Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
RORATY 2019
07 - 12
2019

RORATY 2019

W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów.

więcej

archiwum aktualności

Grudzień 2019

I NIEDZIELA ADWENTU 1.12.2019.
07:30 Za zmarłych polecanych w wypominkach
09:30 +Kazimierz (9 rocz. śmierci), ++Zbigniew, Marianna, Tomasz, Janina
11:00 +Helena Ulewicz (1 greg.)
12:30 Za Parafian
16:00 +Bartosz Podkowiak (1 rocz. śmierci)
18:00 O Boże błogosławieństwo dla Anny

PONIEDZIAŁEK 2.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (2 greg.)
06:00 +Stefan Cybul (miesiąc po śmierci)
09:00 +Henryk Krawczyk (4 rocz. śmierci), ++rodzice z Obojga stron
18:00 AKCJA KATOLICKA

WTOREK 3.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (3 greg.)
06:00 +Kulesza Sławomir (miesiąc po śmierci)
09:00 ++Stanisława (2 rocz. śmierci) i Romuald Kucharzewscy, ++rodzice z Obojga stron
18:00 +Bronisław Linko ++rodzice z Obojga stron

ŚRODA 4.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (4 greg.)
06:00 +Andrzej Modrzejewski
09:00 +Maciej
18:00 NOWENNA
18:00 RÓŻANIEC

CZWARTEK 5.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (5 greg.)
06:00 +Halina Czerniakiewicz (miesiąc po śmierci)
09:00 +Za kapłanów
18:00 +Marta Dziennik (15 rocz. śmierci),++Halina i Piotr Maciuk, ++z rodziny Krzysztofik, Maciuk, Dziennik, +Bogusław Dziennik

PIĄTEK 6.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (6 greg.)
06:00 +Krystyna Lewicka (miesiąc po śmierci)
09:00 O Boże błogosławieństwo dla Piotra w 4 rocznicę chrztu świętego
18:00 +Zdzisław Zaborowski, ++rodzice z Obojga stron
18:00 +Alicja Maciejonek (5 rocz. śmierci)

SOBOTA 7.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (7 greg.)
09:00 +Tadeusz Szostak
18:00 +Leszek Horbatowski (20 rocz. śmierci), +Irena Zabielska (2 rocz. śmierci)
18:00 +Iwona Czerwińska (15 rocz. śmierci)

II NIEDZIELA ADWENTU 8.12.2019.
07:30 +Andrzej, Jarosław, Piotr, ++dziadkowie z Obojga stron
09:30 +Helena Ulewicz (8 greg.)
11:00 +Wacław Krupski (18 rocz. śmierci), +Zofia Krupska, ++rodzice Obojga stron
12:30 Za Parafian
16:00 RÓŻANIEC RODZICÓW
18:00 +Marian Wiśniewiecki, ++rodzice, rodzeństwo, szwagrowie z Obojga stron, +Zenobia

PONIEDZIAŁEK 9.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (9 greg.)
06:00 +Alfred Minikiel (miesiąc po śmierci)
09:00 +Franciszek Czapiewski (13 rocz. śmierci), +Sławomir Dziewierski (30 rocz. śmierci)++rodzice
18:00 ++ z rodziny Aleszczyk: Mirosław, Czesław, Daniel, Tomasz

WTOREK 10.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (10 greg.)
09:00 +Anna Pleskacewicz (56 rocz. śmierci), ++Stefania i Jan Pleskacewicz
18:00 Rodzice po stracie dziecka

ŚRODA 11.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (11 greg.)
09:00 ++Ludwik i Maria Chłopeccy
18:00 NOWENNA

CZWARTEK 12.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (12 greg.)
06:00 +Andrzej Jan Ptaszyński (miesiąc po śmierci)
09:00 +Katarzyna Jabłuszewska
18:00 +Mieczysław (1 rocz. śmierci)

PIĄTEK 13.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (13 greg.)
09:00 O Boże błogosławieństwo dla Agnieszki Krzyżyńskiej w 40 rocznicę urodzin
18:00 ++Franciszka i Józef Kwiatkowscy
18:00 +Dionizy Kisiel, ++rodzice: Bolesław i Zofia

SOBOTA 14.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (14greg.)
09:00 +Edward Chmielewski (29 rocz. śmierci), +Józefa, ++Bracia
18:00 ++Helena (17 rocz. śmierci) i Józef (22 rocz. śmierci) Piecewicz, +Leonarda
18:00 +Stanisław Rosiński (10 rocz. śmierci),++rodzice z Obojga stron, ++z rodziny, rodzeństwo, ++z rodziny: Rosińskich i Iwanek

III NIEDZIELA ADWENTU15.12.2019.
07:30 +Jerzy Malinowski, ++rodzice z Obojga stron
09:30 +Michał Kaliczyński (10 rocz. śmierci)
11:00 +Helena Ulewicz (15 greg.)
12:30 Za Parafian
16:00 +Irena Bogdan (1 rocz. śmierci)
18:00 +Jan Lewandowski (10 rocz. śmierci), ++rodzice z Obojga stron

