Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
I KOMUNIA ŚWIĘTA 2019
12 - 02
2019

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2019

W najbliższą niedzielę tj. 17 lutego o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Podczas tej Mszy św. zostaną dzieciom pobłogosławione świece. W poniedziałek 18 lutego odbędzie się w kościele spotkanie modlitewne dla rodziców.

więcej

archiwum aktualności

Ogłoszenia parafialne 2018

V NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 10.02.2019 r.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiaj druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Dzisiejsza taca jest przeznaczona  na ogrzewanie kościoła.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
Jutro, 11 lutego, będziemy obchodzili wspomnienie Matki Bożej z Lourdes; jest to Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele o godz. 8:30 odmówimy różaniec w intencji chorych. Od godz. 8:30 będzie okazja do spowiedzi św. Mszę św. w intencji chorych odprawimy o godz. 9:00. Na tę Mszę św. zapraszamy osoby chore i starsze. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tym naszym parafianom, którzy mają trudność z poruszaniem się o własnych siłach. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament chorych. Aby rozwiać ewentualne wątpliwości, przypominamy nauczanie Kościoła o sakramencie chorych zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego:
1514 Namaszczenie chorych „nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia. Odpowiednia zatem pora na przyjęcie tego sakramentu jest już wówczas, gdy wiernym zaczyna grozić niebezpieczeństwo śmierci z powodu choroby lub starości”.
1515 Jeśli chory, który został namaszczony, odzyskał zdrowie, w przypadku nowej ciężkiej choroby może ponownie przyjąć ten sakrament. W ciągu tej samej choroby namaszczenie chorych może być udzielone powtórnie, jeśli choroba się pogłębia. Jest rzeczą stosowną przyjąć sakrament namaszczenia chorych przed trudną operacją. Odnosi się to także do osób starszych, u których pogłębia się słabość.

BIERZMOWANIE
Kandydaci do bierzmowania z klas ponadgimnazjalnych mają spotkanie jutro (w poniedziałek) o godz. 18:45. Rozpoczęcie spotkania adoracją w kościele. Natomiast kandydaci z klas III gimnazjum spotkają się w kościele w czwartek o godz. 18:30.

GODZINA MIŁOSIERDZIA I NIESZPORY
Piątkową adorację Najświętszego sakramentu rozpoczynamy o godz. 15:00 „Godziną miłosierdzia” a kończymy Nieszporami o godz. 17:30. Zapraszamy na te wspólne modlitwy.

I KOMUNIA ŚW.
W przyszłą niedzielę, o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Podczas tej Mszy św. pobłogosławimy dzieciom świece. W poniedziałek 18 lutego odbędzie się w kościele spotkanie modlitewne dla rodziców.

SPOTKANIA BIBLIJNE
Od poniedziałku 18 lutego rozpoczniemy w naszej parafii spotkania biblijne, które będzie prowadził ks. Piotr Domaros, proboszcz z Parsęcka. Początek spotkania o godz. 19:00 w domu parafialnym.

KANCELARIA
W związku z remontem korytarza i toalet wejście do kancelarii od ul. Wojska Polskiego.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 03.02.2019 r.

I ŚRODA I CZWARTEK
W I środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. Zgodnie z zaleceniem naszego biskupa Edwarda w I środy miesiąca odprawiamy nowennę do Matki Bożej Skrzatuskiej. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
W następny poniedziałek, 11 lutego, będziemy obchodzili wspomnienie Matki Bożej z Lourdes; jest to Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Mszę św. w intencji chorych odprawimy o godz. 9:00. Na tę Mszę św. zapraszamy osoby chore i starsze. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tym naszym parafianom, którzy mają trudność z poruszaniem się o własnych siłach. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament chorych.

SPOTKANIA BIBLIJNE
Od poniedziałku 18 lutego rozpoczniemy w naszej parafii spotkania biblijne, które będzie prowadził ks. Piotr Domaros, proboszcz z Parsęcka. Początek spotkania o godz. 19:00 w domu parafialnym.

DEKORACJE
Dziękujemy za pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.

KANCELARIA
W związku z remontem korytarza i toalet wejście do kancelarii od ul. Wojska Polskiego.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 20.01.2019 r.

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
Od piątku, 18 stycznia, trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy o tej ważnej intencji również w naszych osobistych modlitwach.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Przebieg kolędy w tym tygodniu:
poniedziałek (21.01.) – ul. Wyszyńskiego, numery nieparzyste 3-49;
wtorek (22.01.) – ul. Wyszyńskiego, numery nieparzyste 51-69 i numery parzyste 10A-16B;
środa (23.01.) – ul. Wyszyńskiego, numery parzyste 18-72;
czwartek (24.01.) – ul. Narutowicza;
piątek (25.01.) – ulice: Rzeczna, Zamkowa, Jasna, Parkowa, Mickiewicza, Kochanowskiego i Wyścigowa;
sobota (26.01.) – ul. Kościuszki.
Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w soboty o godz. 13:00.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

REKOLEKCJE ZIMOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Podczas ferii zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje oazowe. Dzieci z klas IV-VI SP – 1-3 lutego w Kołobrzegu; młodzież z klas VII –VIII SP oraz z gimnazjum – 15-17 lutego w Koszalinie; młodzież ze szkół średnich – 15-17 lutego również w Koszalinie. Koszt rekolekcji to 40 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i u katechetów.

TAPICERKA
Od wczoraj na ławkach w naszym kościele mamy tapicerkę, która zwiększa komfort siedzenia. Jest to odpowiedź na prośby, które nasi parafianie wypowiadali przy różnych okazjach. Została wykonana z dobrej jakości materiału przez jedną z renomowanych firm, które zajmują się tego typu rozwiązaniami. Za całość zapłaciliśmy 17 tys. zł.

DOM SAMOTNEJ MATKI
W przyszła niedzielę będziemy gościli ks. Tomasza Rodę, dyrektora Caritas naszej diecezji. Ks. Tomasz opowie nam o Domu Samotnej Matki w Koszalinie, a po Mszach św. poprosi o wsparcie jego remontu ofiarą do puszki.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
Szczecinek, 13.01.2019 r.

KONIEC OKRESU BOŻEGO NARODZENIA
Dzisiaj, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy Okres Zwykły. Tradycyjnie w naszym kraju jeszcze do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego, możemy pozostawić bożonarodzeniowe dekoracje i śpiewać kolędy.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
W piątek, 18 stycznia, rozpocznie się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy o tej ważnej intencji również w naszych osobistych modlitwach.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
Przebieg kolędy w tym tygodniu: poniedziałek (14.01) – ul. Poniatowskiego i ul. Reja; wtorek (15.01) – ul. 3 Maja, Armii Krajowej i Mariacka; środa (16.01) – ul. Sadowa, Szafera i Zaułek; czwartek (17.01) – Plac Wolności i ul. Szkolna; piątek (18.01) – ul. Mierosławskiego (numery nieparzyste) i Ordona; sobota (19.01) – ul. Mierosławskiego (numery parzyste). Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w soboty o godz. 13:00.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

MATKA BOŻA PIELGRZYMUJĄCA
W listopadzie powstało w naszej parafii 8 kręgów Apostolatu Matki Bożej pielgrzymującej, co oznacza, że 80 osób czy też rodzin gości u siebie co miesiąc Matkę Bożą w kapliczce z wizerunkiem Trzykroć Przedziwnej. W związku z zapytaniami o możliwość stworzenia nowego kręgu prosimy osoby chętne o zgłoszenie się w zakrystii.

REKOLEKCJE ZIMOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Podczas ferii zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje oazowe. Dzieci z klas IV-VI SP – 1-3 lutego w Kołobrzegu; młodzież z klas VII –VIII SP oraz z gimnazjum – 8-10 lutego w Ostrowcu k. Wałcza; młodzież ze szkół średnich – 15-17 lutego w Koszalinie. Koszt rekolekcji to 40 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i u katechetów.

TACA NA OGRZEWANIE
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 06.01.2019 r.


„TRZECH KRÓLI”
Dzisiaj na Mszach św. błogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na misje.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W o godz. 16:45 rozpocznie się w naszym kościele I rodzinne śpiewanie kolęd. Serdecznie wszystkich zapraszamy do słuchania i wspólnego śpiewu.

BIERZMOWANIE
Kandydaci do bierzmowania z klas ponadgimnazjalnych mają spotkanie formacyjne jutro (poniedziałek) o godz. 18:45; obecność obowiązkowa.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
Przebieg kolędy w tym tygodniu:
poniedziałek (07.01) – ul. Wodociągowa (dokończenie);
wtorek (08.01) – ul. 1 Maja;
środa (09.01) – ul. Jana Pawła II, Junacka, Kręta, Lipowa i Szewska;
czwartek (10.01) – ul. Winniczna (cała);
piątek (11.01) – ul. Koszalińska (numery nieparzyste), Ogrodowa, Pileckiego, Rzemieślnicza i Wojska Polskiego;
sobota (12.01) – ul. Koszalińska (numery parzyste) i Lelewela.
Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w soboty o godz. 13:00.

REKOLEKCJE DLA RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA
W dniach 1-3 lutego 2019 r. w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu odbędą się rekolekcje dla rodziców, którzy utracili dziecko w jakichkolwiek okolicznościach. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Przypominamy jednocześnie, że w naszej parafii w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18:00 modlimy się za rodziców, którzy utracili dziecko i na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy rodziców i ich bliskich– to będzie najbliższy wtorek.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

TACA „NA OGRZEWANIE”
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia i szczęśliwego Nowego Roku.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
Szczecinek, 30.12.2018 r.

ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH
Dzisiaj podczas Mszy św. małżeństwa sakramentalne będą mogły odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymać błogosławieństwo na dalsze wspólne życie.

DZIĘKCZYNIENIE ZA MINIONY ROK
Jutro jak w każdy poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. O godz. 17:30 przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie będziemy dziękowali za mijający rok i prosili o błogosławieństwo na Nowy Rok.

NOWY ROK
We wtorek, 1 stycznia, będziemy obchodzili Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. w tym dniu, jak w każdą niedzielę.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Odwiedziny kolędowe są okazją do spotkania i wspólnej modlitwy. Kapłani i diakon przychodzą z Bożym błogosławieństwem dla odwiedzanej rodziny. Czas wizyty duszpasterskiej jest ograniczony przez możliwości, tzn. przez wielkość parafii i liczbę duszpasterzy. W celu omówienia tematów wymagających dłuższej rozmowy można się umawiać z nami na spotkanie poza czasem kolędowym. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Przebieg kolędy w tym tygodniu: środa (02.01.) – ul. Bohaterów Warszawy i Jeziorna; czwartek (03.01.) – Kaszubska i Zielona; piątek (04.01.) – Pl. Kamińskiego, Pl. Winniczny, ul. Nowa, Polna i Spółdzielcza; sobota (04.01.) – ul. Wodociągowa: wszystkie numery parzyste i nieparzyste 11a-13. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w soboty o godz. 13:00.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W I sobotę stycznia nie będzie odwiedzin chorych.

„TRZECH KRÓLI”
W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na Mszach św. będziemy błogosławili kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 16:45 rozpocznie się I rodzinne śpiewanie kolęd. Każda rodzina może zaśpiewać wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. W czasie występu można użyć własnego instrumentarium lub śpiewać a capella.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

KONCERT KOLĘD
W Wigilię Uroczystości Objawienia Pańskiego, w sobotę 5 stycznia, w parafii pw. Ducha Świętego odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Orantes oraz zaproszonych gości. Rozpoczęcie o godz. 19:15.

WYJAZD DO OPERY
Zapraszamy na wspólny wyjazd karnawałowy do Opery Nova w Bydgoszczy w dniu 23.02. tj. sobota na balet "Dziadek do orzechów" autorstwa Piotra Czajkowskiego. Wyjazd g. 14:00, powrót ok. g. 23:00. Koszt wyjazdu ok. 150 zł (przejazd autobusem i bilet do Opery). Więcej informacji u ks. Dawida. Zapisy w zakrystii.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia i szczęśliwego Nowego Roku.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 25.12.2018 r.

BOŻE NARODZENIE
Dzisiaj Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
Jutro, w święto Świętego Szczepana Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

KOLĘDA
Wizytę duszpasterską – „kolędę” – rozpoczniemy już 28 grudnia. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 13:00.

KANCELARIA PARAFIALNA
W czasie trwania kolędy, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W sobotę, 29 grudnia, godz. 10:00, w auli I LO odbędzie się spotkanie opłatkowe dla pracowników parafii i grup parafialnych. Zapraszamy na to spotkanie osoby pracujące w parafii, radę parafialną oraz członków wszystkich grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Apostolatu „Cudownego Medalika”, Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej, „Caritas”, Duszpasterstwa „Bankowców”, Lektorów, Ministrantów, Odnowy w Duchu Świętym, Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego, Ruchu Światło-Życie, Scholi, Żywego Różańca, Różańca Rodziców i za kapłanów, Parafialnej Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej, uczestników I edycji Kursu Alpha i harcerzy. Członków grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania: o upieczenie ciasta i zajęcie się organizacją. W tej sprawie prosimy o kontakt odpowiedzialnych za grupy.

IMIENINY
W sobotę swoje imieniny będzie obchodził ks. Dawid. W intencji solenizanta będziemy się modlili na Mszy św. o godz. 9:00.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
W Przyszła niedzielę, w święto św. Rodziny podczas Mszy św. małżonkowie żyjący w związku sakramentalnym będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawarły związek w tym roku kalendarzowym – będziemy się modlili w ich intencji.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W niedzielę, 6 stycznia, o godz. 16:45 rozpocznie się I rodzinne śpiewanie kolęd. Każda rodzina (kilka pokoleń, rodzice z dziećmi lub same małżeństwa) śpiewają wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. W czasie występu można użyć własnego instrumentarium lub śpiewać a capella.

PODZIĘKOWANIA ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za pomoc w przygotowaniu go do świąt. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Narodzenia Pańskiego.

IV NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 23.12.2018 r.

ADWENT
Jutro kończymy Adwent. Ostatnie roraty jutro o godz. 6:00. Bardzo dziękujemy za świadectwo wiary, którym był udział w roratach dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziękujemy za adwentową pomoc najuboższym, za nabywanie świec „Caritas” i artykuły żywnościowe. Panie z „Caritas” przygotowały ok. 160 paczek z pomocą świąteczną – bardzo im dziękujemy za rozprowadzanie świec, za przygotowanie darów dla ubogich i za cała ich służbę potrzebującym.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Okazja do spowiedzi świętej jeszcze dzisiaj przed każdą Mszą św. i podczas Mszy. Podobnie jutro przed Mszą św. o 6:00 i 9:00 oraz dodatkowo od godz. 9:00 do 12:00.

WIGILIA
Jutro, w Wigilię Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 6:00 i 9:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na Wieczerzę Wigilijną. Zachowujemy tradycyjnie jej postny charakter, odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Przebieg Wieczerzy Wigilijnej możemy znaleźć na obwolucie opłatków nabytych w naszej parafii, a także w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”. Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Mszę św. Wigilijną o godz. 22:00 oraz na Mszę św. Pasterską na godz. 24:00.

BOŻE NARODZENIE
W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
W święto Świętego Szczepana (środa, 26 grudnia) Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

KOLĘDA
Wizytę duszpasterską („kolędę”) rozpoczniemy w piątek, 28 grudnia. Szczegóły będziemy mogli znaleźć wkrótce na stronie internetowej.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W sobotę, 29 grudnia, godz. 10:00, w auli I LO odbędzie się spotkanie opłatkowe dla pracowników parafii i grup parafialnych. Zapraszamy na to spotkanie osoby pracujące w parafii, radę parafialną oraz członków wszystkich grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Apostolatu „Cudownego Medalika”, Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej, „Caritas”, Duszpasterstwa „Bankowców”, Lektorów, Ministrantów, Odnowy w Duchu Świętym, Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego, Ruchu Światło-Życie, Scholi, Żywego Różańca, Różańca Rodziców i za kapłanów, Parafialnej Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej, uczestników I edycji Kursu Alpha i harcerzy. Członków grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania: o upieczenie ciasta i zajęcie się organizacją. W tej sprawie prosimy o kontakt odpowiedzialnych za grupy.

IMIENINY
W sobotę swoje imieniny będzie obchodził ks. Dawid. W intencji solenizanta będziemy się modlili na Mszy św. o godz. 9:00.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
W Przyszła niedzielę, w święto św. Rodziny podczas Mszy św. małżonkowie żyjący w związku sakramentalnym będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawarły związek w tym roku kalendarzowym – będziemy się modlili w ich intencji.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W niedzielę, 6 stycznia, o godz. 16:45 rozpocznie się I rodzinne śpiewanie kolęd. Każda rodzina (kilka pokoleń, rodzice z dziećmi lub same małżeństwa) śpiewają wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. W czasie występu można użyć własnego instrumentarium lub śpiewać a capella.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj wydanie świąteczne w cenie 8 zł. Jako dodatek znajdziemy w „Gościu” pięknie wydany przebieg Wieczerzy Wigilijnej.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i za pomoc w przygotowaniu kościoła na Święta. Wszystkim życzymy spokojnych przygotowań do Świąt.

III NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 16.12.2018 r.

ADWENT
Przed nami ostatni pełny tydzień Adwentu. Na roratach będziemy się spotykali do końca Adwentu, ale zakończenie rorat dla dzieci już w piątek.
W zakrystii można nabyć opłatki – ofiary przeznaczamy na cele remontowe; w kruchcie są jeszcze do nabycia świece wigilijne. Bardzo dziękujemy za adwentową pomoc potrzebującym. Mamy w tym roku wyjątkowo dużą ilość paczek z pomocą świąteczną, dzięki torbom miłosierdzia, których liczba wzrosła o ok. 100% w stosunku do roku ubiegłego. Osoby potrzebujące mogą się więc jeszcze zgłaszać do „Caritas”, można też zgłosić osoby potrzebujące, które znamy, np. sąsiadów.

ADWENTOWE „LECTIO DIVINA”
Zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia i osoby chętne na Adwentowe „Lectio Divina”. Spotkania będę się odbywały w naszym Domu Parafialnym od 17 do 19 grudnia. Rozpoczęcie spotkania każdego dnia o godz. 19:00 wprowadzeniem w modlitwę Słowem Bożym, a następnie od godz. 20:00 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Domaros, proboszcz z Parsęcka. Zapisy oraz informacje w zakrystii i u ks. Dawida.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Okazja do spowiedzi świętej od poniedziałku do środy przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. oraz dodatkowo w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17:00. W sobotę spowiedź również wieczorem, od 19:00 do 21:00. Prosimy o nie pozostawianie spowiedzi świętej na przyszłą niedzielę i na dzień Wigilii.

IMIENINY
W środę swoje imieniny będzie obchodził ks. Dariusz. W intencji solenizanta będziemy się modlili na roratach o godz. 6:00.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W niedzielę, 6 stycznia, o godz. 16:45 rozpocznie się I rodzinne śpiewanie kolęd. Każda rodzina (kilka pokoleń, rodzice z dziećmi lub same małżeństwa) śpiewają wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. W czasie występu można użyć własnego instrumentarium lub śpiewać a capella. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub pod nr tel. 783 751 801.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W tym roku spotkanie bożonarodzeniowe dla pracowników parafii i wszystkich grup parafialnych odbędzie się w sobotę, 29 grudnia. Szczegółowe informacje podamy bliżej tego terminu.

REKOLEKCJE DLA RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA
W dniach 1-3 lutego 2019 r. w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu odbędą się rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka. Każda śmierć dziecka, czy to w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa, zmienia zupełnie życie rodziców i domaga się szczególnej delikatności i szacunku. Rodzice dotknięci taką tragedią często tracą sens życia, czasami wiarę i relacje, a pytanie „dlaczego?” dręczy ich codziennie. Zapraszamy ich na rekolekcje organizowane przez Duszpasterstwo Rodzin Kurii Biskupiej w Koszalinie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj w „Gościu”, który w zwykłej cenie 5 zł, dodatek w formie płyty z kolędami. W zakrystii mamy jeszcze ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2019.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, zwłaszcza te na cele remontowe. Wszystkim życzymy spokojnego przeżycia ostatnich dni Adwentu i dobrego przygotowania do Świąt.

II NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 09.12.2018 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich na Roraty. Msza św. roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na cele remontowe. W kruchcie można nabywać świece „Caritas”, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Z zakrystii można jeszcze zabrać torbę miłosierdzia, którą po wypełnieniu wskazanymi na niej artykułami dla potrzebujących przynosimy do 17 grudnia. Dziękujemy za torby, które już wróciły. W zakrystii mamy do nabycia kartki świąteczne z obrazem Bożego Narodzenia z ołtarza w naszym kościele.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Msza św. dla niesłyszących dzisiaj o godz. 14:30.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiejszą tacę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

BIERZMOWANIE
Kandydaci do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych mają spotkanie w poniedziałek o godz. 18:45 – rozpoczęcie adoracją w kościele, a następnie spotkania w grupach w domu parafialnym – obecność obowiązkowa.

SYNOD
W czwartek, na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili za synod naszej diecezji, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.

NIESZPORY
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o 15:00, a kończymy nieszporami o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy na tę wspólną modlitwę, zwłaszcza w okresie Adwentu.

ADSD
W sobotę, 15 grudnia, odbędzie się w naszej parafii Adwentowy Dzień Skupienia Dzieci. Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z klas I-III i IV-VIII. ADSD rozpocznie się o godz. 10:00, a zakończy ok. godz. 14:30. W programie jest czas na wspólną modlitwę, warsztaty biblijno-liturgiczne, spowiedź św., posiłek, wspólne zabawy i śpiew.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W niedzielę, 6 stycznia, o godz. 16:45 rozpocznie się I rodzinne śpiewanie kolęd. Każda rodzina (kilka pokoleń, rodzice z dziećmi lub same małżeństwa) śpiewają wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. W czasie występu można użyć własnego instrumentarium lub śpiewać a capella. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub pod nr tel. 783 751 801.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. W zakrystii mamy jeszcze ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2019.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

I NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 02.12.2018 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów.
W tym roku ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy, wykonany własnoręcznie.
Już od dzisiaj można nabywać duże i małe świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tradycyjnie już można zabrać z zakrystii „torby miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 16 grudnia. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na cele remontowe. W zakrystii mamy również kartki świąteczne ze sceną Bożego Narodzenia z naszego ołtarza.

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi o. Krzysztof Górski, karmelita bosy z Krakowa. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:00 i 9:00. Mszę św. z godz. 18:00 przesuwamy o 30 min i będziemy ją sprawowali o 18:30. W poniedziałek i wtorek wieczorna nauka rekolekcyjna będzie się rozpoczynała po Mszy św., a więc o 19:00. W środę też Msza św. o 18:30, ale nauka końcowa podczas Mszy św. Spróbujmy znaleźć czas na adwentowe zatrzymanie się w codziennym zabieganiu. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

ADORACJA I ŚPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, wtorek i środę od 17:30 do 18:30, a w poniedziałek i wtorek również od 19:30 do 20:00. W czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

ZMIANA TAJEMNIC
W środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

I CZWARTEK I PIĄTEK
W I czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

ADWENTOWE CZUWANIE MŁODYCH
W piątek, 7 grudnia, odbędzie się w naszej parafii adwentowe czuwanie młodych pod przewodnictwem naszego bpa Edwarda; rozpoczęcie o godz. 19:00. Zapraszamy młodzież z klas VIII, gimnazjum oraz ze szkół ponadgimnazjalnych. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowe spotkanie formacyjne.

NIEPOKALANE POCZĘCIE
W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni, a więc o godz. 7:00 i 9:00. Msza św. o godz. 18:00 będzie już z niedzieli.

SYNOD
W sobotę, 8 grudnia, odbędzie się w naszej parafii dekanalne spotkanie zespołów synodalnych. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10:00.

ZAPAŁKA NIE OGRZEJE
Dzisiaj młodzież ze Szkolnego Koła Caritas SP 4 będzie rozprowadzać przy kościele zapałki w zamian za dobrowolną ofiarę. Dochód z tego zostanie przeznaczony na zakup opału na zimę dla ubogiej rodziny z naszej Parafii.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W niedzielę, 6 stycznia, o godz. 16:45 rozpocznie się I rodzinne śpiewanie kolęd. Każda rodzina (kilka pokoleń, rodzice z dziećmi lub same małżeństwa) śpiewają wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. W czasie występu można użyć własnego instrumentarium lub śpiewać a capella. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub pod nr tel. 783 751 801. Organizatorem wydarzenia jest Domowy Kościół i Schola Dziecięca.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących w języku migowym.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Mamy jeszcze do nabycia kalendarze ścienne z kościołami naszej diecezji.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
Szczecinek, 24.11.2018 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego; swoje święto patronalne obchodzi Akcja Katolicka. Na każdej Mszy św. odmówimy akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za jego publiczne odmówienie można dzisiaj uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

WYPOMINKI
Dzisiaj o godz. 17:00 przedostatnie w tym roku wypominki. Naszą wypominkową modlitwę za zmarłych zakończymy w poniedziałek o godz. 17:30; pomodlimy się za tych wszystkich, którzy zostali poleceni modlitwie w ostatnich dniach, bez zachowania porządku ulic. Jak co roku raz w miesiącu – w niedzielę – będziemy sprawowali Mszę św. w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

MATKA BOŻA PIELGRZYMUJĄCA
Osoby, które zgłosiły się do Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej zapraszamy jutro (w poniedziałek) na spotkanie inaugurujące, na godz. 18:45. Podczas tego spotkania podzielimy się na kręgi i Matka Boża w kapliczkach wyruszy w drogę po naszych domach. Gdyby ktoś chciał się jeszcze zapisać do Apostolatu może to zrobić dzisiaj po Mszy św.

„CUDOWNY MEDALIK”
Apostolat Cudownego Medalika gromadzi się we wtorek, 27 listopada, na Mszy św. o godz. 18:00, a następnie na spotkaniu formacyjnym.

BANKOWCY
Duszpasterstwo pracowników banków zapraszamy w środę na godz. 18:00 na Mszę św. a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

PRACONICY SŁUŻBY ZDROWIA
W środę na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili w intencji zmarłych Pracowników szczecineckiej Służby Zdrowia. Zapraszamy lekarzy, farmaceutów, pielęgniarki, położne..., etc. oraz osoby chętne do modlitwy za zmarłych medyków.

I KOMUNIA ŚW.
Rodzice dzieci pierwszokomunijnych rozpoczynają spotkania w grupach:
- SP 4 – 26.11 (poniedziałek) o godz. 19:00;
- SP 6 – 28.11 (środa) o godz. 19:00;
- SP 1, SP 5, SP 7, Społeczna – 06.12 (czwartek) o godz. 19:00.
Rodzice przychodzą bez dzieci.

RÓŻANIEC RODZICÓW
Zmiana tajemnic dla Różańca Rodziców i za kapłanów w piątek po wieczornej Mszy św.

I SOBOTA
W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30. Po Mszy św. o godz. 9:00 krótkie nabożeństwo pierwszosobotnie.

ROZPOCZĘCIE ADWENTU
W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Chcemy wejść uroczyście w ten piękny okres poprzez celebrację nieszporów z obrzędem światła. Odprawimy je w sobotę o godz. 19:00, bardzo serdecznie zapraszamy.
Już od I Niedzieli Adwentu można będzie nabywać małe i duże świece Caritas (po 8 i 20 zł), w ramach „Dzieła wigilijnej pomocy dzieciom”. W przyszłą niedzielę podczas porannej Mszy świętej pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary, jakie złożymy w zakrystii lub kancelarii parafialnej nabywając opłatki, będą przeznaczone na cele remontowe.

REKOLEKCJE
Już za tydzień, w I Niedzielę Adwentu rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Krzysztof Górski, karmelita z Krakowa.

ZBIÓRKA CARITAS
W miniona niedziele zebraliśmy 2386 PLN na dla potrzebujących; bardzo dziękujemy za te ofiary.

ZAPAŁKA NIE OGRZEJE
W przyszłą niedzielę młodzież ze Szkolnego Koła Caritas SP 4 będzie rozprowadzać przy kościele zapałki w zamian za dobrowolną ofiarę. Dochód z tego zostanie przeznaczony na zakup opału na zimę dla ubogiej rodziny z naszej Parafii.

CZUWANIE MŁODYCH
Adwentowe czuwanie dla młodzieży z bpem Edwardem odbędzie się w naszej parafii 7 grudnia (piątek); rozpoczęcie o godz. 19:00.

SYNOD
8 grudnia odbędzie się w naszej parafii dekanalne spotkanie zespołów synodalnych. Rozpoczęcie o godz. 10:00. Członków naszego parafialnego zespołu prosimy o obecność i pomoc w organizacji. Zgłoszenia u sekretarza zespołu do 30 listopada.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”; dzisiaj w GN jako dodatek kalendarz ścienny. Mamy jeszcze kalendarze diecezjalne na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 18.11.2018 r.

WYPOMINKI
W miesiącu listopadzie modlimy się w sposób szczególny za naszych zmarłych. Dzisiaj i jeszcze w następną niedzielę wypominki o godz. 17:00. Od poniedziałku do soboty „modlitwa wypominkowa” o godz. 17:30. W piątek „wypominki” o 17:15, a na 17:30 zapraszamy na nieszpory za zmarłych. Porządek „modlitwy wypominkowej”, tzn. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

ZBIÓRKA CARITAS
Dzisiaj Caritas naszej parafii przeprowadza zbiórkę do puszek dla potrzebujących.

OAZA
Młodzież, która uczestniczyła w rekolekcjach ewangelizacyjnych i wszystkich chętnych od klas VIII zapraszamy dzisiaj, na godz. 19:00, na spotkanie oazowe.

BIERZMOWANIE
Kandydaci do bierzmowania z klas ponadgimnazjalnych mają spotkanie formacyjne jutro (poniedziałek) o godz. 18:45. Rozpoczęcie spotkania w kościele; obecność obowiązkowa.

LEKTORZY
Jutro o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

SCHOLA
Dziewczęta, które należą do scholii i wszystkie chętne do śpiewania w kościele zapraszamy w sobotę na godz. 12:00 do sali w domu parafialnym.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
Następna niedziela, to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego; jest to jednocześnie święto patronalne Akcji Katolickiej, którą zapraszamy na Mszę św. na godzinę 12:30, a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

MATKA BOŻA PIELGRZYMUJĄCA
Osoby, które zgłosiły się do Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej zapraszamy na spotkanie inaugurujące w poniedziałek, 26 listopada, na godz. 18:45. Podczas tego spotkania podzielimy się na kręgi i Matka Boża w kapliczkach wyruszy w drogę po naszych domach. W najbliższych dniach osoby, które się zgłosiły otrzymają tę informację smsem. Gdyby ktoś chciał się jeszcze zapisać do Apostolatu może to zrobić dzisiaj po Mszy św.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Mamy jeszcze diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2019.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 11.11.2018 r.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

I KOMUNIA
Jutro, 12 listopada (poniedziałek) o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie modlitewne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a za tydzień w niedzielę o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci i ich rodziców.

ZBIÓRKA CARITAS
W przyszłą niedziele Caritas naszej parafii przeprowadzi zbiórkę do puszek dla potrzebujących.

OAZA
Młodzież, która uczestniczyła w rekolekcjach ewangelizacyjnych i wszystkich chętnych od klas VIII zapraszamy w przyszłą niedzielę, na godz. 19:00 na oazowe spotkanie dla młodzieży.

WYPOMINKI
W miesiącu listopadzie modlimy się w sposób szczególny za naszych zmarłych. Dzisiaj i we wszystkie niedziele listopada wypominki o godz. 17:00. Od poniedziałku do soboty „modlitwa wypominkowa” o godz. 17:30. W piątek „wypominki” o 17:15, a na 17:30 zapraszamy na nieszpory za zmarłych. Porządek „modlitwy wypominkowej”, tzn. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Mamy jeszcze diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2019.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 04.11.2018 r.

WYPOMINKI
W miesiącu listopadzie modlimy się w sposób szczególny za naszych zmarłych. Dzisiaj i we wszystkie niedziele listopada wypominki o godz. 17:00. Od poniedziałku do soboty „modlitwa wypominkowa” o godz. 17:30. W piątek „wypominki” o 17:15, a na 17:30 zapraszamy na nieszpory za zmarłych. Porządek „modlitwy wypominkowej”, tj. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

ODPUST DLA ZMARŁYCH
Jeszcze do 8 listopada możemy uzyskać odpust dla naszych zmarłych. Dla uzyskania odpustu zupełnego należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, pomodlić się w intencjach Ojca św. oraz nawiedzić cmentarz modląc się za zmarłych.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

ŻYWY RÓŻANIEC
W środę po Mszy Świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W niedzielę przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. za Ojczyznę, z okazji Święta Niepodległości, zostanie odprawiona o godz. 11:00. W tym dniu obchodzi imieniny ks. Marcin – za solenizanta będziemy się modlili podczas Mszy św. o godz. 9:30.

TACA NA REMONT I OGRZEWANIE
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe i na ogrzewanie kościoła.

MATKA BOŻA PIELGRZYMUJĄCA / ŻYWY RÓŻANIEC
Można jeszcze zgłaszać się do kręgów apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. Zapraszamy też do Żywego Różańca; panów do róży męskiej, która zaczęła powstawać.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Mamy jeszcze diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2019.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 28.10.2018 r.

RÓŻANIEC
Przed nami ostatnie trzy dni wspólnej modlitwy różańcowej. Dzisiaj różaniec godz. 17:00, a w poniedziałek, wtorek i środę o 17:30. Ostatni różaniec dla dzieci w poniedziałek o godz. 16:45 – dzieci przynoszą książeczki z naklejkami.

RÓŻANIEC RODZICÓW I ZA KAPŁANÓW
Zmiana tajemnic dla różańca rodziców i za kapłanów w środę po wieczornej Mszy św. i nowennie.

„NOC ŚWIĘTYCH”
Do uroczystości Wszystkich Świętych przygotujemy w środę, 31 października, przez tradycyjną w naszej parafii „Noc Świętych”. O godz. 19:00 nastąpi wprowadzenie relikwii do kościoła i rozpocznie się czuwanie, które zakończy się ok. 21:30. Dla kandydatów do bierzmowania „Noc Świętych” jest spotkaniem formacyjnym.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 listopada na cmentarzu od godz. 8:00 przy kaplicy cmentarnej będzie odmawiany różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Ofiary składane na cmentarzu będą przeznaczone na potrzeby naszej szczecineckiej bursy prowadzonej przez Caritas. O godz. 13:00 rozpocznie się na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją przez cmentarz. Ważna informacja: nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Prosimy tak sobie zorganizować czas, aby w tym dniu być na Mszy św. w kościele – jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. W naszym kościele będziemy sprawowali Msze św. jak w każdą niedzielę; nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12:30.

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
W piątek, w „Dzień zaduszny”. Msze św. będziemy sprawowali, jak w dzień powszedni, tzn. o 7:00, 9:00 i 18:00. W tym dniu rozpoczniemy naszą szczególną modlitwę za zmarłych; od godz. 17:15 będą odczytywane „wypominki”, a o godz. 17:30 odprawimy nieszpory za zmarłych; jest to piękna modlitwa liturgiczna, na którą składa się przede wszystkim śpiew psalmów – serdecznie zapraszamy. Tak też będzie wyglądała nasza modlitwa „wypominkowa” w kolejne piątki listopada. W pozostałe dni powszednie będziemy się modlili za zmarłych o godz. 17:30, a w niedziele o 17:00. Porządek modlitwy „wypominkowej”, tj. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Koperty „na wypominki” znajdziemy na bocznych ołtarzach.

ODPUST DLA ZMARŁYCH
W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust dla naszych zmarłych, codziennie dla jednego zmarłego. Dla uzyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, pomodlić się w intencjach Ojca św. oraz nawiedzić cmentarz modląc się za zmarłych.

HOSPICJUM
W uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu odbędzie się tradycyjna kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu, które już działa i dysponuje wolnymi miejscami.

I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W związku z tym, że I czwartek wypadnie w uroczystość Wszystkich Świętych, wyjątkowo nie będzie w tym dniu wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30. Po Mszy św. o godz. 9:00 krótkie nabożeństwo I-sobotnie.

GOŚĆ NIEDZIELNY I KALENDARZE
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Mamy do nabycia kalendarze diecezjalne na rok 2019.

MATKA BOŻA PIELGRZYMUJĄCA
Można jeszcze zgłaszać się do kręgów apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej, o których opowiadała nam w minioną niedzielę s. Celina. Mamy już ok. 60 osób, a więc powstanie przynajmniej 6 kręgów.

ŻYWY RÓZANIEC
Zachęcamy do przyłączenia się do wspólnoty Żywego Różańca. Chętnych zapisuje po Mszy św. ks. Marcin. Mamy nadzieję, że dzisiejsze słowo naszego gościa ks. Pawła zaowocuje powstaniem nowych róż, również złożonych z mężczyzn.

ZADUSZKI JAZZOWE
Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na VI Szczecineckie Zaduszki Jazzowe. Msza Św. w intencji wszystkich szczecineckich muzyków i artystów, którzy odeszli już do wieczności, zostanie odprawiona 3 listopada o godz. 18:30 w Kościele pw. Ducha Świętego. Szczegóły tego wydarzenia na plakatach...

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 21.10.2018 r.

NIEDZIELA MISYJNA
Dzisiaj rozpoczynamy tydzień misyjny. Będziemy się modlili w intencji misji i o powołania misyjne. Tacę dzisiejszą przeznaczamy na potrzeby misji.

„LICZENIE”
Dzisiaj odbywa się doroczne liczenie wiernych w celu ustalenia liczby uczęszczających regularnie na Mszę św. oraz przyjmujących Komunię św.

RÓŻANIEC
Zapraszamy na wspólny różaniec. W niedziele wspólny różaniec o godz. 17:00. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30.

LEKTORZY
Spotkanie formacyjne dla lektorów w poniedziałek o godz. 19:00.

BANKOWCY
W środę na wieczorną Mszę św., a następnie na spotkanie w domu parafialnym zapraszamy duszpasterstwo pracowników banków.

INTENCJE
Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy, aby z ustaleniem terminu Mszy św. na określone dni nie czekać do ostatniej chwili, ale robić to z dużym wyprzedzeniem – najlepiej już.

„WYPOMINKI”
Przygotowujemy się do listopadowej modlitwy za zmarłych. Koperty „na wypominki” znajdziemy na bocznych ołtarzach. Prosimy o zaznaczenie ulicy, co ułatwi uporządkowanie naszej modlitwy. „Wypominki” składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a przed Mszą św. również w koszu wystawionym przed amboną.

XVI DZIEŃ PAPIESKI
W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 3278 PLN na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z zebranych środków funduje się stypendia dla ubogiej młodzieży, również z terenu naszej diecezji.

„NOC ŚWIĘTYCH”
Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych; do tej ważnej uroczystości przygotujemy się w przeddzień, 31 października, przez tradycyjną w naszej parafii „Noc Świętych”. Rozpoczęcie o godz. 19:00

KONCERT
W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w najbliższą sobotę, o godz. 19:30, w kościele pw. Ducha Świętego koncert Eleni. Wstęp oczywiście wolny. Serdecznie zapraszamy.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego.

MATKA BOŻA PIELGRZYMUJĄCA
Dzisiaj gościmy w naszej parafii s. Celinę Junik z Szenszatackiego Instytutu Sióstr Maryi, która opowie nam o Apostolacie Pielgrzymującej Matki Bożej i zachęci do założenia w parafii kręgu apostolatu.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 14.10.2018 r.

WIZYTACJA
Dzisiaj i jutro odbywa się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadza bp Krzysztof Zadarko. Ks. Biskupa przewodniczył Mszy św. o godz. 9:30, a pozostanie u nas do końca dnia głosząc słowo i spotykając się z przedstawicielami grup parafialnych. W poniedziałek ks. Biskup odwiedzi chorych w domu i szpitalu, będzie na katechezie w szkole i spotka się z dyrektorami szkół.

XVI DZIEŃ PAPIESKI
Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Harcerze i młodzież ze SKC ze SP4 zbierają ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z zebranych środków funduje się stypendia dla ubogiej młodzieży, również z terenu naszej diecezji.

KREMÓWKI
Po Mszach św. można dzisiaj, przy wyjściu z kościoła, nabyć kremówkę. Pozyskane środki przeznaczone będą na potrzeby grupy ministranckiej.

RÓŻANIEC
Zapraszamy na wspólny różaniec. W niedziele wspólny różaniec o godz. 17:00. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30.

INTENCJE
Od środy zaczniemy przyjmować intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy o potwierdzenie ślubów przyjętych na nowy rok. Mamy jeszcze kilka wolnych intencji na grudzień tego roku.

NOCLEGI
W tym tygodniu od piątku do niedzieli będziemy gościli w naszej parafii młodzież z diakonii muzycznej Ruchu Światło-Życie. Tradycyjnie prosimy naszych parafian o przyjęcie tych młodych ludzi do siebie na nocleg. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

„LICZENIE”
W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczne liczenie wiernych w celu ustalenia liczby uczęszczających regularnie na Mszę św. oraz przyjmujących Komunię św.

MATKA BOŻA PIELGRZYMUJĄCA
W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii s. Celinę Junik z Szenszatackiego Instytutu Sióstr Maryi, która opowie nam o Apostolacie Pielgrzymującej Matki Bożej i zachęci do założenia w parafii kręgu apostolatu.

NIEDZIELA MISYJNA
Za tydzień rozpocznie się tydzień misyjny i w związku z tym taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje.

DNI SENIORA
Z okazji Dni Seniora, działający przy Fundacji „Przystań” Seniorzy wraz proboszczem, zapraszają osoby starsze na Mszę św. w intencji Seniorów, 16 października (wtorek), o godz. 16:00 w kościele św. Rozalii.

ŚWIĘTO SŁUŻBY ZDROWIA
W czwartek, 18 października, z okazji święta św. Łukasza Ewangelisty, zapraszamy pracowników Służby Zdrowia (lekarzy, pielęgniarki i położne, ratowników i opiekunów medycznych oraz farmaceutów) do kościoła pw. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie przy stole w hospicjum.

„WYPOMINKI”
Przygotowujemy się do listopadowej modlitwy za zmarłych. Koperty „na wypominki” znajdziemy na bocznych ołtarzach. Prosimy o zaznaczenie ulicy, co ułatwi uporządkowanie naszej modlitwy. „Wypominki” składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a przed Mszą św. również w koszu wystawionym przed amboną.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego.

MAMMOGRAFIA
W kruchcie znajdziemy informację o bezpłatnym, profilaktycznym badaniu mammograficznym.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 07.10.2018 r.

RÓŻANIEC
Zapraszamy na wspólny różaniec. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30; w niedziele wspólny różaniec o godz. 17:00.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych jutro (w poniedziałek) o godz. 18:45 w kościele. Obecność obowiązkowa.

KURS ALPHA
W naszej parafii trwa „Kurs Alpha”, do którego można dołączyć jeszcze w tym tygodniu. Spotkania odbywają się we wtorki od godz. 18:30 w Sali domu parafialnego.

POGRZEB DZIECI UTRACONYCH
W najbliższą sobotę, 13 października, odbędzie się w naszym mieście zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się z nimi solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się w naszym kościele, Mszą św. w intencji rodziców o godz. 12:00; dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej o godz. 13:00.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W sobotę, 13 października, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

WIZYTACJA
W przyszłą niedzielę i poniedziałek odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi bp Krzysztof Zadarko. W niedzielę przywitamy ks. Biskupa przed Mszą św. o godz. 9:30. Po krótkim sprawozdaniu z życia naszej parafii ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy św. i zostanie u nas do końca dnia głosząc słowo i spotykając się z przedstawicielami grup parafialnych. W poniedziałek ks. Biskup odwiedzi chorych w domu i szpitalu, będzie na katechezie w szkole i spotka się z dyrektorami szkół.

XVIII DZIEŃ PAPIESKI
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XVIII Dzień Papieski. Harcerze i młodzież ze SKC z SP4 przeprowadzą zbiórkę ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z zebranych środków funduje się stypendia dla ubogiej młodzieży, również z terenu naszej diecezji.

KREMÓWKI
W Dzień Papieski po Mszach św. będzie można przy wyjściu z kościoła nabyć kremówkę. Pozyskane środki przeznaczone będą na potrzeby grupy ministranckiej.

TACA REMONTOWA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na cele remontowe.

„BOG NIE UMARARŁ 3”
W niedziele za tydzień w kinie Wolność o godz. 13 odbędzie się projekcja trzeciej części filmu „Bóg nie umarł”.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w GN w zwykłej cenie, tzn. 5 zł, film pt. „Sprawa Chrystusa”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 30.09.2018 r.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE
Jutro rozpocznie się październik – miesiąc nabożeństw różańcowych. Zapraszamy na wspólny różaniec: dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a młodzież i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30, a w niedziele o 17:00.

AKCJA KATOLICKA
Jutro po Mszy św. o godz. 18:00 Akcja Katolicka ma spotkanie formacyjne.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę Żywy Różaniec gromadzi się na spotkaniu w salce o godz. 17:00 na zmianę tajemnic. W I czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30.

KURS ALPHA
W miniony wtorek rozpoczęliśmy w naszej parafii „Kurs Alpha”. Jest to seria spotkań otwartych skierowanych do wszystkich zainteresowanych. Wykłady są tak skonstruowane, by zachęcić do dyskusji i zadawania pytań. Spotkania odbywają się we wtorki od godz. 18:30 w Sali domu parafialnego. Do kursu można dołączyć jeszcze w ten i następny wtorek.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Zakończyliśmy zapisy dzieci do I Komunii św. Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy dzieciom różańce (należy je do tego czasu zakupić), a po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie informacyjne.

CHACZKAR
W najbliższy piątek o godz. 11:00 odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie chaczkaru – krzyża ormiańskiego, który już stoi przy naszym kościele. Cieszymy się, że nasi bracia chrześcijanie z Armenii, którzy mieszkają w naszym mieście będą mieli tutaj znak swojej wiary w Chrystusa i tradycji swojego narodu. W uroczystości weźmie udział m.in. ambasador Armenii w Polsce.

JERYCHO RÓŻAŃCOWE
W sobotę, w przeddzień wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, odbędzie się w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”. Od godz. 9:30 do godz. 15:30 będziemy się modlili na różańcu, przed Najświętszym Sakramentem w intencji całego świata, Kościoła, naszej parafii, w intencji rodzin i w innych ważnych dla nas intencjach. Plan szczegółowy naszej modlitwy znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

WIZYTACJA
W naszym dekanacie rozpoczęła się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadza bp Krzysztof Zadarko. W naszej parafii będzie 14 i 15 października.

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY
Zapraszamy młodzież do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych. Są one przeznaczone dla młodzieży od VIII klasy szkoły podstawowej. W ramach swojej formacji, mogą w tych rekolekcjach uczestniczyć kandydaci do bierzmowania. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach:
19-21 października (Ostrowiec koło Wałcza) i 26-28 października (Kołobrzeg). Informacje i zapisy w zakrystii oraz u katechetów.

DKCH
Trwają w naszym mieście Dni Kultury Chrześcijańskiej. Program znajdziemy na plakatach i ulotkach umieszczonych w kruchcie kościoła. Dzisiaj w kinie „Wolność” o godz. 13.00 odbędzie się projekcja filmu "Samson".

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 23.09.2018 r.

KURS ALPHA
We najbliższy wtorek, 25 września, rozpocznie się w naszej parafii „Kurs Alpha”. Jest to seria spotkań otwartych skierowanych do wszystkich zainteresowanych. Wykłady są tak skonstruowane, by zachęcić do dyskusji i zadawania pytań. Spotkania będą się odbywały we wtorki od godz. 18:30 w Sali domu parafialnego. (zobacz więcej...)

BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 19:00, a kandydatów z klas VIII w środę na godz. 19:00.

SPOTKANIE POPIELGRZYMKOWE
Uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę oraz „Złotą Grupę” zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w sobotę na godz. 14:00.

ROZPOCZĘCIE PRACY FORMACYJNEJ
Wszystkie grupy działające w parafii, a więc Żywy Różaniec, Różaniec Rodziców, „Cudowny Medalik”, scholę, ministrantów, „Odnowę”, kandydatów do bierzmowania, lektorów, Akcję Katolicką, „Caritas”, PWMW, „bankowców” i drużynę harcerską zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9:30. Tą Mszą św. rozpoczniemy rok pracy formacyjnej. Jednocześnie zachęcamy do włączania się do grup parafialnych. Chłopców zapraszamy do służenia przy ołtarzu – kandydaci mogą się zgłaszać do ks. Marcina, a dziewczęta do scholi. Wszystkie wymienione wcześniej grupy są otwarte i zapraszają do uczestnictwa.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Do końca września (jeszcze tylko w tym tygodniu) potrwają zapisy dzieci do I Komunii Świętej. Dziecko zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16:00 do 17:30 oraz w środy od 19:00 do 20:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka.

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY
Zapraszamy młodzież do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych. Są one przeznaczone dla młodzieży od VIII klasy szkoły podstawowej. W ramach swojej formacji, mogą w tych rekolekcjach uczestniczyć kandydaci do bierzmowania. Celem rekolekcji jest ożywienie wiary i odpowiedź na najważniejsze życiowe pytania. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach:
19-21 października (Ostrowiec koło Wałcza) i
26-28 października (Kołobrzeg).
Informacje i zapisy w zakrystii oraz u katechetów.

CZUWANIE
Parafia Ducha Świętego w Szczecinku zaprasza w każdy ostatni piątek miesiąca na czuwania pod hasłem: „Duch i ogień”. Rozpoczęcie o godz. 19.30, zakończenie ok godz. 21.30. Pierwsze czuwanie w najbliższy piątek 28 września.

DKCH
W tym tygodniu rozpoczną się w naszym mieście Dni Kultury Chrześcijańskiej. Program znajdziemy na plakatach i ulotkach umieszczonych w kruchcie kościoła. Pierwsze spotkanie w ramach DKCH odbędzie się 26 września (środa) o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego, a poprowadzi je znany specjalista problematyki rodziny Jacek Pulikowski. W niedzielę 30 września w kinie „Wolność” o godz. 13.00 odbędzie się projekcja filmu "Samson".

CHACZKAR
Na terenie naszego kościoła, przy głównym wjeździe, od strony ul. Powstańców Wielkopolskich stanie chaczkar – krzyż ormiański. Jako parafia, po konsultacji z kurią biskupią, wyraziliśmy zgodę, aby nasi bracia chrześcijanie z Armenii, którzy mieszkają w naszym mieście mogli mieć tutaj znak swojej wiary w Chrystusa i tradycji swojego narodu. Jego poświęcenie będzie miało miejsce 5 października.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 15.09.2018 r.

XXV-LECIE BURSY
We wtorek 18 września obchodzić będziemy Święto św. Stanisława Kostki, jednego z Patronów Polski. Cały rok 2018 poświęcony jest przybliżeniu postaci tego Świętego z racji 450 rocznicy jego śmierci. W naszym mieście od 25 lat działa bursa szkolna jego imienia prowadzona przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wyszło z niej niemal 250 absolwentów, a wśród nich czterech kapłanów diecezjalnych, jeden zakonny i diakon. Zapraszamy na jubileuszowe obchody ku czci św. Stanisława Kostki oraz 25-lecia działalności opiekuńczo-wychowawczej Bursy. 18 września o godz. 18:00 w kościele św. Rozalii zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem naszego Biskupa Edwarda. Msza poprzedzona będzie specjalnym wprowadzeniem do liturgii o godz. 17:45. Od godz. 10:00 do 17:30 przewidziany jest Dzień Otwarty Bursy z możliwością zwiedzania placówki.

BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas III zapraszamy na spotkanie we wtorek na godz. 19:00. W czwartek, o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych – spotkania te są obowiązkowe.

BŁ. WŁADYSŁAW
W czwartek, 20 września, podczas Mszy św. o godz. 18:00 uczcimy bł. Władysława Bukowińskiego, którego relikwie posiadamy w parafii.

SCHOLA
W najbliższą sobotę o godz. 12:00 spotkanie scholi.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Do końca września potrwają zapisy dzieci do I Komunii Świętej. Dziecko do zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16:00 do 17:30 oraz w środy od 19:00 do 20:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka.

KURS ALPHA
We wtorek, 25 września, rozpocznie się w naszej parafii „Kurs Alpha”. Jest to seria spotkań otwartych skierowanych do wszystkich zainteresowanych. Wykłady są tak skonstruowane, by zachęcić do dyskusji i zadawania pytań. Spotkania będą się odbywały we wtorki od godz. 18:30 w Sali domu parafialnego.

STADION MŁODYCH
Organizujemy wyjazd na spotkanie dla młodzieży, które odbędzie się 6 października na stadionie narodowym w Warszawie. Koszt wyjazdu 90 zł. Zapisy u ks. Marcina.

REKOLEKCJE Z O. ANTONELLO
W dniach 28-30 września w parafii pw. Miłosierdzia Bożego odbędą się rekolekcje, które poprowadzi o. Antonello Cadeddu.

TACA „REMONTOWA”
Dzisiejszą tacę przeznaczymy na cele remontowe.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 09.09.2018 r.

RODZICE PO STRACIE
We wtorek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy rodziców, którzy w różnych okolicznościach utracili dziecko. Razem z nimi będziemy się za nich modlili prosząc Pana Boga, aby im dawał pociechę.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W czwartek o godz. 20:00 odprawimy nabożeństwo fatimskie: odmówimy część różańca i przejdziemy w procesji.

SKRZATUSZ
5 i 16 września odbędzie się pielgrzymka diecezjalna do Sanktuarium w Skrzatuszu. Młodzież zachęcamy do wyjazdu na doroczne spotkanie młodych w sobotę, 15 września – wyjazd o godz. 10:00, a powrót ok. 24:00; koszt wyjazdu to 20 zł. Zapisywać się można już od dzisiaj w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz u katechetów. Wyjazd dla dorosłych w niedzielę, 16 września, o godz. 8:00. Koszt wyjazdu 25 zł; nie ma już wolnych miejsc.

SCHOLA
W najbliższą sobotę, na godz. 12:00, zapraszamy scholę dziecięcą na pierwsze spotkanie po wakacjach.

KONCERT
W przyszłą niedzielę będziemy gościli chór z Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie – „Pomerania Cantat”. Po Mszy św. o godz. 11:00 chór da krótki koncert w naszym kościele.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 26 maja 2019 r. Do I Komunii św. dzieci przystępują w swojej rodzinnej parafii, a nie w parafii, na terenie której uczęszczają do szkoły. Zgłaszanie dzieci do I Komunii św. rozpoczynamy w tym tygodniu i potrwa ono do końca września – jest to termin nieprzekraczalny. Dziecko do I Komunii św. zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16:00 do 17:30 oraz w środy od 19:00 do 20:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka.

KURS ALPHA
We wtorek, 25 września, rozpocznie się w naszej parafii „Kurs Alpha”. Jest to seria spotkań otwartych dla osób, które szukają odpowiedzi na pytania o sens życia i chcą pogłębić swoją wiarę. Spotkania będą się odbywały we wtorki od godz. 18:30 w Sali domu parafialnego.

STADION MŁODYCH
Organizujemy wyjazd na spotkanie dla młodzieży, które odbędzie się 6 października na stadionie narodowym w Warszawie. Koszt wyjazdu 90 zł. Zapisy u ks. Marcina.

TACA „REMONTOWA”
Dzisiejszą tacę, zgodnie z prośbą naszego biskupa, przeznaczymy na sanktuarium w Skrztauszu, a na cele remontowe tacę z przyszłego tygodnia.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia. 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 02.09.2018 r.

KANCELARIA
Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie w zwykłym porządku, a więc od wtorku do piątku od godz. 16:00 do 17:00 i w soboty od 10:00 do 11:00.

AKCAJA KATOLICKA
Jutro na wieczorną Mszę św. zapraszamy Akcję Katolicką.

I ŚRODA, CZWARTEK I PIĄTEK
W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W I czwartek adoracja Najświętszego sakramentu po wieczornej Mszy św. do 21:00. W pierwszy piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.

GODZINA MIŁOSIERDZIA I NIESZPORY
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o godz. 15:00, a kończymy Nieszporami o godz. 18:30.

ODPUST PARAFIALNY
W sobotę, 8 września, będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia NMP – odpust parafialny i jednocześnie kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli największe święto naszej wspólnoty. Wszystkich zapraszamy w tym dniu do udziału w Eucharystii. Msze św. będziemy sprawowali o godz. 7:00 i 9:00 oraz uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18:00. Aby zyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunie św. w naszym kościele, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu. W dzień odpustu będzie trwała w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00, a zakończy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. W zakrystii można się zapisać na konkretne godziny adoracji; ofiarujemy ją w intencji naszej parafii. Podczas Adoracji, o godz. 12:00 odmówimy Anioł Pański i Różaniec. O godz. 17:30 odprawimy Nieszpory. W dniu odpustu kancelaria będzie nieczynna. Bardzo prosimy o pomoc w uporządkowaniu kościoła na uroczystość odpustową. Porządki rozpoczniemy w czwartek o godz. 16:00.

SKRZATUSZ
15 i 16 września odbędzie się pielgrzymka diecezjalna do Sanktuarium w Skrzatuszu. Młodzież zachęcamy do wyjazdu na doroczne spotkanie młodych w sobotę, 15 września – wyjazd o godz. 10:00, a powrót ok. 24:00; koszt wyjazdu to 20 zł. Zapisywać się można już od dzisiaj w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz u katechetów. Wyjazd dla dorosłych w niedzielę, 16 września, o godz. 8:00. Koszt wyjazdu 25 zł; zapisy od dzisiaj w zakrystii i kancelarii parafialnej.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę, o godz. 14:30, odprawiona będzie w naszym kościele Msza św. dla osób niesłyszących, w języku migowym. Bardzo prosimy o poinformowanie osób zainteresowanych.

TACA „REMONTOWA”
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca; tacę z tej niedzieli przeznaczymy na cele remontowe.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia. 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ
Szczecinek, 26.08.2018 r.

MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy św. o godz. 9:30 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Po tej Mszy św. w naszym kościele krótki koncert poświęcony Maryi w wykonaniu pani Magdaleny Szuby, naszej szczecineckiej sopranistki. W nawach bocznych naszego kościoła zostanie wyeksponowana pokonkursowa wystawa prac dzieci, pt. „Dla nas, po Bogu, największa miłość to Polska”. Dziękujemy Akcji katolickiej i Stowarzyszeniu „Civitas Christiana” za troskę o dobre przeżycie dzisiejszej uroczystości.

KONIEC PORZĄDKU LETNIEGO
Dzisiaj ostatni raz zapraszamy na Mszę św. o godz. 20:00.

RÓŻANIEC RODZICÓW
Zmiana tajemnic dla „różańca rodziców” i „za kapłanów” w piątek, 31 sierpnia, po Mszy św. o godz. 18:00.

I SOBOTA
W tym tygodniu przypadnie I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9:00 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie. To będzie piąta już w tym roku odprawiana wspólnie I sobota. Od godz. 9:30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

ROZPOCZĘCIE ROKU
W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę św. o godz. 11:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy tornistry pierwszoklasistom.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

DIAKON TOMASZ
W naszej wspólnocie parafialnej witamy diakona Tomasza Żuchowskiego, który w tym roku będzie odbywał u nas praktykę duszpasterską. Życzymy mu owocnego czasu wśród nas i dobrego przygotowania do święceń prezbiteratu.

ORGANISTA
Pan Karol, nasz, organista zdał w tym roku maturę i dostał się na akademię muzyczną w Gdańsku. W związku z tym nie będzie mógł tak jak dotychczas grać w naszym kościele. Bardzo mu dziękujemy za wszystko, co swoją grą i zaangażowaniem wniósł w liturgię i życzymy mu powodzenia na studiach.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 19.08.2018 r.

PWMW
Jutro na wieczornej Mszy św. będziemy się modlili w intencjach powierzanych Bogu przez Parafialną Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej i w intencji jej członków.

BŁ. WŁADYSŁAW
Również jutro pomodlimy się przez orędownictwo bł. Władysława Bukowińskiego, którego relikwie mamy w parafii; otrzymując je zobowiązaliśmy, że będziemy wspominali bł. Władysława 20 dnia każdego miesiąca.

MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy św. o godz. 9:30 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Po tej Mszy św. w naszym kościele krótki koncert poświęcony Maryi w wykonaniu pani Magdaleny Szuby, naszej szczecineckiej sopranistki.
W nawach bocznych naszego kościoła zostanie wyeksponowana pokonkursowa wystawa prac dzieci, pt. „Dla nas, po Bogu, największa miłość to Polska”.

KONIEC PORZĄDKU LETNIEGO
W przyszłą niedzielę ostatni raz zapraszamy na Mszę św. o godz. 20:00.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 12.08.2018 r.

KONCERT
Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele drugi w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Taras Baginets z Rosji. Będziemy mogli również posłuchać chóru Filharmonii w Tajpei. Ze względu na koncert ostatnia Msza św. rozpocznie się wyjątkowo 30 min później, a więc o godz. 20:30.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
Jutro, 13 lipca o godz. 20:00 odprawimy nabożeństwo fatimskie: odmówimy część różańca i przejdziemy w procesji ze świecami wokół kościoła.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
W środę będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione do kościoła owoce i zioła. Na Mszy św. o godz. 9:30 będziemy się modlili w intencji naszej ojczyzny i w intencji Wojska Polskiego, a następnie przejdziemy pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na dalszą część uroczystości o charakterze patriotycznym. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem, na placu przy kościele odbędzie się piknik rodzinny pod patronatem pani poseł na Sejm RP Małgorzaty Golińskiej.

PIELGRZYMKA RODZIN
Również w środę, w uroczystość Wniebowzięcia NMP odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Maryjnego Sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie, na którą zaprosił nas w swoim komunikacie bp Edward. Rozpoczęcie pielgrzymki różańcem o godz. 10:00; o godz. 12:00 rozpocznie się Eucharystia. Zachęcamy rodziny do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

IMIENINY
W piątek, we wspomnienie św. Jacka będzie obchodził imieniny ks. Proboszcz. Msza św. w intencji solenizanta będzie sprawowana o godz. 18:00.

TACA NA CELE REMONTOWE
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 05.08.2018 r.

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE
Jutro będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Nie jest to święto nakazane, ale zachęcamy do udziału we Mszy św., które będą sprawowane jak w dzień powszedni, tzn. o 7:00, 9:00 i 18:00.

MIESIĄC ABSTYNENCJI
Trwa miesiąc abstynencji. Przypominamy o apelu biskupów o 100 dni abstynencji na 100-lecie odzyskania niepodległości. Ten okres rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 11 listopada. Zachęcamy do wpisywania swojej abstynencji do parafialnej księgi trzeźwości.

ZŁOTA GRUPA
„Złotą grupę”, która towarzyszy duchowo pielgrzymom, w czasie trwania pielgrzymki zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę, na godz. 17:30.

KONCERT
W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele drugi w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Taras Baginets z Rosji. Będziemy mogli również posłuchać chóru Filharmonii w Tajpei. Ze względu na koncert ostatnia Msza św. rozpocznie się wyjątkowo 30 min później, a więc o godz. 20:30.

TACA REMONTOWA
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 29.07.2018 r.

PIELGRZYMKA PIESZA
Dzisiaj o godz. 19:00 odbędzie się w naszej parafii spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką pieszą na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki 1 sierpnia w Skrzatuszu po Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 12:00. Zapisy na pielgrzymkę trwają nadal w parafii; można się zapisać również w Skrzatuszu w dniu wyjścia pielgrzymki. Pielgrzymom wyruszającym na Jasną Górę można jeszcze powierzyć swoje intencje, aby je zanieśli do Królowej Polski. Na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej znajdziemy kartki do wypisania intencji. Można przy okazji złożyć ofiarę na potrzeby organizacyjne pielgrzymki. „Złotą grupę”, która będzie towarzyszyła duchowo pielgrzymom, zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę, od 1 do 13 sierpnia na godz. 17:30.

RÓŻANIEC RODZICÓW
W tym miesiącu zmiana tajemnic dla różańca rodziców i za kapłanów dokonuje się drogą sms. Gdyby ktoś nie otrzymał wiadomości odmawia w tym miesiącu kolejną tajemnicę.

MIESIĄC ABSTYNENCJI
W środę rozpocznie się miesiąc sierpień, w którym jesteśmy tradycyjnie zachęcani do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. W tym roku, z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, biskupi wzywają nas do podjęcia 100 dni abstynencji w intencji naszego narodu i wolności Polaków. Ten czas rozpocznie się 4 sierpnia i zakończy 11 listopada. To dobrowolne wyrzeczenie się alkoholu można podjąć i ofiarować Bogu, jako post w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Nasze zobowiązania abstynenckie możemy wpisywać do „księgi trzeźwości”, która przez najbliższy tydzień będzie wystawiona przy ołtarzu Matki Bożej.

ODPUST „PORCJUNKULI”
W czwartek (2 sierpnia) we wszystkich kościołach parafialnych, a więc również w naszym, będzie można zyskać odpust zupełny. Warunkiem odpustu jest nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim „Modlitwy pańskiej” oraz „Wyznania wiary”. Poza tym warunkiem należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca św. i nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W I sobotę po Mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie. W czasie wakacji księża nie odwiedzają chorych w pierwsze soboty.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 22.07.2018 r.

KONCERT
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 krótki koncert p. Magdaleny Szuby, naszej szczecineckiej sopranistki. Pani Magda zaśpiewa cztery utwory przy akompaniamencie organowym muzyków z Wielkiej Brytanii, którzy są gośćmi trwającego w naszym mieście Art Pikniku.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW
W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, po Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00 pobłogosławimy pojazdy i ich kierowców.

PIELGRZYMKA PIESZA
W niedzielę, 29 lipca, o godzinie 19:00 odbędzie się w naszej parafii spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką pieszą na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki 1 sierpnia w Skrzatuszu po Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 12: 00. Zapisy na pielgrzymkę trwają nadal w parafii; można się zapisać również w Skrzatuszu w dniu wyjścia pielgrzymki. Osoby, które chciałyby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce zapraszamy do tzw. „złotej grupy”. Można się do niej zapisać w zakrystii. Pielgrzymom wyruszającym na Jasną Górę można też powierzyć swoje intencje, aby je zanieśli do Królowej Polski. Na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej znajdziemy kartki do wypisania intencji. Można przy okazji złożyć ofiarę na potrzeby organizacyjne pielgrzymki.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 15.07.2018 r.

WAKACYJNE ZMIANY
Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia, sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20:00. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od 10:00 do 11:00.

SZKAPLERZ
Jutro, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej) na Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00 będzie możliwość przyjęcia szkaplerza, który jest znakiem szczególnej opieki Maryi.

KONCERT
W najbliższą sobotę (21 lipca) odbędzie się w naszym kościele pierwszy w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Witold Zaborny. Wystąpi również zespół muzyki cerkiewnej Oktoich. Serdecznie zapraszamy.

PIELGRZYMKA PIESZA
Już po raz 36-ty pątnicy z grupy IV w sierpniu wyruszą w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież, a także rodziny do udziału w całej lub części pielgrzymki. Wszelkich informacji udziela ks. Dariusz. Osoby, które chciałyby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce zapraszamy do tzw. „złotej grupy”. Można się do niej zapisać w zakrystii.
Pielgrzymom wyruszającym na Jasna Górę można też powierzyć swoje intencje, aby je zanieśli do Królowej Polski. Na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej znajdziemy kartki do wypisania intencji. Można przy okazji złożyć ofiarę na potrzeby organizacyjne pielgrzymki.

REMONTY
Taca z minionej niedzieli przeznaczona była na cele remontowe – zebraliśmy 6720 zł. Obecnie remontujemy południową i północną ścianę wieży naszego kościoła. Koszt tej inwestycji to ponad 300 tys.pln. Rozpoczęliśmy też remont klatki schodowej w części duszpasterskiej domu parafialnego. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 35-40 tys. zł.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 08.07.2018 r.

WAKACYJNE ZMIANY
Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia, sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20:00. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od 10:00 do 11:00.

„RODZICE PO STRACIE”
We wtorek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili za rodziców, którzy utracili dziecko.

RADA PARAFIALNA
We wtorek o godz. 19:30 spotkanie rady parafialnej.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W piątek 13 lipca o godz. 20:00 odprawimy nabożeństwo fatimskie: odmówimy część różańca i przejdziemy w procesji ze świecami wokół kościoła.

PIELGRZYMKA PIESZA
Już po raz 36-ty pątnicy z grupy IV w sierpniu wyruszą w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież, a także rodziny do udziału w całej lub części pielgrzymki. Wszelkich informacji udziela ks. Dariusz. Osoby, które chciałyby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce zapraszamy do tzw. „złotej grupy”. Można się do niej zapisać w zakrystii.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 01.07.2018 r.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W I sobotę po Mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie. W czasie wakacji księża nie odwiedzają chorych w pierwsze soboty.

WAKACYJNE ZMIANY
Przypominamy, że od dzisiaj, w niedziele lipca i sierpnia, zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 20:00. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od 10:00 do 11:00.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

TACA REMONTOWA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na cele remontowe.

SZCZECINECKIE SPOTKANIE Z FOLKLOREM
8 lipca przy CK zamek występy Zespołów i Kapel ludowych oraz kiermasze w ramach Szczecineckich Spotkań z Folklorem.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA
Szczecinek, 24.06.2018 r.

ZASTĘPSTWO WAKACYJNE
Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Przemysława Głowackiego, tegorocznego neoprezbitera. Ks. Przemysław zastąpi do czwartku ks. Dawida, który prowadzi rekolekcje dla dzieci.

FESTYN PARAFIALNY
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym festynie parafialnym. Szczególne podziękowania kierujemy do rady parafialnej, do członków grup parafialnych oraz wszystkich parafian, którzy zaangażowali się w organizację festynu i jego przebieg. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli nas w związku z festynem. Udało nam się zgromadzić ok. 25 000 zł na remont wieży naszego kościoła.

ŚW. PIOTRA I PAWŁA
W piątek, 29 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość św. Piotra i Pawła. Zachęcamy do udziału w Mszy św. i do modlitwy za Ojca św. Taca z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, przekazana będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W związku z uroczystością nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

RÓŻANIEC RODZICÓW I ZA KAPŁANÓW
Zmiana tajemnic różańcowych dla różańca rodziców i różańca za kapłanów w sobotę po wieczornej Mszy św.

ZMIANY WAKACYJENE
Od tego tygodnia przez lipiec i sierpień kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od godz. 10:00 do godz. 11:00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt na nr dyżurny podany na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń i na drzwiach do kancelarii. Ze względu na urlopy w parafii będzie mniej księży niż w ciągu roku. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przede wszystkim przed Mszą św., zwłaszcza w niedziele. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele dodatkowa Msza św. o godz. 20:00.

PRAKTYKI RELIGIJNE W WAKACJE
Rodzicom przypominamy o konieczności zadbania o to, żeby ich dzieci mogły uczestniczyć we Mszy św. podczas zorganizowanych form wypoczynku letniego.

„CZERWCOWE”
Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe. Dzisiaj o godz. 17:00, od poniedziałku do piątku o 17:30, a w sobotę po Mszy św. o 9:00

PIELGRZYMKA PIESZA
Już po raz 36-ty pątnicy z grupy IV w sierpniu wyruszą w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież, a także rodziny do udziału w całej lub części pielgrzymki. Wszelkich informacji udziela ks. Dariusz. Osoby, które chciałyby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce zapraszamy do tzw. „złotej grupy”. Można się do niej zapisać w zakrystii.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary. Parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 18.06.2018 r.

RONDO KS. PRAŁATA JANA LISA
Dzisiaj odbędzie się uroczyste nadanie im. ks. Jana Lisa rondu przy cmentarzu (skrzyżowanie ulic: Słupskiej, Lipowej, Cieślaka i Narutowicza). Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 9.30. Dalsza część uroczystości, przy rondzie, o godz. 10.45 – zgromadzimy się przy starej bramie cmentarza. Po Mszy św. z przystanku przy kościele będzie można przejechać na miejsce autobusem.

FESTYN PARAFIALNY
Dzisiaj w naszej parafii festyn, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Rozpoczęcie festynu po Mszy św. o godz. 12:30, a więc ok. 14:00. Już dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu. W kruchcie kościoła i podczas festynu można nabyć cegiełki, które wezmą udział w losowaniu cennych nagród. Do wygrania m. in. pralka, dwa rowery, sprzęt AGD i wiele innych.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
We wtorki o godz. 19:00 spotyka się w naszej parafii grupa Odnowy w Duchu Świętym. Na spotkanie może przyjść każdy, kto chce się pomodlić we wspólnocie, rozważać Słowo Boże i umocnić się świadectwem wiary innych.

KS. BUKOWIŃSKI
W środę jak zwykle nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ale to 20 dzień miesiąca więc uczcimy również bł. Władysława Bukowińskiego, którego relikwie mamy w parafii.

KONIEC ROKU
Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w czwartek o godz. 9:00. Zapraszamy na nią wszystkie dzieci i młodzież, a zwłaszcza ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii.

SYNOD
Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 19:00, natomiast kandydatów z klas III gimnazjum zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 19:00 a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

DIAKONAT
W najbliższą sobotę o godz. 11:00 w naszym kościele odbędą się święcenia diakonatu, których udzieli bp Krzysztof Zadarko. Kandydatów do święceń, którzy od wczoraj odprawiają rekolekcje polecamy modlitwie wiernych. Wszystkich zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tej uroczystości.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00.

