Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
RORATY 2019
07 - 12
2019

RORATY 2019

W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

I NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 01.12.2019 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów.
Już od dzisiaj można nabywać duże i małe świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tradycyjnie już można zabrać z zakrystii „torby miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 12 grudnia. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na remont zakrystii. W zakrystii mamy również kartki świąteczne ze sceną Bożego Narodzenia z naszego ołtarza.

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje głosi o. Artur Modzelewski, dominikanin z Tallina. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:00 i 9:00. Mszę św. z godz. 18:00 przesuwamy o 30 min i będziemy ją sprawowali o 18:30. W poniedziałek i wtorek wieczorna nauka rekolekcyjna będzie się rozpoczynała po Mszy św., a więc o 19:00. W środę też Msza św. o 18:30, ale nauka końcowa podczas Mszy św. Spróbujmy znaleźć czas na adwentowe zatrzymanie się w codziennym zabieganiu. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

ADORACJA I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, wtorek i środę od 17:30 do 18:30, a w poniedziałek i wtorek również od 19:30 do 20:00. W czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

ŻYWY RÓŻANIEC
W środę, po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

I CZWARTEK I PIĄTEK I SOBOTA
W I czwartek miesiąca wyjątkowo przeżyjemy adorację krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30.

KRZYŻ KWC
Od kilku dni w po naszym dekanacie peregrynuje Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Krucjata Wyzwolenia to ruch zapoczątkowany przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jego celem jest wyzwolenie człowieka z wszelkich zniewoleń, a zwłaszcza z uzależnienia od alkoholu. W czwartek wieczorem Krzyż KWC nawiedzi naszą parafię. Jest to replika krzyża św. Franciszka z kościoła św. Damiana w Asyżu. Chcemy zgromadzić się przy tym krzyżu, aby wypraszać łaskę wolności dla ludzi uzależnionych i modlić się za rodziny cierpiące z powodu różnych nałogów. Będziemy też mieli możliwość podjęcia KWC jako formy postu i modlitwy za uzależnionych. Początek modlitwy przy Krzyżu o 19:00.

BIERZMOWANIE
Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i z klas I po szkole podstawowej odbędą się nie w tym lecz w przyszłym tygodniu, ze względu na rekolekcje. Kandydaci z klas I po gimnazjum mają spotkanie w czwartek o godz. 19:00.

ADWENTOWE CZUWANIE MŁODYCH
W piątek, 6 grudnia, odbędzie się w naszej parafii adwentowe czuwanie młodych pod przewodnictwem Księdza Biskupa; rozpoczęcie o godz. 19:00. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowe spotkanie formacyjne.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, po raz kolejny będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących w języku migowym.

„GOŚĆ NIEDZIELNY” Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Mamy jeszcze do nabycia kalendarze ścienne na rok 2020.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA