Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
RORATY 2018
08 - 12
2018

RORATY 2018

W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów.

więcej

archiwum aktualności

Różaniec za kapłanów i rodziców za dzieci ma już 2 lata

Już dwa lata wspólnie modlimy się za nasze dzieci!

31 sierpnia odbyło się w domu parafialnym drugie rocznicowe spotkanie członków Róż Różańca Rodziców za Dzieci i Róży modlącej się za kapłanów z naszej parafii.
Przybyło nas ponad dwadzieścia osób. Co prawda róż różańca rodziców w naszej parafii jest kilka, ale nie wszystkie osoby są ze Szczecinka. Razem z nami modlą się też osoby z innych parafii, a także z innych miast, a nawet mieszkające za granicą (np.róża im. św Bernadetty skupia osoby z całego świata, bo należą do niej osoby z USA, Kanady, Belgii czy UK, które kiedyś należały do naszej parafii). Warto więc zapraszać do takiej wspólnej modlitwy naszych znajomych!

Na spotkaniu nie zabrakło też kapłanów, którzy pojawili się w pełnym składzie. Wspólne świętowanie było okazją by wypić kawę, zjeść coś słodkiego i porozmawiać z osobami, które nie zawsze mogą pojawić się na comiesięcznej wymianie tajemnic.
Pojawiły się też odważne osoby, które opowiedziały świadectwa jak Bóg i Matka Boża przemieniają ich życie i życie ich bliskich. Były to słowa motywujące do wytrwałej modlitwy – a taką przecież jest różaniec. Nie oczekujemy cudu natychmiast – prosimy o ochronę naszych dzieci przed złem i to się dzieje! Codzienne, wytrwałe odmawianie dziesiątki różańca to zapraszanie do naszych rodzin Matki Bożej i wypraszanie błogosławieństwa i potrzebnych łask dla naszych dzieci także tych już dorosłych.
Mamy nadzieję, że już wkrótce pojawi się więcej takich świadectw, a tymczasem warto zajrzeć na stronę Różańca Rodziców i poczytać świadectwa innych: https://rozaniecrodzicow.pl/testimony .

Kto może dołączyć? Kto może modlić się w Różańcu Rodziców?

Dołączyć do modlitwy w Różańcu Rodziców może praktycznie każdy:
1.    oczywiście mogą modlić się rodzice naturalni,
2.    rodzice którzy zaadoptowali dzieci,
3.    rodzice chrzestni, którzy własnych dzieci nie mają,
4.    rodzice pozostający w separacji i rozwiedzeni,
5.    rodzice, którzy pozostają w związkach niesakramentalnych - liczne świadectwa potwierdzają, że taka modlitwa pomaga w jakiś sposób takie trudne sytuacje uporządkować,
6.    wszyscy, którzy przyjmują odpowiedzialność za dzieci, czyli wychowawcy, nauczyciele, katecheci, opiekunowie dzieci np. kadra harcerska itp. - tu również jest wiele świadectw działania tej modlitwy zmieniającej i losy dzieci i relacje w konkretnych środowiskach,
7.    wreszcie osoby, które nie mają dzieci - ale mają pragnienie w sercu do podjęcia takiej modlitwy w intencji dzieci innych rodziców.

Wszyscy, w których sercu zrodzi się pragnienie takiej modlitwy mogą w niej wziąć udział.
za:https://rozaniecrodzicow.pl/about


POLECANE STRONY
MEDIA