PIELGRZYMKA PIESZA
Już po raz 36-ty pątnicy z grupy IV w sierpniu wyruszą w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież, a także rodziny do udziału w całej lub części pielgrzymki. Wszelkich informacji udziela ks. Dariusz. Osoby, które chciałyby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce zapraszamy do tzw. „złotej grupy”. Można się do niej zapisać w zakrystii.

PIELGRZYMKA NA GÓRĘ POLANOWSKĄ
Dnia 22 czerwca wyruszy z Tronu Maryi w Szczecinku X Piesza Pielgrzymka na Świętą Górę w Polanowie. Szczegóły na plakacie.

I KOMUNNIA ŚW.
W przyszłym roku I Komunia św. odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 26 maja.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary.

X NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 10.06.2018 r.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 sprawowana będzie w naszym kościele Msza św. dla osób niesłyszących w języku migowym.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedziele o godz. 17:00.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W środę 13 czerwca o godz. 20:00 odprawimy nabożeństwo fatimskie: odmówimy część różańca i przejdziemy w procesji ze świecami wokół kościoła.

SCHOLA
Spotkanie dla scholii dziecięcej w środę o godz. 19:15 w sali w domu parafialnym; będzie to próba śpiewów na festyn parafialny.

PIELGRZYMKA PIESZA
W sierpniu odbędzie się 36. piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – w tym roku pod hasłem „Wolni w Chrystusie”. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne i informacyjne w czwartek o godz. 18:45 w sali w domu parafialnym.

RONDO KS. PRAŁATA JANA LISA
W najbliższą niedzielę, 17 czerwca, odbędzie się uroczyste nadanie im. ks. Jana Lisa rondu przy cmentarzu (skrzyżowanie ulic: Słupskiej, Lipowej, Cieślaka i Narutowicza). Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 9.30. Dalsza część uroczystości, przy rondzie, o godz. 10.45 – zgromadzimy się przy starej bramie cmentarza.

FESTYN PARAFIALNY
Zachęcamy do zaangażowania się w organizację naszego festynu parafialnego, który odbędzie się już za tydzień, 17 czerwca. Osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu miejsca festynu proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. W kruchcie kościoła można nabyć cegiełki, które wezmą udział w losowaniu nagród podczas festynu; cegiełki są też do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zbieramy fanty na loterię i książki na kiermasz. Jak co roku możemy się włączyć w przygotowanie festynu poprzez upieczenie ciasta. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Potrzebna będzie nam również pomoc na stoiskach z ciastem i przy grillu – osoby chętne prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Spotkanie rady parafialnej w związku z festynem w poniedziałek o 19:30.

KONKURS PLASTYCZNY
W związku z festynem ogłaszamy konkurs plastyczny na temat „Laurka dla Matki Bożej”. Prace w formacie A4 wykonane dowolną techniką można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 11 czerwca. Na pracy należy umieścić imię i nazwisko, wiek wykonawcy, klasę i numer szkoły.

TACA REMONTOWA
Z tydzień, w drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona będzie na cele remontowe.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 03.06.2018 r.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci przyjmą Komunię św. na dwóch Mszach św. o godz. 9:30 i o godz. 12:00. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 11:00, a ta z 12:30 rozpocznie się pół godziny wcześniej i będzie Mszą św. pierwszokomunijną. Zapraszamy w tym dniu zwłaszcza na Msze św. o 7:30, 16:00 i 18:00.

AKCJA KATOLICKA
W poniedziałek na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie w domu parafialnym zapraszamy Akcję Katolicką.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

I ŚRODA I CZWARTEK
W I środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca, w I czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę św. zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego.

UROCZYSTOŚCI NSPJ
W piątek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni, a więc o 7:00, 9:00 i 18:00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o 9:00, a w niedziele o 17:00. Do czwartku trwa tradycyjna „oktawa Bożego Ciała”; w trakcie nabożeństwa czerwcowego wychodzimy z procesją wokół kościoła.

FESTYN PARAFIALNY
Przygotowujemy się do festynu parafialnego, który odbędzie się 17 czerwca. Zbieramy fanty na loterię oraz książki na kiermasz. W kruchcie można nabyć cegiełki. Środki pozyskane podczas festynu przeznaczamy na remont wieży naszego kościoła.

KONKURS PLASTYCZNY
W związku z festynem ogłaszamy konkurs plastyczny na temat „Laurka dla Matki Bożej”. Prace w formacie A4 wykonane dowolną techniką można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 11 czerwca. Na pracy należy umieścić imię i nazwisko, wiek wykonawcy, klasę i numer szkoły.

TACA REMONTOWA
Z tydzień, w drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona będzie na cele remontowe.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Również za tydzień o godz. 14:30 sprawowana będzie w naszym kościele Msza św. w języku migowym dla osób niesłyszących.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Jak zwykle zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

JUBILEUSZ – PODZIĘKOWANIE
Bardzo dziękuję za modlitwę i wszelkie wyrazy życzliwości z okazji jubileuszu kapłaństwa. Na pamiątkowej kartce, którą rozdawaliśmy z okazji jubileuszu znajduje się piękna modlitwa za powołanych. Kartki te można zabrać ze stolika w kruchcie.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ
Szczecinek, 27.05.2018 r.

BŁ. WLADYSLAW BUKOWIŃSKI
Od dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej mamy szczególnego orędownika – bł. ks. Władysława Bukowińskiego. Dziękujemy ks. Janowi Nowakowi z Krakowa, za ofiarowanie nam jego relikwii.

„MAJOWE/CZERWCOWE”
Nabożeństwa majowe (jeszcze do czwartku) i czerwcowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 17:00.

BOŻE CIAŁO
W najbliższy czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”; jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św., a przez samo tylko uczestnictwo w procesji nie czyni się zadość temu obowiązkowi. Mszę św. o godz. 9:30 przesuniemy na godz. 10:00. Po tej Mszy św., a więc około godz. 11:00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Przejdziemy ulicami: Zamkową, przez Plac Wolności, Bartoszewskiego, Wyszyńskiego, Rzemieślniczą i Limanowskiego. Zatrzymamy się czterokrotnie – na Placu Wolności, na ul. Wyszyńskiego przy dwóch ołtarzach i przy naszym kościele. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji, która jest wyznaniem wiary w Syna Bożego, obecnego w Sakramencie Eucharystii. Prosimy również o przyozdobienie swoich domów. Mężczyzn, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu „ołtarzy” prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Potrzebni są również panowie do baldachimu oraz osoby do niesienia chorągwi. W Uroczystość „Bożego Ciała” nie będzie Mszy św. o godz. 11:00. Pozostałe Msze św. według zwykłego porządku. Dziewczynki, które dzisiaj przeżywają rocznicę I Komunii św. i wszystkie chętne dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Wszystkich prosimy o przynoszenie od wtorku kwiatków na procesję, które będziemy zbierali w zakrystii.

RÓZANIEC RODZICÓW
Zmiana tajemnic różańca rodziców i za kapłanów wyjątkowo 1 czerwca (w piątek) po wieczornej Mszy św.

I PIĄTEK I SOBOTA
W pierwszy piątek dodatkowa okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00. W I sobotę po Mszy św. o godz. 9:00 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie. Ks. Dariusz odwiedzi chorych jak zwykle w I sobotę, ks. Marcin w drugą sobotę, tj. 9 czerwca, a ks. Dawid zgodnie z ustaleniami z chorymi.

PRZYGOTOWANIA DO I KOMUNII
Próby przed I Komunią według grafiku...

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Za tydzień będziemy w naszej parafii przeżywali uroczystość I Komunii Świętej. W związku z tym nastąpi zmiana porządku Mszy św.
Dzieci przyjmą Komunię św. na dwóch Mszach św. o godz. 9:30 i o godz. 12:00. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 11:00, a ta z 12:30 rozpocznie się pół godziny wcześniej i będzie Mszą św. pierwszokomunijną. Zapraszamy w tym dniu zwłaszcza na Msze św. o 7:30, 16:00 i 18:00. O 9:30 i 12:00 ławki w kościele będą zajęte dla dzieci i ich rodziców, ale można będzie zająć miejsca na balkonach.

FESTYN PARAFIALNY
Trwają przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się 17 czerwca. Zbieramy fanty na loterię oraz książki na kiermasz. W kruchcie można nabyć cegiełki.

FILM O ŚW. PAWLE
W dwie soboty, 2 czerwca o godz. 12:30 i 9 czerwca o godz. 13:00 można będzie obejrzeć w kinie Wolność film pt. „Św. Paweł, Apostoł Chrystusa”.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Jak zwykle zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Szczecinek, 20.05.2018 r.

KONIEC PIĘCDZIESIĄTNICY
Dzisiaj kończy się okres Pięćdziesiątnicy, czyli okres wielkanocny. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły. Rozpoczniemy go jutro jak zawsze świętem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

KOMUNIA WIELKANOCNA
Za tydzień, w niedzielę Trójcy Świętej minie czas na przyjęcie Komunii Wielkanocnej.

„MAJOWE”
Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 17:00. W środę łączymy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

PWMW
Jutro o godz. 18:00 Msza św. w intencjach powierzanych Bogu przez PWMW i w intencji jej członków.

LEKTORZY
Jutro o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

I KOMUNIA
Dzieci pierwszokomunijne spotykają się na próbach: w poniedziałek o godz. 16:30 (I Grupa) i o 19:00 (II Grupa), a w środę o godz. 16:30 (II Grupa) i o 19:00 (I Grupa). W związku z tym w poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30 na nabożeństwo majowe.

BIERZMOWANIE
W czwartek, o godz. 18:45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

ROCZNICA
W przyszłą niedzielę dzieci, które w zeszłym roku przyjęły pierwszy raz Komunię św., podczas Mszy św. o godz. 11:00 będą obchodziły rocznicę tego wydarzenia. Spowiedź dla dzieci i ich bliskich w piątek od godz. 17:00.

25-LECIE KAPŁAŃSTWA
W przyszłą niedzielę, 27 maja o godz. 12:30 ks. Proboszcz będzie sprawował wraz z ks. Zbigniewem Woźniakiem, dyrektorem bursy, Mszę św. dziękczynną z okazji 25-lecia kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w jubileuszowej Eucharystii a po jej zakończeniu na obiad na placu przykościelnym.

DIECEZJALNY DZIEŃ DZIECKA
Mamy jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Skrzatusza na Diecezjalny Dzień Dziecka, który odbędzie się 26 maja br. W czasie wyjazdu mogą towarzyszyć dzieciom ich rodzice lub opiekunowie.

LEDNICA
Organizujemy wyjazd młodzieży na spotkanie młodych w Lednicy 2 czerwca. Zapisy w zakrystii.

FESTYN PARAFIALNY
Zachęcamy do zaangażowania się w organizację naszego festynu parafialnego, który odbędzie się 17 czerwca. Osoby, które chciałyby pomóc w organizacji proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. W kruchcie kościoła można nabyć cegiełki, które wezmą udział w losowaniu nagród podczas festynu; cegiełki są też do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zbieramy fanty na loterię i książki na kiermasz.

„CIEMNA STRONA INTERNETU”
We wtorek, 22 maja, w kinie „Wolność” odbędzie się konferencja dla rodziców i wychowawców na temat zagrożeń wynikających z korzystania z internetu przez dzieci i młodzież. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

SKAUCI EUROPY
Spotkanie informacyjne na temat skautingu dla rodziców i chłopców w wieku 8-12 lat odbędzie się 24 maja (czwartek) o godz. 19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

PISANIE IKON
Warsztaty pisania ikon dla początkujących – obejmują 9 spotkań od 20-29 lipca - odbędą się w SAPiK-u przy ul. Kilińskiego. Szczegóły na plakacie.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
VII NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 13.05.2018 r.

I KOMUNIA ŚW.
Dzisiaj Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, a jutro dla nich, o godz. 19:00 spotkanie modlitewne. W piątek próba o godz. 16:30 dla grupy II, a o godz. 19:00 dla grupy I. Piątkową Adorację Najświętszego Sakramentu zakończymy o godz. 16:15.

ROCZNICA
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które 27 maja będą obchodziły rocznicę I Komunii św.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących w języku migowym.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
Dzisiaj zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, na godz. 20:00. Połączymy je z nabożeństwem majowym. Na nabożeństwo przynosimy świece.

„MAJOWE”
Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 17:00. W środę łączymy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

BIERZMOWANIE
W czwartek, podczas Mszy św. o godz. 17:00 bp Krzysztof Zadarko udzieli w naszym kościele sakramentu bierzmowania. W związku z tym w czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 18:00, a nabożeństwo majowe odprawimy po Mszy św. o godz. 9:00. W środę o godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. dla rodzin i bliskich przed sakramentem bierzmowania. Kandydaci przystąpią do spowiedzi św. również w środę o godz. 19:00. Polecajmy Bogu w modlitwie młodzież, która ma przyjąć sakrament bierzmowania.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej ważnej i pięknej uroczystości przygotujemy się w sobotę wieczorem. Po wigilijnej Mszy św., o godz. 18:00 będziemy wspólnie uwielbiali Pana Jezus i prosili o dary Ducha Świętego. Czuwanie modlitewne potrwa do godz. 21:00.

TACA REMONTOWA
Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele remontowe.

DIECEZJALNY DZIEŃ DZIECKA
Organizujemy wyjazd na Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu, który odbędzie się 26 maja br. Zapraszamy wszystkie dzieci, a zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii św., świętujące I rocznicę, scholę dziecięcą, dzieci ze świetlicy Caritas "Magdalenka" oraz świetlicy u sióstr Niepokalanek, a także dzieci młodsze do wspólnej pielgrzymki autokarowej. W czasie wyjazdu mogą towarzyszyć dzieciom ich rodzice.

FESTYN
Trwają przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się 17 czerwca. Zbieramy fanty, które można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej; w kruchcie kościoła można też nabywać cegiełki, które wezmą udział w losowaniu nagród. Środki pozyskane podczas festynu przeznaczamy na dalszy ciąg remontu wieży naszego kościoła.

ZWIĄZKI NIESAKRAMENTALNE
Parafia Ducha Świętego w Szczecinku zaprasza osoby żyjących w związkach niesakramentalnych na spotkanie, w środę, 16 maja o godz. 19.00 w kaplicy Wieczernik, w domu parafialnym (obok kancelarii).

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 06.05.2018 r.

„MAJOWE”
Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 17:00. W środę łączymy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

LEKTORZY
Spotkanie formacyjne dla lektorów w poniedziałek o godz. 19:00.

AKCJA KATOLICKA
Członków Akcji katolickiej zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18:00 a następnie na spotkanie formacyjne.

I KOMUNIA ŚW.
W tym tygodniu odbędzie się próba ustawiania przed I Komunią św. W poniedziałek próbę będą miały dzieci z grupy II (godz. 12:00): dziewczynki o godz. 19:00, a chłopcy o godz. 19:30. We wtorek próbę będą miały dzieci z grupy I (godz. 9:30): dziewczynki o godz. 16:00 a chłopcy o godz. 16:30. Obecność dzieci na tych próbach jest obowiązkowa. W przyszłą niedzielę Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, a następny poniedziałek spotkanie modlitewne dla rodziców wraz z dziećmi.

ROCZNICA I KOMUNII ŚW.
W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci, które 27 maja będą obchodziły rocznicę I Komunii św.

BIERZMOWANIE
Kandydaci do bierzmowania, którzy przyjmą sakrament 17 maja o godz. 17:00 maja próbę we wtorek o godz. 19:00. W piątek, również na godz. 19:00 zapraszamy ich razem z rodzicami, z chrzestnymi i bliskimi na nabożeństwo przekazania krzyży a w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 9:30 podczas której wspólnota parafialna pomodli się za nich przed przyjęciem sakramentu. W środę na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum, a w czwartek na godz. 18:45 z klas III gimnazjum.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
13 maja, w niedzielę zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, na godz. 20:00. Wyjątkowo połączymy je z nabożeństwem majowym.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących w języku migowym.

TACA REMONTOWA
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe.

JASNA GÓRA
Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 11-13 maja; wyjazd w piątek, powrót w niedzielę. Jest to pielgrzymka duszpasterstwa bankowców, ale mogą dołączyć wszyscy chętni. Bliższe informacje w zakrystii.

SKRZATUSZ
Członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych zapraszamy na pielgrzymkę Żywego Różańca do Skrzatusza. Obędzie się ona w sobotę, 12 maja.

DIECEZJALNY DZIEŃ DZIECKA
Organizujemy wyjazd na Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu, który odbędzie się 26 maja br. Zapraszamy wszystkie dzieci, a zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii św., świętujące I rocznicę, scholę dziecięcą, dzieci ze świetlicy Caritas "Magdalenka" oraz świetlicy u sióstr Niepokalanek, a także dzieci młodsze do wspólnej pielgrzymki autokarowej. W czasie wyjazdu mogą towarzyszyć dzieciom ich rodzice.

25-LECIE KAPŁAŃSTWA
W niedzielę, 27 maja o godz. 12:30 ks. Proboszcz będzie sprawował wraz z ks. Zbigniewem Woźniakiem, dyrektorem bursy, Mszę św. dziękczynną z okazji 25-lecia kapłaństwa.

FESTYN
Rozpoczęliśmy już przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się 17 czerwca. Zbieranie fanty, które można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej; w kruchcie kościoła można też nabywać cegiełki, które wezmą udział w losowaniu nagród. Środki pozyskane podczas festynu przeznaczamy na dalszy ciąg remontu wieży naszego kościoła.

OAZY WAKACYJNE
W czasie wakacji jest możliwość wyjazdu na rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży. Informacje o rekolekcjach znajdziemy na stronie internetowej www.koszalin.oaza.pl oraz na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Dawida.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

V NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 29.04.2018 r.

RÓŻANIEC RODZICÓW I ZA KAPŁANÓW
Jutro po Mszy św. o godz. 18:00 zmiana tajemnic dla różańca rodziców i za kapłanów.

„MAJOWE”
We wtorek rozpoczniemy odprawianie nabożeństw majowych; od poniedziałku do piątku będziemy się gromadzili o godz. 17:30, w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 17:00. W środę będziemy łączyli Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI
W czwartek, 3 maja, będziemy obchodzili Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Jest to jednocześnie Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. w intencji ojczyzny, o godz. 12:00. Na tę Mszę św. zapraszamy tradycyjnie poczty sztandarowe, przedstawicieli władz i organizacji pozarządowych.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca, w I czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę św. zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego. W I sobotę od godz. 9:30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

DYSPENSA NA PIĄTEK
W związku z przedłużonym weekendem majowym bp Edward udzielił nam na piątek, 4 maja, dyspensy i możemy w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.

PIĘĆ I SOBÓT
Matka Boża podczas objawień w Fatimie powiedziała do Łucji: „Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”. Podobnie jak w ubiegłym roku chcemy spełnić to polecenie Maryi odprawiając wspólnie „pięć I sobót” od maja do września – zaczniemy w najbliższą sobotę.

JASNA GÓRA
Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 11-13 maja; wyjazd w piątek, powrót w niedzielę. Jest to pielgrzymka duszpasterstwa bankowców, ale mogą dołączyć wszyscy chętni. Bliższe informacje w zakrystii.

ŻYWY RÓŻANIEC
Członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych zapraszamy na pielgrzymkę Żywego Różańca do Skrzatusza. Obędzie się ona w sobotę, 12 maja.

FESTYN
Rozpoczęliśmy już przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się 17 czerwca. Zbieramy fanty, które można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Od dzisiaj w kruchcie kościoła można też nabywać cegiełki, które wezmą udział w losowaniu nagród.

I KOMUNIA ŚW.
W przyszłym tygodniu odbędzie się próba ustawiania przed I Komunią św. W poniedziałek, 7 maja, próbę będą miały dzieci z grupy II (godz. 12:00): dziewczynki o godz. 19:00, a chłopcy o godz. 19:30. We wtorek, 8 maja, próbę będą miały dzieci z grupy I (godz. 9:30): dziewczynki o godz. 16:00, a chłopcy o godz. 16:30. Obecność dzieci na tych próbach jest obowiązkowa.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 22.04.2018 r.

ZBIÓRKA NA SEMIANRIUM
Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie. Gościmy dziś diakona z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie i tradycyjnie po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę ofiar na potrzeby seminarium.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA
Jutro będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona naszej diecezji. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni.

LEKTORZY
W poniedziałek o 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

PIELGRZYMKA PROMIENISTA
1 maja po Mszy Świętej o godzinie 7.00 z naszego kościoła wyruszy Piesza Pielgrzymka na Górę Chełmską. Zakończenie pielgrzymki 3 maja na Górze Chełmskiej. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką we wtorek o godzinie 18.30 w naszym kościele.

I KOMUNNIA ŚW.
We wtorek o godz. 19:00 w Domu Parafialnym mają swoje spotkanie rodzice dzieci z klasy III F SP 6. W środę o godz. 19:00 w kościele, wszystkie dzieci spotykają się na próbie śpiewu, a w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym spotykają się rodzice dzieci ze SP 1, SP 5, SP 7, Szkoły Społecznej oraz dzieci przygotowujących się poza granicami Polski.

MATURZYŚCI
W czwartek o godz. 10:00 w naszym kościele Msza św. dla maturzystów z okazji zakończenia roku i szkoły. To okazja do podziękowania Bogu za edukację w szkole średniej i powierzenia Mu czasu matur i całej swojej przyszłości.

SYNOD
W czwartek o godz. 19:00 spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.

BIERZMOWANIE
Kandydaci, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania mają swoją próbę w piątek o godz. 19:00 w kościele – obecność obowiązkowa.

NABOŻEŃSTWA COTYGODNIOWE
Przypominamy, że we wtorek o 17:30 odmawiamy różaniec za parafię, a po Mszy św. modlimy się do św. Antoniego; w środę po wieczornej Mszy św. odprawiamy nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy; piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o 15:00, a kończymy nieszporami o 17:30.

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ
Jak co roku duszpasterstwo bankowców organizuje pielgrzymkę na Jasna Górę. Wyjazd w piątek, 11 maja, a powrót w niedzielę 13 maja. Osoby, które chciałyby dołączyć do tej pielgrzymki mogą się zgłaszać w zakrystii.

PIELGRZYMKA DO WILNA
Z powodu małej liczby chętnych odwołaliśmy pielgrzymkę do Wilna.

FESTYN
Rozpoczęliśmy już przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się 17 czerwca. Zbieranie fanty, które można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za tydzień zaczniemy rozprowadzać cegiełki.

SPEKTAKL CHARYTATYWNY
We wtorek w kinie „Wolność” spektakl charytatywny na rzecz hospicjum przygotowany przez koło teatralne z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum – szczegóły znajdziemy na plakacie.

„CIEMNA STRONA INTERNETU”
22 maja w kinie „Wolność” odbędzie się konferencja dla rodziców i wychowawców na temat zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

III NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 15.04.2018 r.

TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA
Zakończyliśmy Tydzień Miłosierdzia. Caritas zebrała w minioną niedzielę 1250 zł na cele charytatywne – bardzo dziękujemy za te ofiary. Pozostały jeszcze fragmenty „Dzienniczka” św. s. Faustyny, które rozdawaliśmy na rozpoczęcie tygodnia miłosierdzia; zachęcamy do zabrania ich ze sobą – znajdziemy je w koszach przy wyjściach z kościoła.

OKNO ŻYCIA
Dzisiaj o godz. 16:00, w klasztorze Sióstr Niepokalanek (od ul. Lelewela) bp Edward Dajczak pobłogosławi i otworzy oficjalnie „okno życia”. Jest to miejsce, w którym matka będzie mogła pozostawić anonimowo swoje nowonarodzone niemowlę, którego wychowania z różnych powodów nie będzie chciała się podjąć. W związku z dramatycznymi sytuacjami porzucania dzieci po urodzeniu wiemy, że takie miejsce jest bardzo potrzebne.

I KOMUNIA ŚW.
Jutro, w poniedziałek, o godz. 19:00 w kościele próba śpiewu dla wszystkich dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa. Rodzice po Mszy św. otrzymują kartki z harmonogramem spotkań i prób przed I Komunią św. Informacje są też dostępne w gablocie i na stronie internetowej parafii. We wtorek o godz. 19:00 w Domu Parafialnym spotkanie rodziców dzieci z klas III A, B i C, a w czwartek z klas III D i E SP 6.

ROCZNICA I KOMUNII ŚW.
Rocznicę I Komunii św. będziemy w naszej parafii obchodzili w niedzielę, 27maja na Mszy św. o godz. 11:00. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. na czuwanie modlitewne w środę, 18 kwietnia, na godz. 19:00.

ZBIÓRKA NA SEMIANRIUM
Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza. Będziemy gościli diakona z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie i tradycyjnie po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę ofiar na potrzeby seminarium.