PONIEDZIAŁEK 16.12.2019.
06:00 +Mieczysław Bobryk (16 rocz. śmierci), ++z Jego rodziny
06:00 +Stefan Andrzejewski (miesiąc po śmierci)
09:00 +Helena Ulewicz (16 greg.)
18:00 PWMW

WTOREK 17.12.2019.
06:00 +Stanisław, ++ z rodziny
06:00 +Anna Sykutera (miesiąc po śmierci)
09:00 +Helena Ulewicz (17 greg.)
09:00 W intencji osób niewidomych i słabo widzących
18:00 ++Jan i Anastazja Czapiewscy

ŚRODA 18.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (18 greg.)
06:00 +Konrad Wanta (miesiąc po śmierci)
09:00 +Henryk Sikora (1 rocz. śmierci)
18:00 NOWENNA

CZWARTEK 19.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (19 greg.)
06:00 +Rafał Kowalczyk (miesiąc po śmierci)
09:00 O Boże błogosławieństwo dla Ireneusza i Sylwii dziękując za otrzymane łaski z okazji urodzin
18:00 +Stefania Szpakowska (17 rocz. śmierci), ++ z Rodziny

PIĄTEK 20.12.2019.
06:00 +Paweł, ++ z Rodziny
09:00 +Helena Ulewicz (20 greg.)
18:00 +Anna Poteralska (17 rocz. śmierci)
18:00 +Lucjan, ++Rodzice i Rodzeństwo

SOBOTA 21.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (21 greg.)
09:00 +Antoni Bohdanowicz (29 rocz. śmierci)
18:00 ++Józefa i Bronisław Siwiccy, +Józef Stańczak
18:00 +Andrzej Balcerzak (6 rocz. śmierci)

IV NIEDZIELA ADWENTU 22.12.2019.
07:30 +Helena Ulewicz (22 greg.)
09:30 +Maria Krawcewicz, ++Rodzice
11:00 +Jadwiga Makarewicz (10 rocz. śmierci)
12:30 Za Parafian
16:00 ++ rodzice: Edward (29 rocz. śmierci) i Sabina (5 rocz. śmierci) Otto
18:00 +mąż Józef (5 rocz. śmierci) i syn Dariusz (4 rocz. śmierci) Zielińscy

PONIEDZIAŁEK 23.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (23 greg.)
09:00 +Bronisław (34 rocz. śmierci)
18:00

WTOREK 24.12.2019.
06:00 +Helena Ulewicz (23 greg.)
09:00 ++rodzice: Aniela i Marian Kryczko, +brat Henryk Kryczko
WIECZORNA MSZA WIGILIJNA 24.12.2019
22:00 ++Zofia i Henryk Kizukiewicz (15 rocznica śmierci (obojga)
00:00 Za Parafian

ŚRODA 25.12.2019.
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
07:30 +ks. kanonik Bernard Mielcarzewicz
09:30 +Stanisław Trubas, ++Rodzice z obojga stron
11:00 +Helena Ulewicz (25 greg.)
12:30 Za Parafian
16:00 ++ Bernarda i Marian Ostrouch
18:00 ++ z rodziny Karkoszka: Jerzy, Anna, Stanisław

CZWARTEK 26.12.2019.
ŚWIĘTEGO SZCZEPANA MĘCZENNIKA

07:30 +Helena Ulewicz (26 greg.)
09:30 +Eugeniusz Stasiewicz (21 rocz. śmierci), ++Jan, Wojciech, Bronisław, Marta, Zofia
11:00 +Kniażewicz Witold (19 rocz. śmierci),++Honorata i Józef
12:30
16:00 +Miska Ryszard
18:00 +Tadeusz Trumiński (35 rocz. śmierci) ++ z Rodziny

PIĄTEK 27.12.2019.
07:00 +Helena Ulewicz (27 greg.)
09:00 CUDOWNY MEDALIK
18:00 +Jan Krzyziński (16 rocz. śmierci), ++ Helena i Adam Krzyzińscy

SOBOTA 28.12.2019.
07:00 +Janina (5 rocz. śmierci) i Roman Juralewicz
09:00 +Helena Ulewicz (28 greg.)
18:00 +Ewa Łuczka, ++Michał i Jerzy Łuczka, +Jerzy Krajnik 

NIEDZIELA 29.12.2019.
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA MARYI I JÓZEFA

07:30 +Helena Ulewicz (29 greg.)
09:30 +Krzysztof Ossowski (30 rocz. śmierci)
11:00 Za rodzinę Anny
12:30 Za Parafian
16:00 W intencji małżeństw zaślubionych w 2019 roku
18:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę św. Rodziny dla rodziny Błażejewskich, dzieci i wnuków

PONIEDZIAŁEK 30.12.2019.
07:00+Helena Ulewicz (30 greg.)
09:00 +Wiesław Malinowski, ++dziadkowie z Obojga stron
18:00+mąż Eugeniusz, ++rodzice z Obojga stron, +zięć Marek

WTOREK 31.12.2019.
07:00 ++Maria i Kazimierz
09:00 ++Maria i Andrzej Durscy, +Weronika i Jakub Maduzia, ++rodzeństwo z Obojga stron
18:00 Dziękczynna z 2019 rok z prośba o Błogosławieństwo w kolejnym

 

POLECANE STRONY
MEDIA