA
W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9:30.

OFIAROWANIE PAŃSKIE
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte będziemy rozpoczynali od błogosławieństwa świec. W związku z tym gorąca prośba o dobre zabezpieczenie świec, żeby uniknąć rozlania parafiny na tapicerkę w ławkach.

REKOLEKCJE ZIMOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Podczas ferii zapraszamy dzieci na rekolekcje oazowe. Dzieci z klas od IV do VI SP mogą wyjechać na rekolekcje do Kołobrzegu w dniach od 14 do 16 lutego. Koszt rekolekcji to 60 zł oraz koszt dojazdu. Informacje i zapisy w zakrystii.

BUDŻET OBYWATELSKI
Przygotowujemy się do poparcia projektu „Renowacja trzech tarcz zegara na wieży kościoła pw. Narodzenia NMP w Szczecinku”, w ramach budżetu obywatelskiego. Nasz projekt ma nr 16. Czas głosowania to 3-23 lutego. Głosowanie będzie się odbywało za pomocą papierowych kart do głosowania oraz elektronicznie. zagłosuj...
Żeby ułatwić głosowanie, w parafii będą do dyspozycji karty do wypełnienia. Składać je należy w wyznaczonych punktach, które będą się znajdowały w urzędzie miasta oraz w bibliotekach publicznych: na ul. Jeziornej i na ul. Wyszyńskiego. W parafii uruchomimy również punkt do głosowania elektronicznego. Zachęcamy do poparcia tylko jednego, naszego projektu, co da większą szansę na zdobycie odpowiedniej liczby głosów. Do głosowania konieczny będzie nr PESEL.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

II NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 19.01.2020 r.

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
Od soboty, 18 stycznia, trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan, który zakończy się w przyszłą sobotę, 25 stycznia. Pamiętajmy o tej ważnej intencji również w naszych osobistych modlitwach.

PWMW
Jutro, jak zwykle w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencjach, które powierza Panu Bogu PWMW oraz za jej członków.

TRAGICZNIE ZMARŁY REKTOR WSD
W miniony poniedziałek zginął w wypadku samochodowym ks. Wojciech Wójtowicz, rektor naszego seminarium duchownego w Koszalinie. Jego pogrzeb odbył się w piątek. Wspólnota seminaryjna roku propedeutycznego zaprasza na Mszę św. w intencji tragicznie zmarłego ks. Rektora w poniedziałek o godz. 19:00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Szczecinku.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

ZMIANY KOLĘDOWE
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii. Poniedziałkowa i czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, do końca stycznia, będzie się rozpoczynała 30 min. wcześniej, a więc o godz. 16:30.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W najbliższy piątek, 24 stycznia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dla małżeństw. Rozpoczęcie o godz. 19:00.

REKOLEKCJE ZIMOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Podczas ferii zapraszamy dzieci na rekolekcje oazowe. Dzieci z klas od IV do VI SP mogą wyjechać na rekolekcje do Kołobrzegu w dniach od 14 do 16 lutego. Koszt rekolekcji to 60 zł oraz koszt dojazdu. Informacje i zapisy w zakrystii.

BUDŻET OBYWATELSKI
Już drugi raz mieszkańcy naszego miasta będą mogli poprzeć wybrane przez siebie projekty, które będą sfinansowane w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Wśród projektów złożonych przez mieszkańców znalazła się „Renowacja trzech tarcz zegara na wieży kościoła pw. Narodzenia NMP w Szczecinku”. Projekt ten przeszedł weryfikację i w związku z tym możemy go poprzeć w głosowaniu bezpośrednim, które będzie się odbywało elektronicznie oraz poprzez karty do głosowania. Czas głosowania to 3-23 lutego. Prawo głosowania ma każdy mieszkaniec Szczecinka, również niepełnoletni. Gdyby projekt zyskał odpowiednie poparcie (liczbę głosów), to w tym roku mielibyśmy odnowione wszystkie tarcze naszego zegara. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
Szczecinek, 12.01.2020 r.

KONIEC OKRESU BOŻEGO NARODZENIA
Dzisiaj, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy Okres Zwykły. Tradycyjnie w naszym kraju jeszcze do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego, możemy pozostawić bożonarodzeniowe dekoracje.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII jutro (w poniedziałek) o godz. 18:45.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
W sobotę, 18 stycznia, rozpocznie się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy o tej ważnej intencji również w naszych osobistych modlitwach.

TACA NA OGRZEWANIE
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU
Szczecinek, 05.01.2020 r.

„ORANTES”
Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie nam towarzyszył chór Orantes, który po zakończeniu Mszy św. wykona jeszcze kilka kolęd.