BRACTWO ŚW. JÓZEFA Z ARYMATEI
W naszej parafii zawiązuje się Bractwo św. Józefa z Arymatei. Członkowie bractwa chcą spełniać uczynek miłosierdzia co do ciała: „zmarłych pogrzebać” uczestnicząc w pogrzebach osób, które nie mają rodziny, a także, gdy zajdzie taka potrzeba wspierać, zwłaszcza modlitwą, rodziny żegnające swoich bliskich. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii po Mszy św.

NABOŻEŃSTWA COTYGODNIOWE
Przypominamy, że:
- we wtorek o 17:30 odmawiamy różaniec za parafię, a po Mszy św. modlimy się do św. Antoniego;
- w środę po wieczornej Mszy św. odprawiamy nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy
- piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o 15:00, a kończymy nieszporami o 17:30.

PIELGRZYMKA PROMIENISTA
1 maja po Mszy Świętej o godzinie 7.00 z naszego kościoła wyruszy Piesza Pielgrzymka na Górę Chełmską. Zakończenie pielgrzymki 3 maja Mszą Świętą w diecezjalnym sanktuarium na Górze Chełmskiej. Koszt udziału 45 złotych. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 24 kwietnia (wtorek) o godzinie 18.30 w naszym kościele.

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ
Jak co roku duszpasterstwo bankowców organizuje pielgrzymkę na Jasna Górę. Wyjazd w piątek, 11 maja, a powrót w niedzielę 13 maja. Osoby, które chciałyby dołączyć do tej pielgrzymki mogą się zgłaszać w zakrystii.

FESTYN
Rozpoczęliśmy już przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się 17 czerwca. Spotkanie rady parafialnej w tej sprawie w piątek o godz. 19:30.

MYCIE KOŚCIOŁA
Co jakiś czas myjemy gruntowniej posadzki w naszym kościele przy użyciu specjalnych środków. Będzie to miało miejsce w najbliższy wtorek, w związku z czym wejście do kościoła może być zamknięte poza godzinami Mszy św.

UTRUDNIENIA W RUCHU
W związku z biegiem Osińskiego w przyszłą niedzielę niektóre ulice w naszym mieście będą zamknięte.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA WIELKANOCY
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Szczecinek, 08.04.2018 r.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA
Dzisiaj, w ostatnim dniu Oktawy Wielkanocy, obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 przed wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramentem odprawimy „godzinę miłosierdzia”. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać przygotowane przez Caritas karteczki z cytatami z „Dzienniczka” św. s. Faustyny.

TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA
Dzisiejszy dzień jest świętem patronalnym „Caritas” i od dzisiaj też rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. „Caritas” przeprowadzi dzisiaj zbiórkę do puszek na potrzeby charytatywne.

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWNIA PAŃSKIEGO
Jutro, będziemy obchodzili przeniesioną z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Chcemy się w tym dniu modlić o poszanowane życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Na Mszach św. będziemy mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na codziennej modlitwie dziesiątką różańca, przez 9 miesięcy, a więc do 25 grudnia, w intencji jednego poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone. Bardzo zachęcamy do podjęcia tej formy ratowania życia ludzkiego i wspierania matek w stanie błogosławionym. Na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa mamom w stanie błogosławionym, które serdecznie zapraszamy na te Msze św.

LEKTORZY
Spotkanie formacyjne dla lektorów w poniedziałek o godz. 19:00.

BANKOWCY
W środę na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie zapraszamy duszpasterstwo pracowników banków.

I KOMUNIA ŚW.
W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele spotkanie modlitewne dla wszystkich rodziców. Kontynuujemy spotkania w grupach dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W tym tygodniu we wtorek zapraszamy rodziców dzieci z klasy III B ze SP 4, a w czwartek z klasy III C ze SP 4 oraz rodziców dzieci starszych.

BIERZMOWANIE
W środę o godz. 19:00 spotkanie dla rodziców młodzieży, która ma przyjąć sakrament bierzmowania 17 maja. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w czwartek po wieczornej Mszy św.

POGRZEB DZIECI UTRACONYCH
W najbliższą sobotę, 14 kwietnia, odbędzie się w naszym mieście kolejny zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się z nimi solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12:00 Mszą św. w intencji rodziców, która będzie sprawowana w kościele pw. Narodzenia NMP. O godz. 13:00 rozpocznie się dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej. Jednocześnie przypominamy, że w każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy Mszę św. w intencji rodziców, którzy w różnych okolicznościach utracili dziecko – zapraszamy w najbliższy wtorek.

MAMMOGRAFIA
W sobotę, 14 kwietnia, w godzinach 9:00 – 13:30 przy naszym kościele odbędzie się bezpłatne badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (finansowanego przez NFZ). Zaproszone są Panie w wieku 50-69 lat, którym ten program jest dedykowany. Badanie będzie odbywać się w mammobusie. Trwa ono tylko cztery minuty, a wczesna diagnoza pozwala całkowicie wygrać z chorobą. Szczegóły na naszej stronie internetowej, a od wtorku również na plakacie.

OKNO ŻYCIA
W następną niedzielę, o godz. 16:00 w klasztorze Sióstr Niepokalanek (od ul. Lelewela) bp Edward Dajczak pobłogosławi i otworzy oficjalnie „okno życia”. Jest to miejsce, w którym matka będzie mogła pozostawić anonimowo swoje nowonarodzone niemowlę, którego wychowania z różnych powodów nie będzie chciała się podjąć. W związku z dramatycznymi sytuacjami porzucania dzieci po urodzeniu wiemy, że takie miejsce jest bardzo potrzebne.

BRACTWO ŚW. JÓZEFA Z ARYMATEI
W naszej parafii zawiązuje się Bractwo św. Józefa z Arymatei. Członkowie bractwa chcą spełniać uczynek miłosierdzia co do ciała: „zmarłych pogrzebać” uczestnicząc w pogrzebach osób, które nie mają rodziny, a także, gdy zajdzie taka potrzeba wspierać, zwłaszcza modlitwą, rodziny żegnające swoich bliskich. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii po Mszy św.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 01.04.2018 r.

OKTAWA WIELKANOCY
Osiem pierwszych dni okresu Wielkanocy stanowi oktawę Paschy. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Dzisiaj przypada trzeci dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego; odprawiamy ją codziennie, do soboty włącznie, o godz. 15:00.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
W związku z wyjazdem księży wikariuszy na obowiązkowe spotkanie formacyjne do Skrzatusza, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym miesiącu odbędą się nie w I-ą, lecz w II sobotę miesiąca, 14 kwietnia.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA
Niedziela w oktawie Wielkanocy, 8 kwietnia, to Święto Miłosierdzia. O godz. 15:00, przed Najświętszym Sakramentem odprawimy Godzinę Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia to święto patronalne Caritas, która w tym dniu przeprowadzi zbiórkę ofiar na dzieła miłosierdzia.

II NIEDZIELA
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

PODZIĘKOWANIA
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu kościoła do Triduum Paschalnego i w przeżyciu tych najważniejszych dni w ciągu roku.

I KOMUNIA ŚW.
Od tego tygodnia rozpoczynamy ostatnia serię spotkań w grupach dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej (więcej...). W najbliższy czwartek o godz. 19:00 spotkanie dla rodziców dzieci z SP 4 z klasy III A. Na spotkanie rodzice przychodzą bez dzieci.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, który ze względu na dekoracje świąteczne znajduje się na stoliku przed ołtarzem Matki Bożej.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia nasze serca Swoim pokojem.

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
Szczecinek, 25.03.2018 r.

GORZKIE ŻALE
Dzisiaj ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem o godz. godz. 17:00.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, „ołtarza adoracji” i na Wigilię Paschalną; oznaczone skarbonki znajdują przy bocznych wyjściach z kościoła.

SKARBONKI Z JAŁMUŻNĄ
Od dzisiaj do Wielkiego Czwartku zbieramy skarbonki z jałmużną postną. Może je składać do kosza znajdującego się przed amboną. Zgromadzone środki posłużą jako wsparcie dla najuboższych.

POMOC W PRZYGOTOWANIACH DO ŚWIĄT
Prosimy o pomoc w przygotowaniach kościoła do świąt. Będzie nam potrzebna pomoc w przygotowaniu dekoracji i w posprzątaniu kościoła po błogosławieństwie pokarmów, w Wielką Sobotę. Osoby, które chciałyby poświęcić trochę czasu prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

KANCELLARIA PARAFIALNA
W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i środę od 16:00 do 17:00.

LEKTORZY
Spotkanie dla lektorów w poniedziałek o godz. 19:00.

CUDOWNY MEDALIK
Apostolat Cudownego Medalika gromadzi się na Mszy św. we wtorek o godz. 18:00.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego”.

WIELKI TYDZIEŃ
W poniedziałek, wtorek i środę Wielkiego Tygodnia Msze św. o zwykłych porach. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św. oraz dodatkowo od godz. 17:00.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK
MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ
o godz. 19:00; na zakończenie Mszy św. przeniesienie Najświętszego sakramentu do ołtarza adoracji; adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23:00. Spowiedź św.: 10:00 – 12:00 oraz 22:00 – 23:00.

WIELKI PIĄTEK
„Ciemna Jutrznia” – wspólna modlitwa liturgią godzin o godz. 9:00; Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa o godz. 15:00; LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 19:00; na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Grobu Pańskiego”; adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23:00. Spowiedź św.: 8:00 – 9:00; 10:00 – 13:00; 15:00 – 18:00 oraz po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym można spożyć tylko jeden posiłek do syta. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku życia. Abstynencja od mięsa obowiązuje od 14 roku życia do końca życia.

WIELKA SOBOTA
Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 7:00; „Ciemna Jutrznia” – wspólna modlitwa liturgią godzin o godz. 9:00; błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00 do 14:45 i przy tej okazji zbiórka ofiar na remont wieży; spowiedź św. 10:00 – 15:00. Od godz. 15:30 kościół będzie zamknięty ze względu na sprzątanie i przygotowanie do wieczornej liturgii.

UROCZYSTA WIGILIA PASCHALNA o godz. 20:30. Przynosimy ze sobą świece.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w całym Triduum Paschalnym. Aby dać większą możliwość uczestniczenia w liturgii Wielkiego Czwartku i Piątku rozpoczynamy je o godz. 19:00.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 5:30; Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta o godz. 6:00; nie będzie Mszy św. o 7:30. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę: 9:30; 11:00; 12:30; 16:00; 18:00.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 18.03.2018 r.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA
Jutro będziemy obchodzili Uroczystość św. Józefa. Nie jest to święto nakazane, ale zapraszamy do udziału we Mszy św. Bp Edward Dajczak zaprasza nas do udziału w uroczystościach odpustowych w sanktuarium św. Józefa w Słupsku.

NIEDZIELA PALMOWA
Za tydzień, w niedzielę, tradycyjne błogosławieństwo palm. Mszę św. o 9:30 rozpoczniemy na zewnątrz kościoła. Tej Mszy św. będzie przewodniczył bp Edward Dajczak. We wszystkie ważniejsze uroczystości ks. Biskup gości w wybranych kościołach diecezji w związku z zamknięciem koszalińskiej katedry w celach remontowych. Po Mszy św. o 11:00 odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę.

BIERZMOWANIE
W środę na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania z klas VII i ich rodziców.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a dorosłych i młodzież na godz. 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

„TORBY MIŁOSIERDZIA”
Można jeszcze zabrać z zakrystii „torbę miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 20 marca, aby Caritas mogła je wydawać od 21 marca.

1% NA CARITAS
Przypominamy, zwłaszcza emerytom, że w Caritas parafii w 1. i 3. środę miesiąca mogą być rozliczone osoby, które przekażą 1% na działalność Caritas.

PASCHALIKI
W kruchcie są do nabycia paschaliki – świece wielkanocne.|

SKARBONKI MIŁOSIERDZIA
Od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy zbieramy skarbonki miłosierdzia. Można je będzie złożyć w specjalnym koszu.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

DEKORACJA KOŚCIOŁA
Jak co roku prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do świąt, chodzi zwłaszcza o dekoracje. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI
Jutro, 19 marca, Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza swoich członków na Mszę św. o godz. 17:00 w Parafii pw. Ducha Świętego. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

KONCERT PASYJNY
Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne zaprasza w najbliższą sobotę, 24 marca, do kościoła pw. Ducha Świętego na „Muzyczne Rozważania pasyjne”. Będzie to koncert pasyjny w ramach projektu „Szczecinecka Mała Filharmonia”, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18:30. więcej...

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 11.03.2018 r.

GORZKIE ŻALE
Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

RODZICE PO STARCIE
W najbliższy i w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18:00 w naszym kościele sprawowana jest Msza św. w intencji rodziców, którzy w różnych okolicznościach utracili dziecko, również przed narodzeniem.

BIERZMOWANIE
W czwartek na godz. 19:00, na spotkanie w kościele, zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum wraz z rodzicami. Zapraszamy również te osoby, które z różnych przyczyn nie zdążyły się zapisać.
Zapisy do bierzmowania dla uczniów klas 7 w poniedziałek, środę i piątek. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza uczniów ze SP nr 1, 5 i 6. Siódmoklasiści przychodzą się zapisać z rodzicami. Przypominamy, że młodzież przyjmuje sakrament bierzmowania w swojej rodzinnej parafii, a nie w parafii, na terenie której uczęszcza do szkoły.

DROGA KRZYŻOWA
W najbliższy piątek, 16 marca, zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Będzie to okazja do wspólnego rozważania męki Pana Jezusa i do publicznego wyznania naszej wiary. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 19:30 a zakończenie w naszej parafii ok. godz. 21:30. Przejdziemy ulicami: Polną, Mierosławskiego, Kościuszki, Jana Pawła II, Bohaterów Warszawy, Ks. Elżbiety i Ordona. W związku z tym nie będzie w ten piątek Drogi Krzyżowej o godz. 17:15. O 16:30 odprawimy Drogę Krzyżową dla dzieci.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki w ścianach, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

„TORBY MIŁOSIERDZIA”
Od dzisiaj można zabrać z zakrystii „torbę miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 20 marca, aby Caritas mogła je wydawać od 21 marca.

1% NA CARITAS
Przypominamy, zwłaszcza emerytom, że w Caritas parafii w 1 i 3 środę miesiąca mogą być rozliczone osoby, które przekażą 1% na działalność Caritas.

PASCHALIKI
Po Mszy św. w kruchcie są do nabycia paschaliki.

DRUGA NIEDZIELA MIESIĄCA
Taca dzisiejsza przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI
W przyszły poniedziałek, 19 marca, Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza swoich członków na Mszę św. o godz. 17:00 w Parafii pw. Ducha Świętego. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 04.03.2018 r.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz. 17:15. W Wielkim Poście, ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu trwa od godz. 15:00 do 16:15; rozpoczynamy ją godziną miłosierdzia. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

JAŁMUŻNA WIELEKOPOSTNA
Wielki Post jest czasem stosownym do podejmowania praktyk pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny. Naszą jałmużnę wielkopostną, tzn. pieniądze zaoszczędzone w okresie Wielkiego Postu, które chcielibyśmy ofiarować ubogim można składać do specjalnych „skarbonek miłosierdzia”, które znajdziemy na bocznych ołtarzach. Ofiary te będziemy mogli złożyć w Wielkim Tygodniu i zaniesiemy je do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek.

KWIATY DO BOZEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki w ścianach, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

PORADNIA RODZINNA
W poniedziałek od godz. 17:00 będzie czynna w naszej parafii poradnia rodzinna.

LEKTORZY
W poniedziałek o 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

AKCJA KATOLICKA
W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

I KOMUNIA
W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele spotkanie modlitewne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

MODLITWA ZA CHORYCH
Parafia Ducha Świętego zaprasza w poniedziałek na godz. 18.00 na modlitwę za osoby chore, w sposób szczególny na choroby nowotworowe, za przyczyną św. Jana Neumana. Modlitwy będą odmawiane piątego dnia każdego miesiąca, o godz. 18.00.

ŻYWY RÓŻANIEC
Członków Żywego Różańca zapraszamy w środę na godz. 16:00 na spotkanie i prezentację filmu w sali domu parafialnego, a następnie na Mszę św. i zmianę tajemnic.

BANKOWCY
Duszpasterstwo pracowników banków zapraszamy w środę na Wieczorną Mszę św., a po niej na spotkanie formacyjne.

ZAPISY DO BIERZMOWANIA
W dniach 6, 7 i 9 marca (wtorek, środa i piątek) o godz. 19:00 w Domu Parafialnym odbędą się zapisy do bierzmowania dla klas 7 SP i II klas Gimnazjum. Uczniowie klas 7 przychodzą z rodzicami. Zapisy u ks. Dawida. Uczniowie II klas przychodzą bez rodziców. Zapisy u ks. Marcina.

„24 GODZINY DLA PANA”
Odpowiadając na Apel Ojca Świętego Franciszka w naszej diecezji chcemy przeżywać inicjatywę „24 godziny dla Pana”. Czas od piątku, 9 marca, od godz. 15.00 do soboty, 10 marca, również do godz. 15.00 będzie szczególną okazją do przeżycia Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przez 24 godziny w naszym kościele kapłani ze szczecineckich parafii będą pełnili dyżur w konfesjonale; w tym samym czasie będzie okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu – można się na nią zapisywać w zakrystii. Ten czas łaski rozpoczniemy i zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

DRUGA NIEDZIELA MIESIĄCA
Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

DROGA KRZYŻOWA
W piątek, 16 marca, zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Będzie to okazja do wspólnego rozważania męki Pana Jezusa i do publicznego wyznania naszej wiary. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 19:30 a zakończenie przy naszym kościele ok. godz. 21:30.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PIELGRZYMKA
Trwają zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Wilna i Sokółki. Zapisy i bliższe informacje u ks. Marcina.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 25.02.2018 r.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi ks. Adam Saks, nasz parafianin. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00 i 9:00. Mszę św. z godz. 18:00 przesuwamy o 30 min i będziemy ją sprawowali o 18:30. W poniedziałek i wtorek wieczorna nauka rekolekcyjna będzie się rozpoczynała po Mszy św., a więc o 19:00. W środę też Msza św. o 18:30, ale nauka końcowa podczas Mszy św.
Rekolekcje dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych potrwają od poniedziałku do środy, zgodnie z planem podanym w szkołach.

ADORACJA
Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, wtorek i środę od 17:30 do 18:30 oraz dodatkowo w poniedziałek i wtorek od 19:30 do 20:00.

ŚPOWIEDŹ ŚWIĘTA
W czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a dorosłych i młodzież na godz. 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

JAŁMUŻNA WIELEKOPOSTNA
Na bocznych ołtarzach znajdziemy jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które zbierzemy w Wielkim Tygodniu i zaniesiemy je do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj w naszym kościele, o godz. 14:30 odprawiona będzie Msza św. dla osób niesłyszących w języku migowym.

RÓŻANIEC RODZICÓW
Zmiana tajemnic dla Różańca Rodziców i Różańca za Kapłanów w środę po wieczornej Mszy św.

I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I czwartek miesiąca, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I sobotę od godz. 9:30.

I KOMUNIA
W piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci pani krawcowa będzie brała miarę alb i przyjmie zamówienia. Za tydzień o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna.

BIERZMOWANIE
W piątek o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą sakrament w tym roku, 17 maja o godz. 17:00.

WIELKOPOSTNE CZUWANIE MŁODYCH
W najbliższą sobotę, 3 marca, w naszym kościele odbędzie się wielkopostne czuwanie dla młodzieży, pod przewodnictwem ks. Biskupa; rozpoczęcie o godz. 20:00. Dla kandydatów do bierzmowania jest to spotkanie formacyjne.

PIELGRZYMKA
Zapraszamy na czterodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Wilna i Sokółki w dniach 9-12 czerwca. Koszt wyjazdu to 850 zł. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy i bliższe informacje u ks. Marcina. (więcej...)

1% NA CARITAS
Istniej możliwość odpisania 1% podatku na działalność Caritas. Część tych środków wraca do nas jako dofinansowanie różnych dzieł prowadzanych przez Caritas parafii. Informacje znajdziemy na ulotkach. Panie z caritas zajmą się rozliczeniem osób, które przekażą 1% – przyjmują w Caritas parafii w 1 i 3 środę miesiąca.

EDK
23. marca po raz kolejny odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, rozpocznie się Mszą św. o godz. 19:00 w naszym kościele. Trasa EDK ma około 42 km. Każdy z uczestników idzie na własną odpowiedzialność. Spotkanie organizacyjne 4 marca o godz. 19 w naszym kościele. Szczegółów oraz zapisy na stronie: www.edk.org.pl

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Wszystkim życzymy owocnych rekolekcji i błogosławionego tygodnia.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 18.02.2018 r.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz. 17:15. W Wielkim Poście, ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu trwa od godz. 15:00 do 16:15; rozpoczynamy ją godziną miłosierdzia. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

BIERZMOWANIE
W czwartek 22.02. po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.
Spotkanie w grupach poprzedzone będzie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 25 do 28 lutego, a więc od przyszłej niedzieli. W tym samym czasie, od poniedziałku do środy, przeżyje rekolekcje młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi nasz parafianin ks. Adam Saks. Po studiach biblijnych w Rzymie ks. Adam pracuje obecnie w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie i jest wizytatorem katechetycznym. Prosimy o modlitwę w intencji dobrego przeżycia rekolekcji dla całej naszej wspólnoty parafialnej. W tym samym czasie rekolekcje przeżyje młodzież ze szkół średnich z terenu naszej parafii.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Za tydzień, w niedzielę w naszym kościele, o godz. 14:30 odprawiona będzie Msza św. dla osób niesłyszących w języku migowym.

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
Wielki Post jest czasem stosownym do podejmowania praktyk pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny. Naszą jałmużnę wielkopostną, tzn. pieniądze zaoszczędzone w okresie Wielkiego Postu, które chcielibyśmy ofiarować ubogim można składać do specjalnych „skarbonek miłosierdzia”, które znajdziemy na bocznych ołtarzach. Ofiary te będziemy mogli złożyć w Wielkim Tygodniu i zaniesiemy je do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek.

KWIATY DO BOZEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki w ścianach, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

WIELKOPOSTNE CZUWANIE MŁODYCH
Za dwa tygodnie, w sobotę 3 marca, w naszym kościele odbędzie się wielkopostne czuwanie dla młodzieży, pod przewodnictwem ks. Biskupa; rozpoczęcie o godz. 20:00. Dla kandydatów do bierzmowania jest to spotkanie formacyjne.

PIELGRZYMKA
Zapraszamy na czterodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Wilna i Sokółki w dniach 9-12 czerwca. Koszt wyjazdu to 850 zł. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy i bliższe informacje u ks. Marcina.

WINNICA RACHELI
Zapraszamy na rekolekcje dla kobiet, które bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyły w aborcji i odczuwają z tego powodu konsekwencje emocjonalne i duchowe. Rekolekcje odbędą się w dniach 2-4 marca. Bliższe informacje i nr telefonu do zgłoszenia znajdziemy na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. (więcej...)

ZWIĄZKI NIESAKRAMENTALNE
Parafia Ducha Świętego w Szczecinku zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkanie – konferencję – w poniedziałek o godz. 19.30 w kościele.

POGRZEB Ś.P. HENRYKA JESIONOWSKIEGO
W wieku 94 lat zmarł ojciec ks. Piotra Jesionowskiego. Pogrzeb ś.p. Henryka w Okonku, w poniedzialek o godz. 13:00.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 11.02.2018 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 11:00 bp Edward Dajczak pobłogosławi hospicjum przy Parafii św. Franciszka, a o 14:30 odnowioną kaplicę szpitalną. W naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 9:30 będziemy udzielali sakramentu namaszczenia chorych.

„KOLĘDA”
Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Potrzeba kilku dni na podsumowanie tego czasu, uwag i refleksji, ale już bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za wspólną modlitwę i dobre rozmowy, za złożone ofiary i troskę o naszą parafię i świątynię.

KANCELARIA PARAFIALNA
Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie w normalnym porządku, a więc od wtorku do piątku od godz. 16:00 do 17:00 i w soboty od godz. 10:00 do 11:00.

TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ
Dzisiaj rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie oraz czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jedną z form błagania Boga w tej intencji może być dobrowolnie podjęta, na jakiś okres, abstynencja od alkoholu. Deklarację abstynencji możemy wpisać do Parafialnej Księgi Dzieł Trzeźwości.

LEKTORZY
W poniedziałek o 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

RODZICE PO STRACIE
W najbliższy wtorek i w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18:00 jest w naszym kościele sprawowana Msza św. w intencji rodziców, którzy w rożnych okolicznościach, również w wyniku poronienia, utracili swoje dziecko.

ŚRODA POPIELCOWA.
W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu; jest to czas nawrócenia i przemiany życia. Chcemy się jak najlepiej przygotować do obchodu Świąt Paschalnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą w środę popielcową o godz. 7:00; 9:00, 16:00 i 18:00. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym można spożyć tylko jeden posiłek do syta i trochę pokarmu rano i wieczorem. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku życia. Abstynencja od mięsa obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku oraz w środę popielcową, a zachęca się do niej również w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Wielką Sobotę; obowiązuje ona od 14 roku życia do końca życia. W całym okresie Wielkiego Postu jesteśmy zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w drugim tygodniu Wielkiego Postu, a więc od niedzieli 25 lutego.

DROGA KRZYŻOWA
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz. 17:15.

GORZKIE ŻALE
Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej będzie odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

WINNICA RACHELI
Zapraszamy na rekolekcje dla kobiet, które bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyły w aborcji i odczuwają z tego powodu konsekwencje emocjonalne i duchowe. Bliższe informacje i nr telefonu do zgłoszenia znajdziemy na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

V NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 04.02.2018 r.

KOLĘDA
W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 14:00. Informację o godzinach rozpoczęcia kolędy na poszczególnych ulicach można znaleźć na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W tym tygodniu:
poniedziałek – ul. Narutowicza 4, 5, 6;
wtorek – Pl. Kamińskiego, Zaułek;
środa – ul. Bartoszewskiego, Sadowa;
czwartek – ul. E. Plater, Powstańców Wielkopolskich;
piątek – ul. 1 Maja (nieparzyste);
sobota – ul. 1 Maja (parzyste).

KANCELARIA PARAFIALNA
Jeszcze w tym tygodniu, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

I KOMUNIA ŚW.
Jutro, w poniedziałek, o godz. 19:00 spotkanie formacyjno-modlitewne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych; rodzice przychodzą bez dzieci.
PORADNIA RODZINNA
Jutro od godz. 17:00 czynna jest w naszej parafii poradnia rodzinna.

„AKCJA KATOLICKA”
Akcja Katolicka gromadzi się jutro na Eucharystii o godz. 18:00, a następnie na spotkaniu formacyjnym.

I ŚRODA
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
W niedzielę, 11 lutego, będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorego. W tym dniu dwa ważne wydarzenia w naszym mieście: poświęcenie hospicjum oraz odnowionej kaplicy szpitalnej. W naszym kościele w intencji chorych będziemy się modlili szczególnie podczas Mszy św. o godz. 9:30. Na tę Mszę św. zapraszamy osoby chore i starsze. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tym naszym parafianom, którzy mają trudność z poruszaniem się o własnych siłach. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament chorych. Aby rozwiać ewentualne wątpliwości, przypominamy nauczanie Kościoła o sakramencie chorych zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego:
1514 Namaszczenie chorych „nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia. Odpowiednia zatem pora na przyjęcie tego sakramentu jest już wówczas, gdy wiernym zaczyna grozić niebezpieczeństwo śmierci z powodu choroby lub starości”.
1515 Jeśli chory, który został namaszczony, odzyskał zdrowie, w przypadku nowej ciężkiej choroby może ponownie przyjąć ten sakrament. W ciągu tej samej choroby namaszczenie chorych może być udzielone powtórnie, jeśli choroba się pogłębia. Jest rzeczą stosowną przyjąć sakrament namaszczenia chorych przed trudną operacją. Odnosi się to także do osób starszych, u których pogłębia się słabość.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

DEKORACJE
Dziękujemy za pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zawsze, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 28.01.2018 r.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 14:00. Informację o godzinach rozpoczęcia kolędy na poszczególnych ulicach można znaleźć na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
W tym tygodniu:
poniedziałek – ul. Winniczna 6, 7, 8, 10;
wtorek – ul. Winniczna 14-40, Pl. Winniczny;
środa – ul. Kopernika 2, 5, 9, 11;
czwartek – ul. Kopernika 7,13, 14, 15, 16;
piątek – ul. Reja, Spółdzielcza;
sobota – ul. Narutowicza 1, 3.

KANCELARIA PARAFIALNA
Ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

RÓŻANIEC RODZICÓW I ZA KAPŁANÓW
W środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla „różańca rodziców i za kapłanów”.

I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I czwartek miesiąca, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I sobotę od godz. 9:30.

BIERZMOWANIE
W czwartek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych i starszych, którzy w tym roku przyjmą sakrament. Również w czwartek, ale o godz. 19:00 spotkania w grupach dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego. Tradycyjnie na początku Mszy św. pobłogosławimy świece. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni, a więc o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. Po Mszach św. w tym dniu można złożyć ofiarę do puszek na zakony kontemplacyjne.

DEKORACJE
Prosimy o pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.

I KOMUNIA ŚW.
W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Dzieci przynoszą ze sobą świece.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

III NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 21.01.2018 r.

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
W czwartek, 18 stycznia, rozpoczął się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy o tej ważnej intencji również w naszych osobistych modlitwach.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 14:00. Informację o godzinach rozpoczęcia kolędy na poszczególnych ulicach można znaleźć na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
W tym tygodniu:
poniedziałek – ul. Armii Krajowej, Poniatowskiego, Junacka, 3 Maja;
wtorek – ul. Lipowa, Szafera;
środa – ul. Wodociągowa 1, 3, 5;
czwartek – ul. Wodociągowa 7, 9, 11, 13;
piątek – ul. Wodociągowa 10A, 10B, 10C, 12, 14, 16, 18, 22A, 22B, 22C;
sobota – ul. Wodociągowa 2, 4, 6A, 8.

KANCELARIA PARAFIALNA
Ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 14.01.2018 r.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

PWMW
Jutro na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy członków Parafialnej Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej. Eucharystia będzie sprawowana w intencjach powierzanych wspólnocie oraz za osoby, które się modlą w tych intencjach.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 14:00. Informację o godzinach rozpoczęcia kolędy na poszczególnych ulicach można znaleźć na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W tym tygodniu: poniedziałek – ul. Wyszyńskiego 10A, 10B, 12A, 12B, 14, 14A, 14B, 16, 16A, 16B, 18; wtorek – Wyszyńskiego od 18A do 74; środa – ul. Wyszyńskiego 74A, 76, 78, 80, 82, 84; Wyszyńskiego 47, 49, 51, 53, 55A, 55B, 57, 59, 61, 63, 67, 69; czwartek – ul. Wyszyńskiego numery nieparzyste od 3 do 45; piątek – ul. Mariacka, ul. Szewska; sobota – ul. Jana Pawła II.

TACA REMONTOWA
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe i ogrzewanie kościoła.

KANCELARIA PARAFIALNA
Ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
Szczecinek, 07.01.2018 r.

KONIEC OKRESU BOŻEGO NARODZENIA
Dzisiaj, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy Okres Zwykły. Tradycyjnie w naszym kraju jeszcze do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego, możemy pozostawić bożonarodzeniowe dekoracje i śpiewać kolędy.

I KOMUNIA ŚW.
Dzisiaj o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, a jutro o godz. 19:00 spotkanie modlitewne dla rodziców.

RODZICE PO STARCIE
We wtorek o godz. 18:00 w naszym kościele Msza św. w intencji rodziców, którzy w różnych okolicznościach utracili dziecko.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w soboty o godz. 14:00.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

SCHOLA
W sobotę próba scholi o godz. 12:00, w sali w domu parafialnym. Do scholi można jeszcze dołączyć zgłaszając się po Mszy św. lub przychodząc w sobotę na próbę.

TACA REMONTOWA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
Szczecinek, 31.12.2017 r.

ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH
Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 małżeństwa sakramentalne będą mogły odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymać błogosławieństwo na dalsze wspólne życie.

DZIĘKCZYNIENIE ZA MINIONY ROK
Dzisiaj o godz. 17:30 przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie będziemy dziękowali za mijający rok i prosili o błogosławieństwo na Nowy Rok.

NOWY ROK
Jutro, 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. w tym dniu, jak w każdą niedzielę.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Przebieg kolędy w tym tygodniu: wtorek (02.01) – ul. Mierosławskiego 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15; środa (03.01) – ul. Mierosławskiego 2, 2A, 2B, 4, 4A, 4B, 6; czwartek (04.01) – Mierosławskiego 6A, 6B, 8, 10, 12, 14; piątek (05.01) – Limanowskiego (parzyste i nieparzyste), W. Pileckiego. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość w związku z wizytą duszpasterską, która w tym roku potrwa dłużej, bo aż do połowy lutego. Podczas kolędy ministranci zbierają do puszek ofiary na swój wakacyjny wspólny wyjazd. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w soboty o godz. 14:00.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego.

KONCERT KOLĘD
Wraz ze Szczecineckim Towarzystwem Muzycznym zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru i orkiestry kameralnej „Orantes”. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek w naszym kościele; początek o godz. 19:30. Koncert w ramach projektu „Szczecineckiej Małej Filharmonii”. W związku z przygotowaniami do koncertu piątkowa adoracja Najświętszego sakramentu potrwa  do godz. 16:00.

„TRZECH KRÓLI”
W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po Mszach św. młodzież z Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzała kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów.

I KOMUNIA
W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, a w poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie modlitewne dla rodziców.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia i szczęśliwego Nowego Roku.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 25.12.2017 r.

BOŻE NARODZENIE
Dzisiaj Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
Jutro, w święto Świętego Szczepana Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

KOLĘDA
Wizytę duszpasterską – „kolędę” – rozpoczniemy już 27 grudnia. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 14:00.

KANCELARIA PARAFIALNA
W czasie trwania kolędy, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W tym roku spotkanie bożonarodzeniowe dla pracowników parafii i wszystkich grup parafialnych odbędzie się w sobotę, 30 grudnia o godz. 10:00 w Auli I LO. Zapraszamy na to spotkanie osoby pracujące w parafii, radę parafialną oraz członków wszystkich grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Apostolatu „Cudownego Medalika”, „Caritas”, Duszpasterstwa „Bankowców”, Lektorów, Ministrantów, Odnowy w Duchu Świętym, Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego, Ruchu Światło-Życie, Scholi, Żywego Różańca, Różańca Rodziców, Parafialnej Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej i harcerzy. Członków grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania: o upieczenie ciasta i zajęcie się organizacją. W tej sprawie prosimy o kontakt odpowiedzialnych za grupy.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
W najbliższą niedzielę (31 grudnia) będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny. Na Msze Święte o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 zapraszamy małżeństwa, które chcą odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymać błogosławieństwo na dalsze wspólne życie.

IMIENINY
W piątek, 29 grudnia, imieniny będzie obchodził ks. Dawid. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta na godz. 9:00.

„GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj wydanie świąteczne w cenie 8 zł. Możemy w nim znaleźć wkładkę z przebiegiem wieczerzy wigilijnej.

PODZIĘKOWANIA
ŻYCZENIA Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za pomoc w przygotowaniu go do świąt. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Narodzenia Pańskiego.

IV NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 24.12.2017 r.

WIGILIA
Dzisiaj ostatni dzień Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. niedzielne sprawujemy do godz. 12:30. Nie będzie Mszy św. o 16:00 i 18:00. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na Wieczerzę Wigilijną. Zachowujemy tradycyjnie jej postny charakter, odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Przebieg Wieczerzy Wigilijnej możemy znaleźć na obwolucie opłatków nabytych w naszej parafii. Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Mszę św. Wigilijną o godz. 22:00 oraz na Mszę św. Pasterską na godz. 24:00.

BOŻE NARODZENIE

W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT

W święto Świętego Szczepana (wtorek, 26 grudnia) Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

KOLĘDA
Wizytę duszpasterską – „kolędę” – rozpoczniemy już 27 grudnia. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 14:00.

KANCELARIA PARAFIALNA

W czasie trwania kolędy, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy. W tym tygodniu wyjątkowo w sobotę kancelaria będzie nieczynna ze względu na spotkanie świąteczne grup parafialnych.

IMIENINY
W piątek, 29 grudnia, imieniny będzie obchodził ks. Dawid. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizantów na godz. 9:00.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W tym roku spotkanie bożonarodzeniowe dla pracowników parafii i wszystkich grup parafialnych odbędzie się w sobotę, 30 grudnia o godz. 10:00 w Auli I LO. Zapraszamy na to spotkanie osoby pracujące w parafii, radę parafialną oraz członków wszystkich grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Apostolatu „Cudownego Medalika”, „Caritas”, „Duszpasterstwa „Bankowców”, Lektorów, Ministrantów, Odnowy w Duchu Świętym, Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego, Ruchu Światło-Życie, Scholi, Żywego Różańca, Różańca Rodziców, Parafialnej Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej i harcerzy. Członków grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania: o upieczenie ciasta i zajęcie się organizacją. W tej sprawie prosimy o kontakt odpowiedzialnych za grupy.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY

W najbliższą niedzielę (31 grudnia) będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny. Na Msze Święte o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 zapraszamy małżeństwa, które chcą odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymać błogosławieństwo na dalsze wspólne życie.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”

Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj wydanie świąteczne w cenie 8 zł. Możemy w nim znaleźć wkładkę z przebiegiem wieczerzy wigilijnej.

PODZIĘKOWANIA ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za pomoc w przygotowaniu go do świąt. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Narodzenia Pańskiego.

III NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 17.12.2017 r.

ADWENT
Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Na roratach będziemy się spotykali do soboty włącznie, ale zakończenie rorat dla dzieci już w piątek. W zakrystii można nabyć opłatki – ofiary przeznaczamy na cele remontowe; w kruchcie są do nabycia kartki bożonarodzeniowe oraz sianko na stół wigilijny. Bardzo dziękujemy za torby miłosierdzia. Panie z „Caritas” wydały ok. 50 paczek z pomocą świąteczną – bardzo im dziękujemy za rozprowadzanie świec, za przygotowanie darów dla ubogich i za cała ich służbę potrzebującym.

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi o. dr Piotr Włodyga ze Starego Krakowa. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:00 i 9:00. Mszę św. z godz. 18:00 przesuwamy o 30 min i będziemy ją sprawowali o 18:30. W poniedziałek i wtorek wieczorna nauka rekolekcyjna będzie się rozpoczynała po Mszy św., a więc o 19:00. W środę też Msza św. o 18:30, ale nauka końcowa podczas Mszy św. W poniedziałek po wieczornej nauce, a więc o 19:30 pół godziny adoracji, a we wtorek nieszpory. Spróbujmy znaleźć czas na adwentowe zatrzymanie się w codziennym zabieganiu. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Okazja do spowiedzi świętej od poniedziałku do piątku przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. oraz od godz. 17:00 do 19:00. W sobotę spowiedź święta od 9:00 do 12:30 i od 16:00 do 21:00. Prosimy o nie pozostawianie spowiedzi świętej na „ostatnią chwilę”.

ADORACJA
Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30; w poniedziałek dodatkowo od 19:30 do 20:00. Podobnie w czwartek i piątek. W piątek w związku z przygotowaniem kościoła do świąt nie będzie Godziny Miłosierdzia, ale o 15:00 odmówimy w kościele koronkę do Bożego Miłosierdzi, a adoracja rozpocznie się o godz. 17:00; o 17:30 odmówimy nieszpory.

WIGILIA
W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę. Jesteśmy w tym dniu zobowiązani do udziału w Mszy św. niedzielnej, które będą sprawowane jak zwykle, ale tylko do południa, a więc o 7:30, 9:30, 11:00 i 12:00. Nie będzie Mszy św. o 16:00 i 18:00. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na Wieczerzę Wigilijną. Zachowujemy tradycyjnie jej postny charakter, odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Przebieg Wieczerzy Wigilijnej możemy znaleźć na obwolucie opłatków nabytych w naszej parafii. Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Mszę św. Wigilijną o godz. 22:00 oraz na Mszę św. Pasterską na godz. 24:00.

BOŻE NARODZENIE
W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
W święto Świętego Szczepana (poniedziałek, 26 grudnia) Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

KOLĘDA
Wizytę duszpasterską – „kolędę” – rozpoczniemy już 27 grudnia. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy w tym tygodniu na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W tym roku spotkanie bożonarodzeniowe dla pracowników parafii i wszystkich grup parafialnych odbędzie się w sobotę, 30 grudnia. Szczegółowe informacje podamy bliżej tego terminu.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

IMIENINY
We wtorek swoje imieniny będzie obchodził ks. Dariusz. W intencji solenizanta będziemy się modlili na roratach o godz. 6:00.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, zwłaszcza te na cele remontowe. Wszystkim życzymy spokojnego przeżycia ostatnich dni Adwentu i dobrego przygotowania do Świąt.

II NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 10.12.2017 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich na Roraty. Msza św. roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na cele remontowe. W kruchcie można nabyć kartki świąteczne z obrazem Bożego Narodzenia z ołtarza w naszym kościele. Tam też swoje kartki rozprowadzają ministranci. Przed kościołem można nabywać świece „Caritas”, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

I KOMUNIA ŚW.
Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 pobłogosławimy medaliki dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św., a jutro (w poniedziałek) o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

ADWENTOWE CZUWANIE MŁODYCH
W piątek, 15 grudnia, odbędzie się w naszej parafii adwentowe czuwanie młodych pod przewodnictwem Księdza Biskupa; rozpoczęcie o godz. 20:00. Zapraszamy młodzież gimnazjalną oraz ze szkół ponadgimnazjalnych. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowe spotkanie formacyjne.

REKOLEKCJE
Za tydzień, w III Niedzielę Adwentu rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. dr Piotr Włodyga, benedyktyn ze Starego Krakowa.

TORBY MIŁOSIERDZIA
Dziękujemy za „torby miłosierdzia”. To bardzo piękny gest solidarności z potrzebującymi i znak naszej wrażliwości. Kto jeszcze nie zdążył przynieść torby, prosimy, żeby to zrobić najpóźniej do jutra.

MINISTRANCI
W naszej parafii działa kilka grup, w których można pogłębiać swoją relacje z Panem Bogiem przez katechezę i modlitwę. Wśród nich jest grupa, którą wszyscy widzimy i bez której trudniej byłoby nam uczestniczyć we Mszy św. – to ministranci. Służą do Mszy św. i podczas nabożeństw – są bardzo blisko ołtarza i Pana Jezusa w Eucharystii. Ministranci poza liturgią spotykają się raz w tygodniu, w soboty, na zbiórkach, raz w tygodniu grają razem w piłkę i razem też spędzają część wakacji lub ferii. Wciąż czekamy na nowych kandydatów do służby przy ołtarzu i liczymy na rodziców, że nie zgaszą zapału swoich synów, a nawet ich zachęcą.

DEKOROWANIE KOŚCIOŁA
Jak co roku potrzebujemy pomocy w dekorowaniu i przygotowaniu kościoła na święta. Chętnych do pomocy prosimy o zgłaszanie się po Mszach św.

MSZA ŚW. DLA NIESŁYSZĄCYCH
Msza św. dla niesłyszących w przyszłą niedzielę o godz. 14:30. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiejszą tacę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

I NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 03.12.2017 r.

 

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. Już od dzisiaj można nabywać duże i małe świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na cele remontowe. Można też nabyć parafialne kartki świąteczne.

AKCJA KATOLICKA
W poniedziałek na Mszę św. na godz. 18:00 a następnie na spotkanie formacyjne zapraszamy Akcje Katolicką.

I ŚRODA I CZWARTEK
W I środę zapraszamy członków Żywego Różańca na godz. 16:00 do sali w domu parafialnym na film o modlitwie różańcowej, a następnie na Mszę św. o godz. 18:00 i na zmianę tajemnic. W I czwartek miesiąca na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego.

NIEPOKALNE POCZĘCIE
W piątek, 8 grudnia, będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tę ważną uroczystość zachęcamy do udziału w Eucharystii. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni, a więc o 7:00, 9:00 i 18:00. Wyjątkowo nie będzie w tym dniu Mszy św. roratniej. Intencje przyjęte na godz. 6:00 rano będą odprawione o godz. 7:00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas w ten piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

RÓŻANIEC RODZICÓW I ZA KAPŁANÓW
W naszej parafii działa kilka grup, w których można pogłębiać swoją relacje z Panem Bogiem przez katechezę i modlitwę. Wśród nich jest Różaniec Rodziców i Różaniec za Kapłanów. Członkowie tych wspólnot modlą się za swoje dzieci lub za kapłanów odmawiając codziennie jedną dziesiątkę różańca. W ostatnim dniu każdego miesiąca spotykają się na wieczornej Mszy św. Członków Różańca Rodziców i wszystkich rodziców, którzy chcą polecać swoje dzieci i ich życiowe drogi Matce Bożej zapraszamy w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszę św. o godz. 18:00. Podczas tej Mszy św. odbędzie się odnowienie Aktu Zawierzenia dzieci Matce Bożej. Po tej Mszy św. będzie można zapisać się do Różańca Rodziców.

NIESZPORY
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o 15:00, a kończymy nieszporami o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy na tę wspólną modlitwę, zwłaszcza w okresie Adwentu.

SCHOLA
Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii zapraszamy w sobotę na godz. 12:00 do sali w domu parafialnym. Schola się wciąż organizuje, więc można do niej dołączyć.

„TORBY MIŁOSIERDZIA”
Można jeszcze zabierać z zakrystii „torby miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 10 grudnia, aby Caritas mogła je wydawać od 13 grudnia.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Msza św. dla niesłyszących wyjątkowo w III niedzielę miesiąca, 17 grudnia o godz. 14:30. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.

I KOMUNIA ŚW.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 pobłogosławimy medaliki dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św., a w poniedziałek 12 grudnia, o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców.

DARMOWE KURSY JĘZYKOWE
Dodatkowy nabór na darmowy kurs języka angielskiego w ramach projektu „Bądź komunikatywny – program podniesienia kompetencji językowych” w środę w godz. 15:00 – 17:00.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
Szczecinek, 26.11.2017 r.


UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego; swoje święto patronalne obchodzi Akcja Katolicka. Po Mszy św. o 9:30 i o 12:30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania Najświętszemu sercu Pana Jezusa. Za odmówienie dzisiaj „aktu oddania” można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

WYPOMINKI
Dzisiaj o 17:00 ostatnie wypominki. Pomodlimy się za tych wszystkich, którzy zostali poleceni modlitwie w ostatnich dniach, bez zachowania porządku ulic. O 17:15 zaśpiewamy nieszpory za zmarłych. Jak co roku, począwszy od stycznia raz w miesiącu – w niedzielę – będziemy sprawowali Mszę św. w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

„CUDOWNY MEDALIK”
Apostolat Cudownego Medalika gromadzi się w poniedziałek, 27 listopada, na Mszy św. o godz. 18:00, a następnie na spotkaniu formacyjnym.

I KOMUNIA ŚW.
Rodzice dzieci pierwszokomunijnych spotkają  się w grupach w poniedziałek i środę o 19:00 w Domu Parafialnym, według ustalonego porządku. Informacje na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Spotkanie jest obowiązkowe. Rodzice przychodzą bez dzieci. Wejście od ul. Wojska Polskiego.

RÓŻANIEC RODZICÓW
Zmiana tajemnic dla Różańca Rodziców w czwartek po wieczornej Mszy św.

I PIĄTEK I SOBOTA
W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi w od 17.00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30. Po Mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

SCHOLA
Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii zapraszamy w sobotę na godz. 12:00 do sali w domu parafialnym.

ROZPOCZĘCIE ADWENTU
W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Chcemy wejść uroczyście w ten piękny okres poprzez celebrację nieszporów z obrzędem światła. Odprawimy je w sobotę o godz. 19:30, bardzo serdecznie zapraszamy.
Już od I Niedzieli Adwentu można będzie nabywać małe i duże świece Caritas, w ramach „Dzieła wigilijnej pomocy dzieciom”. W przyszłą niedzielę podczas porannej Mszy świętej pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary, jakie złożymy w zakrystii lub kancelarii parafialnej nabywając opłatki, będą przeznaczone na cele remontowe. Z góry za te ofiary dziękujemy. Będziemy też mieli do nabycia kartki świąteczne z obrazem Bożego Narodzenia z ołtarza w naszym kościele.

„TORBY MIŁOSIERDZIA”
 Od dzisiaj można zabrać z zakrystii „torbę miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 10 grudnia, aby Caritas mogła je wydawać od 13 grudnia.

LEKTORZY
W naszej parafii działa kilka grup, w których można pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem przez katechezę i modlitwę. Wśród nich jest grupa lektorów, którzy spotykają się co drugi poniedziałek na spotkaniu formacyjnym w formie „kręgu biblijno-liturgicznego”. Lektorzy posługują podczas Mszy św. wykonując czytania. Spotkanie lektorów odbędzie się jutro o 19:00. Osoby chętne zapraszamy na jutrzejsze spotkanie.

REKOLEKCJE
W tym roku rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy od III Niedzieli Adwentu, 17 grudnia. Poprowadzi je o. Piotr Włodyga, benedyktyn ze Starego Krakowa.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego” i innych czasopism. Mamy jeszcze kalendarze na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 19.11.2017 r.