„TRZECH KRÓLI”
Jutro będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek udziału we Mszy św. Na Mszach św. błogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów. Taca będzie przeznaczona na misje. Ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, który uformuje się ok. godz. 10:00 na ul. Piłsudskiego w okolicy parafii Ducha Świętego.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
Również jutro o godz. 16:45 w naszym kościele II Rodzinne Śpiewanie Kolęd. Serdecznie wszystkich zapraszamy do słuchania i wspólnego śpiewu.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Odwiedziny kolędowe są okazją do spotkania i wspólnej modlitwy. Kapłani przychodzą z Bożym błogosławieństwem dla odwiedzanej rodziny. Czas wizyty duszpasterskiej jest ograniczony przez możliwości, tzn. przez wielkość parafii i liczbę duszpasterzy. W celu omówienia tematów wymagających dłuższej rozmowy można się umawiać z nami na spotkanie poza czasem kolędowym.

OFIARY
Przy nabywaniu opłatków zebraliśmy 4600 zł. Środki te przeznaczamy zgodnie z zapowiedzią na remont zakrystii. Wraz z innymi ofiarami mamy na dzisiaj na ten cel 17 tys. zł.

TACA „NA OGRZEWANIE”
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
Szczecinek, 29.12.2019 r.

ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH
Dzisiaj podczas Mszy św. małżeństwa sakramentalne mogą odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymać błogosławieństwo na dalsze wspólne życie.

DZIĘKCZYNIENIE ZA MINIONY ROK
We wtorek o godz. 17:30 przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie będziemy dziękowali za mijający rok i prosili o błogosławieństwo na Nowy Rok. O godz. 18:00 odprawimy Mszę św. dziękczynną.

NOWY ROK
W środę, 1 stycznia, będziemy obchodzili Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. w tym dniu, jak w każdą niedzielę.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Odwiedziny kolędowe są okazją do spotkania i wspólnej modlitwy. Kapłani przychodzą z Bożym błogosławieństwem dla odwiedzanej rodziny. Czas wizyty duszpasterskiej jest ograniczony przez możliwości, tzn. przez wielkość parafii i liczbę duszpasterzy. W celu omówienia tematów wymagających dłuższej rozmowy można się umawiać z nami na spotkanie poza czasem kolędowym.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańca.
W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00.
W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
W I sobotę stycznia nie będzie odwiedzin chorych.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 16:45 rozpocznie się II Rodzinne Śpiewanie Kolęd. Każda rodzina, w dowolnym składzie osobowym może zaśpiewać wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 25.12.2019 r.

BOŻE NARODZENIE
Dzisiaj Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
Jutro, w święto Świętego Szczepana Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

KOLĘDA
Wizytę duszpasterską – „kolędę” – rozpoczniemy w sobotę 28 grudnia. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 13:00.

KANCELARIA PARAFIALNA
W czasie trwania kolędy, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W sobotę, 28 grudnia, o godz. 10:00, w auli LO im. Księżnej Elżbiety odbędzie się spotkanie opłatkowe dla pracowników parafii i grup parafialnych. Członków grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania: o upieczenie ciasta i zajęcie się organizacją. W tej sprawie prosimy o kontakt odpowiedzialnych za grupy.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
W przyszłą niedzielę, w święto św. Rodziny podczas Mszy św. małżonkowie żyjący w związku sakramentalnym będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Na Mszę św. o godz. 16:00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawarły związek w tym roku kalendarzowym – będziemy się modlili w ich intencji.

IMIENINY
W przyszłą niedzielę swoje imieniny będzie obchodził ks. Dawid. W intencji solenizanta będziemy się modlili na Mszy św. o godz. 11:00.

II RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, o godz. 16:45 rozpocznie się II rodzinne śpiewanie kolęd. Każda rodzina (w dowolnym składzie osobowym – również soliści) śpiewa wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. W czasie występu można użyć instrumentów lub śpiewać a capella. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła do świąt: za szopkę i choinki. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Narodzenia Pańskiego.

IV NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 22.12.2019 r.

ADWENT
Jeszcze w poniedziałek i wtorek roraty o godz. 6:00. Bardzo dziękujemy za świadectwo wiary, którym był udział w roratach dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziękujemy za adwentową pomoc najuboższym, za nabywanie świec „Caritas” i artykuły żywnościowe. Panie z „Caritas” przygotowały ok. 50 paczek z pomocą świąteczną – bardzo im dziękujemy. Ponawiam też apel o zaangażowanie się w pomoc potrzebującym w ramach Caritas.