BIERZMOWANIE
Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum. Po tej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców. Bardzo prosimy o obecność.

WYPOMINKI
W miesiącu listopadzie modlimy się w sposób szczególny za naszych zmarłych. Dzisiaj i we wszystkie niedziele listopada wypominki o godz. 17:00. Od poniedziałku do soboty „modlitwa wypominkowa” o godz. 17:30. W piątek „wypominki” o 17:15, a na 17:30 zapraszamy na nieszpory za zmarłych. Porządek „modlitwy wypominkowej”, tzn. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

I KOMUNIA ŚW.
W tym tygodniu rodzice dzieci pierwszokomunijnych będą mieli swoje spotkania w grupach według ustalonego porządku. Jeżeli rodzice nie mogli lub nie będą mogli być na spotkaniu ze swoją grupą prosimy ich o dołączenie się do innej grupy, w dniu, który im odpowiada. Informacje o grupach znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Spotkanie jest obowiązkowe. Rodzice przychodzą bez dzieci. Wejście od ul. Wojska Polskiego.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
Następna niedziela, to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego; jest to jednocześnie święto patronalne Akcji Katolickiej, którą zapraszamy na Mszę św. na godzinę 12:30, a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

ŻYWY RÓŻANIEC
W naszej parafii działa kilka grup, w których można pogłębiać swoją relacje z Panem Bogiem przez katechezę i modlitwę. Wśród nich jest Żywy Różaniec. Jego członkowie spotykają się w I środy miesiąca po wieczornej Mszy św. Na dzień dzisiejszy potrzebujemy kilku osób w różach, czyli wspólnotach liczących 20 osób. Przynależąc do Żywego Różańca włączamy się w wielkie dzieło modlitwy w różnych intencjach odmawiając każdego dnia jedną dziesiątkę różańca. Osoby chętne mogą się zgłaszać do ks. Marcina.

SCHOLA
Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholi zapraszamy w sobotę na godz. 12:00 do sali w domu parafialnym.

DARMOWE KURSY JĘZYKOWE
Szkoła Języków Obcych z Zielonej Góry organizuje w naszej parafii darmowe kursy języka niemieckiego i angielskiego w ramach projektu „ Bądź komunikatywny – program podniesienia kompetencji językowych”. Szczegółowe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy od najbliższej środy w godz. 15:00 – 17:00.

KSIĄŻKA
W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć książkę napisaną przez ks. prof. Lecha Bończę-Bystrzyckiego o dziejach parafii ewangelickiej, która istniała w naszym mieście do 1945 roku. Znajdziemy w niej historię naszego kościoła oraz jego archiwalne fotografie. Cena książki to 20 zł.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Mamy jeszcze diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 12.11.2017 r.

 

KOŚCIÓŁ W POTRZEBIE
Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

TACA NA REMONT I OGRZEWANIE
Taca dzisiejsza jest przeznaczona na cele remontowe i na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

LEKTORZY
Jutro o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

WYPOMINKI
W miesiącu listopadzie modlimy się w sposób szczególny za naszych zmarłych. Dzisiaj i we wszystkie niedziele listopada wypominki o godz. 17:00. Od poniedziałku do soboty „modlitwa wypominkowa” o godz. 17:30. W piątek „wypominki” o 17:15, a na 17:30 zapraszamy na nieszpory za zmarłych. Porządek „modlitwy wypominkowej”, tzn. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej (zobacz).

I KOMUNIA ŚW.
W tym tygodniu rodzice dzieci pierwszokomunijnych rozpoczynają swoje spotkania w grupach. Spotkania będą się odbywały w poniedziałek, środę i czwartek o 19:00 w Domu Parafialnym według ustalonego porządku. Informacje na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej (zobacz).
Spotkanie jest obowiązkowe. Rodzice przychodzą bez dzieci. Wejście od ul. Wojska Polskiego.

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
W naszej parafii działa kilka grup, w których można pogłębiać swoją relacje z Panem Bogiem przez katechezę i modlitwę. Wśród nich jest Odnowa w Duchu Świętym, która spotyka się we wtorki o godz. 19:00 i zaprasza wszystkich, którzy chcieliby się wspólnie modlić i słuchać słowa Bożego.

BANKOWCY
Duszpasterstwo pracowników banków zapraszamy w środę na godz. 18:00 na Mszę św., a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

BIERZMOWANIE
W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum. Po tej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców. Bardzo prosimy o obecność na tym spotkaniu.

ANTONINA KRZYSZTOŃ
Przeniesiony koncert Antoniny Krzysztoń odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego.

DARMOWE KURSY JĘZYKOWE
Szkoła Języków Obcych z Zielonej Góry organizuje w naszej parafii darmowe kursy języka niemieckiego i angielskiego w ramach projektu „ Bądź komunikatywny – program podniesienia kompetencji językowych”. Szczegółowe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej (zobacz). Zapisy od najbliższej środy w godz. 15:00 – 17:00.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Mamy jeszcze diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 05.11.2017 r.


WYPOMINKI
W miesiącu listopadzie modlimy się w sposób szczególny za naszych zmarłych. Dzisiaj i we wszystkie niedziele listopada wypominki o godz. 17:00. Od poniedziałku do soboty „modlitwa wypominkowa” o godz. 17:30. W piątek „wypominki” o 17:15, a na 17:30 zapraszamy na nieszpory za zmarłych. W najbliższy piątek będziemy się modlili za zmarłych pracowników służby zdrowia ze Szczecinka i okolic. Porządek „modlitwy wypominkowej”, tj. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

ODPUST DLA ZMARŁYCH
Jeszcze do 8 listopada możemy uzyskać odpust dla naszych zmarłych. Dla uzyskania odpustu zupełnego należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, pomodlić się w intencjach Ojca św. oraz nawiedzić cmentarz modląc się za zmarłych.

PORADNIA RODZINNA
Jutro od godz. 17:00 czynna jest w naszej parafii poradnia rodzinna.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w poniedziałek o godz. 19:00, w kościele.

ŻYWY RÓŻANIEC
W środę po Mszy Świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.

SYNOD
W czwartek o godz. 18:00 pomodlimy się w intencji Synodu naszej diecezji, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W sobotę przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. za Ojczyznę, z okazji Święta Niepodległości, zostanie odprawiona o godz. 11:00. Obchody o charakterze patriotycznym rozpoczną się o godz. 12:00 pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Msze Święte 11 listopada będą sprawowane w porządku dnia powszedniego, a więc o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 oraz dodatkowa o 11:00. W tym dniu obchodzi imieniny ks. Marcin – za solenizanta będziemy się modlili podczas Mszy św. o godz. 18:00.

KOŚCIÓŁ W POTRZEBIE
Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

TACA NA REMONT I OGRZEWANIE
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe i na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

I KOMUNIA ŚW.
W przyszłym tygodniu (13.11-16.11) rodzice dzieci pierwszokomunijnych rozpoczynają swoje spotkania w grupach. Spotkania będą się odbywały w poniedziałek, środę i czwartek o 19:00 w Domu Parafialnym według ustalonego porządku. Informacje na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

ZADUSZKI JAZZOWE
Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na V Szczecineckie Zaduszki Jazzowe. Msza św. w intencji wszystkich szczecineckich muzyków i artystów, którzy odeszli już do wieczności, zostanie odprawiona 10 listopada o godzinie 18:30 w parafii pw. Ducha Św. Szczegóły tego wydarzenia na plakatach.

ANTONINA KRZYSZTOŃ
Przeniesiony koncert Antoniny Krzysztoń odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 12 listopada o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha Świętego.

ZAPAŁKA NIE OGRZEJE
Dzisiaj po Mszy św. (9:30; 11:00; 12:30) spotkamy przed kościołem młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w ZS nr 2 z zapałami z logo Caritas. Nabywając te zapałki pomagamy w zbiórce funduszy na opał dla osób potrzebujących.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Mamy jeszcze diecezjalne kalendarze ścienne na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 29.10.2017 r.


RÓŻANIEC
Przed nami ostatnie dwa dni wspólnej modlitwy różańcowej. Dzisiaj różaniec godz. 17:00, a w poniedziałek i wtorek o 17:30. Ostatni różaniec dla dzieci w poniedziałek o 16:45; dzieci przynoszą w poniedziałek plansze.

LEKTORZY
Spotkanie formacyjne dla lektorów w poniedziałek o godz. 19:00.

„NOC ŚWIĘTYCH”
Do uroczystości Wszystkich Świętych przygotujemy się we wtorek, 31 października, przez tradycyjną w naszej parafii „Noc Świętych”. O godz. 19:00 nastąpi wprowadzenie relikwii do kościoła i rozpocznie się czuwanie, które zakończy się ok. 21:30. Dla kandydatów do bierzmowania „Noc Świętych” jest spotkaniem formacyjnym.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 listopada na cmentarzu od godz. 8:00 przy kaplicy cmentarnej będzie odmawiany różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Ofiary składane na cmentarzu będą przeznaczone na potrzeby naszej szczecineckiej bursy prowadzonej przez Caritas. O godz. 13:00 rozpocznie się na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją przez cmentarz. Ważna informacja: nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Prosimy tak sobie zorganizować czas, aby w tym dniu być na Mszy św. w kościele – jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. W naszym kościele będziemy sprawowali Msze św. jak każdą niedzielę; nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12:30.

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
W czwartek, w „Dzień zaduszny” Msze św. będziemy sprawowali, jak w dzień powszedni, tzn. o 7:00, 9:00 i 18:00. W tym dniu rozpoczniemy naszą szczególną modlitwę za zmarłych; od godz. 17:15 będą odczytywane „wypominki”, a o godz. 17:30 odprawimy nieszpory za zmarłych; jest to piękna modlitwa liturgiczna, na którą składa się przede wszystkim śpiew psalmów – serdecznie zapraszamy. Tak też będzie wyglądała nasza modlitwa „wypominkowa” w piątki listopada, a więc w najbliższy piątek. W pozostałe dni powszednie od wtorku do soboty będziemy się modlili za zmarłych o godz. 17:30, a w niedziele o 17:00. Porządek modlitwy „wypominkowej”, tj. informację o ulicach, znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Koperty „na wypominki” znajdziemy na bocznych ołtarzach. „Wypominki” składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej oraz w specjalnym koszu.

ODPUST DLA ZMARŁYCH
W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust dla naszych zmarłych, codziennie dla jednego zmarłego. Dla uzyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, pomodlić się w intencjach Ojca św. oraz nawiedzić cmentarz modląc się za zmarłych.

ZAPAŁKA NIE OGRZEJE
Od poniedziałku, już po raz kolejny będziemy mogli spotkać młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w ZS nr 2 na cmentarzu z zapałkami z logo Caritas, a w następną niedzielę po Mszach św. przy naszym kościele. Akcja ma pomóc w zbiórce funduszy na zakup opału dla osób potrzebujących.

HOSPICJUM
W uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu odbędzie się kwesta na rzecz wyposażenia Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W związku z tym, że I środa miesiąca, wypadnie w uroczystość Wszystkich Świętych, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca odbędzie się w II środę miesiąca. W I czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę św. zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. W I sobotę odwiedzimy chorych od godz. 9:30. Kontynuujemy wspólne odprawianie I sobót miesiąca zgodnie z życzeniem Maryi z Fatimy. Po Mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo I-sobotnie.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

GOŚĆ NIEDZIELNY I KALENDARZE
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Mamy do nabycia kalendarze diecezjalne na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 22.10.2017 r.


NIEDZIELA MISYJNA
Dzisiaj niedziela misyjna. Modlimy sią za misje, misjonarzy i o powołania misyjne. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby misji.

RÓŻANIEC
Przed nami ostatni pełny tydzień wspólnej modlitwy różańcowej. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16:45; młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku na godz. 17:30; w sobotę różaniec dla wszystkich po Mszy św. o godz. 9:00, w niedzielę godz. 17:00.

„CUDOWNY MEDALIK”
Apostolat „Cudownego Medalika” gromadzi się na Mszy św. i spotkaniu formacyjnym w piątek, 27 października, o godz. 18:00.

„NOC ŚWIĘTYCH”
Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Do tej ważnej uroczystości przygotujemy się w przeddzień, 31 października, przez tradycyjną w naszej parafii „Noc Świętych”. Rozpoczęcie o godz. 19:00. Na „Noc Świętych” zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania – będzie to ich spotkanie formacyjne.

WSZYSTKCH ŚWIĘTYCH NA CMENTARZU
Tradycyjnie 1 listopada na naszym cmentarzu będzie się odbywała modlitwa za zmarłych. Od godz. 8:00 przy kaplicy cmentarnej będzie odmawiany różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Ofiary składane na cmentarzu będą przeznaczone na potrzeby naszej szczecineckiej bursy prowadzonej przez Caritas. O godz. 13:00 rozpocznie się na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją przez cmentarz, na które serdecznie zapraszamy.

Ważna informacja: nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Prosimy tak sobie zorganizować czas, aby w tym dniu być na Mszy św. w kościele – jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. W naszym kościele będziemy sprawowali Msze św. jak każdą niedzielę; nie będzie tylko Mszy św. o godz. 12:30, abyśmy mogli wziąć udział w procesji na cmentarzu.

„WYPOMINKI”
Przygotowujemy się do listopadowej modlitwy za zmarłych. Koperty „na wypominki” znajdziemy na bocznych ołtarzach. Prosimy o zaznaczenie ulicy, co ułatwi uporządkowanie naszej modlitwy. „Wypominki” składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a przed Mszą św. również w koszu wystawionym przed amboną.

REMONTY I RENOWACJE
Prawdopodobnie w tym tygodniu zniknie z wieży naszego kościoła rusztowanie i będziemy się mogli ucieszyć odnowioną ścianą zachodnią wieży. Prosimy o wyrozumiałość w związku z zamknięciem jeszcze dzisiaj głównych drzwi kościoła. Do renowacji oddaliśmy witraż z klatki schodowej na balkony od strony domu parafialnego, który powinien wrócić w tym tygodniu.

HOSPICJUM
W uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu odbędzie się kwesta na rzecz wyposażenia Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu.

GOŚĆ NIEDZIELNY I KALENDARZE
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Mamy do nabycia kalendarze diecezjalne na rok 2018.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 15.10.2017 r.

RÓŻANIEC
Zapraszamy na wspólny różaniec. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30 (bezpośrednio po porannej Mszy św.); w niedziele wspólny różaniec o godz. 17:00.

PWMW
W poniedziałek o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencjach, w których modli się Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej; zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich jej członków.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów. Osoby, które chciałyby czytać podczas Mszy św. prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA
W środę, w święto św. Łukasza Ewangelisty zapraszamy pracowników służby zdrowia (lekarzy, pielęgniarki, położne, farmaceutów, ratowników medycznych i opiekunów medycznych) na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie w domu parafialnym.

INTENCJE
Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy o potwierdzenie ślubów przyjętych na nowy rok. Przypominam, że mamy jeszcze trochę wolnych intencji na listopad i grudzień.

WIEŻA
Remont ściany zachodniej naszej wieży zmierza do końca. Obecnie trwają prace na najniższym poziomie, na wysokości wejścia i dlatego główne drzwi do kościoła są dzisiaj zamknięte.

„LICZENIE”
Dzisiaj odbywa się coroczne liczenie wiernych w celu ustalenia liczby uczęszczających na Mszę św. oraz przyjmujących Komunię św.

POSŁUGA W PARAFII
Są takie przestrzenie w naszej parafii, w których koniecznie potrzebujemy pomocy i zaangażowania naszych wiernych. Miejscem takim jest m.in. „Caritas”. Czekamy na każdego, kto chciałby się zaangażować, poświęcając trochę swojego czasu.

„WYPOMINKI”
Przygotowujemy się do listopadowej modlitwy za zmarłych. Koperty „na wypominki” znajdziemy na bocznych ołtarzach. Prosimy o zaznaczenie ulicy, co ułatwi uporządkowanie naszej modlitwy. „Wypominki” składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a przed Mszą św. również w koszu wystawionym przed amboną.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KONCERT
W przyszłą niedzielę w ramach dni kultury chrześcijańskiej odbędzie się w kościele pw. Ducha Świętego koncert Antoniny Krzysztoń. Początek koncertu o godz. 19:00.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 08.10.2017 r.


XVII DZIEŃ PAPIESKI
Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Młodzież z naszej wspólnoty oazowej oraz harcerze przeprowadzają zbiórkę ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z zebranych środków funduje się stypendia dla ubogiej młodzieży, również z terenu naszej diecezji.

NIESŁYSZĄCY
Zapraszamy dzisiaj o 14:30 na Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym.

RODZICE PO STRACIE
We wtorek o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencji rodziców, którzy utracili dziecko. Już tradycyjnie modlimy się za nich w każdy drugi wtorek miesiąca.

BIERZMOWANIE
Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie we czwartek o godz. 18:45.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W piątek, 13 października, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

POGRZEB DZIECI UTRACONYCH
W najbliższą sobotę, 14 października, odbędzie się w naszym mieście zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się z nimi solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12:00 Mszą św. w intencji rodziców, którą będziemy sprawowali w naszym kościele. O godz. 13:00 rozpocznie się dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej.

RÓŻANIEC
Zapraszamy na wspólny różaniec. Nabożeństwa różańcowe dla  dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30 (bezpośrednio po porannej Mszy św.); w niedziele wspólny różaniec o godz. 17:00.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Przypominamy, że jeszcze tylko w poniedziałek od 16:00 do 17:30 oraz we wtorek od 19:00 do 20:00 zapisujemy dzieci do I Komunii św. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:00 pobłogosławimy dzieciom różańce, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców.

INTENCJE
Od wtorku zaczniemy przyjmować intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy o potwierdzenie Mszy św. gregoriańskich i ślubów przyjętych na nowy rok. Przypominam, że mamy jeszcze trochę wolnych intencji na listopad i grudzień.

NOCLEGI
W tym tygodniu od piątku do niedzieli będziemy gościli w naszej parafii młodzież z Ruchu Światło - Życie. Tradycyjnie prosimy naszych parafian o przyjęcie tych młodych ludzi do siebie na nocleg. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

„LICZENIE”
W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczne liczenie wiernych w celu ustalenia liczby uczęszczających regularnie na Mszę św. oraz przyjmujących Komunię św.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego i innych czasopism.

ŻYCZENIA

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 01.10.2017 r.


NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE
Rozpoczyna się październik – miesiąc  nabożeństw różańcowych. Zapraszamy na wspólny różaniec dzisiaj i we wszystkie niedziele października na godz. 17:00. W ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe dla  dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30.

PORADNIA RODZINNA
Jutro od godz. 17:00 czynna jest w naszej parafii poradnia rodzinna.

AKCJA KATOLICKA
Jutro po Mszy św. o godz. 18:00 Akcja Katolicka ma spotkanie formacyjne.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych, w I czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30.

PIĘĆ I SOBÓT
Odpowiadając na prośbę wielu naszych parafian będziemy do końca tego roku  kontynuowali wspólne odprawianie pięciu pierwszych sobót miesiąca. Matka Boża obiecała w Fatimie, że przybędzie w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut będą rozmyślali nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia. Osoby, które są w trakcie odprawiania lub chcą zacząć lub zacząć od nowa będą mogły to zrobić w najbliższą sobotę.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Kontynuujemy zapisy dzieci do I Komunii św. Dziecko zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. W tym tygodniu zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałek od 16:00 do 17:30, we wtorek od 19:00 do 20:00 oraz w sobotę od 11:00 do 12:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka. Zapisy dzieci potrwają do 10 października.

RÓŻANIEC DO GRANIC / JERYCHO RÓŻAŃCOWE
Jesteśmy zaproszeni do modlitwy różańcowej na granicach naszego kraju, która odbędzie się w sobotę 7 października. Będzie to wołanie do Boga, przez orędownictwo Maryi, o ochronę, pokój i nawrócenie dla naszej ojczyzny. Można się udać do jednego z kościołów stacyjnych w miastach nadmorskich czyli nadgranicznych lub wziąć udział w modlitwie różańcowej w ramach „Jerycha Różańcowego” w naszym kościele. Program „Jerycha Różańcowego” znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Wyjazd na „Różaniec do granic” do kościoła stacyjnego w Mielnie organizuje parafia św. Rozalii. zobacz...

XVI DZIEŃ PAPIESKI
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XVII Dzień Papieski. Młodzież z naszej wspólnoty oazowej oraz harcerze przeprowadzą zbiórkę ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z zebranych środków funduje się stypendia dla ubogiej młodzieży, również z terenu naszej diecezji.

TACA REMONTOWA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na cele remontowe.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

INTENCJE
Zachęcamy do ofiarowania Mszy św. za żywych i zmarłych. Mamy jeszcze trochę wolnych intencji na listopad i grudzień.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
W naszym kościele można skorzystać z sakramentu pokuty w niedziele przed każdą Mszą św. (ok. 15 min.) i w czasie Mszy św. – księża spowiadają tak długo, jak potrzeba. W dni powszednie może być czasami trudność z wyspowiadaniem się podczas Mszy św. o godz. 9:00 w związku z nieobecnością księży, którzy są na katechezie. W związku z tym zachęcamy do przychodzenia do spowiedzi chociaż kilka minut przed Msza św. W tym tygodniu, do czwartku, dwóch księży będzie na rekolekcjach kapłańskich i też może być trudność ze spowiedzią podczas Mszy św.

„ZATRZYMAJ ABORCJĘ”
Kontynuujemy zbieranie podpisów pod projektem ustawy wykluczającej zabicie dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Do włączenia się w tę inicjatywę zachęca nasz biskup Edward Dajczak w specjalnym komunikacie. Listy do podpisu znajdziemy w kruchcie kościoła.

NABÓR DO ŚWIETLICY
Przyjmujemy dzieci ze szkoły podstawowej do naszej parafialnej świetlicy środowiskowej. Jest ona czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-18:00. Zapewniamy dzieciom w tym czasie profesjonalną opiekę, twórcze spędzanie czasu i pomoc w odrabianiu lekcji.

NOCLEGI
W dniach od 15 do 17 października będziemy gościli w naszej parafii młodzież z Ruchu Światło-Życie. Tradycyjnie prosimy naszych parafian o przyjęcie tych młodych ludzi do siebie na nocleg. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KSIĄŻECZKI NIEDZIELNE
Dzieciom rozdajemy po Mszy św. obrazki do książeczek niedzielnych oraz książeczki, do których dzieci będą wklejały obrazki.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 24.09.2017 r.

 

RÓŻANIEC ZA PARAFIĘ
Zapraszamy na różaniec za parafię we wtorki o 17:30.

BIERZMOWANIE
W środę o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży, która ma wiosną przyjąć sakrament bierzmowania.

ADORACJA i NIESZPORY W PIĄTEK
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o godz. 15:00, a kończymy wspólnymi nieszporami o godz. 17:30.

RÓŻANIEC RODZICÓW
W sobotę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla różańca rodziców i różańca za kapłanów.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Kontynuujemy zapisy dzieci do I Komunii świętej. Dziecko do I Komunii świętej zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. W tym tygodniu zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałek od 16:00 do 17:30 oraz we wtorek i czwartek od 19:00 do 20:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka. Zapisy dzieci potrwają do 10 października.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KSIĄŻECZKI NIEDZIELNE
Dzieciom rozdajemy po Mszy św. obrazki do książeczek niedzielnych oraz książeczki, do których dzieci będą wklejały obrazki.

„ZATRZYMAJ ABORCJĘ”
Kontynuujemy zbieranie podpisów pod projektem ustawy wykluczającej zabicie dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Listy do podpisu znajdziemy w kruchcie kościoła. Do złożenia podpisu potrzebny jest PESEL. Prosimy o dokładne wpisywanie adresu wraz z kodem pocztowym. Wszystkie potrzebne informacje wraz z treścią projektu ustawy można znaleźć na naszej stronie internetowej.

DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
W czwartek od otwarcia wystawy „Przestrzeń Boga według Jerzego Nowosielskiego” w Muzeum Regionalnym w Szczecinku rozpoczną się w naszym mieście kolejne Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program na plakatach i ulotkach do zabrania.

RÓŻANIEC DO GRANIC
Jesteśmy zaproszeni do wielkiej modlitwy różańcowej na granicach naszego kraju, która odbędzie się 7 października we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Będzie to wołanie do Boga, przez orędownictwo Maryi, o ochronę, pokój i nawrócenie dla naszej ojczyzny. Można się udać do jednego z kościołów stacyjnych w miastach nadmorskich czyli nadgranicznych lub wziąć udział w modlitwie różańcowej w ramach Jerycha Różańcowego w naszym kościele. Wyjazd do kościoła stacyjnego w Milenie organizuje parafia św. Rozalii. Szczegóły na plakacie i ulotkach do zabrania.

KATECHEZY NEOKATECHUMENALNE
Parafia Ducha Świętego zaprasza na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży. Będą się odbywały od 25 września w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00.

ŻYCZENIA.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 17.09.2017 r.

PWMW
W poniedziałek o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencjach, w których modli się Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej; zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich jej członków.

RÓŻANIEC ZA PARAFIĘ

Zapraszamy na różaniec za parafię we wtorki o 17:30.

ADORACJA I NIESZPORY W PIĄTEK

Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o godz. 15:00, a kończymy wspólnymi nieszporami o godz. 17:30.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Kontynuujemy zapisy dzieci do I Komunii św. Przypominamy, że do I Komunii św. dzieci przystępują w swojej rodzinnej parafii, a nie w parafii, na terenie której uczęszczają do szkoły. Dziecko do I Komunii św. zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16:00 do 17:30; we wtorki od 19:00 do 20:00 oraz w soboty od 11:00 do 12:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka. Zapisy dzieci potrwają do 10 października.

GOŚĆ NIEDZIELNY

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KSIĄŻECZKI NIEDZIELNE

Dzieciom rozdajemy po Mszy św. obrazki do książeczek niedzielnych oraz książeczki, do których dzieci będą wklejały obrazki.

TACA NA SKRZATUSZ

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Sanktuarium w Skrzatuszu.

„ZATRZYMAJ ABORCJĘ”

Kontynuujemy zbieranie podpisów pod projektem ustawy wykluczającej zabicie dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Listy do podpisu znajdziemy w kruchcie kościoła. Do złożenia podpisu potrzebny jest PESEL. Prosimy o dokładne wpisywanie adresu wraz z kodem pocztowym. Wszystkie potrzebne informacje wraz z treścią projektu ustawy można znaleźć na naszej stronie internetowej.

ŻYCZENIA

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 10.09.2017 r.

ODPUST PARAFIALNY
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach do odpustu parafialnego.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj, o godz. 14:30, w naszym kościele Msza św. dla osób niesłyszących, w języku migowym.

RÓŻANIEC ZA PARAFIĘ
Wznawiamy odmawianie różańca za parafię we wtorki o 17:30.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W środę, 13 września, po wieczornej Mszy św. odprawimy Nabożeństwo Fatimskie, które połączymy z Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

SKRZATUSZ
16 i 17 września odbędzie się pielgrzymka diecezjalna do Sanktuarium w Skrzatuszu. Młodzież zachęcamy do wyjazdu na doroczne spotkanie młodych w sobotę, 16 września. Wyjazd nastąpi o godz. 10:00, a powrót ok. godz. 24:00. Koszt wyjazdu dla młodzieży to 20 zł. Zapisywać się można w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz u księży i katechetów. Wyjazd dla dorosłych w niedzielę, 17 września, o godz. 8:00. Koszt wyjazdu 25 zł; zapisy od dzisiaj w zakrystii.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca 2018 r. Do I Komunii św. dzieci przystępują w swojej rodzinnej parafii, a nie w parafii, na terenie której uczęszczają do szkoły. Zgłaszanie dzieci do I Komunii św. rozpoczynamy w tym tygodniu i potrwa ono do 10 października. Dziecko do I Komunii św. zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16:00 do 17:30; we wtorki od 19:00 do 20:00 oraz w soboty od 11:00 do 12:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka.

BIERZMOWANIE
Osoby dorosłe, które z różnych przyczyn nie przyjęły sakramentu bierzmowania mogą się zgłaszać jeszcze w tym tygodniu do ks. Dawida, dzisiaj po Mszach św. lub w środę w kancelarii parafialnej.

ROZPOCZĘCIE PRACY FORMACYJNEJ
Wszystkie grupy działające w parafii, a więc „Oazę”, „Odnowę”, Żywy Różaniec, Różaniec Rodziców, „Cudowny Medalik”, scholę, ministrantów, kandydatów do bierzmowania, lektorów, Akcję Katolicką, „Caritas”, PWMW, „bankowców” i drużynę harcerską zapraszamy na Mszę św. w czwartek, 14 września w święto Podwyższenia Krzyża na godz. 18:00. Tą Mszą św. rozpoczniemy rok pracy formacyjnej. Jednocześnie zachęcamy do włączania się do grup parafialnych. Potrzebujemy chłopców do służenia przy ołtarzu – kandydaci mogą się zgłaszać do ks. Marcina. Na chętnych czeka też drużyna harcerska. Róże  różańcowe potrzebują kilku nowych członków. Wszystkie wymienione wcześniej grupy są otwarte i zapraszają do uczestnictwa. W czasie tej Mszy św. będziemy się modlili również w intencji synodu naszej diecezji, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI
We wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. Członków i osoby zainteresowane zapraszamy na Mszę św. o 7:30 do parafii Ducha Świętego.

GOŚĆ NIEDZIELNY Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KSIĄŻECZKI NIEDZIELNE
Dzieciom rozdajemy po Mszy św. obrazki do książeczek niedzielnych, a same książeczki dzieci otrzymają w najbliższym czasie.

TACA „REMONTOWA”
Dzisiejszą tacę przeznaczymy na cele remontowe.

TACA NA SKRZATUSZ
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

ŚWIETLCA
Rozpoczęła już działalność nasza parafialna świetlica środowiskowa „Magdalenka”. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 12:00 do 18:00. Świetlica zatrudni wychowawcę. Zainteresowane osoby z wykształceniem pedagogicznym proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.

„ZATRZYMAJ ABORCĘ”
Kto chciałby poprzeć projekt ustawy wykluczający zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby może to zrobić od dzisiaj po Mszy św. w kruchcie kościoła. Do złożenia podpisu potrzebny jest PESEL.

„JADŁODZIELNIA”
W naszym mieście, przy ul. Rzemieślniczej 2/6 zaczyna działalność „jadłodzielnia”. Jest to miejsce, w którym można się podzielić jedzeniem. Celem działania „jadłodzielni” jest pomoc wzajemna i ograniczenie marnowania żywności. Szczegółowe informacje na stronie parafii.

DZWONY, ŁAWKI, SKARBONKI
Bardzo dziękujemy Panu, który naprawił uszkodzoną w wyniku włamania skarbonkę. Jest w naszym kościele kilka ławek, które wymagają naprawy – szukamy stolarza. Od około miesiąca nie działają nasze dzwony. Powodem tego jest poważne uszkodzenie sterowania napędem, być może w wyniku burzy.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 03.09.2017 r.

KANCELARIA
Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie w zwykłym porządku, a więc od wtorku do piątku od godz. 16:00 do 17:00 i w soboty od 10:00 do 11:00.

LEKTORZY
Spotkanie formacyjne dla lektorów w poniedziałek o godz. 19:00.

ŻYWY RÓŻNIEC
W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

BIERZMOWANIE
Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych w środę, 6 września o godz. 19.00, a z klas III gimnazjalnych w czwartek o godz. 18.45 w Domu Parafialnym. Istnieje możliwość dołączenia do grupy kandydatów dorosłych, którzy z różnych powodów nie przyjęli tego sakramentu. Informacje u ks. Dawida w niedzielę po Mszach św. oraz w środę w kancelarii parafialnej.

ODPUST PARAFIALNY
W piątek, 8 września, będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia NMP – odpust parafialny i jednocześnie kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli największe święto naszej wspólnoty. Wszystkich zapraszamy w tym dniu do udziału w Eucharystii. Msze św. będziemy sprawowali o godz. 7:00 i 9:00 oraz uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18:00. Będzie jej przewodniczył ks. prał. Zbigniew Regliński. Po Mszy św. odmówimy Litanię Loretańską do Matki Bożej i przejdziemy w procesji Eucharystycznej. Aby zyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunie św. w naszym kościele, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu. Dodatkowa okazja do spowiedzi w czwartek podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w piątek od godz. 16:30. W dniu odpustu, ze względu na uroczystość, na terenie naszej parafii nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przez cały dzień odpustu będzie trwała w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00, a zakończy o godz. 17:45. W zakrystii można się zapisać na konkretne godziny adoracji. Ofiarujemy ją w intencji naszej parafii. Podczas Adoracji o godz. 15:00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia, o 12:00 odmówimy Anioł Pański i Różaniec, a o 17:00 Nieszpory.
W dniu odpustu kancelaria będzie nieczynna.
Bardzo prosimy o pomoc w uporządkowaniu kościoła oraz terenu przy kościele na uroczystość odpustową. Porządki rozpoczniemy w środę o godz. 16:00.

SKRZATUSZ
16 i 17 września odbędzie się pielgrzymka diecezjalna do Sanktuarium w Skrzatuszu. Młodzież zachęcamy do wyjazdu na doroczne spotkanie młodych w sobotę, 16 września – wyjazd o godz. 10:00, a powrót ok. godz. 24:00; koszt wyjazdu to 20 zł. Zapisywać się można już od dzisiaj w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz u księży i katechetów. Wyjazd dla dorosłych w niedzielę, 18 września, o godz. 8:00. Koszt wyjazdu 25 zł; zapisy od dzisiaj w zakrystii.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę, o godz. 14:30, odprawiona będzie w naszym kościele Msza św. dla osób niesłyszących, w języku migowym. Bardzo prosimy o poinformowanie osób zainteresowanych.

ZBIÓRKA DO PUSZEK
W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek na pomoc tym, którzy ucierpieli w wyniku nawałnic 5700 PLN. Bardzo dziękujemy za te ofiary, które przekazaliśmy już do „Caritas” diecezji.

TACA „REMONTOWA”
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca; tacę z tej niedzieli przeznaczymy na cele remontowe.

„ZATRZYMAJ ABORCĘ”
Powstała nowa inicjatywa obywatelska, której celem jest zmiana ustawy z roku 1993 dopuszczającej aborcję w trzech przypadkach. Nowy projekt ustawy zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Aby projekt musiał być procedowany przez Sejm trzeba zebrać 100 tys. podpisów. Ich zbieranie rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. Do złożenia podpisu potrzebny jest PESEL.
Zobacz więcej...

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

KSIĄŻECZKI NIEDZIELNE
Podobnie jak w roku ubiegłym zapraszamy dzieci do zbierania obrazków z niedzielnych Mszy św. i wklejanie ich do specjalnych książeczek. Obrazki dzieci otrzymają już od dzisiaj, a książeczki w najbliższym czasie.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 27.08.2017 r.

NOWY KAPŁAN W NASZEJ PARAFII
Wczoraj rozpoczął posługę w naszej parafii ks. Marcin Kościński. Witamy go serdecznie i życzymy owocnej pracy w naszej wspólnocie.

KONIEC PORZĄDKU LETNIEGO
Dzisiaj ostatni raz zapraszamy na Mszę św. o godz. 20:00.

ZBIÓRKA DO PUSZEK
Zgodnie z zarządzeniem naszego biskupa Edwarda dzisiaj po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę ofiar na pomoc tym wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku burz i nawałnic w województwie pomorskim.

RÓŻANIEC RODZICÓW
Zmiana tajemnic dla „różańca rodziców” i „za kapłanów” we czwartek, 31 sierpnia, po Mszy św. o godz. 18:00. Po zmianie tajemnic wszystkich członków „różańca rodziców” i „za kapłanów” zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej z okazji 2. rocznicy powstania róż.

I PIĄTEK, I SOBOTA
W tym tygodniu przypadnie I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00, w I sobotę od godz. 9:30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

NIESZPORY
Od najbliższego piątku, po przerwie wakacyjnej, zapraszamy na nieszpory, na godz. 17:30, którymi zakończymy piątkową adorację Najświętszego Sakramentu.

PIĘĆ I SOBÓT
Matka Boża obiecała w Fatimie, że przybędzie w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut będą rozmyślali nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia. W I sobotę września, na Mszy św. o godz. 9:00, zakończymy wspólne odprawianie „pięciu I sobót”.

ADORACJA WYNAGRADZAJĄCA
W tę samą sobotę, 2 września, ma się odbyć w naszym mieście planowany koncert zespołu satanistycznego, który w tekstach swoich piosenek obraża wprost Boga, Najświętszą Maryję Pannę i świętych, a tym samym wszystkich wierzących. W tym dniu w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, od godz. 15:00 do 24:00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wynagrodzenia Bogu.

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę św. o godz. 11:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy tornistry pierwszoklasistom.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Dzisiaj w „Gościu”, który w zwykłej cenie 5zł dodatek – film fabularny „Misja”, uhonorowany Oscarem za najlepsze zdjęcia, z Robertem De Niro i muzyką Ennio Morricone.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 20.08.2017 r.

MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
W sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni. Na Mszy św. o godz. 9:00 będziemy się modlili w intencji Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, które obchodzi 20-lecie istnienia. Po Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Z okazji kolejnej rocznicy Ślubów Jasnogórskich zostanie wyeksponowana w nawach bocznych naszego kościoła wystawa pokonkursowa „Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych”.

KONIEC PORZĄDKU LETNIEGO
W przyszłą niedzielę ostatni raz zapraszamy na Mszę św. o godz. 20:00.

PLECAK PEŁEN UŚMIECHU
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Caritas „plecak pełen uśmiechu”. Wypełnione pomocami szkolnymi plecaki trafią do dzieci, dla których były przeznaczone.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 13.08.2017 r.


KONCERT
Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele drugi w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra pan Bogdan Narloch. Będziemy mogli posłuchać również męskiego zespołu wokalny muzyki cerkiewnej „St. Seraphim of Sarov” z Serbii. Ze względu na koncert ostatnia Msza św. rozpocznie się wyjątkowo 30 min później, a więc o godz. 20:30.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
We wtorek będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione do kościoła owoce i zioła. Na Mszy św. o godz. 9:30 będziemy się modlili w intencji naszej ojczyzny i w intencji Wojska Polskiego, a następnie przejdziemy pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na dalszą część uroczystości o charakterze patriotycznym. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem, na placu przy kościele odbędzie się piknik rodzinny pod patronatem pani poseł na Sejm RP Małgorzaty Golińskiej.

PIELGRZYMKA RODZIN
Również we wtorek, w uroczystość Wniebowzięcia NMP odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Maryjnego Sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie, na którą zaprosił nas w swoim komunikacie bp Edward. Rozpoczęcie pielgrzymki różańcem o godz. 10:00; o godz. 12:00 rozpocznie się Eucharystia. Zachęcamy rodziny do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

IMIENINY
W czwartek, we wspomnienie św. Jacka będzie obchodził imieniny ks. Proboszcz. Msza św. w intencji solenizanta będzie sprawowana o godz. 18:00.

REMONT WIEŻY
Rozpoczął się remont wieży naszego kościoła. W związku z prowadzonymi pracami, w dni powszednie, główne wejście do kościoła będzie zamknięte. Przez cały dzień będzie można wchodzić wejściami bocznymi od strony domu parafialnego. Od przyszłej niedzieli może uda się otworzyć główne drzwi na niedziele. Prace potrwają około dwóch miesięcy. Ze względu na bezpieczeństwo prosimy o nie przechodzenie przez taśmy zabezpieczające.

TACA NA CELE REMONTOWE
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 06.08.2017 r.

 

 

POMOC DLA KATEDRY GORZOWSKIEJ
W minioną niedziele zebraliśmy do puszek 2800 PLN na pomoc katedrze gorzowskiej, która ucierpiała w wyniku pożaru. Bardzo dziękujemy za te ofiary.

KALENDARZE
W zakrystii można nabyć diecezjalny kalendarz ścienny na rok 2018.

KONCERT
W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele drugi w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Ewa Polska. Będziemy mogli posłuchać również męskiego zespołu wokalnego muzyki cerkiewnej „St. Seraphim of Sarov” z Serbii. Ze względu na koncert ostatnia Msza św. rozpocznie się wyjątkowo 30 min później, a więc o godz. 20:30.

RODZICE „PO STRACIE”
We wtorek o godz. 18.00 odprawimy w naszym kościele Mszę św. w intencji rodziców, którzy w różnych sytuacjach stracili swoje dziecko, zwłaszcza na skutek śmierci przed porodem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

TACA REMONTOWA
Tacę z przyszłej niedzieli przeznaczymy na cele remontowe naszego kościoła.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

REMONT WIEŻY
W najbliższych dniach rozpoczniemy remont wieży naszego kościoła. Z momentem ustawienia rusztowania zamknięte będzie główne wejście do kościoła. Przez cały dzień będzie można wchodzić wejściami bocznymi.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

ks. Jacek Lewiński, proboszcz

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 30.07.2017 r.

 


POMOC DLA KATEDRY GORZOWSKIEJ
Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek na pomoc katedrze gorzowskiej, która ucierpiała w wyniku pożaru.

RÓŻANIEC RODZICÓW
W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic dla różańca rodziców i różańca za kapłanów.

MIESIĄC ABSTYNENCJI
We wtorek rozpocznie się miesiąc sierpień, w którym jesteśmy tradycyjnie zachęcani do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Alkoholizm jest wciąż jednym z większych problemów naszego społeczeństwa. To dobrowolne wyrzeczenie się alkoholu w miesiącu sierpniu można podjąć i ofiarować Bogu, jako post w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Nasze zobowiązania abstynenckie możemy wpisywać do „księgi trzeźwości”, która przez najbliższy tydzień będzie wystawiona przy ołtarzu Matki Bożej.

ODPUST „PORCJUNKULI”
W środę we wszystkich kościołach parafialnych, a więc również w naszym, będzie można zyskać odpust zupełny. Warunkiem odpustu jest nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim „Modlitwy pańskiej” oraz „Wyznania wiary”. Poza tym warunkiem należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca św. i nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.

I ŚRODA, CZWARTEK I PIĄTEK
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.


PIĘĆ I SOBÓT
Matka Boża obiecała w Fatimie, że przybędzie w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut będą rozmyślali nad tajemnicami różańca w intencji zadośćuczynienia. Kontynuujemy wspólne odprawianie „pięciu I sobót”. Można je rozpocząć od dowolnej soboty, więc zachęcamy do włączenia się również  te osoby, które nie odprawiły wspólnie trzech poprzednich sobót.

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE
W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.

TORNISTER PEŁEN UŚMIECHU
Mamy jeszcze kilka plecaków w ramach akcji „Caritas” „Tornister pełen uśmiechu”. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin, to z zakrystii można wziąć jeden z przygotowanych plecaków z imieniem i wiekiem dziecka. Wypełniony potrzebnymi artykułami szkolnymi plecak przynosimy do zakrystii do 13 sierpnia.

KALENDARZE
W zakrystii można nabyć diecezjalny kalendarz ścienny na rok 2018.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

REMONT WIEŻY
W najbliższych dniach rozpoczniemy remont wieży naszego kościoła. Z momentem ustawienia rusztowania zamknięte będzie główne wejście do kościoła. Przez cały dzień będzie można wchodzić wejściami bocznymi.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

ks. Jacek Lewiński, proboszcz

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 23.07.2017 r.


BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW
We wtorek z racji na wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, po Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00 pobłogosławimy pojazdy i ich kierowców.

TORNISTER PEŁEN UŚMIECHU

Podobnie jak w ubiegłym roku „Caritas” parafii prowadzi akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin, to z zakrystii można wziąć jeden z przygotowanych plecaków z imieniem i wiekiem dziecka. Wypełniony potrzebnymi artykułami szkolnymi plecak przynosimy do zakrystii do 13 sierpnia.

ZMIANY PERSONALNE
Ks. Dawid Fuławka, wikariusz naszej parafii, został przez ks. Biskupa mianowany proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Świeszynie, którą obejmie dnia 1 sierpnia. Dziękujemy ks. Dawidowi za posługę pełnioną w naszej parafii, za sprawowane sakramenty, za głoszone słowo Boże i za obecność wśród nas. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w nowych zadaniach, które podejmuje.

PIELGRZYMKA PIESZA
1 sierpnia ze Skrzatusza wyruszy 35 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do udziału w całej pielgrzymce lub jej części zachęcamy dorosłych i młodzież. Spotkanie organizacyjno-informacyjne dla chętnych we czwartek, 27 lipca o godz. 19:00 w naszej parafii.

POMOC DLA KATEDRY GORZOWSKIEJ
W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na pomoc katedrze gorzowskiej, która ucierpiała w wyniku pożaru.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

ks. Jacek Lewiński, proboszcz

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 16.07.2017 r.


KONCERT
Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele pierwszy w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Marek Vrábel ze Słowacji. Będziemy mogli posłuchać również zespół wokalnego księży solistów „Servi Domini Cantores”. Ze względu na koncert ostatnia Msza św. rozpocznie się wyjątkowo 30 min później, a więc o godz. 20:30.

ZMIANY PERSONALNE
Ks. Dawid Fuławka, wikariusz naszej parafii, został przez ks. Biskupa mianowany proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Świeszynie, którą obejmie dnia 1 sierpnia. Posługę w naszej parafii ks. Dawid zakończy 26 lipca.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

„PRZYSTAŃ Z JEZUSEM”
W dniach od 19 do 23 lipca odbędzie się w naszej diecezji ogólnopolska inicjatywa – Przystań z Jezusem. Rozpocznie się rekolekcjami (19-21.07), które wygłosi Bp Edward Dajczak. Drugi etap to czas ewangelizacji podczas festiwalu Sunrise w Kołobrzegu w dniach 21-23.07. Rekolekcje odbywać się będą w sali Szkoły Nowej Ewangelizacji przy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie, rozpoczęcie o godz. 20:30.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

***
Grupę  Wokalną „Servi Domini Cantores” tworzą księża: Ojciec Rafał Kobyliński – tenor, jest jezuitą, ksiądz Zdzisław Madej – tenor, dr hab. wokalistyki oraz doktor filozofii; jest solistą Opery Wrocławskiej, a także duszpasterzem środowisk twórczych we Wrocławiu, ksiądz Paweł Sobierajski, tenor, dr hab. wokalistyki oraz doktor nauk pedagogiczno-teologicznych, jest duszpasterzem środowisk twórczych Diecezji Sosnowieckiej, ojciec Tomasz Jarosz – baryton, redemptorysta, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, jest doktorem wokalistyki, ks. Robert Kaczorowski – baryton, z Gdańska.

ks. Jacek Lewiński, proboszcz

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 09.07.2017 r.


WAKACYJNE ZMIANY
Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia, sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20:00. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od 10:00 do 11:00.

 „RODZICE PO STARCIE”
We wtorek o na Mszy św. o godz. 18:00 będzie się modlili za rodziców, którzy utracili dziecko.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W czwartek 13 lipca o godz. 20:00 odprawimy nabożeństwo fatimskie: odmówimy część różańca i przejdziemy w procesji ze świecami wokół kościoła.

KONCERT
W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele pierwszy w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Marek Vrábel ze Słowacji. Będziemy mogli posłuchać również zespołu wokalnego księży solistów „Servi Domini Cantores”. Ze względu na koncert ostatnia Msza św. rozpocznie się wyjątkowo 30 min później, a więc o godz. 20:30.

NAGROBEK DLA KS. BERNARDA
W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek 2600 PLN na nagrobek dla ks. kan. Bernarda Mielcarzewicza, byłego proboszcza i seniora w naszej parafii. Bardzo dziękujemy za te ofiary.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.


***
Grupę  Wokalną „Servi Domini Cantores” tworzą księża: Ojciec Rafał Kobyliński – tenor, jest jezuitą, ksiądz Zdzisław Madej – tenor, dr hab. wokalistyki oraz doktor filozofii; jest solistą Opery Wrocławskiej, a także duszpasterzem środowisk twórczych we Wrocławiu, ksiądz Paweł Sobierajski, tenor, dr hab. wokalistyki oraz doktor nauk pedagogiczno-teologicznych, jest duszpasterzem środowisk twórczych Diecezji Sosnowieckiej, ojciec Tomasz Jarosz – baryton, redemptorysta, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, jest doktorem wokalistyki, ks. Robert Kaczorowski – baryton, z Gdańska.

ks. Jacek Lewiński, proboszczXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 02.07.2017 r.


I ŚRODA, CZWARTEK I PIĄTEK
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.

WAKACYJNE ZMIANY
Przypominamy, że od dzisiaj, w niedziele lipca i sierpnia, zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 20:00. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od 10:00 do 11:00.

NAGROBEK DLA KS. BERNARDA
Dzisiaj po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek na nagrobek dla ks. kan. Bernarda Mielcarzewicza, byłego proboszcza i seniora w naszej parafii.

GOŚĆ NIEDZIELNY

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

WOLNE MIEJSCA W „KATOLIKU”
W roku szkolnym 2017/2018 w nowej szkole podstawowej, przy Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym, rozpoczną naukę klasy VI i VII. Podania można składać w sekretariacie. Informacje o naborze znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

TACA REMONTOWA

Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na cele remontowe.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

ks. Jacek Lewiński, proboszcz

POLECANE STRONY
MEDIA