ŚWIATEŁKO POKOJU
Harcerze i harcerki z ZHP przekazali nam Bożonarodzeniowe Światełko Pokoju, czyli płomień zapalony w Betlejem. Światło będzie dostępne w naszym kościele do 24 grudnia. Można od niego odpalić swoje świece i zanieść do swoich domów.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Okazja do spowiedzi świętej jutro (poniedziałek) przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. oraz dodatkowo od godz. 19:00 do 20:00. We wtorek przed Mszą św. o 6:00 i 9:00 oraz dodatkowo od godz. 9:00 do 12:00.

WIGILIA
We wtorek, w Wigilię Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 6:00 i 9:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na Wieczerzę Wigilijną. Zachowujemy tradycyjnie jej postny charakter, odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Przebieg Wieczerzy Wigilijnej możemy znaleźć na obwolucie opłatków nabytych w naszej parafii, a także w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”. Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Mszę św. Wigilijną o godz. 22:00 oraz na Mszę św. Pasterską na godz. 24:00.

BOŻE NARODZENIE
W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
W święto Świętego Szczepana (czwartek, 26 grudnia) Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

KOLĘDA
Wizytę duszpasterską („kolędę”) rozpoczniemy w sobotę, 28 grudnia.
Szczegóły możemy znaleźć na naszej stronie internetowej.
zobacz już dziś...

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W sobotę, 28 grudnia, o godz. 10:00, w auli LO im. Księżnej Elżbiety odbędzie się spotkanie opłatkowe dla pracowników parafii i grup parafialnych. Zapraszamy na to spotkanie osoby pracujące w parafii, radę parafialną oraz członków wszystkich grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Apostolatu „Cudownego Medalika”, Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej, „Caritas”, Duszpasterstwa „Bankowców”, Lektorów, Ministrantów, Odnowy w Duchu Świętym, Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego, Domowego Kościoła, Żywego Różańca, Różańca Rodziców i za kapłanów, Parafialnej Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej i harcerzy. Członków grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania: o upieczenie ciasta i zajęcie się organizacją. W tej sprawie prosimy o kontakt odpowiedzialnych za grupy.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
W Przyszła niedzielę, w święto św. Rodziny podczas Mszy św. małżonkowie żyjący w związku sakramentalnym będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Na Mszę św. o godz. 16:00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawarły związek w tym roku kalendarzowym – będziemy się modlili w ich intencji.

IMIENINY
W przyszłą niedzielę swoje imieniny będzie obchodził ks. Dawid. W intencji solenizanta będziemy się modlili na Mszy św. o godz. 11:00.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj wydanie świąteczne w cenie 10 zł. Jako dodatek znajdziemy w „Gościu” pięknie wydany przebieg Wieczerzy Wigilijnej.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane. Wszystkim życzymy spokojnych przygotowań do Świąt.

III NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 15.12.2019 r.

ADWENT
Przed nami ostatni pełny tydzień Adwentu. Na roratach będziemy się spotykali do końca Adwentu, ale zakończenie rorat dla dzieci już w piątek. W zakrystii można nabyć opłatki – ofiary przeznaczamy na remont zakrystii.

CARITAS
Bardzo dziękujemy za adwentową pomoc potrzebującym. Świece w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom zostały już rozprowadzone, a nasza pomoc w postaci toreb miłosierdzia dotrze do potrzebujących w tym tygodniu. Bardzo dziękuję Paniom z Caritas. Cała ich praca, która odbywa się nie tylko z okazji świąt, ale przez cały rok jest wykonywana jako wolontariat. Do tej ważnej posługi potrzebujemy pomocy nowych osób. Gdyby ktoś chciał pomagać potrzebującym ofiarując trochę swojego czasu, proszony jest o kontakt.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Okazja do spowiedzi świętej od poniedziałku do środy przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. oraz dodatkowo w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17:00. Prosimy o nie pozostawianie spowiedzi świętej na przyszłą niedzielę i na dzień Wigilii.

IMIENINY
W czwartek swoje imieniny będzie obchodził ks. Dariusz. W intencji solenizanta będziemy się modlili na roratach o godz. 6:00.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dla małżeństw, która odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19:00. Na tę wspólną, comiesięczną modlitwę zaproszeni są małżonkowie, ale i wszyscy, którzy chcą się modlić za małżeństwa.

PORZĄDKI ŚWIĄTECZNE
Pozostało nam do uporządkowania jeszcze trochę terenu wokół kościoła – chodzi głównie o wygrabienie liści. Gdyby ktoś chciał i mógł pomóc w tych pracach, to bardzo proszę o kontakt po Mszy św.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W tym roku spotkanie bożonarodzeniowe dla pracowników parafii i wszystkich grup parafialnych odbędzie się w sobotę, 28 grudnia. Szczegółowe informacje podamy bliżej tego terminu.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Przypominamy, że już od kilku tygodni „Gość” kosztuje 6 zł. W zakrystii mamy jeszcze ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2020.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, zwłaszcza te na cele remontowe. Wszystkim życzymy spokojnego przeżycia ostatnich dni Adwentu i dobrego przygotowania do Świąt.

II NIEDZIELA ADWENTU
UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Szczecinek, 08.12.2019 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich na Roraty. Msza św. roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na remont zakrystii. W kruchcie można nabywać świece „Caritas”, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Z zakrystii można jeszcze zabrać torbę miłosierdzia, którą po wypełnieniu wskazanymi na niej artykułami dla potrzebujących przynosimy do 12 grudnia. Dziękujemy za torby, które już wróciły. W zakrystii mamy do nabycia kartki świąteczne z obrazem Bożego Narodzenia z ołtarza w naszym kościele.

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
Dzisiaj po raz kolejny obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która prowadzona jest przed kościołami i kaplicami w całej Polsce – również u nas.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Msza św. dla niesłyszących dzisiaj o godz. 14:30.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiejszą tacę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII jutro (w poniedziałek) o godz. 18:45 – rozpoczęcie w kościele, a dla kandydatów z klas I po szkole podstawowej we wtorek o godz. 18:45.

SYNOD
W czwartek, na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili za synod naszej diecezji, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
W naszej parafii działa Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Spotkania modlitewno-formacyjne odbywają się w czwartki o godz. 19:00. Podczas spotkań jest czas na wspólną modlitwę, na katechezę i dzielenie się wiarą. Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych. W najbliższy czwartek spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy w domu parafialnym o godz. 19:00.

NIESZPORY
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o 15:00, a kończymy nieszporami o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy na tę wspólną modlitwę, zwłaszcza w okresie Adwentu.

SPOTKANIE BIBLIJNE
W piątek o godz. 19:00 spotkanie biblijne. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznawać i lepiej rozumieć Pismo Święte.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. W zakrystii mamy jeszcze ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2020.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

I NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 01.12.2019 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów.
Już od dzisiaj można nabywać duże i małe świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tradycyjnie już można zabrać z zakrystii „torby miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 12 grudnia. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na remont zakrystii. W zakrystii mamy również kartki świąteczne ze sceną Bożego Narodzenia z naszego ołtarza.

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje głosi o. Artur Modzelewski, dominikanin z Tallina. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:00 i 9:00. Mszę św. z godz. 18:00 przesuwamy o 30 min i będziemy ją sprawowali o 18:30. W poniedziałek i wtorek wieczorna nauka rekolekcyjna będzie się rozpoczynała po Mszy św., a więc o 19:00. W środę też Msza św. o 18:30, ale nauka końcowa podczas Mszy św. Spróbujmy znaleźć czas na adwentowe zatrzymanie się w codziennym zabieganiu. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

ADORACJA I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, wtorek i środę od 17:30 do 18:30, a w poniedziałek i wtorek również od 19:30 do 20:00. W czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

ŻYWY RÓŻANIEC
W środę, po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

I CZWARTEK I PIĄTEK I SOBOTA
W I czwartek miesiąca wyjątkowo przeżyjemy adorację krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30.

KRZYŻ KWC
Od kilku dni w po naszym dekanacie peregrynuje Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Krucjata Wyzwolenia to ruch zapoczątkowany przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jego celem jest wyzwolenie człowieka z wszelkich zniewoleń, a zwłaszcza z uzależnienia od alkoholu. W czwartek wieczorem Krzyż KWC nawiedzi naszą parafię. Jest to replika krzyża św. Franciszka z kościoła św. Damiana w Asyżu. Chcemy zgromadzić się przy tym krzyżu, aby wypraszać łaskę wolności dla ludzi uzależnionych i modlić się za rodziny cierpiące z powodu różnych nałogów. Będziemy też mieli możliwość podjęcia KWC jako formy postu i modlitwy za uzależnionych. Początek modlitwy przy Krzyżu o 19:00.

BIERZMOWANIE
Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i z klas I po szkole podstawowej odbędą się nie w tym lecz w przyszłym tygodniu, ze względu na rekolekcje. Kandydaci z klas I po gimnazjum mają spotkanie w czwartek o godz. 19:00.

ADWENTOWE CZUWANIE MŁODYCH
W piątek, 6 grudnia, odbędzie się w naszej parafii adwentowe czuwanie młodych pod przewodnictwem Księdza Biskupa; rozpoczęcie o godz. 19:00. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowe spotkanie formacyjne.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, po raz kolejny będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących w języku migowym.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Mamy jeszcze do nabycia kalendarze ścienne na rok 2020.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

 

 

POLECANE STRONY
MEDIA